TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ambasadori Gjerman: Jemi të prirur t’i themi ‘Po’ çeljes së negociatave Shqipëri-BE

Top Channel - 11.09.2019

Ambasadorin e ri të Gjermanisë, z. Peter Zingraf, me rastin e fillimit të mandatit të tij në Shqipëri bëri një takim me kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi. Ky i fundit e uroi Ambasadorin Zingraf për ...

Synimi i Gjermanisë: PO çeljes së negociatave mes BE dhe Shqipërisë!

RTSH - 11.09.2019

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi, priti Ambasadorin e ri të Gjermanisë, Peter Zingraf, me rastin e fillimit të mandatit të tij në Shqipëri. Kryetari Ruçi e uroi Ambasadorin Zingraf për detyrën e tij ...

Ambasadori gjerman: Synimi ynë është t’i themi “po” hapjes së negociatave për Shqipërinë

Gazeta Express - 11.09.2019

Gjatë një takimi me kreun e Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçin, ambasadori i Gjermanisë në Tiranë, Peter Zingraf tha se synimi i vendit të tij është t’i thotë “Po” hapjes së negociatave me ...

Ambasadori gjerman zbulon mesazhin e Merkel në takimin me Ruçin: T’i themi “Po” integrimit të Shqipërisë

BalkanWeb - 11.09.2019

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti ambasadorin e ri të Gjermanisë, Peter Zingraf, me rastin e fillimit të mandatit të tij në Shqipëri. Kryetari Ruçi e uroi ambasadorin Zingraf për detyrën e tij ...

Ambasadori gjerman: Synimi i vendit tonë t’i thotë 'PO' hapjes së negociatave me Shqipërinë

Durres Lajm - 11.09.2019

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi është takuar me Ambasadorin e ri gjerman në Shqipëri, Peter Zingraf. Gjatë takimit, ambasadori Zingraf tha se synimi i Gjermanisë është t'i thotë "Po" hapjes së ...

Ndërkombëtarët nisin lëvizjet për të ulur në tryezë Ramën e Bashën, OSBE dhe Gjermania takime për reformën zgjedhore, ...

SOT - 11.09.2019

Ndërkombëtarët kanë nisur tentativat për të bërë bashkë palët politike sa i takon reformës zgjedhore. Ditën e djeshme ambasadori i OSBE, Bernd Borchardt zhvilloi një takim me bashkëkryetaren e ...

Takim ‘kokë më kokë’ me ambasadorin e ri gjerman, Gjiknuri zbardh porositë dhe zbulon ç’po përgatit së bashku me Rudina ...

SOT - 10.09.2019

Gjermania kërkon nga Shqipëria që të mos humbet kohë për miratimin e reformës së re zgjedhore. Ambasadori i ri i Gjermanisë në Shqipëri, Peter Zingraf ka zhvilluar një takim me bashkëkryetarin e ...

Zbardhet takimi, çfarë kërkon ambasadori gjerman nga politika shqiptare

Gazeta Express - 10.09.2019

Kryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri së bashku me bashkëkryetaren Rudina Hajdari kanë zhvilluar ditën e sotme një takim ne ambasadorin gjerman Peter Zingraf.

"Mos humbni kohë me reformën", ambasadori i ri i Gjermanisë takim të papritur me Damian Gjiknurin

SOT - 10.09.2019

Ambasadori i ri gjerman në Tiranë ka kërkuar mos të humbet kohë me reformën zgjedhore.Tch shkruan se ambasadori gjerman, Peter Zingraf është takuar sot me bashkëkryetarin e Komisionit të Reformës ...

Gjermania: Mos humbni kohë me reformën zgjedhore

Top Channel - 10.09.2019

Top Channel ka mësuar se ambasadori i ri gjerman në Tiranë ka kërkuar mos të humbet kohë me reformën zgjedhore. Gazetari i Top Channel, Muhamed Veliu ka mësuar se ambasadori gjerman, Peter Zingraf ...

Reforma zgjedhore/ Gjiknuri pret ambasadorin gjerman: Gati për të krijuar hapësirat e bashkëpunimit për opozitën

BalkanWeb - 10.09.2019

Bashkëkryetari i Komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri priti sot në një takim ambasadorin gjerman Peter Zingraf. Lajmi është bërë i ditur përmes një postimi në facebook, ku Gjiknuri ...

Ambasadori Gjerman: Jemi të prirur t’i themi ‘Po’ çeljes së negociatave Shqipëri-BE

Flaka - 11.09.2019

Ambasadori Petert Zingraf nënvizoi se është i lumtur që ka filluar misionin e tij në Shqipëri dhe se i jepet mundësia të kontribuojë në forcimin e bashkëpunimit midis të dy vendeve.

Ambasadori gjerman zbulon mesazhin e Merkel në takimin me Ruçin: T’i themi “Po” integrimit të Shqipërisë

SOT - 11.09.2019

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti ambasadorin e ri të Gjermanisë, Peter Zingraf, me rastin e fillimit të mandatit të tij në Shqipëri. Kryetari Ruçi e uroi ambasadorin Zingraf për detyrën e tij ...

Ambasadori Gjerman: Jemi të prirur t’i themi ‘Po’ çeljes së negociatave Shqipëri-BE

Tetova Sot - 11.09.2019

Ambasadorin e ri të Gjermanisë, z. Peter Zingraf, me rastin e fillimit të mandatit të tij në Shqipëri bëri një takim me kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi. Ky i fundit e uroi Ambasadorin Zingraf për ...

Ambasadori Gjerman: Jemi të prirur t’i themi ‘Po’ çeljes së negociatave Shqipëri-BE

Botasot - 11.09.2019

Ambasadorin e ri të Gjermanisë, z. Peter Zingraf, me rastin e fillimit të mandatit të tij në Shqipëri bëri një takim me kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi. Ky i fundit e uroi Ambasadorin Zingraf për ...

Ndërkombëtarët nisin lëvizjet për të ulur në tryezë Ramën e Bashën

Ina - 11.09.2019

Ndërkombëtarët kanë nisur tentativat për të bërë bashkë palët politike sa i takon reformës zgjedhore. Ditën e djeshme ambasadori i OSBE, Bernd Borchardt zhvilloi një takim me bashkëkryetaren e ...

Gjermania: Mos humbni kohë me reformën zgjedhore

Botasot - 10.09.2019

Top Channel ka mësuar se ambasadori i ri gjerman në Tiranë ka kërkuar mos të humbet kohë me reformën zgjedhore. Gazetari i Top Channel, Muhamed Veliu ka mësuar se ambasadori gjerman, Peter Zingraf ...