TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gazetari nuk përmbahet: Arta Marku jo e rastësishme, do bëjë skenar si në Kroaci

Albeu.com - 12.01.2018

I ftuar në RTSh, gazetari investigativ Artan Hoxha ndër të tjera ka thënë edhe se zgjedhja e Arta Markut si kryeprokurore e përgjithshme i ngjason skenarit rumun dhe atij kroat që përfundon me shumë ...

Arta Marku takim me misionin EURALIUS, ja çfarë u bisedua

LajmiFundit - 12.01.2018

Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta marku, ka zhvilluar ditën e sotme një takim me përfaqësuesit e misionit EURALIUS, ku është biseduar për çuarjen përpara të Reformës në Drejtësi dhe Vetingut, si ...

Arta Marku fton qytetarët: Denonconi korrupsionin!

SOT - 12.01.2018

Kanë kaluar pak javë nga ardhja në krye të Prokurorisë së Përgjithshme, Arta Marku u ka bërë thirrje qytetarëve që të denoncojnë rastet e korrupsionit.

Kryeprokurorja thirrje qytetarëve: Denonconi korrupsionin!

Gazeta Express - 12.01.2018

Kur kanë kaluar pak javë nga ardhja në krye të Prokurorisë së Përgjithshme, Arta Marku u ka bërë thirrje qytetarëve që të denoncojnë rastet e ...

Çifti i prokurorëve betejë ligjore me kryeporkuroren

RTSH - 12.01.2018

Përtej veprimeve proceduriale të kryeprokurores së përkohëshme Arta Marku, në lëvizjen e vartësve të saj, ish prokurori i komanduar në Prokurorinë e Elbasanit Drian Gina, do të vazhdojë betejën e tij ...

Marku fton qytetarët: Denonconi korrupsionin në faqen e Prokurorisë

Java News - 12.01.2018

Kryeprokurorja Arta Marku kërkon ndihmën e qytetarëve për të luftuar korrupsionin në radhët e sistemit të prokurorisë. Në faqen zyrtare të prokurorisë së përgjithshme aty ku deri pak ditë më parë ka ...

Fotoja e parë e Elektrës, kështu duket vajza e vogël e këngëtares (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.01.2018

Këngëtarja Arta Bajrami u bë nënë për herë të tretë në dhjetor të vitit të kaluar. Deri tani këngëtarja nuk kishte postuar asnjë foto të vajzës së saj të vogël , të cilën e pagëzoi me emrin Elektra.

Ç’po ndodh? Ambasadorët takim “kokë më kokë” me Xhafajn, EURALIUS zbarkon në zyrën e Arta Markut

LajmiFundit - 12.01.2018

Ditë me takime të rëndësishme, kjo e sotmja, për ministrin e Brendshem, Fatmir Xhafaj dhe kryeprokuroren e përkohshme Arta Marku. Mësohet se gjatë paradites së të premtes ambasadori i SHBA-së Donald ...

Dy ambasadorë në zyrën e ministrit, Arta Markut i shkojnë përfaqësues të EURALIUS

SOT - 12.01.2018

Përfaqësues të EURALIUS po zhvillojnë një takim me kryeprokuroren e re të përkohshme, Arta Marku. Mësohet se përfaqësuesit e huaj aktualisht ndodhen në zyrën e prokurores Marku.

Padia e Gashit kundër Arta Markut, kush është gjyqtari që merr në dorë çështjen (Emri)

BalkanWeb - 12.01.2018

TIRANE – Pas padisë së ish-drejtueses se Sektorit të Dekriminalizimit në Prokurorinë e Përgjithshme Rovena Gashi ndaj prokurores së Përgjithshme Arta Marku, pasi kjo e fundit e largoi nga detyra ...

E emëroi Arta Marku, Dritan Rreshka “shkund” Prokurorinë e Tiranës. Ja lëvizjet

LajmiFundit - 12.01.2018

Prokurori i ri i Tiranës, Dritan Rreshka, i emëruar pak ditë më parë nga kryeprokurorja e përkohshme, Arta Marku, firmos ndryshimet e para në organin e akuzës.

Lëvizje të rëndësishme, dy ambasadorë në zyrën e ministrit, Arta Markut i shkojnë…

BalkanWeb - 12.01.2018

TIRANE- Përfaqësues të EURALIUS po zhvillojnë një takim me kryeprokuror e re të përkohshme, Arta Marku. “BalkanWeb” mëson se përfaqësuesit e huaj aktualisht ndodhen në zyrën e prokurores Marku.

Arta publikon foton e parë të vajzës Electra

Gazeta Express - 12.01.2018

Këngëtarja e njohur Arta Bajrami para disa jave është bërë nënë për herë të ...

Lëvizje të reja, kush ikën e kush vjen në Prokurorinë e Tiranës

Albeu.com - 12.01.2018

Kryeprokurorja Arta Marku ka vendosur të bëjë lëvizje të tjera në Prokurori. Mësohet se Talentin Preçi dhe Kaso Biberi janë emëruar si shefa seksionesh.

Arta Bajrami publikon fotografinë e vajzës së porsalindur

Lajmi.net - 12.01.2018

Këngëtarja Arta Bajrami para pak ditësh është bërë nënë për herë të tretë. Ajo në jetë ka sjellë një vajzë, të cilën e ka quajtur Electra, shkruan lajmi.net E ndërsa sot, këngëtarja ka hedhur një ...

Dosjet që mbylli Adriatik Llalla drejt rihapjes, Arta Marku nis verifikimin e punës për çdo prokuror, kontroll ...

SOT - 12.01.2018

Dosjet e bujshme që mbylli Adriatik Llalla gjatë 5 viteve në detyrë, rrezikojnë të rihapen. Arta Marku prej disa ditësh ka nisur një reformë të thellë në organin e akuzës dhe dje ajo ka ndërmarrë një ...

Mbi 50 prokurorë rrezikojnë ndëshkimin, zbardhen abuzimet ndër vite me hetimet, ja si u injoruan rekomandimet për ...

SOT - 12.01.2018

Me dhjetra prokurorë rrezikojnë të procedohen penalisht për shkak të abuzimeve me detyrën. Dje kryeprokurorja Arta Marku urdhëroi ngritjen e një njësie inspektimi, e cila do të verifikojë punën e ...

Ndryshime të reja në Prokurorinë e Tiranës

Gazeta Tema - 12.01.2018

Vijojnë lëvizjet në Prokurori. Këtë herë në Prokurorinë e Tiranës. Valentin Preçi dhe Kasem Berberi janë komanduar si shefa seksionesh. Preçi ka marrë postin e shefit të seksionit kundër pronës, ...

Dritan Rreshka bën ndryshimet e para në prokurorinë e Tiranës

Java News - 12.01.2018

Prokurori i ri i Tiranës, Dritan Rreshka ka firmosur ndryshimet e para në organin e akuzës së kryeqytetit. Kështu, Valentin Preçi dhe Kaso Berberi komandohen shefa seksioni.

Gjata: Nuk do të ketë arrestime të mëdha. Arta Marku do t’i bëjë?!

Flaka - 11.01.2018

Juristi i njohur Çlirim Gjata i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, thotë se nuk do të ketë arrestime pa kaluar më parë gjyqtarët procesin e vettingut. Pjesë nga deklaratat: Gjata: Arrestimet ku janë?! ...

Zgjedhja e Arta Markut, gazetari paralajmëron: Do ketë skenar si në Kroaci dhe Rumani

BalkanWeb - 12.01.2018

Gazetari investigativ Artan Hoxha i ftuar në emisionin “Java” në RTSH shprehet se zgjedhja e Arta Markut si kryeprokurore e përgjithshme, nga një vend periferik dhe e panjohur si dhe lëvizjet që ajo ...

Reforma në Drejtësi dhe Vetting-u, Kryeprokurorja takohet me përfaqësues të ‘Euralius’

SOT - 12.01.2018

Kryeprokurorja Arta Marku zhvilloi sot një takim me përfaqësues të misionit “EURALIUS”. Temë e bisedimeve ishte ecja përpara me zbatimin e reformës në Drejtësi si dhe procesin e “Vetting”-ut.

Kryeprokurorja thirrje qytetarëve: Denonconi korrupsionin!

LajmiFundit - 12.01.2018

Kur kanë kaluar pak javë nga ardhja në krye të Prokurorisë së Përgjithshme, Arta Marku u ka bërë thirrje qytetarëve që të denoncojnë rastet e korrupsionit.

SHORTI/ Erarbër Madhi do të gjykojë padinë e Gashit kundër Kryeprokurores

Java News - 12.01.2018

Pas padisë së ish-drejtueses se Sektorit të Dekriminalizimit në Prokurorinë e Përgjithshme Rovena Gashi ndaj prokurores së Përgjithshme Arta Marku, pasi kjo e fundit e largoi nga detyra është hedhur ...

Përfaqësues të EURALIUS takim me kryeprokuroren Arta Marku

Java News - 12.01.2018

Përfaqësues të EURALIUS po zhvillojnë një takim me kryeprokuror e re të përkohshme, Arta Marku. Mësohet se përfaqësuesit e huaj aktualisht ndodhen në zyrën e prokurores Marku.

Gjata: Marku s’ka kompetenca, po synohet kapja e KLP përmes...

Zhurnal - 11.01.2018

Gjata: Marku s’ka kompetenca, po synohet kapja e KLP përmes... Konstitucionalisti Çlirim Gjata e cilësoi Kryeprokuroren e përkohshme të paligjshme, për shkak se zgjedhja e saj u bë në shkelje të ...

Lotët për prokurorët që po “masakron” Arta Marku

Gazeta Tema - 11.01.2018

Ilir Yzeiri U bë një kohë e gjatë që i madh e i vogël, gazetarë nga ata që nuk kanë marrë më shumë se një notë 5 në shkollë dhe që rrinë gjithë ditën para dyerve të gjykatave apo të policive dhe që ...

“Furtuna” në rrethe, deputetja e PS: Prokurorët preken nga vettingu, jo nga Arta Marku

BalkanWeb - 11.01.2018

TIRANE – Deputetja e Partisë Socialiste, Vasilika Hysi ka komentuar situatën e krijuar në vend pas lëvizjeve të fundit në radhët e prokurorisë. Pas vendimeve të Kryeprokurores së përkohshme, Arta ...

Ç’e duam republikën, kur kemi Amerikën

Gazeta Tema - 11.01.2018

Nga Andi Bushati Që prej zgjedhjes së shumë diskutueshme të Arta Markut e deri tek lëvizjet në kufijtë e ligjshmërisë në hierarkinë e prokurorisë, një tis thashethemnaje po shoqëron të gjithë këtë ...

Hajdari: Llalla ishte në çdo centimetër të lëvizjeve kundër Reformës në Drejtësi!

Java News - 11.01.2018

Shkëlqim Hajdari, ish-drejtuesi i Prokurorisë së Apelit të Tiranës dhe kryetar i Shoqatës së Prokurorëve i ftuar në Report Tv ka komentuar lëvizjet e fundit të Kryeprokurores së Përkohshme Arta Marku.

Fatos Lubonja sulmon ashpër kryeprokuroren: Arta Marku, një kamikaze që po përdoret nga dyshja Rama-Lu

Gazeta Tema - 11.01.2018

Fatos Lubonja ka sulmuar ashpër kryeprokuroren Arta Marku, pas veprimeve të fundit të saj për të reformuar Prokurorinë e Përgjithshme. Lubonja thotë se Marku është një kamikaze, e cila po përdoret ...

A ju kujtohet aktorja Arta Muçaj? Kështu duket sot..

Zhurnal - 11.01.2018

A ju kujtohet aktorja Arta Muçaj? Kështu duket sot.. Dikur njerëzit ishin shumë më të interesuar për të parë filma të produksionit vendor. Filmat kosovar bëheshin tejet të komentuar, të popullarizuar ...

Ju kujtohet Didi tek ''Njerëz dhe fate''? Kështu duket sot

Albeu.com - 11.01.2018

Aktorja e njohur Arta Muçaj do të mbahet gjithmonë në mend nga publiku shqiptar, si një prej aktoreve, e cila që në moshë të re, arriti të tregohet shumë e suksesshme në projekte të ndryshme filmike ...

SHBA-BE nxisin Arta Markun të fillojë goditjen ndaj korrupsionit, ish-ministra e funksionarë të lartë pritet të ...

SOT - 11.01.2018

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Europian shumë shpejt do të godasin në nivelet më të larta për të shfarosur korrupsionin. Ditët e fundit ka pasur një sërë zhvillimesh të rëndësishme në ...

Reforma në prokurori, Dritan Gina detyrohet të largohet nga zyra, ja kush janë 6 drejtuesit e tjerë që rrezikojnë ...

SOT - 11.01.2018

Furtuna në prokurori pritet të thellohet në ditët në vijim. Pas vendimit të kryeprokurores së përkohshme Arta Marku për të larguar dy ditë më parë katër prokurorë të komanduar të Adriatik Llallës, ...

Gjata: Nuk do të ketë arrestime të mëdha. Arta Marku do t’i bëjë?!

LajmiFundit - 12.01.2018

Juristi i njohur Çlirim Gjata i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, thotë se nuk do të ketë arrestime pa kaluar më parë gjyqtarët procesin e vettingut. Pjesë nga deklaratat: Gjata: Arrestimet ku janë?! ...

“Tërmet” në dyert e Akuzës, Arta Marku tjetër vendim, kalon në sitë të gjithë prokurorët

BalkanWeb - 11.01.2018

TIRANË- Pas lëvizjeve të disa drejtuesve të prokurorive, Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku ka ndërmarrë një tjetër vendim për organin e akuzës në vend.

Marku ‘shkund’ Prokurorinë, grup pune për procedimet disiplinore

Java News - 11.01.2018

Pas ardhjes në krye të Prokurorisë së Përgjitshme, Arta Marku ka nisur një proces për riorganizimin e organit të akuzës me qëllim çuarjen përpara të luftës ndaj korrupsionit në nivele të larta dhe ...

Arta Bajrami ju prezanton bashkëshortin e saj (FOTO)

Zhurnal - 10.01.2018

Arta Bajrami ju prezanton bashkëshortin e saj (FOTO) Arta Bajrami është ndër artistet më të dashura shqiptare, shkruan Gazeta Blic.Ajo njihet për hitet e njëpasnjëshme që publikonte e madje tejet të ...

Lëvizjet në Prokurori, Artan Hoxha: Urdhër nga ndërkombëtarët

SOT - 10.01.2018

Gazetari i kronikës, Artan Hoxha, ka deklaruar se lëvizjet e realizuara nga kryeprokurorja Arta Marku kanë ardhur me arsyen për të vënë rregull në organin e akuzës.

Takimi me Xhafaj, Shkëlzen Berisha sulmon Kryeprokuroren: Në tavolinë si sekretar i…

BalkanWeb - 11.01.2018

TIRANË- Dje Kryeprokurorja e përkohshme Arta Marku ka zhvilluar një takim me Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, ku merrnin pjesë edhe krerë të institucioneve të tjera, një takim ky në kuadër të ...

A ju kujtohet aktorja Arta Muçaj? Kështu duket sot...

Gazeta Express - 11.01.2018

Dikur njerëzit ishin shumë më të interesuar për të parë filma të produksionit ...

Kështu duket Arta pas lindjes së vajzës

Gazeta Express - 10.01.2018

Një ditë më parë, këngëtarja e njohur Arta Bajrami ka festuar ditëlindjen e saj të ...

Artan Hoxha për lëvizjet në prokurori: Do ketë skenar si në Kroaci dhe Rumani

SOT - 12.01.2018

Gazetari investigativ Artan Hoxha është shprehur në emisionin “Java” në RTSH se në Shqipëri pritet të ketë arrestime të politikanëve të korruptuar. Hoxha thotë se edhe emërimi i Arta Markut si ...

PËRPLASJA: “Krau i djathtë” i Lallës padi kundër Arta Markut, zbulohet gjyqtari që merr çështjen

Gazeta Tema - 12.01.2018

Pak ditë më parë e ashtëquajtura “krahi i djathtë” i Adriatik Llallës, Rovena Gashi paditi prokuroren e Përgjithshme të Përgjithshme Arta Marku, pasi kjo e fundit e largoi nga detyra.

Lotët për prokurorët që po “masakron” Arta Marku

Java News - 11.01.2018

Nga Ilir Yzeiri/ U bë një kohë e gjatë që i madh e i vogël, gazetarë nga ata që nuk kanë marrë më shumë se një notë 5 në shkollë dhe që rrinë gjithë ditën para dyerve të gjykatave apo të policive dhe ...

Vasilika Hysi komenton lëvizjet në radhët e prokurorisë: Prokurorët preken nga vettingu, jo nga Arta Marku

Gazeta Tema - 11.01.2018

Deputetja socialiste Vasilika Hysi ka komentuar vendimet e fundit të kryeprokurores së përkohshme, Arta Marku mbi lëvizjet e fundit në radhët e prokurorisë.

ANALIZA/ Andi Bushati: Pse rrëzikojmë republikën duke brohoritur për Amerikën

BalkanWeb - 12.01.2018

Analisti Andi Bushati përmes një analize të botuar tek Lapsi.al me titull “Ç’e duam republikën, kur kemi Amerikën”, komenton ngjarjet e fundit politike, që nga emërimi i Arta Markut deri tek furtuna ...

Shkëlqim Hajdari: Adriatik Llalla bëri një masakër të vërtetë me prokurorët. Arta Marku ka një betejë të vështirë

Gazeta Tema - 11.01.2018

Shkëlqim Hajdari, ish-drejtuesi i Prokurorisë së Apelit të Tiranës dhe kryetar i Shoqatës së Prokurorëve, i ftuar në Report TV, ka komentuar lëvizjet e fundit të kryeprokurores së Përkohshme Arta ...

Lubonja: Kamikazja Arta Marku në shërbim të çiftit Rama-Lu

Durres Lajm - 11.01.2018

Fatos Lubonja etiketon prokuroren e përkohshme Arta Marku si një kamakize që po i shërben interesave të çiftit Edi Rama Donald Lu. Sipas tij, ajo po bën gati të hedhë në det rrjetën që do të kapë ...