TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LSDM: Me bllokimin e parlamentit rrezikohen interesat shtetërore

Idividi - 21.04.2017

Shkup, 21 prill 2017 (MIA) - LSDM-ja përmes një kumtese sot vlerësoi se bllokimet në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë dhe nxitja e tensioneve mes qytetarëve paraqet shkelje të Kushtetutës dhe ...

LSDM: Bllokada në Kuvend, paralizë e tërësishme për Maqedoninë

Portalb - 21.04.2017

Institucionet, deputetët dhe partitë politike kanë për detyrë të respektojnë vullnetin e shumicës së qytetarëve të cilës më 11 dhjetor vendosën për ndryshime, kërkon LSDM dhe thotë se bllokada në ...

LSDM: Bllokimi i proceseve është kundër interesave të shtetit

Alb Portali - 21.04.2017

Bllokimi i punës së Kuvendit, nxitja e tensioneve mes qytetarëve dhe dhuna që çojnë drejt paralizës së tërësishme të shtetit paraqesin shkelje të Kushtetutës së Maqedonisë.

LSDM thotë se ndryshime janë të pashmangshme

Flaka - 21.04.2017

Institucionet, deputetët dhe partitë politike kanë për detyrë të respektojnë vullnetin e shumicës së qytetarëve të cilës më 11 dhjetor vendosën për ndryshime, kërkon LSDM dhe thotë se bllokada në ...

LSDM: VMRO ka bllokuar proceset demokratike, do mbajë përgjegjësi

Albeu.com - 21.04.2017

Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, me anë të një deklarate për shtyp ka thënë se bllokimi i punës së Kuvendit, nxitja e tensioneve mes qytetarëve dhe dhuna që çojnë drejt paralizës së tërësishme ...