TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gjashtë milionë euro për katër kilometra autostradë në Deçan

Koha.net - 25.05.2019

Në dalje të Deçanit për në Gjakovë, të premten, është përuruar nisja e punimeve për zgjerimin e rrugës kryesore të Deçanit, që shtrihet në segmentet rrugore të rrugëve “Dëshmorët e Kombit” dhe “Luan ...

Haradinaj i quan shkurtpamës kritikët e Autostradës së Dukagjinit

Koha.net - 25.05.2019

Në ceremoninë e përurimit të fillimit të punimeve për zgjerimin e rrugës kryesore të Deçanit, kryeministri Ramush Haradinaj ka folur edhe për Autostradën e Dukagjinit, që planifikohet të ndërtohet ...

Kryetari i Deçanit, i vendosur të mos ia kthejë pronën Manastirit

Evropaelire - 24.05.2019

Ka tre vjet që Gjykata Kushtetuese e Kosovës kishte marrë vendim, sipas të cilit i njihet e drejta e pronësisë Manastirit të Deçanit mbi 24 hektarë tokë.

Fillon puna në qendrën e Deçanit

Medial - 24.05.2019

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, bashkë me Kryeministrin e Republikës së Kosoves, Ramush Haradinaj, të premten morën pjesë në ceremoninë e fillimit të punimeve, në zgjerimin e ...

Haradinaj: Infrastruktura lehtëson jetën, rrugët e urat lidhin njerëzit

Telegrafi - 24.05.2019

“Autostrada e Dukagjinit është autostradë jo vetëm e shqiptarëve kudo në Ballkan, por është autostradë e Evropës, sepse ajo lidhë vendbanime në Evropë”, kështu tha kryeministri i Republikës së ...

Nisin punimet për zgjerim të rrugës kryesore të qytetit të Deçanit

Botasot - 24.05.2019

Në Deçan sot kanë nisur punimet për zgjerimin e rrugës qendrore të qytetit, për të cilët u tha se e ndihmon zhvillimin ekonomik të kësaj ane. Në këtë ceremoni pjesëmarrës ishin kryeministri i vendit ...

Deçani me tri rrugë të reja – Haradinaj mesazh për kritikuesit e 'Autostradës së Dukagjinit'

Zeri - 24.05.2019

Kanë nisur punimet për rregullimin e rrugës kryesore të qytetit të Deçanit, rrugës së Qendrës, konkretisht rrugës “Luan Haradinaj” dhe “Dëshmoret e Kombit”.

Punëtorët rrinë në këmbë kurse politikanët ulur, reagon Haradinaj: Bile me ju pas qit karrige

Gazeta Express - 24.05.2019

Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj i ranë në sy punëtorët e kompanive të ndërtimit që po qëndronin në këmbë derisa po mbahej ceremonia e fillimit të punimeve të rrugës së qytetit të Deçanit, ...

Haradinaj: Ata që e kritikojnë autostradën e Dukagjinit janë hileqarë – duhet t’iu vijë marre

Medial - 24.05.2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, me rastin e fillimit të punimeve për rregullimin e rrugës kryesore të qytetit të Deçanit, ka thënë se ata të cilët e kritikojnë projektin për ndërtimin e ...

Ceremonia e fillimit të punimeve të rrugës së qytetit të Deçanit

Botasot - 24.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në ceremoninë e fillimit të punimeve të rrugës së qytetit të ...

Nesër nisin punimet për rregullimin e rrugës kryesore në Deçan

Botasot - 23.05.2019

Komuna e Deçanit përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se nesër (e premte) , do të nisin punimet për rregullimin e rrugës kryesore të qytetit të Deçanit rrugës së Qendrës ,konkretisht rrugës ...

Kryetari i Deçanit s’e ka ndër mend t’ia kthejë pronën Manastirit

Koha.net - 24.05.2019

Ka tre vjet që Gjykata Kushtetuese e Kosovës kishte marrë vendim, sipas të cilit i njihet e drejta e pronësisë Manastirit të Deçanit mbi 24 hektarë tokë.

Fillon ndërtim-zgjerimi i rrugës regjionale R 107 qendrore, Deçan

Kosova Live - 24.05.2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në ceremoninë e fillimit të ndërtim-zgjerimit të rrugës regjionale R 107 qendrore në Deçan.

Nisin zgjerimi i rrugës kryesore në Deçan

Koha.net - 24.05.2019

Në Deçan sot kanë nisur punimet për zgjerimin e rrugës qendrore të qytetit, për të cilët u tha se e ndihmon zhvillimin ekonomik të kësaj ane. Në këtë ceremoni pjesëmarrës ishin kryeministri i vendit ...

Punëtorët qëndrojnë në këmbë derisa politikanët ulur, reagon kryeministri Haradinaj

Tetova Sot - 24.05.2019

Kryeministrit Ramush Haradinaj i ranë në sy punëtorët e kompanive të ndërtimit që po qëndronin në këmbë derisa po mbahej ceremonia e fillimit të punimeve të rrugës së qytetit të Deçanit, mëngjesin e ...

Kryetari i Deçanit, i vendosur të mos ia kthejë pronën Manastirit

Botasot - 24.05.2019

a tre vjet që Gjykata Kushtetuese e Kosovës kishte marrë vendim, sipas të cilit i njihet e drejta e pronësisë Manastirit të Deçanit mbi 24 hektarë tokë.

Kryetari i Deçanit, i vendosur të mos ia kthejë pronën Manastirit

Telegrafi - 24.05.2019

Ka tre vjet që Gjykata Kushtetuese e Kosovës kishte marrë vendim, sipas të cilit i njihet e drejta e pronësisë Manastirit të Deçanit mbi 24 hektarë tokë.

Kryetari i Deçanit i vendosur të mos ia kthejë pronën Manastirit

Zeri - 24.05.2019

Ka tre vjet që Gjykata Kushtetuese e Kosovës kishte marrë vendim, sipas të cilit i njihet e drejta e pronësisë Manastirit të Deçanit mbi 24 hektarë tokë.

Kryetari i Deçanit, i vendosur të mos ia kthejë pronën Manastirit

Gazeta Express - 24.05.2019

Ka tre vjet që Gjykata Kushtetuese e Kosovës kishte marrë vendim, sipas të cilit i njihet e drejta e pronësisë Manastirit të Deçanit mbi 24 hektarë tokë.