TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Hahn: Ndryshimi i qeverive në Ballkan, vetëm përmes votës

Lajmi.net - 19.03.2019

Protestat në vendet e Ballkanit si Shqipëria, Serbia dhe Mali i Zi ndiqen me vëmendje në Bruksel, por ndaj Bashkimit Europian ka pasur shpesh akuza se në emër të stabilitetit po toleron cenimin e ...

Hahn: Maqedonia e Veriut pishtar shprese

DW - 19.03.2019

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev mori lëvdata nga Brukseli zyrtar lidhur me reformat drejt antarësimit në BE. Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev qendroi në Bruksel (19.03) ...

BE-ja për protestat në Ballkan: Ndryshimet bëhen përmes proceseve demokratike

Evropaelire - 19.03.2019

Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johanes Han, deklaroi të martën në Bruksel se mbështet plotësisht të drejtën e protestave dhe lirinë e shprehjes në Ballkanin Perendimor, mirëpo tha se e ...

Komisioneri Johanes Hahn dënon dhunën në protestat e Ballkanit Perëndimor

LajmiFundit - 19.03.2019

Komisioneri i Bashkimit Evorpian për Negociatat e Zgjerimit dhe Fqinjësinë, Johannes Hahn ditën e sotme ka shprehur mbështetjen e tij për të drejtën e protestave që po zhvillohen në Ballkanin ...

KE-ja kërkon nga Maqedonia Veriore plotësimin e kritereve për anëtarësim në BE

Koha.net - 19.03.2019

Komisioni Evropian ka lavdëruar qeverinë e Maqedonisë Veriore, por kërkon rritjen e dinamikës për reformat, ku Brukseli zyrtar i tregoi qeverisë se ndryshimet dhe ligjet nuk janë vetëm për t’u ...

Hahn dënon dhunën,por mbështet të drejtën për protesta në Ballkan

BalkanWeb - 19.03.2019

Komisioneri Europian për Negocimet Evropiane të Fqinjësisë dhe Zgjerimit Johannes Hahn të martën shprehu mbështetjen për të drejtën e protestës dhe lirisë së shprehjes në Ballkanin Perëndimor ndërsa ...

Zaevi në Bruksel, takime me Hahn dhe Mogherini

Botasot - 19.03.2019

Në Bruksel, delegacioni i drejtuar nga kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev, takoi përfaqësuesen e lartë për politikë të jashtme të BE-së Federica Mogherini ku u tha se vendi ka arsye të ...

Mogherini: Zgjedhjet presidenciale të lira dhe demokratike duhet të jenë prioritet i qeverisë

Botasot - 19.03.2019

Kryeministri Zoran Zaev vizitën e tij të sotme në Bruksel e filloi me përfaqësuesen e lartë të BE-së, Federica Mogherini. Siç njoftojnë nga Qeveria e Maqedonisë së Veriut, Zaev në takim ka shprehur ...

“Ne nuk zëvendësojmë autoritetet e një vendi”, Hahn flet për dhunën në protesta

Java News - 19.03.2019

Komisioneri Europian për Politikën e Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn shprehu sot mbështetjen për të drejtën për të protestuar dhe lirinë e shprehjes në vendet e Ballkanit ...

Hahn: Ndryshimi i qeverive në Ballkan, vetëm përmes votës

Zeri - 19.03.2019

Protestat në vendet e Ballkanit si Shqipëria, Serbia dhe Mali i Zi ndiqen me vëmendje në Bruksel, por ndaj Bashkimit Europian ka pasur shpesh akuza se në emër të stabilitetit po toleron cenimin e ...

Han: Maqedonia e Veriut pishtar shprese

Alsat - 20.03.2019

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev qëndroi në Bruksel dje (19.03), në kuadër të konsultimeve të rregullta për zbatimin e Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit (MSA).

BE-ja për protestat në Ballkan: Ndryshimet bëhen përmes proceseve demokratike

Lajmi.net - 19.03.2019

Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johanes Han, deklaroi të martën në Bruksel se mbështet plotësisht të drejtën e protestave dhe lirinë e shprehjes në Ballkanin Perendimor, mirëpo tha se e ...

Zaev në Bruksel, takohet me Hahn dhe Mogherini

Lajmi.net - 19.03.2019

Në Bruksel, delegacioni i drejtuar nga kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev, takoi përfaqësuesen e lartë për politikë të jashtme të BE-së Federica Mogherini ku u tha se vendi ka arsye të ...

Protestat në Ballkan, BE: Nuk jemi forcë ushtarake që të ndërhyjmë

ABC News - 19.03.2019

Brukseli ka deklaruar se shtetet e Ballkanit të përfshira nga protestat politike duhet t’i zgjidhin vetë problemet e tyre dhe jo të presin ndërhyrjen e BE-së.

Han: Maqedonia e Veriut pishtar shprese

Almakos - 20.03.2019

20 Mars 2019 / 10:19 Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev qëndroi në Bruksel dje (19.03), në kuadër të konsultimeve të rregullta për zbatimin e Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit (MSA).

BE-ja për protestat në Ballkan: Ndryshimet bëhen përmes proceseve demokratike

Botasot - 19.03.2019

Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johanes Han, deklaroi të martën në Bruksel se mbështet plotësisht të drejtën e protestave dhe lirinë e shprehjes në Ballkanin Perendimor, mirëpo tha se e ...

Protestat në Ballkan, BE: Nuk jemi forcë ushtarake që të ndërhyjmë

Gazeta Tema - 20.03.2019

Brukseli ka deklaruar se shtetet e Ballkanit të përfshira nga protestat politike duhet t’i zgjidhin vetë problemet e tyre dhe jo të presin ndërhyrjen e BE-së.

Hahn: Maqedonia e Veriut nga një vend krize po kthehet në vend shprese

Botasot - 20.03.2019

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev qëndroi në Bruksel, në kuadër të konsultimeve të rregullta për zbatimin e Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit (MSA).

Hahn, për protestat në Ballkan: Ndryshimet politike, përmes proceseve demokratike

Top Channel - 20.03.2019

Johannes Hahn deklaroi nga Brukseli se e mbështet plotësisht të drejtën e protestave dhe lirinë e shprehjes në Ballkanin Perëndimor, por Komisioneri europian i Zgjerimit dhe Fqinjësisë së mirë e bëri ...

Han: Maqedonia e Veriut pishtar shprese

Tetova Sot - 20.03.2019

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev qëndroi në Bruksel dje (19.03), në kuadër të konsultimeve të rregullta për zbatimin e Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit (MSA).

Hahn, për protestat në Ballkan: Ndryshimet politike, përmes proceseve demokratike

Botasot - 20.03.2019

Johannes Hahn deklaroi nga Brukseli se e mbështet plotësisht të drejtën e protestave dhe lirinë e shprehjes në Ballkanin Perëndimor, por Komisioneri europian i Zgjerimit dhe Fqinjësisë së mirë e bëri ...

Protestat në Ballkan, BE: Ndryshimet, përmes proceseve demokratike

BalkanWeb - 20.03.2019

Komisioneri për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johanes Han deklaroi dje në Bruksel se mbështet plotësisht të drejtën e protestave dhe lirinë e shprehjes në Ballkanin Perendimor, mirëpo tha se e “dënon ...

BE mbështet ndryshimet politike në Ballkan, por përmes proceseve demokratike

Koha.net - 20.03.2019

Johannes Hahn deklaroi nga Brukseli se e mbështet plotësisht të drejtën e protestave dhe lirinë e shprehjes në Ballkanin Perëndimor, por komisioneri europian i Zgjerimit dhe Fqinjësisë së mirë e bëri ...

Protestat në Ballkan, Han: Ndryshimet politike përmes proceseve demokratike

Alsat - 20.03.2019

“Ata që kërkojnë prej nesh të sigurojmë diku sundimin e ligjit janë të njëjtët që besojnë se mund të hyjmë si forcë ushtarake, të përjashtojmë qeverinë aktuale dhe të zëvendësojmë atë me një tjetër.

Protestat në Ballkan, Han: Ndryshimet politike përmes proceseve demokratike

Tetova Sot - 20.03.2019

Johannes Hahn deklaroi nga Brukseli se e mbështet plotësisht të drejtën e protestave dhe lirinë e shprehjes në Ballkanin Perëndimor, por Komisioneri europian i Zgjerimit dhe Fqinjësisë së mirë e bëri ...

Hahn, për protestat në Ballkan: Ndryshimet politike, përmes proceseve demokratike

Lajmi.net - 20.03.2019

Johannes Hahn deklaroi nga Brukseli se e mbështet plotësisht të drejtën e protestave dhe lirinë e shprehjes në Ballkanin Perëndimor, por Komisioneri europian i Zgjerimit dhe Fqinjësisë së mirë e bëri ...

Hahn, për protestat në Ballkan: Ndryshimet politike, përmes proceseve demokratike

Ina - 20.03.2019

Johannes Hahn deklaroi nga Brukseli se e mbështet plotësisht të drejtën e protestave dhe lirinë e shprehjes në Ballkanin Perëndimor, por Komisioneri europian i Zgjerimit dhe Fqinjësisë së mirë e bëri ...