TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SHBA, publikohen dokumentat mbi takimin në “Trump Tower”

ABC News - 16.05.2018

Një panel i Senatit amerikan publikoi të mërkurën dokumente në lidhje me takimin e mbajtur në qershor 2016 mes krerëve të stafit elektoral të Donald Trump dhe një delegacioni rus, që thuhet se ...

Hetimet e Senatit thonë se Rusia ndihmoi Donald Trumpin në zgjedhje

Telegrafi - 16.05.2018

Një komitet i fuqishëm i Senatit amerikan ka arritur në përfundimin se Rusia ka ndërhyrë në zgjedhjet e 2016 për të ndihmuar Donald Trump për tu bërë president i SHBA-së.

Publikohen intervistat e Donald Trump Jr për takimin me avokaten ruse

VOA - 16.05.2018

Donald Trump Jr. i tha Komisionit Juridik të Senatit se nuk i kujtohej nëse kishte diskutuar me të atin për hetimin mbi Rusinë, sipas intervistës së zbardhur të tij me këtë komision vitin e kaluar.

Publikohet transkripti i takimit të ndihmësve të Trumpit me delegacionin rus

Lajmi.net - 16.05.2018

Një panel i Senatit amerikan ka publikuar dokumente të takimit në mes të ndihmësve të fushatës së Trumpit dhe delegacionit rus në qershor të vitit 2016.

Senati lëshon dokumente për takimet në “Trump Tower” dhe ndërhyrjen ruse në fushatën presidenciale

Gazeta Tema - 16.05.2018

Një panel i Senatit amerikan ka lëshuar dokumente të reja për takimin e qershorit 2016 midis ndihmësve të fushatës së Trump dhe një delegacioni rus që premton të ndihmojë fushatën e tyre.

Hetimet e Senatit thonë se Rusia ndihmoi Donald Trumpin në zgjedhje

Ina - 17.05.2018

Një komitet i fuqishëm i Senatit amerikan ka arritur në përfundimin se Rusia ka ndërhyrë në zgjedhjet e 2016 për të ndihmuar Donald Trump për tu bërë president i SHBA-së.

Publikohen intervistat e Donald Trump Jr për takimin me avokaten ruse

Gazeta Tema - 16.05.2018

Donald Trump Jr. i tha Komisionit Juridik të Senatit se nuk i kujtohej nëse kishte diskutuar me të atin për hetimin mbi Rusinë, sipas intervistës së zbardhur të tij me këtë komision vitin e kaluar.

Publikohet transkripti i takimit të ndihmësve të Trumpit me delegacionin rus

Evropaelire - 16.05.2018

Një panel i Senatit amerikan ka publikuar dokumente të takimit në mes të ndihmësve të fushatës së Trumpit dhe delegacionit rus në qershor të vitit 2016.

Koment: Një jublile, një ambasadë dhe një shkatërrues i quajtur Donald Trump

Portalb - 15.05.2018

Çfarë e shtyn këtë burrë që të festojë rihapjen simbolike të Ambasadës Amerikane pikërisht në përvjetorin e 70- të të dëbimit të palestinezëve nga territoret izraelite? Rihapjen e një ndërtese, ...

ANALIZA: Fuqia shkatërruese e Donald Trump

Gazeta Tema - 15.05.2018

Ishte një shuplakë diplomatike në fytyrën e shumë palestinezëve. Sado që nuk e shfajëson dhunën, mbetet një provokim i qëllimshëm nga Uashingtoni. Kjo do të thotë që presidenti amerikan ka gjithashtu ...

Hetimet e Senatit thonë se Rusia ndihmoi Donald Trumpin në zgjedhje

Portalb - 17.05.2018

Një komitet i fuqishëm i Senatit amerikan ka arritur në përfundimin se Rusia ka ndërhyrë në zgjedhjet e 2016 për të ndihmuar Donald Trump për tu bërë president I SHBA-së.

Publikohen intervistat e Donald Trump Jr për takimin me avokaten ruse

ABC News - 17.05.2018

Donald Trump Jr. i tha Komisionit Juridik të Senatit se nuk i kujtohej nëse kishte diskutuar me të atin për hetimin mbi Rusinë, sipas intervistës së zbardhur të tij me këtë komision vitin e kaluar.

Publikohet transkripti i takimit të ndihmësve të Trumpit me delegacionin rus

Portalb - 16.05.2018

Një panel i Senatit amerikan ka publikuar dokumente të takimit në mes të ndihmësve të fushatës së Trumpit dhe delegacionit rus në qershor të vitit 2016.

DW: Një jublile, një ambasadë dhe një shkatërrues i quajtur Donald Trump

Koha.net - 15.05.2018

Bota në zjarr e flakë. Lajmet nga Rripi i Gazës janë simbol për rrezikun e veprimeve të Donald Trumpit, mendon Ines Pohl, shkruan DW. Çfarë e shtyn këtë burrë që të festojë rihapjen simbolike të ...

Fuqia shkatërruese e Donald Trump

Java News - 15.05.2018

Nga Ines Pohl, kryeredaktore e Deutsche Welle Çfarë mund ta shtyjë presidentin Donald Trump të festojë hapjen e ambasadës amerikane në Jerusalem në 70-vjetorin e përzënies së Palestinezëve nga shteti ...

Publikohet transkripti i takimit të ndihmësve të Trumpit me delegacionin rus

Koha.net - 16.05.2018

Një panel i Senatit amerikan ka publikuar dokumente të takimit në mes të ndihmësve të fushatës së Trumpit dhe delegacionit rus në qershor të vitit 2016.

Një jublile, një ambasadë dhe një shkatërrues i quajtur Donald Trump

Telegrafi - 16.05.2018

Çfarë e shtyn këtë burrë që të festojë rihapjen simbolike të Ambasadës Amerikane pikërisht në përvjetorin e 70- të të dëbimit të palestinezëve nga territoret izraelite? Rihapjen e një ndërtese, ...

Një jubile, një ambasadë dhe një shkatërrues i quajtur Donald Trump

Zhurnal - 16.05.2018

Një jubile, një ambasadë dhe një shkatërrues i quajtur Donald Trump Çfarë e shtyn këtë burrë që të festojë rihapjen simbolike të Ambasadës Amerikane pikërisht në përvjetorin e 70- të të dëbimit të ...