TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tirana mbështet zotin Haradinaj pas dorëheqjes

VOA - 20.07.2019

Në Tiranë, drejtuesit më të lartë shtetërorë e politikë shprehën mbështetjen e tyre për zotin Ramush Haradinaj, pas dorëheqjes nga detyra e kryeministrit të Kosovës.

E zbulon profesori ndërkombëtar: Meta ka të dhëna të plota për të paralajmëruar furtunën pas dorëheqjes së Haradinajt

Botasot - 19.07.2019

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, teksa ka reaguar pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj, ka thënë se është krenar për të dhe se është i bindur në pafajësinë e tij.

Meta për Haradinajn: Nuk ka pabesi që thyen Burrin e Shtetit dhe Heroin e Kombit!

Top Channel - 19.07.2019

Presidenti Ilir Meta ka postuar në rrjetin social “Facebook”, ku shprehet se është krenar dhe i bindur për pafajësinë e Ramush Haradinajt. Në postimin e tij ai shkruan: “Krenar për Ramush Haradinajn ...

Meta për Haradinajn: Nuk ka pabesi që e thyen Burrin e Shtetit

ABC News - 19.07.2019

Për dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj ka reaguar edhe Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta. Në një postim në faqen zyrtare Meta shkruan se është i bindur në pafajësinë ...

Zëri Amerikës: Tirana mbështet Haradinajn pas dorëheqjes

BalkanWeb - 20.07.2019

Në Tiranë, drejtuesit më të lartë shtetërorë e politikë shprehën mbështetjen e tyre për zotin Ramush Haradinaj, pas dorëheqjes nga detyra e kryeministrit të Kosovës.

“Krenar për Haradinaj”, Meta: Nga sot duhet të shqetësohemi më shumë

BalkanWeb - 19.07.2019

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj. Meta shprehet krenar për të dhe i bindur në pafajësinë e tij.

Tirana mbështet Haradinajn pas dorëheqjes

Gazeta Express - 20.07.2019

Në Tiranë, drejtuesit më të lartë shtetërorë e politikë shprehën mbështetjen e tyre për zotin Ramush Haradinaj, pas dorëheqjes nga detyra e kryeministrit të Kosovës.

Meta për Haradinajn: Nuk ka pabesi që e thyen heroin e kombit

Koha.net - 19.07.2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka reaguar pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Ai përmes një postimi në Facebook ka shkruar se nga sot, të gjithë duhet të flenë më pak e ...

Tirana mbështet Haradinajn pas dorëheqjes

Zeri - 20.07.2019

Në Tiranë, drejtuesit më të lartë shtetërorë e politikë shprehën mbështetjen e tyre për zotin Ramush Haradinaj, pas dorëheqjes nga detyra e kryeministrit të Kosovës.

Meta: Krenar për Haradinajn, s’ka pabesi dhe presion që e thyen

Mapo - 19.07.2019

Presidenti Ilir Meta ka reaguar për dorëheqjen e Ramush Haradinajt që erdhi si pasojë e thirrjes nga Gjykata Speciale. Meta thotë se s’ka pabesi apo presion që e thyen një burrë shteti si Haradinaj.

“Tirana mbështet Haradinajn pas dorëheqjes”

Botasot - 20.07.2019

Në Tiranë, drejtuesit më të lartë shtetërorë e politikë shprehën mbështetjen e tyre për zotin Ramush Haradinaj, pas dorëheqjes nga detyra e kryeministrit të Kosovës.

Ilir Meta: Krenar për Ramush Haradinajn dhe i bindur në pafajësinë e tij

Botasot - 19.07.2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se është krenar për Ramush Haradinajn dhe se është i bindur në pafajësinë e tij. Ai duke i referuar Haradinajt ka thënë se nuk ka pabesi dhe presion që e ...

Tirana mbështet zotin Haradinaj pas dorëheqjes

Mapo - 20.07.2019

Në Tiranë, drejtuesit më të lartë shtetërorë e politikë shprehën mbështetjen e tyre për zotin Ramush Haradinaj, pas dorëheqjes nga detyra e kryeministrit të Kosovës.

Dorëheqja e Haradinajt, Meta flet për pabesi dhe presion

Gazeta Express - 19.07.2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka reaguar pas vendimit të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, për të dhënë dorëheqje nga posti i tij, pas marrjes së një ftese për paraqitje në Gjykatën ...

Dorëheqja e Haradinajt, reagon Meta: Krenar për Ramushin e i bindur për pafajësinë e tij

Albeu.com - 19.07.2019

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas dorëheqjes së Ramush Haradinaj nga posti i kryeministrit të Kosovës. Në facebook, Meta shkruan se ndihet krenar për këtë vendim duke shprehur bindje për pafajësinë ...

Meta për Haradinajn: Nuk ka pabesi që e thyen heroin e kombit

Lajmi.net - 19.07.2019

Ai përmes një postimi në Facebook ka shkruar se nga sot, të gjithë duhet të flenë më pak e të shqetësohen e të bashkohen që paqja e siguria e Kosovës e rajonit të jenë të pacenuara.

Dorëheqja e Haradinajt, Meta flet për pabesi dhe presion

Zeri - 19.07.2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka reaguar pas vendimit të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, për të dhënë dorëheqje nga posti i tij, pas marrjes së një ftese për paraqitje në Gjykatën ...

“Krenar për Haradinaj”, Meta: Nga sot duhet të shqetësohemi më shumë

Durres Lajm - 19.07.2019

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj. Meta shprehet krenar për të dhe i bindur në pafajësinë e tij.

Meta: I bindur në pafajësinë e Ramush Haradinajt

Medial - 19.07.2019

TIRANË, 19 korrik/MEDIAL/ Presidenti Ilir Meta reagoi sot pas dorëheqjes së Ramush Hardinajt nga posti i Kryeministrit të Kosovës, duke u shprehur krenar dhe i bindur në pafajësinë e tij.

Dorëheqja e Haradinajt, Meta flet për pabesi dhe presion

Tetova Sot - 19.07.2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka reaguar pas vendimit të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, për të dhënë dorëheqje nga posti i tij, pas marrjes së një ftese për paraqitje në Gjykatën ...

Meta për Haradinajn: Nuk ka pabesi e presion që e thyen Burrin e Shtetit dhe Heroin e Kombit

Ina - 20.07.2019

Presidenti i Republikës Ilir Meta reagon pas vendimit të Ramush Haradinajt për të lënë postin e kryeministrit të Kosovës. Përmes një postimi në Facebook, kreu i shtetit, ndër të tjera shkruan se, nuk ...