TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ambasadori amerikan: Për çështjen Tahiri do të sjellim prokurorë të FBI’së

Almakos - 12.01.2018

Ambasadori Donald Lu deklaroi se Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë ofruar prokurorë të FBI-së dhe agjencive të zbatimit të ligjit për një hetim të plotë dhe zbulimin e së vërtetës për çështjen e ...

Çështja Tahiri/ Shoferi nxjerr zbuluar gënjeshtrën e ish-Ministrit të Brendshëm

LajmiFundit - 12.01.2018

Saimir Tahiri është takuar me Artan Habilaj në muajin gusht të vitit 2014 në Greqi, ndërsa pushonte me bashkëshorten. Artan Habilaj ka mbërritur në Greqi me makinën Audi AA 003 GB dy ditë pas Zotit ...

SHBA ofron prokurorë federalë për të ndihmuar hetimet ndaj Saimir Tahirit

Koha.net - 12.01.2018

Në Shqipëri, ambasadori amerikan Donald Lu tha sot se Shtetet e Bashkuara kanë ofruar mbështetje me prokurorë federalë për hetimet që po zhvillohen ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

Kryetari i Vushtrrisë shpenzon 33.60 euro

Lajmi.net - 12.01.2018

Gjatë javës së fundi të qeverisjes së tij në Komunën e Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka shpenzuar 33.60 Euro nga paratë publike. Tahiri ishte zotuar se do publikonte shpenzimet e zyrës së tij gjatë tërë ...

Tahiri i interesuar të zbardhen vrasjet e pasluftës

Koha.net - 12.01.2018

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka kërkuar nga prokurorët dhe gjykatësit kosovarë që nëse nuk kanë guxim të kryejnë punën siç duhet, të lirojnë vendet e tyre të punës.

Vushtrri, kryetarin e vozitë vëllai (VIDEO)

Alb Portali - 12.01.2018

Loading... Rregullat nuk ia ndalojnë, andaj kryetari i komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, nuk e ka marrë fort mundin të dalë jashtë familjes për ta gjetur shoferin e tij zyrtar.

Rikthehet çështja e Tahirit, prokurorët pyesin shoferin e dytë

Albeu.com - 12.01.2018

Prokurorët kanë marre në pyetje shoferin e dytë të ish-ministrit Saimir Tahiri . Prokurorët që ende nuk e kanë marrë në pyetje vetë Tahirin, por verifikojnë të dhënat e një takimi mes ish ministrit ...

Fino nis fushatën, Tahiri në krah të tij në Gjirokastër e Tepelenë

LajmiFundit - 12.01.2018

Ndërsa ditën e sotme ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Donald Lu tha se do të sjellë ekspertë të FBI-së për të vazhduar hetimin ndaj Saimir Tahirit, ky i fundit duket se ka nisur fushatën.

Ministri Tahiri: Pas largimit të EULEX-it në qershor, duhet miratuar 8 ligje të reja

Lajmi.net - 12.01.2018

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka thënë se në prag të përfundimit të misionit të EULEX-it së bashku me organet e tjera të drejtësisë janë duke punuar në zëvendësimin e këtij misioni.

EKSKLUZIVE/ Ambasadori i SHBA: Ofrojmë prokurorë të FBI për hetimin e Saimir Tahirit (Video)

BalkanWeb - 12.01.2018

Nga: Matilda ARAPI TIRANE- Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të gatshme të ofrojnë prokurorë të FBI-së për hetimin e çështjeve të korrupsionit të nivelit të lartë, siç cilësohet ajo ku është i ...

Dosja “Tahiri”, Prokurorët marrin në pyetje shoferin e dytë të ish-ministrit

Gazeta Express - 12.01.2018

Prokurorët kanë marre në pyetje shoferin e dytë të ish-ministrit Saimir ...

VIDEO/ Gjesti miqësor i ambasadorit Lu me policin…

Java News - 12.01.2018

Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu doli i qeshur sot nga Ministria e Brendshme pas takimit për rreth 90 minuta me ministrin Fatmir Xhafaj. Diplomati amerikan reflektoi humorin pozitiv edhe ...

Zbardhen detajet e takimit të Lu me Xhafën, ambasadori: Hetim të plotë për Tahirin

Gazeta Express - 12.01.2018

Ambasadori amerikan Donald Lu ka dhënë detaje në lidhje me takimin qe ka pasur sot në zyrën e ministrit Fatmir ...

Tahiri: Shfuqizimi i ligjit për Specialen u takon deputetëve

Koha.net - 12.01.2018

Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri tha sot se nuk komenton për iniciativën e deputetëve për ta shfuqizuar Gjykatën Speciale, pasi që sipas tij kjo u takon vetëm deputetëve të Kuvendit të Kosovës.

Tahiri: S’komentoj shfuqizimin e Speciales, unë respektoj ligjet dhe çdo ndryshim kushtetues

Lajmi.net - 12.01.2018

Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri ka thënë që nuk do të komentojë lidhur me qëndrimin e deputetëve të partisë së tij sa i përket ligjit për shfuqizimin e Gjykatës Speciale.

MD siguron mbështetje për profesionalizimin e qendrave korrektuese

Kosova Live - 12.01.2018

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka vizituar sot Qendrën e Paraburgimit në Gjilan, ku është pritur nga drejtori i kësaj qendre, Shefik Sylejmani.

Ambasadori amerikan: Për çështjen Tahiri do të sjellim prokurorë të FBI’së

Telegrafi - 12.01.2018

Ambasadori Donald Lu deklaroi se Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë ofruar prokurorë të FBI-së dhe agjencive të zbatimit të ligjit për një hetim të plotë dhe zbulimin e së vërtetës për çështjen e ...

SHBA ofron prokurorë federalë për të ndihmuar hetimet ndaj Saimir Tahirit

Portalb - 12.01.2018

Në Shqipëri, ambasadori amerikan Donald Lu tha sot se Shtetet e Bashkuara kanë ofruar mbështetje me prokurorë federalë për hetimet që po zhvillohen ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

Tahiri i interesuar të zbardhen vrasjet e pasluftës

Telegrafi - 12.01.2018

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka kërkuar nga prokurorët dhe gjykatësit kosovarë që nëse nuk kanë guxim të kryejnë punën siç duhet, të lirojnë vendet e tyre të punës.

Hetimet për drogën, merret në pyetje shoferi i dytë i Saimir Tahirit

SOT - 12.01.2018

Prokurorët kanë marre në pyetje shoferin e dytë të ish-ministrit Saimir Tahiri. Prokurorët që ende nuk e kanë marrë në pyetje vetë Tahirin, po verifikojnë të dhënat e një takimi mes ish ministrit me ...

Kryetari i Komunës punëson shofer personal vëllain e tij

Lajmi.net - 12.01.2018

Kryetari i ri i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka punësuar vëllain e tij si shofer personal. Sipas Tahirit, në bazë të rregullores kryetari ka të drejtë të punësojë shoferin dhe asistenten e ...

Tahiri sot në Gjilan, viziton Qendrën e Paraburgimit

Lajmi.net - 12.01.2018

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, do të vizitojë sot Qendrën e Paraburgimit në Gjilan. Vizita e tij nis nga ora 11:30. Tahiri ka nisur kohëve të fundit vizita të njëpasnjëshme në këto qendra.

Tahiri nuk ka njohuri nëse do të ketë vazhdim të nismës për shfuqizimin e Speciales

Koha.net - 12.01.2018

Ministri i Drejtësisë në Qeverinë e Kosovës, Abelard Tahiri, ka bërë të ditur se nuk është i njoftuar nëse do të ketë vazhdim të nismës për shfuqizimin e Gjykatës Speciale.

Çështja “Tahiri”, flet Donald Lu: SHBA po e ndjek nga shumë afër, kemi ofruar mbështetjen e prokurorëve federalë ...

Gazeta Tema - 12.01.2018

Ambasadori i SHBA-ve, Donlad Lu ka komentuar çështje “Tahiri” ku ka garantuar se po monitorohet hap pas hapi procesi hetimor. Lu njoftoi për Balkanweb se SHBA-të kanë ofruar mbështetjen e tyre me ...

Tahiri nuk komenton iniciativën për shfuqizimin e Speciales, thotë se është çështje e deputetëve

Telegrafi - 12.01.2018

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri tha sot se nuk komenton për iniciativën e deputetëve për ta shfuqizuar Gjykatën Speciale, pasi që sipas tij, kjo u takon vetëm deputetëve të Kuvendit të Kosovës.

Ministri Tahiri siguron mbështetje për profesionalizimin e Qendrave Korrektuese

Lajmi.net - 12.01.2018

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka vizituar sot Qendrën e Paraburgimit në Gjilan, ku është pritur nga drejtori i kësaj qendre, Shefik Sylejmani.

Ministri Tahiri kërkon fakte, ose përballjen me drejtësi

Lajmi.net - 11.01.2018

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri është shprehur i shqetësuar me akuzat publike që po bëjnë individët, pa pasur asnjë përgjegjësi publike. Duke u nisur nga deklaratat e Bajrush Morinës sot, ...

Basha thellon akuzat ndaj Ramës: Jetike është që Saimir Tahirit t’i mbyllet goja

SOT - 11.01.2018

Në një intervistë, për gazetarin Çim Peka, kreu i PD-së Lulzim Basha akuzoi Ramën se po kap sistemin e drejtësisë, për të mbrojtur interesat kriminale.

Tahiri dhe Idrizi vitizojnë Gjykatën Themelore të Prizrenit

Koha.net - 11.01.2018

Sot Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri si dhe Kryesuesi i KGJK-së, Nehat Idrizi vizituan Gjykatën Themelore te Prizrenit me ç ‘rast u pritën nga Kryetari i kësaj Gjykate Ymer Hoxha.

Qytetarët presin angazhim të Gjykatave pas dyfishimit të pagave dhe stafit, thotë Tahiri

Kosova Live - 11.01.2018

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, i shoqëruar nga kryesuesi i Këshillit Gjyqësor të Kosovës, Nehat Idrizi, kanë vizituar Gjykatën Themelore në Prizren, ku janë pritur nga kryetari i kësaj ...

Ambasadori amerikan: Për çështjen Tahiri do të sjellim prokurorë të FBI’së

Zhurnal - 13.01.2018

Ambasadori amerikan: Për çështjen Tahiri do të sjellim prokurorë të FBI’së Tiranë, 13 janar - Ambasadori Donald Lu deklaroi se Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë ofruar prokurorë të FBI-së dhe ...

Tahiri i interesuar të zbardhen vrasjet e pasluftës

Almakos - 12.01.2018

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka kërkuar nga prokurorët dhe gjykatësit kosovarë që nëse nuk kanë guxim të kryejnë punën siç duhet, të lirojnë vendet e tyre të punës.

A i takoi Tahiri Habilajt?! Prokurorët marrin në pyetje shoferin e dytë të ish-ministrit

BalkanWeb - 12.01.2018

Prokurorët kanë marre në pyetje shoferin e dytë të ish-ministrit Saimir Tahiri. Prokurorët që ende nuk e kanë marrë në pyetje vetë Tahirin, por verifikojnë të dhënat e një takimi mes ish ministrit me ...

Tahiri punëson vëllanë e tij si shofer personal

Durres Lajm - 12.01.2018

Kryetari i ri i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka punësuar vëllanë e tij si shofer personal. Sipas Tahirit, në bazë të rregullores kryetari ka të drejtë të punësojë shoferin dhe asistenten e ...

Tahiri sot në Gjilan, viziton Qendrën e Paraburgimit

Telegrafi - 12.01.2018

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, do të vizitojë sot Qendrën e Paraburgimit në Gjilan. Vizita e tij nis nga ora 11:30. Tahiri ka nisur kohëve të fundit vizita të njëpasnjëshme në këto qendra.

Ambasadori Lu: SHBA ofron prokurorë të FBI-së për rastin e Saimir Tahirit

Java News - 12.01.2018

Pas takimit që zgjati rreth një orë e 30 minuta me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, ambasadori i SHBA-ve, Donlad Lu dha nje prononcim per BalkanWeb lidhur faktin nëse në këtë takim janë diskutuar ...

Tahiri nuk komenton iniciativën për shfuqizimin e Speciales, thotë se është çështje e deputetëve

Almakos - 12.01.2018

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri tha sot se nuk komenton për iniciativën e deputetëve për ta shfuqizuar Gjykatën Speciale, pasi që sipas tij, kjo u takon vetëm deputetëve të Kuvendit të Kosovës.

Tahiri siguron mbështetje për Qendrat Korrektuese (Foto)

Zhurnal - 12.01.2018

Tahiri siguron mbështetje për Qendrat Korrektuese (Foto) Prishtinë,12 janar - Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka vizituar sot Qendrën e Paraburgimit në Gjilan, ku është pritur nga drejtori i ...

Ministri Tahiri: Qytetarët presin angazhim më të madh të Gjykatave pas dyfishimit të pagave

Lajmi.net - 11.01.2018

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, i shoqëruar nga kryesuesi i Këshillit Gjyqësor të Kosovës, Nehat Idrizi, kanë vizituar Gjykatën Themelore në Prizren, ku janë pritur nga kryetari i kësaj ...

ShBA-ja ka ofruar prokurorë të FBI-së për hetimin e çështjes së Tahirit

Lajmi.net - 13.01.2018

Ambasadori Donald Lu deklaroi se Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë ofruar prokurorë të FBI-së dhe agjencive të zbatimit të ligjit për një hetim të plotë dhe zbulimin e së vërtetës për çështjen e ...

Tahiri sot në Gjilan, viziton Qendrën e Paraburgimit

Almakos - 12.01.2018

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, do të vizitojë sot Qendrën e Paraburgimit në Gjilan. Vizita e tij nis nga ora 11:30. Tahiri ka nisur kohëve të fundit vizita të njëpasnjëshme në këto qendra.

Ambasadori i SHBA: Ofrojmë prokurorë të FBI për hetimin e Saimir Tahirit

SOT - 12.01.2018

Pas takimit që zgjati rreth një orë e 30 minuta me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, ambasadori i SHBA-ve, Donlad Lu bën një deklaratë të fortë. I pyetur nga BalkanWeb nëse në këtë takim janë ...

Tahiri nuk komenton iniciativën për shfuqizimin e Speciales, thotë se është çështje e deputetëve

Zhurnal - 12.01.2018

Tahiri nuk komenton iniciativën për shfuqizimin e Speciales, thotë se është çështje e deputetëve Prishtinë, 12 janar - Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri tha sot se nuk komenton për iniciativën e ...

Lu: Prokurorë të FBI-së hetojnë çështjen Tahiri

Ina - 13.01.2018

Ambasadori amerikan në Shqipëri, Donald Lu, deklaroi se Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë ofruar prokurorë të FBI-së dhe agjencive të zbatimit të ligjit për një hetim të plotë dhe zbulimin e së ...

"Sjellim prokurorë të FBI për Tahirin", Lu trondit Tiranën

Albeu.com - 12.01.2018

Pas takimit që zgjati rreth një orë e 30 minuta me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, ambasadori i SHBA-ve, Donlad Lu bën një deklaratë të fortë. I pyetur nga BalkanWeb nëse në këtë takim janë ...

“Çështja Tahiri”/ Deklarata e fortë e Lu: Ofrojmë prokurorë të FBI për hetime

LajmiFundit - 12.01.2018

Pas takimit që zgjati rreth një orë e 30 minuta me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, ambasadori i SHBA-ve, Donald Lu bën një deklaratë të fortë. I pyetur nga BalkanWeb nëse në këtë takim janë ...

Ambasadori Lu: Amerika po ndjek çështjen e gjykatësve të apelit në Durrës

Durres Lajm - 12.01.2018

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të gatshme të ofrojnë prokurorë të FBI-së për hetimin e çështjeve të korrupsionit të nivelit të lartë, siç cilësohet ajo ku është i përfshirë edhe ish-ministri i ...

Ambasadori Lu: Sjellim prokurorë amerikanë për çështjen “Tahiri”

Alb Portali - 12.01.2018

Ambasadori amerikan vizitoi sot zyrën e Fatmir Xhafës në një takim që zgjati më shumë se një orë. Ndërsa Ministria e Brendshme ka preferuar të heshtë, ka folur vetë z. Donal Lu.

Flet Donald Lu: Dosja Tahiri, sjellim ekspertët e FBI-së. Po ndjekim edhe Shullazin e Lul Berishën

Zhurnal - 12.01.2018

Flet Donald Lu: Dosja Tahiri, sjellim ekspertët e FBI-së. Po ndjekim edhe Shullazin e Lul Berishën Tiranë, 12 janar - Ambasadori amerikan në vendin tonë Donald Lu ka deklaruar pas takimit me ...