TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Femra me mjekër Conchita diagnostikohet me HIV

Zhurnal - 16.04.2018

Femra me mjekër Conchita diagnostikohet me HIV Conchita Wurst ka zbuluar se është HIV-pozitiv, transmeton Klan Kosova. Këngëtarja austriake e cila fitoi Eurovizionin në vitin 2014, zbuloi diagnozën ...

‘Shokon’ Conchita Wurst: Tash e sa vite jam e infektuar me HIV

Lajmi.net - 16.04.2018

Transversitja Conchita Wurst kishte bërë bujë në medie për shkak se vendosi të qëndojë si "zonja me mjekër". Conchita fitoi famën më të madhe kur fitoi në festivalin e Eurovisionit në vitin 2014, ...

Diagnostikohet me HIV fituesja e Eurovizon Conchita Wurst: S'do t'ia jap askujt të drejtën për të më trembur

SOT - 16.04.2018

Këngëtarja austriake transeksuale dhe njëkohësisht fituesja e Eurovizon Conchita Wurst ka zbuluar se është me HIV pozitiv dhe po merr trajtim të rregullt prej disa vitesh.

Conchita Wurst: Qe disa vite jam e infektuar me HIV

Telegrafi - 16.04.2018

Fituesja e Eurovisionit, e etiketuar si ‘zonja me mjekër’, Conchita Wurst, është detyruar të pranojë se është e infektuar me HIV, pasi ish- i dashur është përpjekur ta shantazhojë.

Conchita Wurst e pranon ‘sekretin’: Kam vite që jam me HIV

Mapo - 16.04.2018

Ajo donte ta mbante sekret me një rreth të ngushtë miqsh. Por tashmë Conchita Wurst e pranon publikisht. “Prej shumë vitesh jam HIV-pozitive,” shkruan ajo në një status në IG.

E mbani mend Conchitën?! Këngëtarja rrëfen sëmundjen e rëndë që vuan prej vitesh

BalkanWeb - 16.04.2018

Fituesja e Eurovizion 2014 Conchita ka rrëfyer me anë të një postimi në Instagram diçka që e ka mbajtur fshehur prej disa vitesh. Kënga e saJ “Rise like a Phoenix” doli e para në festivalin europian ...

Conchita Wurst: Qe disa vite jam e infektuar me HIV

Almakos - 16.04.2018

Fituesja e Eurovisionit, e etiketuar si ‘zonja me mjekër’, Conchita Wurst, është detyruar të pranojë se është e infektuar me HIV, pasi ish- i dashur është përpjekur ta shantazhojë.

Rrëfehet këngëtarja e njohur: Jam e prekur nga HIV

LajmiFundit - 16.04.2018

Fituesja e Eurovizionit 2014 Conchita ka rrëfyer me anë të një postimi në Instagram diçka që e ka mbajtur të fshehtë prej vitesh. Conchita e detyruar se do e bënte publike sëmundjen që ajo vuante, ...