TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ministrat e rinj edhe 48 orë. PD nis punën për fushatën elektorale

Top Channel - 19.05.2017

E gjithë vëmendja është këto ditë te Lulzim Basha. Prej tij priten emrat e zëvendëskryeministrit dhe 6 ministrave që do t’i propozojë Edi Ramës, si dhe emrat e drejtuesve të 6 enteve të tjera ...

Pas paktit me Ramën, Basha fut aleatët në listat e PD

Albeu.com - 19.05.2017

Pas marrëveshjes së djeshme mes tij dhe kryeministrit Rama, e cila në thelb dëmton partitë e vogla në zgjedhje, Lulzim Basha ka vendosur sot që të fusë në lista të gjithë krerët e partive aleate duke ...

Basha fut kryetarët e partive aleate në listat e PD për deputet

SOT - 19.05.2017

Ka përfunduar takimi i kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha me aleatët e koalicionit lidhur me zgjedhjet parlamentare. Temë e diskutimit ka qënë sesi do të përfshihen aleatët e PD-së në ...

Zbulohet dita kur Basha do të propozojë emrat për ministra dhe drejtorë

Botasot - 19.05.2017

Ditën e sotme kreu i PD-së Lulzim Basha, ndryshe nga 90 ditë rresht që e niste në çadrën e lirisë, e nisi në një takim me kryetarët e degëve në rrethe dhe më pas është takuar me krerët e partive ...

Basha diskuton me aleatët mundësinë që të mos regjistrohen në zgjedhje

Ora news - 19.05.2017

Pas rreth dy orësh diskutime me aleatët opozitarë, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka diskutuar me ta mundësinë e regjistrimit në zgjedhje vetëm të Partisë Demokratike, ndërsa partitë e vogla të punojnë ...

EMRAT/ Kush janë kryetarët e partive aleate që Basha do i fusë në listat e PD

BalkanWeb - 19.05.2017

TIRANE – Pas takimit të kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha me aleatët e tij, u mor vendimi që të gjitha partitë opozitare të jenë nën logon e PD-së.

Të gjithë partitë opozitare me logon e PD në zgjedhje?

Mapo - 19.05.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, realizoi një takim me aleatët e tij, një ditë pas mbylljes së çadrës së protestës. Pavarësisht presioneve, aleatët u treguan besnikë me Bashën dhe kauzën ...

Tryeza e partive opozitare me kreun Basha

ABC News - 19.05.2017

Ishin vetë krerët e partive opozitare, ato të cilat dhanë detaje rreth diskutimeve në takimin që zhvilluan me kryetarin e PD Lulzim ...

Zgjedhjet e 25 qershorit, Lulzim Basha hap listën e PD për kryetarët e partive aleate

BalkanWeb - 19.05.2017

Takimi i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha me aleatët e tij ka përfunduar. Burime nga mbledhja për “News24” dhe “BalkanWeb” raportojnë se në mbledhje është diskutuar që partitë opozitare ...

Përfundon takimi i Bashës me aletatët

Botasot - 19.05.2017

Ka përfunduar takimi mes kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatëve të koalicionit. Ndërkohë mësohet se gjatë kësaj mbledhjeje është diskutuar mundësia e përfshirjes së aleatëve në ...

Basha takon kryetarët e degëve dhe aleatët e PD për fushatën elektorale

ABC News - 19.05.2017

Kreu i PD Lulzim Basha po zhvillon sot takime ne seline blu pas arritjes se marreveshjes qe e futi opoziten ne rrugen e zgjedhjeve te 25 qershorit. Ne mesdite Basha eshte takuar per rreth nje ore me ...

Këta janë aleatët që Basha do vendosë në listat e PD-së (Emrat)

Gazeta Express - 19.05.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë mbledhjes së sotme me aleatët e tij vendosi që të gjitha partitë opozitare të jenë nën logon e ...

Basha fut aleatët në listat e PD dhe propozon që të dalin me të njëjtën logo në zgjedhje

Java News - 19.05.2017

Partitë opozitare ka gjasa të shkojnë në zgjedhjet e 25 qershorit me një logo të përbashkët, atë të PD-së, ndërkohë që kryetarët e partive aleate të Bashës do të kenë një vend të sigurtë në listat e ...

Ditë takimesh në PD. Ja kë pret sot Basha, në selinë blu

Ina - 19.05.2017

Kur nuk kanë kaluar ende 24 orë nga mbyllja e marrëveshjes mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, takimet në selinë blu janë intensifikuar. Gjatë paradites së sotme, kreu i PD-së dhe opozitës, Lulzim Basha ...

Basha mbledh krerët e degëve: Ja kur i dorëzojmë emrat për ministra e drejtorë

BalkanWeb - 19.05.2017

TIRANE- Pas miratimit të marrëveshjes me Partinë Socialiste, nga e cila siguroi dhe 6 Ministri teknike, Partia Demokratike ka ndezur ‘motorët’ dhe ka mobilizuar strukturat e saj për nisjen e fushatës ...

Përfundon takimi i Bashës me krerët e PD, ja porositë që ka dhënë

Mapo - 19.05.2017

Ka përfunduar mbledhja 60 minutëshe e kreut të PD-së, Lulzim Basha me krerët e partisë nëpër rrethe. Burime nga selia blu thanë se Basha ka dhënë porositë për krerët që të mobilizohen dhe të nisin ...

Basha u kërkon krerëve të degëve propozime për ministrat dhe drejtorët

Ora news - 19.05.2017

Të hënë prtitet të zhvillohet seanca parlamentare ku do të votohen ndryshimet në kabinetin qeveritar, ndërsa kreu demokratik Lulzim Basha gjatë një takimi me krerët e degëve të partisë në rrethe, u ...

PD nis mobilizimin për zgjedhjet, Basha takon krerët e degëve, më pas aleatët

BalkanWeb - 19.05.2017

TIRANE- Pas miratimit të marrëveshjes me Partinë Socialiste, nga e cila siguroi dhe 6 Ministri teknike, Partia Demokratike ka ndezur ‘motorët’ dhe ka mobilizuar strukturat e saj për nisjen e fushatës ...

Pas paktit me Ramën, Basha takon krerët e rretheve

SOT - 19.05.2017

Pas marrëveshjes me kryeministrin Edi Rama, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim ditën e sotme me krerët e PD-së në rrethe. Mësohet se në fokus të takimit është strategjia e PD-së në ...

PD nis përgatitjet për zgjedhjet dhe listat, Basha takon krerët e degëve

Java News - 19.05.2017

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim ditën e sotme me krerët e PD-së në rrethe. Mësohet se në fokus të takimit është strategjia e PD-së në zgjedhjet e 25 qershorit.

PD bën gati propozimet për deputetë, ja aleatët që fut në lista

Gazeta Express - 19.05.2017

Bisedimet për më se tetë orë midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha përgjatë dy ditëve përfunduan dje me një marrëveshje të gjerë ...

Gati propozimet e PD për deputetë, kush janë tre aleatët që Basha do i fusë në lista

BalkanWeb - 19.05.2017

Bisedimet për më se tetë orë midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha përgjatë dy ditëve përfunduan dje me një marrëveshje të gjerë politike.

Ministrat e rinj edhe 48 orë. PD nis punën për fushatën elektorale

Mapo - 19.05.2017

E gjithë vëmendja është këto ditë te Lulzim Basha. Prej tij priten emrat e zëvendëskryeministrit dhe 6 ministrave që do t’i propozojë Edi Ramës, si dhe emrat e drejtuesve të 6 enteve të tjera ...

Këta janë aleatët që Basha do vendosë në listat e PD-së (Emrat)

Botasot - 19.05.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë mbledhjes së sotme me aleatët e tij vendosi që të gjitha partitë opozitare të jenë nën logon e PD-së.

Zbulohet kush janë kryetarët e partive aleate që do futen në listën e PD-së

Albeu.com - 19.05.2017

Pas takimit të kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha me aleatët e tij u vendos edhe mbi kandidimin e partive opozitare në zgjedhjet e përgjithshme që do të mbahen më 25 qershor.

Zgjedhjet më 25 qershor, Basha takon krerët e degëve

Albeu.com - 19.05.2017

Me firmosjen e marrëveshjes PS-PD e cila vendosi që zgjedhjet e përgjithshme të mbahen më 25 qershor , PD është mobilizuar dhe ka nisur fushatën zgjedhore.

Basha takon krerët e PD në rrethe, më pas do mbledhë aleatët

Java News - 19.05.2017

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim ditën e sotme me krerët e PD-së në rrethe. Mësohet se në fokus të takimit është strategjia e PD-së në zgjedhjet e 25 qershorit.

Aleatët ?rrudhin buzët? më Bashën, çfarë prisnin nga kreu i PD?

Albeu.com - 18.05.2017

Kreu i opozitës, Lulzim Basha para pak minutash pa përfunduar takimin me aleatët . Gjatë mbledhjes ai ka sqaruar përmbajtjen e Paketës dhe marrëveshjen e arritur.

Basha thërret në mbledhje urgjente aleatët

Albeu.com - 18.05.2017

Ka përfunduar takimi mes kryeopozitarit Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama. Ky takim ka nisur që në orën 10:00 dhe u zhvillua në Pallatin e Kongreseve.

Të hënën votohet qeveria teknike, ja kush janë 3 aleatët që Basha i fut në zgjedhje

Albeu.com - 19.05.2017

Bisedimet për më se tetë orë midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës , Lulzim Basha përgjatë dy ditëve përfunduan dje me një marrëveshje të gjerë politike.

Ministrat e rinj edhe 48 orë. PD nis punën për fushatën elektorale

Lajmi.net - 19.05.2017

E gjithë vëmendja është këto ditë te Lulzim Basha. Prej tij priten emrat e zëvendëskryeministrit dhe 6 ministrave që do t’i propozojë Edi Ramës, si dhe emrat e drejtuesve të 6 enteve të tjera ...

Kush janë tre aleatët që Basha do i fusë në listat për deputet

Java News - 19.05.2017

Bisedimet për më se tetë orë midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha përgjatë dy ditëve përfunduan dje me një marrëveshje të gjerë politike.

Ministrat të dielën, PD nis punën: Listat i miratojnë të parët demokratët

Top Channel - 19.05.2017

E gjithë vëmendja këto ditë është tek Lulzim Basha. Prej tij priten emrat e zëvendës kryeministrit dhe 6 ministrave që ai do t’i propozojë Edi Ramës, si dhe emrat e drejtuesve të 6 enteve të tjera ...

Gati propozimet e PD pлr deputetл, kush janл tre aleatлt qл Basha do i fusл nл lista

Botasot - 19.05.2017

Bisedimet për më se tetë orë midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha përgjatë dy ditëve përfunduan dje me një marrëveshje të gjerë politike.

Ministrat të dielën, PD nis punën: Listat i miratojnë të parët demokratët

Mapo - 19.05.2017

E gjithë vëmendja këto ditë është tek Lulzim Basha. Prej tij priten emrat e zëvendës kryeministrit dhe 6 ministrave që ai do t’i propozojë Edi Ramës, si dhe emrat e drejtuesve të 6 enteve të tjera ...