TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Russia Today: Baza e NATO-s në Kuçovë i dha fund statuskuosë së Jugosllavisë së pas luftës

RTSH - 10.08.2018

Përdorimi i bazës ajrore të Kuçovës nga NATO është reflektuar gjerësisht në arsyetime gjeostrategjike nga media të ndryshme. Edicioni qendror i kanalit Russia Today ka botuar një opinon të Zlatko ...

Baza e NATO-s në Kuçovë alarmon rusët: Skemë e “Shqipërisë së Madhe”, nxit gjakderdhje

Java News - 10.08.2018

“Baza e re e NATO-s në Shqipëri kërcënon shkallëzimin e skemës së “Shqipërisë së Madhe”. Keshtu shkruan portali “Fort-Russ”, pas lajmit per bazen e re qe NATO do te ngreje ne Kucove, duke shprehur ...

Baza e NATO tensionon rusët, Moska: SHBA po vë në zbatim planin për Shqipërinë e Madhe, rrezikohet destabiliteti në ...

SOT - 10.08.2018

Rusia është vënë në alarm nga vendimi i NATO për të ngritur një bazë ushtarake në Kuçovë. Pak ditë më parë ishin disa analistë dhe disa media ruse të cilët shpreheshin të shqetësuar nga kjo lëvizje e ...

Mediat greke jehonë vendimit të NATO për bazën ushtarake në Kuçovë, pasqyrojnë detajet rreth projektit

SOT - 10.08.2018

Lajmi për vendosjen e bazës ajrore të NATO në Kuçovë të vendit tonë ngjalli reagime të shumta. Duke qenë se Shqipëria është vendi i parë në Ballkanin Perëndimor i përzgjedhur nga SHBA për të ndërtuar ...

Baza e NATO në Kuçovë/ Alarmohen rusët: Skema e “Shqipërisë së Madhe”, nxitet gjakderdhja…

Botasot - 10.08.2018

“Baza e re e NATO-s në Shqipëri kërcënon shkallëzimin e skemës së “Shqipërisë së Madhe”. Keshtu shkruan portali “Fort-Russ”, pas lajmit per bazen e re qe NATO do te ngreje ne Kucove, duke shprehur ...

Baza e NATO tensionon rusët, Moska: SHBA po vë në zbatim planin për Shqipërinë e Madhe

Ina - 10.08.2018

Rusia është vënë në alarm nga vendimi i NATO për të ngritur një bazë ushtarake në Kuçovë. Pak ditë më parë ishin disa analistë dhe disa media ruse të cilët shpreheshin të shqetësuar nga kjo lëvizje e ...

Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë një lajm shumë i mirë për Shqipërinë

Botasot - 09.08.2018

Muaji i gushtit është zakonisht një periudhë, kur njerzit në përgjithsi --përfshirë edhe ata të politikës -- shkojnë në pushime dhe si rrjedhim asgjë nuk ndodhë në politikë as në diplomaci.

Mediumi britanik: NATO ndërton bazë ajrore në Shqipëri, në vëmendje është edhe Kosova

Telegrafi - 08.08.2018

Sipas mediumit britanik “Express.co.uk”, NATO-ja por rrit ndikimin e vetë në Ballkanin Perëndimor derisa po përgatitet të ngrejë një bazë ajrore – të parën në rajon, gjithashtu duke iu kërkuar ...

NATO rrit investimet në Shqipëri, mbështetje edhe për Kosovën

Botasot - 08.08.2018

NATO-ja por rrit influencën e saj në Ballkanin Perëndimor ndërkohë që përgatitet të ngrejë bazën e parë ajrore në rajon si dhe i ka kërkuar vendeve të Ballkanit t’i bashkohen zyrtarisht aleancës, ...

Kuçova, nga “Qyteti Stalin” tek NATO

RTSH - 08.08.2018

Investimi kolosal që NATO pritet të fillojë brenda vitit në Bazën Ajrore të Kuçovës, e ka kthyer këtë qytet në kryefjalën e ditëve të fundit. Një grup xhirimi i Radiotelevizionit Shqiptar ka hyrë ...

Baza e NATO-s në Kuçovë tërbon rusët: Skemë e “Shqipërisë së Madhe”, nxit gjakderdhje dhe destabilizim në rajon

Gazeta Tema - 10.08.2018

“Baza e re e NATO-s në Shqipëri kërcënon shkallëzimin e skemës së “Shqipërisë së Madhe” . Ky është titulli i një shkrimi të botuar në një media ruse “ Fort-Russ ”, pas lajmit se në vendin tonë ...

Baza e NATO tensionon rusët, Moska: SHBA po vë në zbatim planin për Shqipërinë e Madhe

Antpress - 10.08.2018

Rusia është vënë në alarm nga vendimi i NATO për të ngritur një bazë ushtarake në Kuçovë. Pak ditë më parë ishin disa analistë dhe disa media ruse të cilët shpreheshin të shqetësuar nga kjo lëvizje e ...

Baza e NATO-s në Kuçovë, lajm i rëndësishëm për shqiptarët dhe Shqipërinë

Ina - 09.08.2018

Nga Frank Shkreli/ Muaji i gushtit është zakonisht një periudhë, kur njerzit në përgjithsi –përfshirë edhe ata të politikës — shkojnë në pushime dhe si rrjedhim asgjë nuk ndodhë në politikë as në ...

NATO rrit investimet në Shqipëri, mbështetje edhe për Kosovën

Koha.net - 08.08.2018

NATO-ja por rrit influencën e saj në Ballkanin Perëndimor ndërkohë që përgatitet të ngrejë bazën e parë ajrore në rajon si dhe i ka kërkuar vendeve të Ballkanit t’i bashkohen zyrtarisht aleancës, ...

Baza e NATO në Kuçovë/ Alarmohen rusët: Skema e “Shqipërisë së Madhe”, nxitet gjakderdhja…

Medial - 10.08.2018

“Baza e re e NATO-s në Shqipëri kërcënon shkallëzimin e skemës së “Shqipërisë së Madhe”. Keshtu shkruan portali “Fort-Russ”, pas lajmit per bazen e re qe NATO do te ngreje ne Kucove, duke shprehur ...

Baza e NATO tensionon rusët, Moska: SHBA po vë në zbatim planin për Shqipërinë e Madhe

Lajm - 10.08.2018

Rusia është vënë në alarm nga vendimi i NATO për të ngritur një bazë ushtarake në Kuçovë. Pak ditë më parë ishin disa analistë dhe disa media ruse të cilët shpreheshin të shqetësuar nga kjo lëvizje e ...

NATO rrit investimet në Shqipëri, mbështetje edhe për Kosovën

LajmiFundit - 08.08.2018

NATO-ja por rrit influencën e saj në Ballkanin Perëndimor ndërkohë që përgatitet të ngrejë bazën e parë ajrore në rajon si dhe i ka kërkuar vendeve të Ballkanit t’i bashkohen zyrtarisht aleancës, ...

​NATO rrit investimet në Shqipëri, mbështetje edhe për Kosovën

Antpress - 08.08.2018

Më 4 gusht, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama njoftoi se NATO-ja synon të ndërtojë bazën e saj të parë të Ballkanit Perëndimor në qytetin e Kuçovës, ndërkohë që punimet do të fillojnë këtë vit.

Britanikët reagojnë për bazën e NATO: Ja funksionet bazë që do ketë, aleanca do ndihmojë dhe Kosovën

SOT - 09.08.2018

Vendimi i NATO për të ngritur bazë ushtarake në Shqipëri ka bërë jehonë në mediat ndërkombëtare. Prestigjiozja britanike “Express” i ka kushtuar një artikull, duke thënë se NATO por rrit influencën ...