TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zgjidhja të ruajë sovranitetin e Kosovës dhe jo dëmtimin e saj

Lajmi.net - 11.02.2019

Korrigjimi i kufirit me Serbinë, në dëm të territorit të Kosovës nuk është i pranueshëm as për Luginën e Preshevës. Përfaqësuesit e Luginës së Preshevës kërkojnë që brenda kuadrit në procesin e ...

Të zhdukurit shqiptarë në Luginë të Preshevës në gjurmët e jetës?

Ina - 11.02.2019

Uran Nuhiu, ka nëntëmbëdhjetë vite që e kërkon babanë e tij, Nebi Nuhiun por që atëherë ka hasur në vazhdimësi në dyer të hekurta. Sipas Uranit në vitin 2000, pjesëtarë civil dhe të uniformuar të ...

Ribashkimi i Luginës së Preshevës me shtetin e Kosovës është para aktit të kryer

Tetova Sot - 10.02.2019

Nga Abdulla Mehmeti Çka duhet të dinë shqiptarët për Luginën e Preshevës dhe ardhmërinë e saj? Ky rajon me popullsi shqiptare, i cili aktualisht ndodhet nën Serbi, së shpejti do t’i ribashkohet ...

“Vija e kuqe” për Vuçiqin në Luginë deri në Bujanoc

Botasot - 10.02.2019

“Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ose ka problem serioz me protokollin, ose vërtetë ka hequr dorë nga një pjesë e Luginës së Preshevës”. Kështu e ka filluar postimin e tij në rrjetin social ...

Përfaqësuesit e Luginës duan zgjidhje që ruan sovranitetin e Kosovës

Koha.net - 11.02.2019

Korrigjimi i kufirit me Serbinë, në dëm të territorit të Kosovës nuk është i pranueshëm as për Luginën e Preshevës. Përfaqësuesit e Luginës së Preshevës kërkojnë që brenda kuadrit në procesin e ...

Zgjidhja të ruajë sovranitetin e Kosovës dhe jo dëmtimin e saj

Lajm - 11.02.2019

Korrigjimi i kufirit me Serbinë, në dëm të territorit të Kosovës nuk është i pranueshëm as për Luginën e Preshevës. Përfaqësuesit e Luginës së Preshevës kërkojnë që brenda kuadrit në procesin e ...

Në Serbi e quajnë provokim kërkesën e banorëve të Luginës për t’u bashkuar me Kosovën

Lajmi.net - 11.02.2019

Përfaqësuesit e Luginës së Preshevës pohojnë se banorët e të Luginës duan të bashkohen me Kosovën, por nuk duan të shkaktojnë ndarje shtesë. E këto deklarata të përfaqësuesve shqiptarë, i kanë ...

Në Serbi e quajnë provokim kërkesën e banorëve të Luginës për t’u bashkuar me Kosovën

Zeri - 11.02.2019

Përfaqësuesit e Luginës së Preshevës pohojnë se banorët e të Luginës duan të bashkohen me Kosovën, por nuk duan të shkaktojnë ndarje shtesë. E këto deklarata të përfaqësuesve shqiptarë, i kanë ...