TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pas Amdi Bajramit edhe Artan Grubi thotë se Ligji për gjuhët do të votohet shumë shpejtë

Lajm - 13.03.2018

Në Kuvend sipas informatave jozyrtare nesër do të mbahet vazhdimi i seancës së radhës në tentim për të gjetur zgjidhje të mbi 35 mijë amendamenteve nga ana e VMRO-DPMNE-së për ligjin e gjuhëve, ...

VMRO kthehet në kuvend, kërkon debat për amendamentet kundër shqipes

Ina - 13.03.2018

Deputetët e VMRO-DPMNE-së nesër do të marrin pjesë në seancën e kuvendit ku do të duhet të miratohet ligji për gjuhët. Por lideri i partisë kërkon shqyrtimin e amendamenteve.

VMRO-DPMNE: LSDM-ja e ngulfat lirinë mediatike

Idividi - 13.03.2018

Shkup, 13 mars 2018 (MIA) - "Drejtësia dhe demokracia largohen nga Maqedonia. LSDM-ja po e ngulfat lirinë mediatike. Opinioni është dëshmitar i censurës çdoditore, shtypjeve dhe kërcimeve ndaj ...

Gruevski pa vlerësim për punën e Mickovskit, thotë se duhet t'i jepet kohë

Idividi - 13.03.2018

Shkup, 13 mars 2018 (MIA) - Ish-lideri i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski thotë se rrallë takohet me pasardhësin e tij Hristian Mickovski, i cili, siç pohon, në mënyrë të pavarur e udhëheq partinë.

VMRO-DPMNE nuk e përjashton mundësinë e bllokimit të seancës për gjuhët

Zhurnal - 13.03.2018

VMRO-DPMNE nuk e përjashton mundësinë e bllokimit të seancës për gjuhët Shkup, 13 mars - Koordinatori i grupit parlamentar të VMRO-DPMNE-së, Dragan Danev, në paralajmërimin e Kryeministrit Zoran Zaev ...

Ligji për gjuhët nesër në seancë plenare

Zhurnal - 13.03.2018

Ligji për gjuhët nesër në seancë plenare Shkup, 13 mars - Koordinatorët e grupeve parlamentare, në koordinim me kryparlamentarin Talat Xhaferi u dakorduan se Ligji për përdorimin e gjuhëve nesër të ...

LSDM: VMRO-DPMNE 11 vite e ka ngulfatur lirinë e të shprehurit

Zhurnal - 13.03.2018

LSDM: VMRO-DPMNE 11 vite e ka ngulfatur lirinë e të shprehurit Shkup, 13 mars - VMRO-DPMNE parti, për qeverisjen e së cilës janë arrestuar gazetarë, janë kryer sulme dhe mbyllje të mediave, ...

VMRO-DPMNE: Në Maqedoni nuk ka shtet të së drejtës

Zhurnal - 13.03.2018

VMRO-DPMNE: Në Maqedoni nuk ka shtet të së drejtës Shkup, 13 mars - VMRO-DPMNE-ja opozitare konsideron se në Maqedoni nuk ka shtet të së drejtës, dhe se LSDM-ja e ngufat lirinë mediale, ndërsa ...

OBRM-PDUKM: Në Maqedoni nuk ka drejtësi me LSDM-në në pushtet

Telegrafi - 13.03.2018

OBRM-PDUKM-ja opozitare konsideron se në Maqedoni nuk ka shtet të së drejtës, dhe se LSDM-ja e ngufat lirinë mediale, ndërsa opinioni është dëshmitar i cenzurës së përditshme, kërcënimeve dhe ...

LSDM i përgjigjet VMRO-DPMNE: Ligjet vlejnë për të gjithë njësoj

Flaka - 13.03.2018

VMRO-DPMNE parti, për qeverisjen e së cilës janë arrestuar gazetarë, janë kryer sulme dhe mbyllje të mediave, propaganda e kishte kryefjalën, ndërsa liria e të shprehurit ka qenë sistematikisht e ...

VMRO: Me LSDM-në nuk ka shtet të së drejtës

Almakos - 13.03.2018

13 March 2018 / 10:01 Nga partia opozitare VMRO-DPMNE thonë se në Maqedoni nuk ka shtet të së drejtës, dhe se LSDM-ja e ngufat lirinë mediale, ndërsa opinioni është dëshmitar i censurës së ...

Bisedimet, përafrohen qëndrimet LSDM-VMRO

Almakos - 12.03.2018

12 March 2018 / 16:00 Drejtori i Agjencisë Teknike Operative do të zgjidhet me 2/3 e votave në Kuvend. Alsat M nga burime brenda grupeve të punës mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, mëson se me propozim ...

Edhe VMRO-ja bëhet "pik e pesë", paralajmërohet fraksion!

Zhurnal - 12.03.2018

Edhe VMRO-ja bëhet "pik e pesë", paralajmërohet fraksion ! Shkup, 12 mars - FRODEM dhe anëtar të incijativës brendapartiake për reforma në VMRO-DPMNE, paralajmërojnë se do të veprojnë si fraksion në ...

‘Vlon’ në VMRO-DPMNE, dalin fraksione

Ina - 12.03.2018

FRODEM dhe nisma e brendshme e VMRO-DPMNE-së për reformimin e kësaj partie politike kanë marrë vendim që nga sot të veprojnë së bashku dhe si fraksion i VMRO-DPMNE-së.

LSDM: Ligji për gjuhët VMRO-DPMNE-së ju shërben vetëm si alibi për bllokimin e reformave

Zhurnal - 12.03.2018

LSDM: Ligji për gjuhët VMRO-DPMNE-së ju shërben vetëm si alibi për bllokimin e reformave Shkup, 12 mars - "Është e qartë hipokrizia dhe përpjekja e partisë opozitare.

Sipas QMBN në zgjedhje LSDM do kishte pësuar humbje

Zhurnal - 12.03.2018

Sipas QMBN në zgjedhje LSDM do kishte pësuar humbje Shkup, 12 mars - Në emisionin “360 gradë”, Aleksandar Kërzhallovski, ish drejtor i Qendrës Maqedonase për Bashkëpunim Ndërkombëtar (QMBN), foli për ...

VMRO-DPMNE: Ligji për gjuhët nuk sjell përfitime për qytetarët, por vetëm probleme

Zhurnal - 12.03.2018

VMRO-DPMNE: Ligji për gjuhët nuk sjell përfitime për qytetarët, por vetëm probleme Shkup, 12 mars - Sipas VMRO-DPMNE-së, LSDM-ja i bënë dëm të përhershëm dhe të pariparueshëm Republikës së Maqedonisë ...

Komiteti Qendror i VMRO-DPMNE: Qeveria zhvillon politika ekonomike rrënuese

Idividi - 12.03.2018

Shkup, 11 mars 2018 (MIA) - Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickovski në seancën e Komitetit Qendror të partisë mbrëmë ka paralajmëruar se në periudhën e ardhshme do të fillojë takimet në terren ...

LSDM: VMRO-DPMNE-ja e shkatërroi ekonominë

Idividi - 12.03.2018

Shkup, 11 mars 2018 (MIA) - LSDM-ja reagoi në kumtesën e Komitetit Qendror të VMRO-DPMNE-së duke thënë se përmes qeverisjes kriminale dhe rrënuese 11 vite i ka varfëruar qytetarët dhe e shkatërroi ...

LSDM i kundërpërgjigjet deklaratave të Mickovskit

Almakos - 11.03.2018

LSDM ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski. “VMRO-DPMNE vazhdon me patriotizmin e rremë të Gruevskit, në vend të veprimeve të dëmshme Mickovski duhet të ...

LSDM: VMRO-DPMNE 11 vite e ka ngulfatur lirinë e të shprehurit

Idividi - 13.03.2018

Shkup, 13 mars 2018 (MIA) - VMRO-DPMNE parti, për qeverisjen e së cilës janë arrestuar gazetarë, janë kryer sulme dhe mbyllje të mediave, propaganda e kishte kryefjalën, ndërsa liria e të shprehurit ...

VMRO: Me LSDM-në nuk ka shtet të së drejtës

Alsat - 13.03.2018

Nga partia opozitare VMRO-DPMNE thonë se në Maqedoni nuk ka shtet të së drejtës, dhe se LSDM-ja e ngufat lirinë mediale, ndërsa opinioni është dëshmitar i censurës së përditshme, kërcënimeve dhe ...

Bisedimet, përafrohen qëndrimet LSDM-VMRO

Alsat - 12.03.2018

Drejtori i Agjencisë Teknike Operative do të zgjidhet me 2/3 e votave në Kuvend. Alsat M nga burime brenda grupeve të punës mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, mëson se me propozim të opozitës, palët kanë ...

VMRO-DPMNE drejt ndarjes

Lajm - 12.03.2018

Anëtar të inciativës për reforma në VMRO-DPMNE dhe FRODEM, paralajmërojnë se do të veprojnë si fraksion në partinëVMRO-DPMNE. Qëllimi i veprimit të tillë është siç thonë, të i ndihmohet partisë që të ...

‘Vlon’ në VMRO-DPMNE, dalin fraksione (VIDEO)

Almakos - 12.03.2018

FRODEM dhe nisma e brendshme e VMRO-DPMNE-së për reformimin e kësaj partie politike kanë marrë vendim që nga sot të veprojnë së bashku dhe si fraksion i VMRO-DPMNE-së.

LSDM: Ligji për gjuhët të cilin VMRO-DPMNE njëherë e pranoi, sot ju shërben vetëm si alibi për bllokimin e reformave

Idividi - 13.03.2018

Shkup, 12 mars 2018 (MIA) - "Është e qartë hipokrizia dhe përpjekja e partisë opozitare. Qytetarët e dinë mirë se VMRO-DPMNE-ja ka pranuar propozim ligjin për përdorimin e gjuhëve, me shpresë se do ...

VMRO-DPMNE: Ligji për gjuhët sjell vetëm probleme

Ina - 12.03.2018

Sipas VMRO-DPMNE-së, LSDM-ja i bënë dëm të përhershëm dhe të pariparueshëm Republikës së Maqedonisë duke zbatuar me dhunë “ligjin antikushtetues mbi gjuhët”.

LSDM godet liderin e VMRO-së: Patriota të rremë të stilit të Gruevskit!

Ina - 12.03.2018

LSDM ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski. “VMRO-DPMNE vazhdon me patriotizmin e rremë të Gruevskit, në vend të veprimeve të dëmshme Mickovski duhet të ...

VMRO-DPMNE: Në Maqedoni nuk ka shtet të së drejtës

Flaka - 13.03.2018

VMRO-DPMNE-ja opozitare konsideron se në Maqedoni nuk ka shtet të së drejtës, dhe se LSDM-ja e ngufat lirinë mediale, ndërsa opinioni është dëshmitar i cenzurës së përditshme, kërcënimeve dhe ...

Bisedimet, përafrohen qëndrimet LSDM-VMRO

Zhurnal - 12.03.2018

Bisedimet, përafrohen qëndrimet LSDM-VMRO Shkup, 12 mars - Drejtori i Agjencisë Teknike Operative do të zgjidhet me 2/3 e votave në Kuvend. Alsat M nga burime brenda grupeve të punës mes LSDM-së dhe ...

Zyrtare: Formohet fraksioni i parë i VMRO-së

Alb Portali - 12.03.2018

FRODEM dhe nisma e brendshme e VMRO-DPMNE-së për reformimin e kësaj partie politike kanë marrë vendim që nga sot të veprojnë së bashku dhe si fraksion i VMRO-DPMNE-së. Loading...

VMRO-DPMNE: Ligji për gjuhët nuk sjell përfitime për qytetarët, por vetëm probleme

Lajm - 12.03.2018

Sipas VMRO-DPMNE-së, LSDM-ja i bënë dëm të përhershëm dhe të pariparueshëm Republikës së Maqedonisë duke zbatuar me dhunë “ligjin antikushtetues mbi gjuhët”.

LSDM godet VMRO-në: Patriota të rremë të stilit të Gruevski!

Zhurnal - 12.03.2018

LSDM godet VMRO-në: Patriota të rremë të stilit të Gruevski! Shkup, 12 mars - LSDM ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski.

Bisedimet, përafrohen qëndrimet LSDM-VMRO

Flaka - 12.03.2018

Drejtori i Agjencisë Teknike Operative do të zgjidhet me 2/3 e votave në Kuvend. Alsat M nga burime brenda grupeve të punës mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, mëson se me propozim të opozitës, palët kanë ...

Zyrtarizohet fraksioni i VMRO-së

Flaka - 12.03.2018

FRODEM dhe nisma e brendshme e VMRO-së për reformimin e kësaj partie politike kanë marrë vendim që nga sot të veprojnë së bashku dhe si fraksion i partisë.

VMRO-DPMNE: Ligji për gjuhët nuk sjell përfitime për qytetarët, por vetëm probleme

Almakos - 12.03.2018

Sipas VMRO-DPMNE-së, LSDM-ja i bënë dëm të përhershëm dhe të pariparueshëm Republikës së Maqedonisë duke zbatuar me dhunë “ligjin antikushtetues mbi gjuhët”.