TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

A do të luajë kundër Gjibraltarit? Përgjigje epike nga Rashkaj

Lajmi.net - 09.10.2019

Lojtari që i është bashkuar Kosovës që nga viti 2014, ka thënë se nuk ka rëndësi se sa minuta luan në fushë, por e rëndësishme është të jesh i fokusuar në maksimum në minutat që të jepen.

Rashica s’luan kundër Gjibraltarit, por është i gatshëm për Malin e Zi

Gazeta Express - 09.10.2019

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, e ka pranuar se nuk do të rrezikojë me Milot Rashicën duke e futur në ndeshjen miqësore të së enjtes kundër Gjibraltarit, por do ta ruajë atë për ...

Challandes: Do të ketë ndryshime edhe në portë ndaj Gjibraltarit

Telegrafi - 09.10.2019

Përzgjedhësi Bernard Challandes, ka folur në konferencën e fundit për shtyp ndaj Gjibraltarit. Ai e ka pranuar që do të ketë ndryshime në formacion, ndërsa e ka ritheksuar se ata që luajnë duhet ta ...

Kastrati dhe Xhemajli mund t’i bashkohen Kosovës U21 pas ndeshjes me Gjibraltarin

Lajmi.net - 09.10.2019

Të dy këta janë duke u stërvitur me ekipin e parë të Kosovës, para ndeshjes me Gjibraltarin dhe Malin e Zi. Trajneri Bernard Challandes në konferencë për shtyp ka thënë se Xhemajli dhe Kastarti mund ...

Rashkaj: Duhet të jemi shumë të kujdesshëm kundër Malit të Zi

Gazeta Express - 09.10.2019

Anel Rashkaj është i vetëdijshëm për rëndësinë që ka për Kosovën ndeshja e së hënës kualifikuese për Euro 2020 kundër Malit të Zi, prandaj mesfushori prizrenas u ka bërë thirrje bashkëlojtarëve të ...

Challandes: Me Gjibraltarin s’është lojë miqësore, i qëndrojmë besnik filozofisë sonë

Gazeta Express - 09.10.2019

Trajneri i ekipit kombëtar të Kosovës, Bernard Challandes, ka këmbëngul se nuk e sheh si miqësore ndeshjen kundër Gjibraltarit nesër në Prishtinë, por si mundësi të mirë për t’u përgatitor për ...

Challandes me një paralajmërim interesant për lojtarët para ndeshjes me Gjibraltarin

Lajmi.net - 09.10.2019

Trajneri zviceran është shprehur i bindur se skuadra e tij do të jap maksimumin të enjten pasdite kur në ‘Fadil Vokrri’ takohet me Gjibraltarin. Kosova në muajin tetor zhvillon dy ndeshje, të parën ...

Kosova i kompleton stërvitjet për miqësoren ndaj Gjibraltarit

Telegrafi - 09.10.2019

Kosova i ka kompletuar stërvitjet e fundit para përballjes me Gjibraltarin që zhvillohet nesër. Ndeshja miqësore ndaj gjibraltarianëve zhvillohet nga ora 18:00 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, e që do të ...

Challandes paralajmëron ndryshime në portën e Kosovës, përmend emra

Zeri - 09.10.2019

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, ka paralajmëruar ndryshime në portën e Kosovës për takimin e radhës miqësore me Gjiblartarin, shkuan Zëri.info.

Challandes jep lajmin e madh: Rashica i gatshëm për Malin e Zi

Lajmi.net - 09.10.2019

Te ‘Dardanët’ në këtë grumbullim janë rikthyer Milot Rashica, Herolind Shala dhe Benjamin Kololli. Rashica që mungoi në ndeshjet e shtatorit, në grumbullimin e tetorit është duke stërvitur ndaras, ...

Përzgjedhësi i Kosovës: E respektoj Gjibraltarin

Botasot - 09.10.2019

Gjithçka është gati për ndeshjen miqësore që do të zhvillohet nesër në orën 18.00, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, mes kombëtares së Kosovës dhe Gjibraltarin.

Super-lajm nga stërvitja e fundit e Kosovës

Zeri - 09.10.2019

Kosova po e zhvillon stërvitjen e fundit para ndeshjes miqësore me Gjiblartarin, takim që luhet të enjten në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, shkruan Zëri.info.

Konferenca e Kosovës LIVE, Challandes: I qëndrojmë besnik filozofisë sonë

Gazeta Express - 09.10.2019

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, është duke folur në një konferencë për media drejtpërdrejtKosova do t’i zhvillojë dy ndeshjet në muajin tetor.

Rashkaj flet për ndeshjen Kosovë – Gjibraltar

Lajmi.net - 09.10.2019

Të enjten me fillim nga ora 18:00, Kosova në ‘Fadil Vokrri’ zhvillon miqësoren me Gjibaltarin, ndeshje kjo që i paraprinë asaj me Malin e Zi, që luhet ditën e hënë.

Challandes: Ylli i Kosovës nuk do të aktivizohet në takimin e radhës

Zeri - 09.10.2019

Përfaqësuesja e Kosovës po e mban konferencën e fundit për media para ndeshjes miqësore me Gjiblartarin e cila do të zhvillohet të enjten në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, duke filluar nga ...

Challandes e Rashkaj e vlerësojnë të rëndësishme miqësoren me Gjibraltarin

Koha.net - 09.10.2019

Ndeshje tejet të rëndësishme e kanë vlerësuar miqësoren e Kosovës me Gjibraltarin, përzgjedhësi Bernard Challandes dhe mesfushori Anel Rashkaj. Një ditë para miqësores, të dy kanë vlerësuar se ...

Challandes flet për lëndimin e Rashicës, Muriqit, Vojvodës e të Paqaradës

Telegrafi - 09.10.2019

Bernard Challandes ka thënë se Milot Rashica do të jetë i gatshëm për ndeshjen ndaj Malit të Zi, por që sot do të stërvitet ndaras nga pjesa tjetër e skuadrës.

Challandes: Një lojtar që nuk e jep maksimumin ndaj Gjibraltarit, ka probleme me mua

Telegrafi - 09.10.2019

Bernard Challandes i ka paralajmëruar lojtarët e Kosovës para ndeshjes miqësores me Gjibraltarin. Strategu i Përfaqësueses tonë ka thënë se kjo nuk është vetëm një miqësore e thjeshtë dhe një lojtar ...

Anel Rashkaj me deklaratë interesante në konferencën e fundit për media para ndeshjen me Gjiblartarin

Zeri - 09.10.2019

Përfaqësuesja e Kosovës po e mban konferencën e fundit për media para ndeshjes miqësore me Gjiblartarin e cila do të zhvillohet të enjten në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, duke filluar nga ...

Rashkaj për miqësoren ndaj Gjibraltarit: Një ndeshje miqësore për t’u përgatitur me Malin e Zi

Telegrafi - 09.10.2019

Anel Rashkaj është deklaruar para miqësore që Kosova do ta zhvillojë ndaj Gjibrlatarit. Anëtari i ‘Dardanëve’ ka thënë se kjo miqësore do t’i ndihmojë lojtarët të luajnë më shumë mes vete, por edhe ...

Dajaku: Gabimet që i bëmë në miqësoren me Danimarkën, mos t’i përsëritim me Gjibraltarin

Zeri - 09.10.2019

Kosova të enjten do ta zhvillojë ndeshjen miqësore me Gjibraltarin, ndeshje kjo që nuk po zgjon shumë interes tek kampin e Kosovës. Gjithsesi, shumë bileta janë shitur dhe edhe kjo sfidë pritet të ...

Kosova – Gjibraltari, ky është lajmi i fundit nga kampi i mysafirëve

Zeri - 09.10.2019

Pas dy seancave stërvitore të mbajtura në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, kombëtarja e Gjibraltarit këtë të mërkurë (9 tetor) ka zhvilluar edhe seancën e fundit stërvitore në prag të ndeshjes ...

Morina: Të mos nënvlerësohet Gjibraltari, nga kjo ndeshje ta nxjerrim më të mirë

Zeri - 09.10.2019

Kosova nesër do ta zhvillojë ndeshjen miqësore me Gjibraltarin por duke e parë atmosferën në kampin e Përfaqësueses së Kosovës bën të kuptojmë se e gjithë vëmendja e lojtarëve është tek ndeshja e së ...

Këngëtari i famshëm në mbështetje të Kosovës

Zeri - 09.10.2019

Kosova me 10 dhe 14 tetor do t’i zhvillojë dy ndeshje interesante në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinës. Derisa përballja e 10 tetorit nuk po vlerësohet edhe aq lart për faktin se është miqësore ...

Sermaxhaj: Gjibraltari është kombëtarja e cila ju ka dashtë Kosovës

Botasot - 09.10.2019

Kombëtarja e Kosovës po përgatitet maksimalisht për dy sfida, por më e rëndësishmja është ajo në fillim të javës së ardhshme përkatësisht me 14 tetor, në orën 20.45, në stadiumin “Fadil Vokrri” në ...

Rashica, Shala, Muriqi e Vojvoda shqetësimet e Challandesit

Zeri - 09.10.2019

Dje Përfaqësuesja e Kosovës ka zhvilluar stërvitjen e radhës në kuadër të përgatitjeve për dy ndeshjet e tetorit m Gjibraltarin dhe Malin e Zi. Sot Kosova e zhvillon stërvitjen e fundit para ndeshjes ...

Kosova përgatitet për Gjibraltarin, por mendon vetëm për Malin e Zi

Zeri - 09.10.2019

“Edhe ndeshja me Bullgarinë edhe ajo me Çekinë ishin si finale për neve. Tash edhe kjo me Malin e Zi është e tillë, kështu që ne nuk kemi zgjidhje tjetër përveçqë ta fitojmë atë.

Kosova i bën sot përgatitjet e fundit para sfidës me Gjibraltarin

Gazeta Express - 09.10.2019

Ekipi kombëtar i Kosovës do ta zhvillojë seancën e fundit stërvitore në përgatitje për ndeshjen e së enjtes kundër Gjibraltarit, në stadiumin “Fadil Vokrri” sot në orën 18:00,.

Kosova e kryen stërvitjen e dytë, në mungesë të Muriqit dhe me Rashicën e ndarë nga grupi

Gazeta Express - 08.10.2019

Bernard Challandes e ka kryer stërvitjen e dytë me ekipin kombëtar të Kosovës, me vetëm dy një mungesë të theskuar, sulmuesin Vedat Muriqi, ndërkohë që Milot Rashica u stërvit i veçuar.

Ujkani: Ndeshja ndaj Malit të Zi është si finale për Kosovën

Telegrafi - 08.10.2019

Kapiteni i Kosovës, Samir Ujkani, ka folur në konferencën për shtyp, për dy ndeshjet e radhës – atë miqësore ndaj Gjibraltarit dhe takimin kualifikues ndaj Malit të Zi, të cilin e ka quajtur si një ...

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu: Mentalitet fituesi çdo ndeshje, me Malin e Zi ndeshje e fortë

Telegrafi - 08.10.2019

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu ka theksuar se ndeshja me Malin e Zi është e rëndësishme sikur edhe duelet paraprake. Ai i respekton kundërshtarët dhe kërkon që në cdo ndeshje të futemi me ...

Kosova zhvillon stërvitjen e dytë: Pushon Muriqi, Rashica stërvitet ndaras

Telegrafi - 08.10.2019

Kosova e ka zhvilluar stërvitjen e dytë në kuadër të përgatitjeve për dy ndeshjet e këtij muaji, miqësoren ndaj Gjibraltarit dhe ndeshje kualifikuese për ‘Euro 2020’, kundër Malit të Zi.

Ujkani: Të gjitha ndeshjet duhet t’i marrim si finale

Lajmi.net - 08.10.2019

“Jemi duke u përgatitur për Malin e Zi, kemi edhe një miqësore që është një test i mirë”, ka deklaruar fillimisht Ujkani, përcjell lajmi.net. “Djemtë janë duke punuar mirë, sot patëm një stërvitje të ...

Kosova vazhdon përgatitjet për ndeshjet e tetorit

Lajmi.net - 08.10.2019

Kosova më 10 tetor zhvillon ndeshjen miqësore kundër Gjibraltarit në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, shkruan lajmi.net. 14 tetori sjellë përballjen interesante dhe shumë të rëndësishme për ‘Dardanët’, që ...

Atdhe Nuhiu flet para ndeshjeve me Gjibraltarin e Malin e Zi

Zeri - 08.10.2019

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Atdhe Nuhiu ka thënë se çdo ndeshje është e rëndësishme, transmeton zeri.info Ai është shprehur se verdhekaltrit do të hyjnë për ta fituar takimin ndaj Malit të ...

Ujkani: Mali i Zi, një finale për ne

Zeri - 08.10.2019

Portieri i përfaqësueses së Kosovës, Samir Ujkani ka thënë se ndeshja ndaj Malit të Zi do të jetë si një finale, shkruan zeri.info Ndërkohë, Ujkani është shprehur se në ndeshjen miqësore ndaj ...

Gjibraltari mbanë stërvitje në Drenas, e sheh Kosovën si një prej ekipeve më në formë në Evropë

Telegrafi - 08.10.2019

Kosova do të luajë të enjten ndaj Gjibraltarit një ndeshje miqësore e caktuar nga UEFA. Ekipi përfaqësues i Gjibraltarit ka arritur në Kosovë të hënën, ndërsa sot e ka mbajtur stërvitjen e parë në ...

Kosova zhvillon stërvitjen e dytë, Rashica i ndarë nga grupi

Koha.net - 08.10.2019

Kosova është duke zhvilluar stërvitjen e dytë për ndeshjet e tetorit. Të pranishëm janë të gjithë lojtarët, pos Vedat Muriqit të cilit i është dhënë pushim nga përzgjedhësi Bernard Challandes, ...

Kosova zhvillon stërvitjen e radhës (FOTO)

Zeri - 08.10.2019

Përfaqësuesja e Kosovës është duke e zhvilluar stërvitjen e radhës para ndeshjes ndaj Gjibraltarit të enjten, shkruan zeri.info Stërvitja e “Dardanëve” ka filluar nga ora 18:00.

Ja kujt ia uron Miloti ditëlindjen

InfoKosova - 08.10.2019

Milot Rashica është i fejuar me bukuroshen Belkiz Kera. Çifti shfaqen çdoherë shumë të dashuruar. Futbollisti i njohur shqiptar Milot Rashica njihet si një nga lojtarët më të suksesshëm në ...

Ndeshja e jetës për Rashicën, lojtarët e Kosovës mund të bëhen heronj

Gazeta Express - 08.10.2019

Trajneri i Werder Bremenit, Florian Kohfeldt i ka uruar suksese Milot Rashicës dhe Përfaqësueses së Kosovës Milot Rashica mezi po e pret ndeshjen me Malin e Zi, e cila mund të jetë vendimtare për ...

“Dardanët” do t’i mbajnë sot stërvitjet e radhës në “Fadil Vokrri”

Gazeta Express - 08.10.2019

Ekipi kombëtar i Kosovës do ta zhvillojë seancën e dytë stërvitore në stadiumin “Fadil Vokrri” sot në orën 18:00, në përgatitje për ndeshjen e së enjtes kundër Gjibraltarit, që do të zhvillohet në po ...

Kosovë – Gjibraltar, drejtësia do të ndahet nga gjyqtarët shqiptarë

Lajmi.net - 08.10.2019

UEFA ka caktuar gjyqtarët që do të ndajnë drejtësinë në këtë sfidë dhe të gjithë janë shqiptarë. Gjyqtari kryesor do të jetë Juxhin Xhaja, i cili do të ndihmohet nga Ilir Tartaraj dhe Nertil Bregasi, ...

Caktohet katërshja e gjyqtarëve që do ta ndajnë drejtësinë në ndeshjen, Kosovë – Gjibraltar

Telegrafi - 08.10.2019

Janë mësuar emrat e gjyqtarëve që do ta ndajnë drejtësinë në miqësoren që do ta zhvillojë Kosova me Gjibraltarin. Ndeshja që zhvillohet më 10 tetor në stadiumin “Fadil Vokrri”, do të jetë si ...

Kosovë - Gjibraltar, caktohen gjyqtarët e miqësores në 'Fadil Vokrri'

Zeri - 08.10.2019

Përfaqësuesja e Kosovës do t’i zhvillojë dy ndeshje këtë muaj. Djelmoshat e Bernard Challandes fillimisht do të përballen me Gjibraltarin në një ndeshje miqësore më 10 tetor në stadiumin “Fadil ...

Para ndeshjeve të Kosovës, Bundesliga kujton supergolin e Rashicës

Gazeta Express - 08.10.2019

Para ndeshjes të së enjtes të Kosovës kundër Gjibraltarit, faqja zyrtare e Bundesligës në rrjetin social Instagram e ka kujtuar supergoditjen e Milot Rashicës në ndeshjen kundër Augsburgut sezonin e ...

Rashica po i kthehet Kosovës në kohë dhe formë të duhur

Koha.net - 08.10.2019

Milot Rashica po tregohet vendimtar për Werder Bremenin, ndërsa në Gjermani parashikojnë që sulmuesi i krahut të japë kontributin e tij të madh për të ndihmuar Kosovën që të kualifikohet në "Euro ...

Challandes: Shpresoj që Kryeministri i ri, të na japë një shumë të mirë nëse kualifikohemi

Albeu.com - 08.10.2019

Përzgjedhësi i Kosovës në futboll, Bernard Challandes , është deklaruar nëse do të ftojë kryeministrin e ri në stadiumin “ Fadil Vokrri”. Ai në një konferencë për media, ku foli rreth përgatitjeve ...

Ndryshimet, rikthimet, mungesa e Avdijat, fitorja e Albin Kurtit - rrëfehet Challandesi

Zeri - 08.10.2019

Në prag të miqësores me Gjibraltarin dhe ndeshjes eliminatore me Malin e Zi, Përfaqësuesja e Kosovës i ka nisur përgatitjet në stadiumin “Fadil Vokrri”, në pasditen e së hënës.

Për Challandesin, ndeshja me Malin e Zi është më e rëndësishmja në histori

Koha.net - 08.10.2019

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka nisur të hënën përgatitjet për ndeshjen më të rëndësishme në histori të saj. Ndonëse Kosova ka luajtur me përfaqësuese të mëdha, së fundi me Çekinë dhe Anglinë, ...