TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vlora Çitaku tallet me kritikët: Pas shumë kërkesave, e vesha fustanin prapë

Tetova Sot - 15.05.2019

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku është tallur me të gjithë kritikët e veshjes së saj në iftarin e shtruar nga presidenti amerikan, Donald Trump – raporton ...

Vlora e vesh edhe njëherë fustanin që e pati në disa takime

Gazeta Express - 15.05.2019

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara ishte e ftuar në një iftar mbrëmë në Shtëpinë e Bardhë, ku ajo bëri iftar bashkë me Presidentin e SHBA’ve Donald Trump E përkundër komenteve të ndryshme ...

Kur Edi Rama thoshte se Donald Trump është i rrezikshëm për shqiptarët

Gazeta Express - 15.05.2019

Gjatë zgjedhjeve presidenciale në Amerikë, shqiptarët me shumicë e përkrahnin kandidaten demokrate Hillary Clinton kundër Donald Trumpit që po garonte në emër të republikanëve.

Donald Trump Jr do të paraqitet për dëshmi në Senat

VOA - 15.05.2019

Komisioni i Senatit për Zbulimin ka rënë dakord me djalin e Presidentit Donald Trump që ai të paraqitet për një seancë pyetjesh me dyer të mbyllura në muajin qershor.

Mediat e huaja ‘mbushen’ me fotografinë e Trump dhe Çitakut: Ja çfarë shkruajnë për iftarin e shtruar

Botasot - 15.05.2019

Ballinat e mediave të huaja janë mbushur me fotografitë e presidentit amerikan, Donald Trump, dhe ambasadores së Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku. Ambasadorja kosovare mori pjesë ditën e kaluar në një ...

Ironizohet me veshjen e Vlora Çitakut: Veshi në disa ngjarje të njëjtin fustan – ambasadorja qesh me komentin e fansit

Telegrafi - 15.05.2019

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka shtruar iftar në Shtëpinë e Bardhë. E prezent në këtë darkë të iftarit ka qenë edhe ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, e cila ishte ulur përkrahë ...

Eskorta e Donald Trump pëson aksident

Gazeta Express - 15.05.2019

Eskorta e presidentit të SHBA’së Donald Trump është përfshirë në një aksident zinxhir ku disa policë me motoçikleta janë lënduar. Shtëpia e Bardhë ka thënë për gazetarët se disa oficerë të policisë ...

Ngjarje e rëndë/ Aksidentohet eskorta e Presidentit (FOTO)

SOT - 15.05.2019

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e djeshme. Eskorta e presidentit amerikan Donald Trump është përfshirë në një aksident rrugor ditën e djeshme. Ngjarja ka ndodhur në Luoisiana, kanë thënë ...

Donald Trump i riu do paraqitet para Senatit në qershor

Gazeta Express - 15.05.2019

Donald Trump i riu dhe Komiteti i Intelegjencës i Senatit kanë arritur një marrëveshje që djali më i madh i presidentit amerikan Donald Trump të dalë para komitetit pas dyerve të mbyllura në qershor, ...

Komentuesi e kritikon që veshi 4 herë të njëjtin fustan, ja si i përgjigjet Vlora Çitaku

Botasot - 15.05.2019

Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës Vlora Çitaku, mori pjesë së fundmi në iftarin e shtruar nga Presidenti amerikan Donald Trump.

Akuzohet se piu verë në iftarin e shtruar nga Trump, reagon Vlora Çitaku!

Antpress - 15.05.2019

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku mbrëmë ishte e ftuar në iftar të organizuar nga presidenti Donald Trump. Vlora ishte ajo, e cila në Instagram ka publikaur një fotografi të realizuar ...

Raportojnë gazetarët: Donald Trump pëson në aksident

Botasot - 14.05.2019

Eskorta e presidentit amerikan Donald Trump është përfshirë në një aksident rrugor në Luoisiana, gjatë ditës së sotme, kanë thënë gazetarët që po udhëtonin me presidentin.

Trump shtron iftar/ Fton dhe ambasadoren e Kosovës

Top Channel - 14.05.2019

Presidenti amerikan Donald Trump e quajti “privilegjin” e tij të madh që i uroi mirëseardhjen në Shtëpinë e Bardhë ambasadorëve dhe diplomatëve nga vendet me shumicë myslimane për një darke iftari, ...

Ambasadorja shqiptare iftar me presidentin Donald Trump (VIDEO)

SOT - 14.05.2019

Në darkën e iftarit ambasadorja e Kosovës në Washington, Vlora Çitaku është ulur në një tavolinë me presidentin e SHBA-ve, Donald Trump. Çitaku bëri me dije se i kishte treguar Trump për shtetin ...

Ambasadorja e Kosovës për iftar në Shtëpinë e Bardhë, kësaj radhe mungon fotografia e Ambasdores së Shqipërisë në ...

Botasot - 14.05.2019

WASHINGTON D.C: Në iftarin e dytë gjatë Administratës së Presidentit Trump, në Shtëpinë e Bardhë, Presidenti Donald Trump ua uroi të ftuarve të tij dhe myslimanëve në mbarë botën muajin e Ramazanit.

Vlora Çitaku në një tavolinë me Trumpin

Gazeta Express - 14.05.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ulet për të ngrënë iftar bashkë në një tavolinë me Vlora Çitakun. Pos Çitakut, të ftuar në Shtëpinë e Bardhë ishin edhe ambasadorë e ...

Presidenti Trump shtron një darkë Iftari në Shtëpinë e Bardhë

VOA - 14.05.2019

Presidenti Donald Trump mbajti një darkë Iftari në Shtëpinë e Bardhë për nder të ambasadorëve dhe anëtarëve të trupit diplomatik që përfaqësojnë vende me shumicë myslimane.

Iftari i Çitakut te Donald Trump -Haradinaj vazhdon ta thumbojë ambasadoren

Gazeta Express - 14.05.2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së Qeverisë në një konferencë për media ka folur për takimin e djeshëm të ambasdores së Kosovës në Washington, Vlora Citaku, dhe ...

‘Akuzohet’ se piu verë në darkën e iftarit të shtruar nga Trump, reagon Vlora Çitaku!

Zeri - 14.05.2019

Vlora Çitaku ambasadorja e Kosovës në SHBA mbrëmë kishte darkuar me presidentin Donald Trump, shkruan GazetaBlic. Trump, kishte ftuar të pranishmit për iftar pasi që është muaji Ramazan.

Haradinaj komenton iftarin e shtruar nga presidenti Trump ku prezent ishte edhe ambasadorja Çitaku

Telegrafi - 14.05.2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka komentuar edhe iftarin e shtruar nga presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ku prezent ishte edhe ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku.

Haradinaj flet për takimin e ambasadores Çitaku me presidentin Trump

Botasot - 14.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se marrëdhëniet Kosovë-Amerikë janë të dy popujve dhe jo individëve. Pasi u pyet për takimin e ambasadores së Kosovës atje, Vlora Çitaku, ...

Momenti kur Donald Trump afrohet te Vlora Çitaku për ta përshëndetur dhe ulet pranë saj

Botasot - 14.05.2019

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka njoftuar se ka qenë e ftuar mbrëmë në iftarin e organizuar nga presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, përcjellë “Bota sot”.

Vlora Çitaku në iftarin e Donald Trump, tregon se çfarë i tha atij

Medial - 14.05.2019

Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka marrë pjesë në darkën e iftarit e cila ishte shtruar nga Presidenti i SHBA’së, Donald Trump.

Momenti kur Trump shkon për t’i folur Vlora Çitakut dhe ulet pranë saj (VIDEO)

Tetova Sot - 14.05.2019

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka qenë e ftuara e presidentit të ShBA-ve, për iftarin të cilin ai e kishte shtruar mbrëmë. Çitaku postoi fotografi dhe video në llogarinë e saj në rrjetin ...

Ja si tallet Vlora Çitaku me kritikët e saj

Botasot - 16.05.2019

Pas kritikave që morri ambasadorja e Kosovës në Amerikë, sonte është tallur me gjithë ata që nisën "fushatën" kundër saj. Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku u ...

Vlora e vesh edhe njëherë fustanin që e pati në disa takime

Zeri - 15.05.2019

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara ishte e ftuar në një iftar mbrëmë në Shtëpinë e Bardhë, ku ajo bëri iftar bashkë me Presidentin e SHBA’ve Donald Trump E përkundër komenteve të ndryshme ...

Donald Trump Jr. do të merret në pyetje në Senatin amerikan

Gazeta Express - 15.05.2019

Komisioni i Senatit për Zbulimin ka rënë dakord me djalin e Presidentit Donald Trump që ai të paraqitet për një seancë pyetjesh me dyer të mbyllura në muajin qershor.

Mediat e huaja ‘mbushen’ me fotografinë e Trump dhe Çitakut: Ja çfarë shkruajnë për iftarin e shtruar

Ina - 15.05.2019

Ballinat e mediave të huaja janë mbushur me fotografitë e presidentit amerikan, Donald Trump, dhe ambasadores së Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku. Ambasadorja kosovare mori pjesë ditën e kaluar në një ...

Veshi në disa ngjarje të njëjtin fustan – ambasadorja qesh me komentin e fansit

Gazeta Express - 15.05.2019

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ditë më parë shtroi iftar në Shtëpinë e Bardhë. E prezent në këtë darkë të iftarit ka qenë edhe ambasadorja e Kosovës në ShBA, Vlora Çitaku, e cila ishte ulur ...

Eskorta e Donald Trump pëson aksident

Zeri - 15.05.2019

Eskorta e presidentit të SHBA’së Donald Trump është përfshirë në një aksident zinxhir ku disa policë me motoçikleta janë lënduar. Shtëpia e Bardhë ka thënë për gazetarët se disa oficerë të policisë ...

Donald Trump pëson aksident

Tetova Sot - 14.05.2019

Eskorta e presidentit amerikan Donald Trump është përfshirë në një aksident rrugor në Luoisiana, gjatë ditës së sotme, kanë thënë gazetarët që po udhëtonin me presidentin.

Trump shtron iftar për ambasadorët e shteteve me shumicë myslimane, afër tij dhe Vlora Citaku! (FOTO)

Antpress - 14.05.2019

Presidenti amerikan Donald Trump e quajti “privilegjin” e tij të madh që i uroi mirëseardhjen në Shtëpinë e Bardhë ambasadorëve dhe diplomatëve nga vendet me shumicë myslimane për një darke iftari ...

Kosovarja ulet në tavolinë me Donald Trump

Albeu.com - 14.05.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump , ulet për të ngrënë iftar bashkë në një tavolinë me Vlora Çitakun. Pos Çitakut, të ftuar në Shtëpinë e Bardhë ishin edhe ambasadorë e ...

Vlora Çitaku në iftarin e Donald Trumpit. Ja çfarë u bisedua

Ina - 14.05.2019

Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka marrë pjesë në darkën e iftarit, e cila ishte shtruar nga presidenti i SHBA-së, Donald Trump.

Donald Trump Jr. do të merret në pyetje në Senatin amerikan

Zeri - 15.05.2019

Komisioni i Senatit për Zbulimin ka rënë dakord me djalin e Presidentit Donald Trump që ai të paraqitet për një seancë pyetjesh me dyer të mbyllura në muajin qershor.

Çitaku në iftar me Trumpin, i kërkon përfshirjen e SHBA-së në proceset në të cilat po kalon Kosova

Portalb - 14.05.2019

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, në një iftar të shtruar në Shtëpinë e Bardhë nga presidenti Donald Trump, ka kërkuar përfshirjen e drejtpërdrejtë të SHBA-së në proceset nëpër të cilat po ...

Çitaku ftohet nga Trampi për iftar

RTSH - 14.05.2019

Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ishte ftuar në darkën e iftarit e shtruar nga Presidenti i SHBA-së, Donald Tramp.

Diplomatja shqiptare takon Donald Trump, ja për çfarë diskutuan (Foto)

SOT - 14.05.2019

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka qenë e ftuara e presidentit të SHBA-së, për iftarin të cilin ai kishte shtruar. Ajo postoi fotografi dhe video në rrjete sociale, në të cilën ka shkruar ...

Donald Trump Jr do të paraqitet për dëshmi në Senat

BalkanWeb - 15.05.2019

Komisioni i Senatit për Zbulimin ka rënë dakord me djalin e Presidentit Donald Trump që ai të paraqitet për një seancë pyetjesh me dyer të mbyllura në muajin qershor.

Donald Trump shtron darkë për iftar, Vlora Çitaku në krah të tij

Gazeta Tema - 14.05.2019

Nga Ruben Avxhiu Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, shtroi mbrëmë një darkë Iftari, në të cilën ishin ftuar ambasadorë e diplomatë nga vende me shumicë myslimane.

Vlora Çitaku e ftuar në iftarin e shtruar nga Trump

Albeu.com - 14.05.2019

Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka marrë pjesë në darkën e iftarit , e cila ishte shtruar nga presidenti i SHBA-së, Donald Trump .

Donald Trump Jr do të paraqitet për dëshmi në Senat

Botasot - 15.05.2019

Komisioni i Senatit për Zbulimin ka rënë dakord me djalin e Presidentit Donald Trump që ai të paraqitet për një seancë pyetjesh me dyer të mbyllura në muajin qershor.

Darka e iftarit në SHBA, Vlora Çitaku në krah të Donald Trump

BalkanWeb - 14.05.2019

Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku ka marrë pjesë në darkën e iftarit, e cila u shtrua për muajin e shenjtë të Ramazanit.

FOTO/ Darka e iftarit në Shtëpinë e Bardhë, ambasadorja e Kosovës në krah të presidentit Trump

Java News - 14.05.2019

Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku ka marrë pjesë në darkën e iftarit, e cila u shtrua për muajin e shenjtë të Ramazanit.