TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Thaçi thotë se raportet me Japoninë po thellohen, së shpejti në Prishtinë hapet edhe ambasada

Lajmi.net - 11.09.2019

Ai ka theksuar se Lidhja e Miqësisë është rritur dhe përtërirë me deputetë të rinj dhe i ftoi ata që të vizitojnë Kosovën, njofton kumtesa, përcjell lajmi.net.

Thaçi zhvillon takim me anëtarët e Lidhjes së Miqësisë në Kuvendin e Japonisë

Zeri - 11.09.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni, ka takuar anëtarët e Lidhjes së Miqësisë në Kuvendin e Japonisë. Në këtë takim, presidenti Thaçi ka theksuar se ...

Thaçi thotë se raportet me Japoninë po thellohen, së shpejti në Prishtinë hapet edhe ambasada

Koha.net - 11.09.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni, ka takuar anëtarët e Lidhjes së Miqësisë në Kuvendin e Japonisë.

Thaçi zhvillon takim me anëtarët e Lidhjes së Miqësisë në Kuvendin e Japonisë (FOTO)

Medial - 11.09.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni, ka takuar anëtarët e Lidhjes së Miqësisë në Kuvendin e Japonisë. Në këtë takim, presidenti Thaçi ka theksuar se ...

Thaçi takon anëtarët e Lidhjes së Miqësisë dhe fton për thellim të bashkëpunimit

Botasot - 11.09.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni, ka takuar anëtarët e Lidhjes së Miqësisë në Kuvendin e Japonisë. Në këtë takim, presidenti Thaçi ka theksuar se ...

Presidenti Thaçi mëson si përgatitet çaji japonez (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.09.2019

Gjatë vizitës së tij shtetërore në Japoni , Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka udhëhequr edhe një ceremoni të përgatitjes së çajit japonez, e cila është unike në botë.

Japonezët e “detyrojnë” Thaçin të përgatitë çaj

Lajmi.net - 11.09.2019

Thaçi dje zhvilloi disa takime me zyrtarët japonez, ndërsa u takua edhe me nxënës. Teksa dje ai i ushqeu peshqit në mënyrën japoneze ai sot në mëngjes ka përgatitë çaj sipas traditës se popullit ...

Presidenti Thaçi përgatit çaj sipas kulturës japoneze

Telegrafi - 11.09.2019

President i Kosovës Hashim Thaçi, po qëndron në Japoni, vizitë kjo që shënon edhe 10 vjetorin e lidhjes diplomatike në mes Kosovës dhe Japonisë. Pas takimeve me zyrtarë të këtij shteti, Thaçi po ...

Japonezët e 'detyrojnë' Thaçin të përgatitë çaj

Zeri - 11.09.2019

Presidenti Hashim Thaçi po vazhdon vizitën e tij zyrtare në Japoni. Thaçi dje zhvilloi disa takime me zyrtarët japonez, ndërsa u takua edhe me nxënës.

Presidenti i Kosovës mëson në Japoni një mënyrë tjetër të përgatitjes së çajit

Koha.net - 11.09.2019

President i Kosovës Hashim Thaçi, i cili po qëndron në Japoni, shënon kështu edhe 10 vjetorin e lidhjes diplomatike në mes Kosovës dhe Japonisë. Pas takimeve me zyrtarë të këtij shteti, Presidenti po ...

Japonezët e edukojnë Thaçin, e mësojnë të pijë çaj

Botasot - 11.09.2019

Japonia është një nga shtetet që kanë një kultur unike në pothuajse çdo veprim, përfshi këtu edhe pirjen e çajit. Hashim Thaçi, presidenti vendit tek sa qëndron në Japoni, është mësuar të përgatisë ...

Hashim Thaçi e bën çajin vetë midis Japonisë

Gazeta Express - 11.09.2019

Presidenti Hashim Thaçi po vazhdon vizitën e tij zyrtare në Japoni. Ai dje zhvilloi disa takime me zyrtarë japonez, ndërsa u takua edhe me nxënës. Ndërsa sot qysh në mëngjes ka përgatitë çaj sipas ...

Thaçi pritet nga nxënës të shkollës më të vjetër në Japoni

Lajmi.net - 10.09.2019

Presidenti Thaçi është pritur nga nxënës të shkollës më të vjetër në Japoni, të cilët për nder të tij, mbanin flamuj të Kosovës dhe Japonisë. “Bashkë me anëtarët e grupit të miqësisë me Kosovën në ...

Thaçi mes nxënësve japonezë

Alsat - 10.09.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po vijon vizitën e tij zyrtare në Japoni ku ka pasur rastin të takojë edhe nxënësit e shkollës më të vjetër private në vendin aziatik.

Thaçi takon nxënësit japonez

Zeri - 10.09.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë qëndrimit për vizitë zyrtare në Japoni, ka takuar nxënësit e shkollën më të vjetër private në vendin aziatik.

Thaçi: Investitorët japonezë të interesuar për investime në Kosovë

Koha.net - 10.09.2019

​Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë vizitës shtetërore në Japoni fillimisht ka zhvilluar një takim me përfaqësues të odave ekonomike të Japonisë si dhe me deputetë të parlamentit japonez.

Thaçi mes nxënësve japonezë

Botasot - 10.09.2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi po vijon vizitën e tij zyrtare në Japoni ku ka pasur rastin të takojë edhe nxënësit e shkollës më të vjetër private në vendin aziatik.

Thaçi: Investitorët japonez të interesuar për investime në Kosovë

Botasot - 10.09.2019

​Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë vizitës shtetërore në Japoni fillimisht ka zhvilluar një takim me përfaqësues të odave ekonomike të Japonisë si dhe me deputetë të parlamentit japonez.

Thaçi viziton shkollën më të vjetër private në Japoninë Perëndimore (FOTO)

Tetova Sot - 10.09.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, bashkë me anëtarët e grupit të miqësisë me Kosovën në parlamentin japonez, e kanë vizituar shkollën më të vjetër private në Japoninë Perëndimore, njofton Klan ...

Kosova siguroi pjesëmarrjen në Panairin më të madh ekonomik në botë

Portalb - 10.09.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi në ditën e parë të vizitës shtetërore në Japoni ka zhvilluar takime në Osaka dhe ...

Thaçi nga Japonia: Kosova në vitin 2025 do të marr pjesë në panairin më të madh ekonomik

Lajmi.net - 10.09.2019

Për të shtyrë përpara agjendën e bashkëpunimit dhe shkëmbimit ekonomik ndërmjet dy shteteve, Presidenti Thaçi ka zhvilluar një takim me përfaqësues të odave ekonomike të Japonisë si dhe me deputetë ...

Kosova siguron pjesëmarrjen në Panairin më të madh ekonomik në botë “Osaka Expo 2025”

Koha.net - 10.09.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi në ditën e parë të vizitës shtetërore në Japoni ka zhvilluar takime në Osaka dhe Kyoto. Në kumtesën presidenciale thuhet se për të shtyrë përpara ...

Thaçi në Osaka, siguron pjesëmarrjen e Kosovës në panairin më të madh ekonomik në botë

Telegrafi - 10.09.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në ditën e parë të vizitës shtetërore në Japoni ka zhvilluar takime të shumta në Osaka dhe Kyoto. Në këtë takim të përbashkët, presidenti Thaçi ka theksuar se tani ...

Thaçi në Osaka, siguron pjesëmarrjen e Kosovës në Panairin më të madh ekonomik në botë

Botasot - 10.09.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi në ditën e parë të vizitës shtetërore në Japoni ka zhvilluar takime të shumta në Osaka dhe Kyoto. Për të shtyrë përpara agjendën e bashkëpunimit dhe ...

Thaçi nga Japonia: Kosova në vitin 2025 do të marr pjesë në panairin më të madh ekonomik

Gazeta Express - 10.09.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po qëndron në Japoni në një vizitë zyrtare. Ai ka zhvilluar takime në Osaka dhe Kyoto. Për të shtyrë përpara agjendën e bashkëpunimit dhe shkëmbimit ekonomik ...

Thaçi: Kosova do të merr pjesë në Panairin ekonomik Osaka Expo 2025

Kosova Live - 10.09.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi në ditën e parë të vizitës shtetërore në Japoni ka zhvilluar takime të shumta në Osaka dhe Kyoto. Për të shtyrë përpara agjendën e bashkëpunimit dhe ...

Hashim Thaçi e bën çajin vetë midis Japonisë

Tetova Sot - 11.09.2019

Presidenti Hashim Thaçi po vazhdon vizitën e tij zyrtare në Japoni. Ai dje zhvilloi disa takime me zyrtarë japonezë, ndërsa u takua edhe me nxënës. Ndërsa sot qysh në mëngjes ka përgatitur çaj sipas ...

Thaçi viziton nxënësit japonezë

Telegrafi - 10.09.2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi po vijon vizitën e tij zyrtare në Japoni ku ka pasur rastin të takojë edhe nxënësit e shkollës më të vjetër private në vendin aziatik.

Thaçi në Osaka, siguron pjesëmarrjen e Kosovës në Panairin më të madh ekonomik në botë

Zeri - 10.09.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi në ditën e parë të vizitës shtetërore në Japoni ka zhvilluar takime të shumta në Osaka dhe Kyoto. Për të shtyrë përpara agjendën e bashkëpunimit dhe ...