TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

​Mustafa: LDK-VV afër harmonizimit të programit por ende ka dallime

Top Channel - 08.11.2019

Pas mbledhjes së kryesisë së LDK-së, kreu i kësaj partie, Isa Mustafa tha se kanë diskutuar për rrjedhën e bisedimeve me Lëvizjen Vetëvendosje për harmonizimin e programit të koalicionit me këtë ...

Dorëzohet LDK, Mustafa: Postin e kryeministrit e merr partia që ka më shumë vota

Lajmi.net - 08.11.2019

Në një konferencë për media pas këtij takimi, kryetari i partisë, Isa Mustafa ka thënë se sot në mbledhjen e Kryesisë janë informuar lidhur me rrjedhjen e dialogut me Vetëvendosjen, shkruan lajmi.net.

Mustafa: Me VV-në kemi mospajtime të vogla rreth Qeverisë, postin e presidentit s’e kemi në agjendë

Gazeta Express - 08.11.2019

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, ka folur para mediave pas mbledhjes që pati me kryesinë e partisë, raporton Gazeta Express. Mustafa ka deklaruar se në mbledhje të kryesisë janë informuar nga ekipi ...

Mustafa: Me LVV-në do ta diskutojmë edhe çështjen e Presidentit

Telegrafi - 08.11.2019

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë së kësaj partie ka thënë se kanë diskutuar për punën që ka bërë grupi punues i LDK-së në takimet me LVV-në.

A po e synon postin e presidentit si pjesë e marrëveshjes me VV-në? – Isa Mustafa habit me përgjigjen

Zeri - 08.11.2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa pas mbledhjes së Kryesisë së LDK-së, ka folur për ambiciet e tij që në të ardhmen ta marrë postin e presidentit të vendit.

Isa Mustafa tregon sa është afër arritja e koalicionit me LVV-në

Zeri - 08.11.2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, bashkë me Kryesinë e LDK-së, ka mbajtur konferencë për media pas mbledhjes së Kryesisë. Mustafa, në këtë mbledhje ka thënë se kanë përafrim me Vetëvendosjen, por janë ...

Mustafa: Me Vetëvendosjen vendosim edhe për postin e Presidentit, ndryshe shkojmë në zgjedhje shumë shpejt

Alb Portali - 08.11.2019

sa Mustafa ka bërë me dije se me Vetëvendosjen do të diskutojnë edhe për postin e Presidentit. Ai ka thënë se kjo duhet të bëhet patjetër, sepse sipas tij, ndryshe rrezikohet të shkohet shumë shpejt ...

Përfundon mbledhja e LDK-së, Mustafa: Kemi pajtueshmëri me Vetëvendosjen

Medial - 08.11.2019

14:53 | 8 Nëntor 2019 Pas 2 ore ka përfunduar takimi i mbledhjes së kryesisë së LDK-së. Pas takimit, Kryetari i saj Isa Mustafa para mediave ka thënë se sot kanë diskutuar për çështjet që janë ...

VV: Akoma s’ka datë për takimin Kurti-Mustafa

Medial - 08.11.2019

Të enjten është zhvilluar takimi i gjashtë dhe i fundit midis grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për harmonizim të programeve për koalicionin që pritet ta ...

VV nuk i jep asnjë ministri më shumë LDK-së se sa që ka peshë politike

Lajmi.net - 08.11.2019

Deklaratat nga zyrtarë të LDK-së se ndarja e ministrive nuk mund të jetë e barabartë për nënkryetarin e VV-së Besnik Bislimi mund të stopojnë procesin, pasi ata nuk do të japin asgjë më shumë krahas ...

Mblidhet kryesia e LDK-së, Isa Mustafa deklarohet pas takimit

Medial - 08.11.2019

13:19 | 8 Nëntor 2019 | Vlora Selimi Ka filluar mbledhja e kryesisë së LDK-së. Në këtë takim i cili po mbahet me dyer të mbyllura do të diskutohen çështjet e vendosura në tavolinën e negociatave ...

Fillon mbledhja e Kryesisë së LDK-së

Medial - 08.11.2019

Tashmë ka filluar mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kjo mbledhje vjen pas përfundimit të takimeve të grupeve punuese mes LDK-së dhe LVV-së për harmonizim të programeve për ...

Mblidhet Kryesia e LDK-së: Këto çështje do të diskutohen

Zeri - 08.11.2019

Lidhja Demokratike e Kosovës pritet që nga ora 13:00 ta mbajë mbledhjen e Kryesisë. Burime të Gazetës Blic brenda Lidhjes Demokratike bëjnë me dije se tema kryesore e diskutimit do të jetë raportimi ...

Ja cila do të jetë super Ministria në koalicionin eventual VV-LDK

Botasot - 08.11.2019

Një koalicion eventual në mes të Vetëvendosjes dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të tkurrë edhe numrin e Ministrive. Nga 22 Ministri sa janë aktualisht, VV dhe LDK po mendojnë që Qeveria e re t'i ...

LDK mbledh kryesinë

Botasot - 08.11.2019

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e saj. Megjithëse nuk bëhet e ditur, me shumë mundësi pritet të diskutohet rreth marrëveshjes së mundshme për koalicion me Lëvizjen ...

Befason Baton Haxhiu: Ja kush do ta mundë Vetëvendosjen në vitet e ardhshme

Botasot - 07.11.2019

Publicisti Baton Haxhiu ka thënë se koalicioni i mundshëm në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së e ka autostradën e pushtetit përpara, përveç në rastin që bëjnë ndonjë gabim në qeverisje.

Muhaxheri: Vjosa Osmani të jetë zv/kryeministre dhe ministre e Jashtme, LDK-së ia preferoj tri ministri

Telegrafi - 07.11.2019

Kryetari i Pejës njëkohësisht nënkryetar i LDK-së, Gazmend Muhaxheri ka folur edhe për dikasterët që sipas tij duhet t’i ketë të preferuara LDK. Muhaxheri, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV ...

Muhaxheri “godet” Hazirin: Kryeministri i ardhshëm nuk kalon nga zyrat e LDK-së e as nga ato të ambasadave

Telegrafi - 07.11.2019

Kryetari i Pejës njëkohësisht nënkryetar i LDK-së, Gazmend Muhaxheri ka thënë se për të pasur sukses koalicioni VV-LDK duhet të ketë dy mandate. Muhaxheri ka thënë se dialogu dhe “Republika e ...

Muhaxheri tregon se a mund t’i shkarkojë Albin Kurti ministrat e LDK-së

Botasot - 07.11.2019

Gazmend Muhaxheri nga LDK’ja ka thënë Albin Kurti duhet të konsultohet me ta para se ta shkarkojë ndonjë ministër të LDK’së. Ai ka thënë se lidhur me këtë do të diskutojë në kryesinë e partisë.

Muhaxheri: Isa Mustafa do të ishte presidenti më i mirë që ka pasur Kosova deri tash

Telegrafi - 07.11.2019

Kryetari i Pejës njëkohësisht nënkryetar i LDK-së, Gazmend Muhaxheri ka thënë se gara e LDK-së në zgjedhjet e 6 tetorit ishte me PDK-në e jo me Vetëvendosjen.

Muhaxheri: Rënia e votave për LDK-në në tri komuna na nxori parti të dytë

Telegrafi - 07.11.2019

Kryetari i Pejës njëkohësisht nënkryetar i LDK-së, Gazmend Muhaxheri ka thënë se rezultatet e zgjedhjeve treguan që qytetarët e duan ndryshimin dhe punën.

Grupet punuese të LVV-së dhe LDK-së i përmbyllin takimet

Evropaelire - 07.11.2019

Grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për përafrimin e qëndrimeve mbi parimet e qeverisë së ardhshme, të enjten, i kanë përmbyllur diskutimet.

Befasojnë VV-LDK, nuk e kanë pothuajse asnjë dallim për programin qeveritar

Gazeta Express - 07.11.2019

Janë parti krejtësisht të ndryshme. Njëra konsiderohet të jetë e majtë, ndërsa tjetra e djathtë. Lëvizja Vetëvendosje, e cila doli e para në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, pritet ...

VV-LDK përfundon takimet, marrëveshja brenda 2-3 ditëve

Top Channel - 07.11.2019

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës brenda dy-tri ditëve të ardhshme pritët të formalizojnë marrëveshjen politike për qeverisjen e ardhshme.

Nesër mblidhet kryesia e LDK-së

Zeri - 07.11.2019

Zyra për Informim nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka njoftuar se nesër do të ketë mbledhje Kryesia e LDK-së. Sipas njoftimit, pas takimit, lideri i kësaj partie, Isa Mustafa, do të mbaj ...

Hoti: Brenda 2-3 ditëve formalizohet marrëveshja politike VV-LDK

Alsat - 07.11.2019

Në përpjekje për të harmonizuar programin e mundshëm qeverisës Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës në takimin e fundit janë pajtuar pothuajse për gjitha çështjet programe, teksa u ...

Vetëvendosja njofton për takimet ndërmjet Albin Kurtit dhe Isa Mustafës

Botasot - 07.11.2019

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se takimet e ardhshme me Lidhjen Demokratike të Kosovës do të jenë në nivel kryetarësh të subjekteve. Këtë e ka bërë të ditur VV-ja, përmes një komunikate për media, ...

Koalicioni me VV-në, nesër mblidhet kryesia e LDK-së!

Botasot - 07.11.2019

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës do të mblidhet nesër për të diskutuar rreth koalicionit me Lëvizjen “Vetëvendosje”. Sipas mediave vendore takimi do të mbahet në ora 13:00 në Selinë Qendrore ...

Hoti: Grupet punuese VV-LDK përmbyllën diskutimet

Medial - 07.11.2019

Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka thënë se sot është mbajtur takimi i fundit i grupeve punese të VV-së dhe LDK-së. Hoti në një prononcim për media deklaroi se tani ka mbetur të ...

Hoti: Brenda 2-3 ditëve formalizohet marrëveshja politike LVV-LDK

Telegrafi - 07.11.2019

Ka përfunduar takimi i gjashtë i LDK-së dhe LVV-së. Avdullah Hoti nga LDK ka thënë para medieve se ky ishte takimi i fundit për pjesën programore, transmeton Telegrafi.

Hoti: Brenda 2-3 ditëve formalizohet marrëveshja politike VV-LDK

Botasot - 07.11.2019

Në përpjekje për të harmonizuar programin e mundshëm qeverisës Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës në takimin e fundit janë pajtuar pothuajse për gjitha çështjet programe, teksa u ...

Hoti: Kemi arritur marrëveshje programore me Vetëvendosjen, formalizimi u takon liderëve

Koha.net - 07.11.2019

Ka përfunduar takimi i gjashtë, njëherësh i fundit mes grupeve punuese të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizje Vetëvendosje, për arritjen e marrëveshjes për programimin qeverisës.

Ekipet e VV’së e LDK’së merren vesh për programin qeveritar, tash është radha e Kurtit e Mustafës

Gazeta Express - 07.11.2019

Avdullah Hoti nga LDK-ja ka folur pas takimet me grupet punuese në Vetëvendosje, derisa, ka shtuar se tashmë iu ka mbetur radha takimit të liderëve, raporton Gazeta Express.

Grupet punuese të LVV-LDK-së përmbyllin diskutimet, marrëveshja në duart e Kurtit e Mustafës

Zeri - 07.11.2019

Gjatë ditës së sotme është mbajtur takimi i gjashtë në kuadër të grupeve punuese mes LVV-së e LDK-së, raporton zeri.info. Pas më shumë se tri orë diskutimesh, është bërë e ditur se takimi i sotëm ka ...

Avdyli nga LDK: Marrëveshja me Vetëvendosjen arrihet më së largu në fillim të dhjetorit

Medial - 07.11.2019

Haxhi Avdyli nga LDK që pritet të jetë deputet edhe në legjislaturën e re, ka thënë se edhe në përbërjen e re të Kuvendit nga kjo parti do të ketë personalitete me kualitete profesionale dhe morale.

Nis takimi i gjashtë ndërmjet LDK-së dhe LVV-së

Telegrafi - 07.11.2019

Ka nisur takimi i gjashtë me radhë i grupeve punuese të LDK-së dhe LVV-së. Takimi është duke u zhvilluar në selinë kryesore të Lëvizjes Vetëvendosje, transmeton Telegrafi.

Vetëvendosje e LDK takohen për energjinë, rininë, kultërën dhe çështjet sociale

Medial - 07.11.2019

15:23 | 7 Nëntor 2019 | Vlora Selimi Ka filluar takimi i gjashtë i dy grupeve punuese LDK-së e VV-së për harmonizim të pikave për bashkëqeverisje. Në këtë takim do të diskutohet për çështjen e ...

Posti i presidentit komplikon negociatat VV-LDK për formimin e qeverisë

Lajmi.net - 07.11.2019

Ai ka thënë se karta e re për postin e presidentit i komplikon negociatat në mes të LV-së dhe LDK-së. Në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re”, ai ka deklaruar se nuk po merret parasysh ...

Sot takohen grupet punuese të LVV-së dhe LDK-së

Medial - 07.11.2019

Sot pritet të mbahet takimi i radhës mes grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ky takim do të fillojë në ora 15:00 në selinë e Lëvizjes Vetëvendosje në ...

VV-LDK, grupet sot diskutojnë për politikat sociale dhe projektet infrastrukturore

Botasot - 06.11.2019

Grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike e Kosovës, sot i vazhdojnë takimet, ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore.

VV-LDK, grupet sot diskutojnë për politikat sociale dhe projektet infrastrukturore

Top Channel - 06.11.2019

Grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike e Kosovës, sot i vazhdojnë takimet, ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore.

Nesër takim, këto janë temat që do t’i diskutojnë LDK e Vetëvendosje

Gazeta Express - 06.11.2019

Grupet punuese të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, nesër në mesditë vazhdojnë takimet ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore.

Nesër takim, këto janë temat që do t’i diskutojnë LDK e Vetëvendosje

Zeri - 06.11.2019

rupet punuese të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, nesër në mesditë vazhdojnë takimet ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore.

Nesër takim, këto janë temat që do t’i diskutojnë LDK e Vetëvendosje

Alb Portali - 06.11.2019

Grupet punuese të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, nesër në mesditë vazhdojnë takimet ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore.

Qeveria e re e Kosovës, nesër takim i radhës mes LDK e Vetëvendosjes

BalkanWeb - 06.11.2019

Ditën e nesërme pritet që grupet punuese të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të mblidhen në një takim në kuadër të krijimi të qeverisë së re.

Nesër takimi i radhës LVV-LDK – do të diskutohet për politikat sociale dhe projektet infrastrukturore

Telegrafi - 06.11.2019

Grupet punuese të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, nesër në mesditë vazhdojnë takimet ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore.

Nesër takim, këto janë temat që do t?i diskutojnë LDK e Vetëvendosje

Albeu.com - 06.11.2019

Grupet punuese të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, nesër në mesditë vazhdojnë takimet ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore.

LVV e LDK sot mbajnë takimin e gjashtë a do të mirren vesh

Gazeta Express - 07.11.2019

Grupet punuese të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike e Kosovës, sot do t`i vazhdojnë takimet ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore.

Takimi LVV-LDK, diskutohet për politikat sociale dhe projektet infrastrukturore

Telegrafi - 07.11.2019

Grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike e Kosovës, sot i vazhdojnë takimet, ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore.

VV-LDK, do të diskutojnë për politikat sociale dhe projektet infrastrukturore

Lajmi.net - 07.11.2019

Takimi do të zhvillohet në seli të Lëvizjes Vetëvendosje, duke filluar nga ora 15:00. KosovaPress merr vesh se grupet punuese pothuajse janë në përfundim të punës së tyre dhe pastaj i mbetet ...