TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ish-kryeministri Blair: Askush nuk është përgjegjës për një BREXIT pa marrëveshje

Telegrafi - 11.02.2019

Ndërkohë që po afrohet data 29 mars, koha e caktuar për daljen zyrtare të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, shqetësimet për një BREXIT pa marrëveshje dominuan debatet politike.

May refuzon ofertën e Corbyn për kompromis për Brexit

Alsat - 11.02.2019

Kryeministrja britanike, Theresa May ka hedhur poshtë propozimet e liderit të laburistëve Jeremy Corbyn mbi një plan konkret kompromisi mbi çështjen Brexit.

Londër, 250 kompani do të transferohen para Brexit

Alsat - 11.02.2019

Qeveria holandeze ka raportuar se është në kontakt me mbi 250 kompani të ndryshme në lidhje me transferimin e veprimtarive të tyre nga Britania e Madhe drejt Holandës dhe kjo, para daljes së Londrës ...

Brexit vë në rrezik 100 mijë vende pune në Gjermani

Alsat - 11.02.2019

Një Brexit pa marrëveshje mund të vë në rrezik 100 mijë vende pune në Gjermani, veçanërisht punëtorët e industrisë së makinave. Rreth 15 mijë punë gjermane varën nga eksporti i makinve në Britani, ...

Britani: Qeveria kërkon më shumë kohë për marrëveshjen për Brexit

VOA - 10.02.2019

Ndërsa afati për daljen e Britanisë nga Bashkimi Evropian është pas 47 ditësh, qeveria i kërkoi parlamentit të dielën që t’i japë më shumë kohë kryeministres Theresa May që ta ripunojë marrëveshjen ...

Marrëveshja Brexit, Theresa May “lutje” deputetëve për ta ndryshuar

Flaka - 10.02.2019

Kryeministrja Theresa May do t’u kërkojë deputetëve që t’i japin asaj më shumë në mënyrë që të sigurojë më shumë kohë për të bërë ndryshime në pjesën e debatueshme të marrëveshjes së saj Brexit për ...

Ish-kryeministri Blair: Askush nuk është përgjegjës për një BREXIT pa marrëveshje

Botasot - 11.02.2019

Ndërkohë që po afrohet data 29 mars, koha e caktuar për daljen zyrtare të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, shqetësimet për një BREXIT pa marrëveshje dominuan debatet politike.

May mund të kërkojë kohë shtesë për ndryshimin e marrëveshjes së Brexit-it

Evropaelire - 10.02.2019

Kryeministrja britanike Theresa May, do të kërkojë nga deputetët që t’i ofrojnë më shumë kohë për të siguruar ndryshimet e nevojshme për Irlandën Veriore, që është pjesë e marrëveshjes së daljes nga ...

Brexit: Çfarë ndodh tani? Ja 6 skenarë

Bota.al - 10.02.2019

Nga Peter Barnes Nëse nuk ndodh ndonjë gjë tjetër, qasja e preferuar do të ishte një Brexit pa marrëveshje. Ligji ka hyrë tashmë në fuqi, çka do të thotë se Britania e Madhe do të largohet nga unioni ...

May refuzon ofertën e Corbyn për kompromis për Brexit

Lajm - 11.02.2019

Kryeministrja britanike, Theresa May ka hedhur poshtë propozimet e liderit të laburistëve Jeremy Corbyn mbi një plan konkret kompromisi mbi çështjen Brexit.

Londër, 250 kompani do të transferohen para Brexit

Lajm - 11.02.2019

Qeveria holandeze ka raportuar se është në kontakt me mbi 250 kompani të ndryshme në lidhje me transferimin e veprimtarive të tyre nga Britania e Madhe drejt Holandës dhe kjo, para daljes së Londrës ...

Qeveria holandeze në bisedime me 250 kompani që operojnë në Britani, pas Brexit-it

Evropaelire - 09.02.2019

Qeveria e Holandës tha të shtunën se është në bisedime me 250 kompani që operojnë në Britani, për shkak të largimit të Mbretërisë së Bashkuar nga Bashkimi Evropian që pritet të ndodhë më 29 mars.

Në Britani krijohet Partia Brexit

SOT - 09.02.2019

Komisioni Zgjedhor Britanik njoftoi sot krijimin e një force të re politike Partia Brexit, me në krye ish-kreun e të djathtës radikale Nigel Farage, mbështetës i zjarrtë i një shkëputje pa kompromise ...

Kryeministri irlandez: Besoj do të ketë marrëveshje për Brexit!

RTSH - 09.02.2019

Kryeministri irlandez Leo Varadkar tha se besonte se “një marrëveshje mund të bëhet” për të shmangur një dalje të çrregullt të Britanisë nga BE-ja, pas një takimi me një aleat kyç të kryeministres ...

Qeveria Holandeze në bisedime me 250 kompani për investime pas Brexit

Botasot - 09.02.2019

Ministria e Ekonomisë tha në një raport se një program rekrutimi kishte sjellë 42 kompani ose degë dhe 1,923 vende pune nga Britania në Holandë në 2018.

Spanja do të punësojë mbi 1,700 nëpunës civil për shkak të Brexit

Gazeta Tema - 09.02.2019

Qeveria spanjolle miratoi një dekret të premten për të punësuar 1,735 nëpunës civilë për t’u marrë me efektet e Brexit, veçanërisht në fushën e kontrolleve kufitare dhe doganore, shkruan Reuters.

“Bashkimi Europian është përgatitur për daljen e ashpër të Britanisë”

Gazeta Tema - 09.02.2019

Ministri gjerman i Financave, Olaf Scholz tha se Gjermania është e përgatitur për një Brexit të ç’rregullt dhe shtoi se Bashkimi Europian do të përfitojë biznesin e financave nga Britania.

Britani: Qeveria kërkon më shumë kohë për marrëveshjen për Brexit

Botasot - 10.02.2019

Ndërsa afati për daljen e Britanisë nga Bashkimi Evropian është pas 47 ditësh, qeveria i kërkoi parlamentit të dielën që t’i japë më shumë kohë kryeministres Theresa May që ta ripunojë marrëveshjen ...

May mund të kërkojë kohë për ndryshimin e marrëveshjes së Brexit-it

Botasot - 10.02.2019

Kryeministrja britanike Theresa May, do të kërkojë nga deputetët që t’i ofrojnë më shumë kohë për të siguruar ndryshimet e nevojshme për Irlandën Veriore, që është pjesë e marrëveshjes së daljes nga ...

Brexit: Çfarë ndodh tani? Ja 6 skenarë

Gazeta Tema - 10.02.2019

Nga Peter Barnes Dalje nga BE pa asnjë marrëveshje Nëse nuk ndodh ndonjë gjë tjetër, qasja e preferuar do të ishte një Brexit pa marrëveshje. Ligji ka hyrë tashmë në fuqi, çka do të thotë se Britania ...

Qeveria holandeze në bisedime me 250 kompani që operojnë në Britani, pas Brexit-it

Lajmi.net - 09.02.2019

Qeveria e Holandës tha të shtunën se është në bisedime me 250 kompani që operojnë në Britani, për shkak të largimit të Mbretërisë së Bashkuar nga Bashkimi Evropian që pritet të ndodhë më 29 mars.

Qeveria Holandeze në bisedime me 250 kompani për investime pas Brexit

Medial - 09.02.2019

Ministria e Ekonomisë tha në një raport se një program rekrutimi kishte sjellë 42 kompani ose degë dhe 1,923 vende pune nga Britania në Holandë në 2018.

Bashkimi Europian, gati për daljen e ashpër të Britanisë

Java News - 09.02.2019

Ministri gjerman i Financave, Olaf Scholz tha se Gjermania është e përgatitur për një Brexit të ç’rregullt dhe shtoi se Bashkimi Europian do të përfitojë biznesin e financave nga Britania.

Qeveria kërkon më shumë kohë për marrëveshjen për Brexit

Durres Lajm - 11.02.2019

Ndërsa afati për daljen e Britanisë nga Bashkimi Evropian është pas 47 ditësh, qeveria i kërkoi parlamentit të dielën që t’i japë më shumë kohë kryeministres Theresa May që ta ripunojë marrëveshjen ...

Ende duhet kohë për marrëveshjen e Brexit

Albeu.com - 10.02.2019

Kryeministrja britanike Theresa May, do të kërkojë nga deputetët që t’i ofrojnë më shumë kohë për të siguruar ndryshimet e nevojshme për Irlandën Veriore, që është pjesë e marrëveshjes së daljes nga ...

Brexit: Ja 6 skenarët e rinj të daljes

Java News - 10.02.2019

Nga Peter Barnes Dalje nga BE pa asnjë marrëveshje Nëse nuk ndodh ndonjë gjë tjetër, qasja e preferuar do të ishte një Brexit pa marrëveshje. Ligji ka hyrë tashmë në fuqi, çka do të thotë se Britania ...

Qeveria holandeze në bisedime me 250 kompani që operojnë në Britani, pas Brexit-it

Portalb - 09.02.2019

Qeveria e Holandës tha të shtunën se është në bisedime me 250 kompani që operojnë në Britani, për shkak të largimit të Mbretërisë së Bashkuar nga Bashkimi Evropian që pritet të ndodhë më 29 mars, ...

May do të kërkojë kohë për ndryshimin e marrëveshjes së Brexit-it

Koha.net - 10.02.2019

Kryeministrja britanike Theresa May, do të kërkojë nga deputetët që t’i ofrojnë më shumë kohë për të siguruar ndryshimet e nevojshme për Irlandën Veriore, që është pjesë e marrëveshjes së daljes nga ...

6 skenarët e pritshëm për fatin e Britanisë së Madhe

Lajmi.net - 10.02.2019

Qeveria mund t’i qëndrojë gjerësisht marrëveshjes aktuale. Kryeministrja e Britanisë, Theresa May, ka thënë se do të ketë diskutime me politikanët e lartë nga partitë e tjera, mbi atë se si të ...

Qeveria holandeze në bisedime me 250 kompani që operojnë në Britani, pas Brexit-it

Lajm - 11.02.2019

Qeveria e Holandës tha të shtunën se është në bisedime me 250 kompani që operojnë në Britani, për shkak të largimit të Mbretërisë së Bashkuar nga Bashkimi Evropian që pritet të ndodhë më 29 mars, ...

May mund të kërkojë kohë për ndryshimin e marrëveshjes së Brexit-it

Lajmi.net - 10.02.2019

Kryeministrja britanike Theresa May, do të kërkojë nga deputetët që t’i ofrojnë më shumë kohë për të siguruar ndryshimet e nevojshme për Irlandën Veriore, që është pjesë e marrëveshjes së daljes nga ...

Qeveria holandeze në bisedime me 250 kompani që operojnë në Britani, pas Brexit-it

Ina - 11.02.2019

Qeveria e Holandës tha të shtunën se është në bisedime me 250 kompani që operojnë në Britani, për shkak të largimit të Mbretërisë së Bashkuar nga Bashkimi Evropian që pritet të ndodhë më 29 mars, ...

May mund të kërkojë kohë për ndryshimin e marrëveshjes së Brexit

BalkanWeb - 10.02.2019

Kryeministrja britanike Theresa May, do të kërkojë nga deputetët që t’i ofrojnë më shumë kohë për të siguruar ndryshimet e nevojshme për Irlandën Veriore, që është pjesë e marrëveshjes së daljes nga ...

May mund të kërkojë kohë për ndryshimin e marrëveshjes së Brexit-it

Medial - 10.02.2019

Kryeministrja britanike Theresa May, do të kërkojë nga deputetët që t’i ofrojnë më shumë kohë për të siguruar ndryshimet e nevojshme për Irlandën Veriore, që është pjesë e marrëveshjes së daljes nga ...

May mund të kërkojë kohë shtesë për ndryshimin e marrëveshjes së Brexit-it

Gazeta Tema - 10.02.2019

Kryeministrja britanike Theresa May, do të kërkojë nga deputetët që t’i ofrojnë më shumë kohë për të siguruar ndryshimet e nevojshme për Irlandën Veriore, që është pjesë e marrëveshjes së daljes nga ...

May mund të kërkojë kohë shtesë për ndryshimin e marrëveshjes së BREXIT-it

Telegrafi - 10.02.2019

Kryeministrja britanike Theresa May, do të kërkojë nga deputetët që t’i ofrojnë më shumë kohë për të siguruar ndryshimet e nevojshme për Irlandën Veriore, që është pjesë e marrëveshjes së daljes nga ...

Pas debateve të ashpëra me kryetarët e BE, May mund të kërkojë kohë shtesë për ndryshimin marrëveshjes së Brexit-it

Java News - 10.02.2019

Kryeministrja britanike, Theresa May, do të kërkojë nga deputetët që t’i ofrojnë më shumë kohë për të siguruar ndryshimet e nevojshme për Irlandën Veriore, që është pjesë e marrëveshjes së daljes nga ...

May mund të kërkojë kohë për ndryshimin e marrëveshjes së Brexit-it

Tetova Sot - 10.02.2019

Kryeministrja britanike Theresa May, do të kërkojë nga deputetët që t’i ofrojnë më shumë kohë për të siguruar ndryshimet e nevojshme për Irlandën Veriore, që është pjesë e marrëveshjes së daljes nga ...