TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Reçica i quan jo normale dhe të çuditshme takimet e Mustafës me Kurtin

Telegrafi - 13.08.2019

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Elmi Reçica i ka cilësuar si të çuditshëm takimin mes liderit të LDK-së, Isa Mustafës dhe atij të VV-së, Albin Kurtit.

Pas takimit Mustafa-Kurti: Akuza e kundërakuza mes zyrtarëve të PDK-së, LDK-së dhe VV-së, përfshihet edhe Halil Matoshi

Telegrafi - 13.08.2019

Në pritje të 22 gushtit, datës për shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës dhe më pastaj shpalljes së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, drejtues e zyrtarë të partive politike tashmë kanë nisur ...

Nga “argat i Serbisë” në “profesor”, ndryshimi drastik i Albin Kurtit karshi Isa Mustafës

Lajmi.net - 13.08.2019

Takimi i tyre kishte të bënte me zhvillimet e fundit politike, dorëheqjen e Haradinajt si dhe mundësinë e lidhjes së koalicionit parazgjedhor mes këtyre dy partive, shkruan lajmi.net.

Ritakohen Kurti dhe Mustafa (VIDEO)

Medial - 13.08.2019

Isa Mustafa e Albin Kurti u takuan e pinë bashkë kafe. Por, nuk deshën që të dalin para mediave derisa treguan për takimin me anë të postimeve në rrjete sociale, njofton Klan Kosova.

Zgjedhjet e parakohshme: Takohen Mustafa e Kurti - Veseli thotë se zgjedhjet janë të pashmangshme

Koha.net - 13.08.2019

Ende nuk është caktuar një datë e zgjedhjeve të parakohshme. Gjithë çka dihet është se më 22 gusht do të mbahet seanca për shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës, raporton KTV.

Kështu e komentojnë takimin Mustafa-Kurti nga PDK dhe VV

Botasot - 13.08.2019

Pak ditë para seancës se 22 gushtit, ku pritet të shpërbëhet Kuvendi, janë takuar kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe ai i LDK-së Isa Mustafa. Takimin e sotëm, ata e kanë zhvilluar në një nga ...

Zeka: Takimi i Mustafës me Kurtin është mashtrimi i ditës

Zeri - 13.08.2019

Kryetari i Partisë Euroatlantike të Kosovës, njëherazi deputet në Kuvendin e Kosovës, Milaim Zeka, e ka quajtur mashtrim të ditës takimin mes liderit të LDK-së, Isa Mustafa, me kryetarin e lëvizjes ...

Zëdhënësi i LDK-së: Thjeshtë, po vie Qeveria e Shpresës

Lajmi.net - 13.08.2019

Sot kryetari i LDK-së, Isa Mustafa dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kanë zhvilluar takimin e radhës. Lidhur me reagimet që kanë rrjedhur pas këtij takimi, ka komentuar zëdhënësi i ...

Zbulohen detaje nga takimi Mustafa-Kurti: U morën 3 vendime

Botasot - 13.08.2019

Edhe veprimtari i LDK-së Xhevat Rexhaj, ka reaguar pas takimit të sotëm mes kryetarit të LDK-së Isa Mustafa dhe atij të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti.

LDK për takimin e Mustafës me Kurtin: Merreni me qetësi çuna, po vjen Qeveria e shpresës

Telegrafi - 13.08.2019

Lidhja Demokratike e Kosovës ka ironizuar me deklarimet e zyrtarëve të Partisë Demokratike të Kosovës lidhur me takimin e sotëm të kreut të LDK-së, Isa Mustafës dhe atij të VV-së, Albin Kurtit.

Lëvizja Vetëvendosje zyrtarizon koalicionin me LDK-në?

Botasot - 13.08.2019

Lëvizja Vetëvendosje përmes një komunikate për media, ka njoftuar se lideri i tyre, Albin Kurti, ka pasur një takim me ambasadorin e Sllovenisë, z. Bojan Bertoncelj.

Pas takimit Mustafa – Kurti, zyrtari i LDK’së thotë se po vjen “Qeveria e Shpresës”

Gazeta Express - 13.08.2019

Takimi i sotëm mes Isa Mustafës dhe Albin Kurtit ka ngjallur reagime nga shumica e partive politike. Zëdhënësi i LDK’së, Besian Mustafa, u ka kushtuar një postim reagimeve të partive të PAN’it për ...

Zyrtari i lartë i VV’së i reagon Uran Ismailit për Albin Kurtin

Gazeta Express - 13.08.2019

Zyrtari i Vetëvendosjes, Boiken Abazi, thotë se Partinë Demokratike të Kosovës e ka kapur paniku, pasi që, sipas tij, po vjen koha e qeverisjes së Albin Kurtit.

Vetëvendosje tallet me Uran Ismailin, pasi ky i fundit kritikoi takimin Mustafa-Kurti

Botasot - 13.08.2019

Sekretari për Marrëdhënie me Jashtë i Lëvizjes Vetëvendosjes, Boiken Abazi, i ka reaguar Uran Ismailit, pasi nënkryetari i PDK-së deklaroi se “Albin Kurti po i përulet Isa Mustafës”.

Ismaili: Kurti po i përulet “Profesorit” deri në servilosje

Koha.net - 13.08.2019

Nënkryetari i PDK-së, Uran Ismaili, njëherësh ministër i Shëndetësisë, ka ironizuar takimin e sotëm të kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti me atë të LDK-së, Isa Mustafa.

Mustafa: Merreni me qetësi, po vjen Qeveria e Shpresës

Botasot - 13.08.2019

Zëdhënësi i LDK-së, Besian Mustafa, ka thënë se duhet ta marrin me qetësi takimin në mes të liderëve së partive opozitare, gjegjësisht Isa Mustafës dhe Albin Kurtit, shkruan “Bota sot”.

Përfundon takimi Mustafa – Kurti, nuk ka deklarata

Alsat - 13.08.2019

​Ka përfunduar takimi mes liderëve opozitarë të Kosovës, Isa Mustafës së LDK-së dhe Albin Kurtit të Vetëvendosjes. Askush nuk është deklaruar për media se çfarë është biseduar në takim e as nëse ka ...

Reçica thotë se Mustafa dhe Kurti duhet kujtuar kohën për eliminimin fizik

Botasot - 13.08.2019

Për takimin e sotëm ndërmjet liderit të LDK-së Isa Mustafa dhe atij të VV-së Albin Kurti, deputeti Reçica deklaron se takimi i tyre është i pakuptimtë nëse kujtohet historia dhe raportet e tyre me ...

Kurti dhe Mustafa konfirmojnë votën pro shpërbërjes së Kuvendit

Evropaelire - 13.08.2019

Dy partitë opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Lëvizja Vetëvendosje (VV) kanë konfirmuar se më 22 gusht do të votojnë për shpërbërjen e Kuvendit të Kosovës.

Edhe Mustafa shmang fjalën koalicion pas takimit me Kurtin, ky është postimi i tij

Gazeta Express - 13.08.2019

Kryetari i rizgjedhur i LDK-së, Isa Mustafa ka bërë të ditur se është takuar sot me Kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin. Mustafa ka shkruar në Facebook se në takimin me Albin Kurtin u ...

LVV: Albin Kurti do të jetë kryeministër i Kosovës

Zeri - 13.08.2019

Ende pa u caktuar data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme shumica e partive politike i kanë bërë të ditur emrat e zyrtarëve me të cilët e synojnë postin e kryeministrit të vendit.

Përfundon takimi Mustafa-Kurti

Lajmi.net - 13.08.2019

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa dhe ai i Vetëvendosjes, Albin Kurti, kanë përfunduar takimin, ndërsa iu kanë shmangur medieve. Ata kanë dalë nga objekti ku mbahej takimi dhe nuk janë prononcuar për ...

Takohen Isa Mustafa e Albin Kurti – a do të arrihet marrëveshja për koalicion?

Lajmi.net - 13.08.2019

Ata janë duke u takuar në njërin prej lokaleve të kryqytetit, ndërkaq nuk dihet nëse do të arrihet ndonjë marrëveshje për koalicion mes këtyre dyjave, shkruan lajmi.net.

Pas takimit me Mustafën, Albin Kurti jep shenja se do të bëhen bashkë me LDK’në

Gazeta Express - 13.08.2019

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka shkruar menjëherë pas takimit që ai e pati me kryetarin e LDK’së, Isa Mustafa. Kurti thotë se janë dakorduar që dy grupet e tyre parlamentare të jenë në ...

Isa Mustafa dhe Albin Kurti në takim

Alsat - 13.08.2019

Pas gjendjes së krijuar në Kosovë, me dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj, ende nuk dihet nëse do të ketë zgjedhje ose jo. Teksa më 22 gusht është caktuar seanca për shpërndarjen e Kuvendit, ...

Takohen Isa Mustafa dhe Albin Kurti

Telegrafi - 13.08.2019

Dy krerët e partive opozitare, LDK dhe LVV, janë takuar në një nga restorantet e kryeqytetit. Mustafa dhe Kurti kane filluar kohë më parë bashkëpunimin për rrëzimin e Qeverisë, e edhe takime për ...

Nisin lëvizjet, Kurti e Mustafa takim të fshehtë në Prishtinë

BalkanWeb - 13.08.2019

Politika në Kosovës ndodhet në udhëkryq. Me dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj, nuk dihet ende nëse do të këtë zgjedhje parlamentare. Edhe pse me 22 shkurt është caktuar seanca për ...

Në prag të shpërndarjes së Kuvendit – takohen Isa Mustafa dhe Albin Kurti

Medial - 13.08.2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe ai i Vetëvendosjes, Albin Kurti janë parë sot duke pirë kafe së bashku. Akoma nuk dihet se për çka saktësisht kanë biseduar, por pa dyshim ...

Lutjet s’e turpërojnë Albin Kurtin

Gazeta Tema - 13.08.2019

Nga Getoar Mjeku Pas sa javësh përpjekjeje për koalicion parazgjedhor me Lidhjen Demokratike të Kosovës, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje tani është bërë pre e kritikave të të vetëve.

Rugova: Albin Kurti, i nevojshëm për Kosovën, lider me vizion dhe i guximshëm

Botasot - 12.08.2019

Shumë zhgënjim dhe shumë pesimizëm shkaktuan tek qytetarët qeveritë e mëparshme në Kosovë. Dozën e zhgënjimit e pesimizmit e shtoi edhe qeveria e fundit e përbërë nga koalicioni PAN.

Zeka: Takimi i Mustafës me Kurtin është mashtrimi i ditës

Lajmi.net - 13.08.2019

Ai ka thënë se Albin Kurti në mënyrë absolute nuk guxon të marrë vendimin e heqjes së taksës. Kjo sipas Zekes, Kurti vazhdimisht është thirrë për taksë. “Isa Mustafa me sy mbyllë e heq taksën.

Ismaili: Kurti po e tradhëton votuesin e Vetëvendosjes duke u bërë shërbëtor i Isa Mustafës

Zeri - 13.08.2019

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka takuar sot liderni e LDK-së, Isa Mustafa me të cilin kanë folur për situatën aktuale politike në vend. E ky takim po shihet si servilitet nga ana e ...

PDK-së i vjen inat për takimin, Reçica thotë se Mustafa e Kurti donin ta eliminonin njëri-tjetrin

Gazeta Express - 13.08.2019

Partia Demokratike e Kosovës, si duket po i sheh me shqetësim të madh zhvillimet që po bëhen në mes të LDK-së e VV-së e që mund të rezultojnë me ndonjë koalicion, tash kur po flitet për zgjedhje të ...

Kurti dhe Mustafa konfirmojnë votën pro shpërbërjes së Kuvendit

Alsat - 13.08.2019

Dy partitë opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Lëvizja Vetëvendosje (VV) kanë konfirmuar se më 22 gusht do të votojnë për shpërbërjen e Kuvendit të Kosovës.

Edhe Mustafa deklarohet pas takimit me Kurtin

Zeri - 13.08.2019

Pas takimit që ka pasur gjatë ditës më kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka reaguar. Përmes një postimi në Facebook, Mustafa ka thënë se në këtë takim ...

Pas takimit me Isa Mustafën, flet Albin Kurti

Telegrafi - 13.08.2019

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka folur pas takimit që ka zhvilluar sot me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Kurti ka thënë se gjatë këtij takimi kanë diskutuar ...

Isa Mustafa dhe Albin Kurti në takim

Botasot - 13.08.2019

Pas gjendjes së krijuar ne vend, me dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj, në Kosovë ende nuk dihet nëse do të ketë zgjedhje ose jo. Teksa më 22 gusht është caktuar seanca për shpërndarjen e ...

Milaim Zeka: Kurti ka dal prej autostrade, në PEK na vijnë njerëz të zhgënjyer nga Vetëvendosje dhe LDK

Botasot - 13.08.2019

Kryetari i Partisë Euroatlantike të Kosovës, njëherazi deputet në Kuvendin e Kosovës, Milaim Zeka, e ka quajtur mashtrim të ditës takimin mes liderit të LDK-së, Isa Mustafa, me kryetarin e lëvizjes ...

Nuk u pëlqen takimi Kurti -Mustafa, vjen edhe reagimi i Nënkryetarit të PDK’së

Gazeta Express - 13.08.2019

Nënkryetari i PDK-së, Uran Ismaili është zyrtari tjetër i kësaj partie që ka reagur pas takimit në mes të krerëve të LDK-së e VV-së, raporton Express.

Kurti dhe Mustafa konfirmojnë votën pro

Shqipmedia - 13.08.2019

Dy partitë opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Lëvizja Vetëvendosje (VV) kanë konfirmuar se më 22 gusht do të votojnë për shpërbërjen e Kuvendit të Kosovës.

Mustafa dhe Kurti duan një qeveri që ua kthen shpresën qytetarëve

Medial - 13.08.2019

Isa Mustafa dhe Albin Kurti janë parë sot bashkë duke pirë kafe. Pas takimit asnjëri nuk kanë folur për media, por të dy kanë zgjedhur që për këtë çështje të shkruajnë në profilet e tyre në Facebook.

Pas takimit me Isa Mustafën, flet Albin Kurti

Zeri - 13.08.2019

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti, është deklaruar pas takimit me kreun e LDK-së, Isa Mustafa. Gjatë ditës së sotme janë takuar lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kreu i ...

Kurti jep detaje për takimin me Mustafën

Zeri - 13.08.2019

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka shkruar menjëherë pas takimit që ai e pati me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. Kurti thotë se janë dakorduar që dy grupet e tyre parlamentare të jenë në ...

Takimi i parë Mustafa – Kurti pas rënies së Qeverisë, a do të merren vesh për koalicion parazgjedhor?

Gazeta Express - 13.08.2019

Në kohën kur po flitet për shpërndarje të Kuvendit e zgjedhje të jashtëzakonshme, LDK-ja dhe Vetëvendosja janë duke dhënë edhe shenjat e para për një bashkëpunim parazgjedhor.

Ismaili: Kurti po i përulet Mustafës deri në servilosje

Telegrafi - 13.08.2019

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka takuar liderin e LDK-së, Isa Mustafa, me të cilin kanë folur për situatën aktuale politike në vend. Këtë takim zyrtarë të lartë të PDK-së po e shohin si ...

Isa Mustafa jep detaje për takimin me Albin Kurtin, ky është disponimi i tij për koalicion me VV

Botasot - 13.08.2019

Kryetar i LDK-së, Isa Mustafa, përmes një postimi në Facebook ka folur për takimin me liderin e Vetëvendosjes, Albin Kurti, shkruan “Bota sot”. Ai thotë se me të biseduan për gjendjen në Kosovë, ...

Pas takimit me Isa Mustafën, flet Albin Kurti

Lajmi.net - 13.08.2019

Gjatë ditës së sotme janë takuar lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, shkruan lajmi.net.

Mustafa e Kurti në takim

Koha.net - 13.08.2019

Pas gjendjes së krijuar ne vend, me dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj, në Kosovë ende nuk dihet nëse do të ketë zgjedhje ose jo. Teksa më 22 gusht është caktuar seanca për shpërndarjen e ...

Ismaili: Kurti po e tradhton votuesin e Vetëvendosjes duke u bërë shërbëtor i Mustafës

Lajmi.net - 13.08.2019

E ky takim po shihet si servilitet i Albin Kurtit nga akterë të ndryshëm politik. Nënkryetari i PDK-së, Uran Ismaili, ka thënë se Albin Kurti e shet veten si të dinjitetshëm e me integritet, por nga ...