TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mediat sociale nënshkruajnë një kartë kundër publikimeve terroriste

BalkanWeb - 16.05.2019

Gjigantët e internetit dhe medias sociale përfshirë “Facebook”, “Youtube” dhe “Google” nënshkruan sot kartën për të eliminuar publikimet me përmbajtje të dhunshme dhe ekstremiste nga interneti.

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejtë

Evropaelire - 15.05.2019

Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami ...

PARIS – Franca dhe Zelanda e Re kërkojnë mobilizim botëror kundër dhunës në internet

Medial - 15.05.2019

PARIS, 15 maj /MEDIAL-AFP/ – Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kryeministrja neozelandeze, Jacinda Ardern lëshuan sot nga Parisi “thirrjen e Christchurch” kundër dhunës në internet, në çastin ...

VENDIMI: Nga sot Facebook kufizon transmetimin Live

Gazeta Tema - 15.05.2019

Nga sot facebook do të kufizojë transmetimet live për ata që dhunojnë disa rregulla sociale, përfshi edhe politikat e grupit dhe personave të rrezikshëm.

Facebook forcon rregullat në shërbimin “Live Streaming”, pas sulmeve terroriste në Zelandë të Re – bëhen të ditura ...

Telegrafi - 15.05.2019

Facebook ka njoftuar sot se do të prezantojë kufizimet në shërbimin “Live Streaming”, duke aplikuar një politikë “one strike”, pas sulmeve terroriste të Christchurch.

Sulmet në Christchurch detyrojnë “Facebook”-un të kufizojë shërbimin “Livestream”

Top Channel - 15.05.2019

Sulmet terroriste në Christchurch të Zelandës së Re, ku autori i ngjarjes së marsit që shkaktoi 51 të vdekur mundi të transmetonte “live” në rrjetin social Facebook “veprën” e tij, ka detyruar ...

Facebook kufizon videot live për ata që shkelin rregullat

BalkanWeb - 15.05.2019

Facebook, pas sulmeve terroriste kundër dy xhamijave në Zelandën e Re të transmetuar ‘live’ në këtë rrjet social, ka vendosur të marrë masa duke përdorur këtë funksion ndaj gjithë atyre që shkelin ...

Facebook ndërron rregullat e transmetimit direkt si pasojë e masakrës në Zelandën e Re

Gazeta Express - 15.05.2019

Dy muaj pasi që sulmi në një xhami në Zelandën e Re u transmetua direkt nga terroristi Brannan në Facebook, kompania ka sjellë rregula të reja. Duke filluar nga e mërkura, njerëzit që thyejnë ...

Facebook ndryshon rregullat e transmetimit direkt pas masakrës së Zelandës së Re

Botasot - 15.05.2019

Facebook ma vendosur të marrë masa pas masakrës së Zelandës së Re. Dy muaj pasi xhirimi masiv në një xhami në Zelandën e Re ishte transmetuar drejtpërdrejt nga i akuzuari i armatosur në Facebook, ...

Gjigantët e internetit nënshkruajnë kartë kundër publikimeve me përmbajte terroriste

Koha.net - 16.05.2019

Paris, 16 maj – Gjigantët e internetit dhe medias sociale përfshirë “Facebook”, “Youtube” dhe “Google” kanë nënshkruar dje kartën për të eliminuar publikimet me përmbajtje të dhunshme dhe ekstremiste ...

11 vjeçarja tentoi të “korruptonte” kryeministren e Zelandës së Re me 5 dollarë

Alsat - 14.05.2019

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, ka refuzuar “ryshfetin” e një vajze 11 vjeçare, e cila i kishte dërguar pesë dollarë që t’i inkurajojë autoritetet që të fillojnë hetimet për dragonjtë.

Vajza e vogël mundohet të ‘’korruptojë’’ kryeministren e Zelandës së Re

Gazeta Express - 14.05.2019

Kryeministri i Zelandës së Re, Jacinda Arden ka refuzuar një ‘’bakshish’’ të një vajze të re që është munduar të bindë lideren që të kërkojë dragonjë.

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejt

Alsat - 15.05.2019

Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtpërdrejt pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në ...

Franca dhe Zelanda e Re kërkojnë mobilizim botëror kundër dhunës në internet

Alsat - 15.05.2019

Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kryeministrja neozelandeze, Jacinda Ardern lëshuan sot nga Parisi “thirrjen e Christchurch” kundër dhunës në internet, në çastin që “Facebook” por ngushton ...

VENDIMI/ Zbuloni çfarë do të kufizojë Facebook nga dita e sotme

SOT - 15.05.2019

Nga sot Facebook do të kufizojë transmetimet live për ata që dhunojnë disa rregulla sociale, përfshi edhe politikat e grupit dhe personave të rrezikshëm.E bëri të ditur facebook dhe vendimi vjen pak ...

Sulmet në Christchurch detyrojnë “Facebook”-un të kufizojë shërbimin “Livestream”

Koha.net - 15.05.2019

Sulmet terroriste në Christchurch të Zelandës së Re, ku autori i ngjarjes së marsit që shkaktoi 51 të vdekur mundi të transmetonte “live” në rrjetin social Facebook “veprën” e tij, ka detyruar ...

Facebook merr vendimin ekstrem

Albeu.com - 15.05.2019

Pas sulmeve terroriste kundër dy xhamive në Zelandën e Re, të transmetuar ‘live’ në Facebook , kompania ka vendosur të marrë masa duke përdorur këtë funksion ndaj gjithë atyre që shkelin rregullin, ...

Facebook kufizon videot live për ata që shkelin rregullat

Mapo - 15.05.2019

Pas sulmeve terroriste kundër dy xhamijave në Zelandën e Re, sulme të cilat u transmetuan ‘live’ në ‘Facebook’, rrjeti social ka vendosur të marrë masa.

Sulmi në Zelandën e Re/ Facebook merr masa, ndryshon...

SOT - 15.05.2019

Dy muaj pas një sulmi në një xhami në Zelandën e Re, që u transmetua drejtpërdrejt nga agresori në Facebook, kompania po paraqet rregulla të reja për këtë funksion.

Facebook ndryshon rregullat e transmetimit direkt pas masakrës së Zelandës së Re

Alsat - 15.05.2019

Facebook ma vendosur të marrë masa pas masakrës së Zelandës së Re. Dy muaj pasi xhirimi masiv në një xhami në Zelandën e Re ishte transmetuar drejtpërdrejt nga i akuzuari i armatosur në Facebook, ...

“Facebook”, “Youtube” dhe “Google” bëhen bashkë, ja përmbajtjet që vendosën të eleminojnë nga interneti

Gazeta Tema - 16.05.2019

Gjigantët e internetit dhe medias sociale përfshirë “Facebook”, “Youtube” dhe “Google” nënshkruan sot kartën për të eliminuar publikimet me përmbajtje të dhunshme dhe ekstremiste nga interneti.

11 vjeçarja nga Zelanda e Re rryshfet kryeministres: Studioni dragonjtë, dua të bëhem trajnere e tyre

Java News - 14.05.2019

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, ka refuzuar “ryshfetin” e një vajze 11 vjeçare, e cila i kishte dërguar pesë dollarë që të nxisë autoritetet që të fillojnë kërkimet për dragonjtë.

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejt

Tetova Sot - 15.05.2019

Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtpërdrejt pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në ...

Masakra e Christchurch, Faceboook merr një vendim me rëndësi

Java News - 15.05.2019

Sulmet terroriste në Christchurch të Zelandës së Re, ku autori i masakrës së marsit që shkaktoi 51 të vdekur mundi të transmetonte “live” në rrjetin social Facebook këtë krim, ka detyruar gjigantin e ...

Sulmet në Zelandën e Re, Feisbuk kufizon transmetimet e drejtëpërdrejta

RTSH - 15.05.2019

Sulmet e ndodhura në Zelandën e Re në Christchurch , ku autori trasmetoi pamjet live, ngjarje që shakktoi 51 viktima, kanë detyryar “Facebook” të vendosë kufizime në “Livestrame”.

Ky rrjet social merr vendim ekstrem

LajmiFundit - 15.05.2019

Pas sulmeve terroriste kundër dy xhamive në Zelandën e Re, të transmetuar ‘live’ në Facebook, kompania ka vendosur të marrë masa duke përdorur këtë funksion ndaj gjithë atyre që shkelin rregullin, ...

Gjigantët e internetit nënshkruajnë marrëveshje kundër publikimeve me përmbajte terroriste

Alsat - 16.05.2019

Gjigantët e internetit dhe medias sociale përfshirë “Facebook”, “Youtube” dhe “Google” nënshkruan sot kartën për të eliminuar publikimet me përmbajtje të dhunshme dhe ekstremiste nga interneti.

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejtë

Botasot - 15.05.2019

Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami ...

Gjigantët e internetit nënshkruajnë marrëveshje kundër publikimeve me përmbajte terroriste

Tetova Sot - 16.05.2019

Gjigantët e internetit dhe medias sociale përfshirë “Facebook”, “Youtube” dhe “Google” nënshkruan sot kartën për të eliminuar publikimet me përmbajtje të dhunshme dhe ekstremiste nga interneti.

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejtë

PC World - 15.05.2019

Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami ...

Facebook kufizon transmetimet “live”

Portalb - 15.05.2019

Gjiganti teknologjik ka thënë se fillimisht do të ketë paralajmërime për shkelje të rregullave të reja të Facebook-ut. Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, i ka konsideruar këto masa “si ...

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejtë

Medial - 15.05.2019

Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami ...

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejtë

Antpress - 15.05.2019

Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami ...

Facebook kufizon transmetimet “live”

Top Channel - 16.05.2019

Rrjeti social Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin “online”, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami ...