TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kutitë e Lezhës/ Spiropali: Rezultatet rakordojnë në mënyrë perfekte

Mapo - 12.07.2019

Partia Socialiste ka reaguar pasi Komisioni Qendror i Zgjedhjeve rinumëroi votat e 11 kutive në Bashkinë e Lezhës. Në një deklaratë për mediat, zëdhënësja Elisa Spiropali tha se rinumërim tregoi se ...

Rinumërohen kutitë e Lezhës, Ndocajt i mungonin vetëm 4 vota

ABC News - 12.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve rinumëroi sot 11 kuti të Lezhës, nga ku nuk rezultoi të kishte fletë votimi më shumë se sa votues. Kandidati që ishte ankuar, Eduard Ndocaj, rezultoi që t’i ishin marrë ...

Rinumërimi në Lezhë/ Vjen reagimi i parë nga qeveria, nxjerr ‘zbuluar’ opozitën: Faktet janë kokëforta. Hallin e ...

SOT - 12.07.2019

Në një konferencë për mediat ka dalë ministrja për Shtetin dhe zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali duke komentuar rinumërimin e 11 kutive në Lezhë pas ankimimit të Eduart Ndocajt dhe partisë ...

Spiropali: Rinumërimi në Lezhë tregon se procesi ka qenë perfekt. Alibia e ngritur për parregullsi në 30 qershor ka ...

Gazeta Tema - 12.07.2019

Ne nje deklarate te dhene per shtyp nga selia e PS, Elisa Spiropali ne cilesine e zedheneses se kryesise se PS, ka bere pubike faktet qe rrezojne te gjitha pretentimet e PD per tjetersim vote ne ...

Kapexhiu vazhdon ‘thumbimin’ për votat e tepërta

Mapo - 12.07.2019

Rinumërimi i 11 kutive të votimit në Lezhë nxori në pah sesa të nevojshme e kishte qeveria për të provuar se votimet e 30 qershorit nuk ishin problematike në valën e skepticizmit publik.

KQZ hap 11 kuti në Lezhë, Ndreu: As edhe një votë më tepër, hapini të gjitha kutitë

Medial - 12.07.2019

TIRANË, 12 Korrik /MEDIAL/ – Kryebashkiaku i ri i Lezhës, fitues në zgjedhjet e 30 qershorit, Pjerin Ndreu, ka reaguar pas hapjes së kutive të 11 qendrave të votimit në këtë bashki nga Komisioni ...

Rinumërimi në Lezhë/ Spiropali: U faktua humbja e Bashës

BalkanWeb - 12.07.2019

Ministrja Elisa Spropali në një deklaratë nga selia rozë reagoi për rinumërimin e kutive në 11 qendra votimi në Lezhë pas votimeve të 30 qershorit. Rinumërimi sipas saj ishte i rregullt dhe tregoi ...

Rinumërimi i votave, Spiropali: U faktua humbja e Bashës

Durres Lajm - 12.07.2019

Pas rinumërimit të kutive në 11 qendra votimi në Lezhë pas zgjedhjeve të 30 qershorit, ka reaguar Ministrja Elisa Spropali. Në një deklaratë nga selia rozë, Spiropali tha se rinumërimi ishte i ...

Pjerin Ndreu sfidon kundërshtarët politikë: Hapini të gjitha kutitë

BalkanWeb - 12.07.2019

Kryebashkiaku i ri i PS në Lezhë, i dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit, Pjerin Ndreu, ka reaguar pas hapjes së kutive të 11 qendrave votimit në këtë bashki nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

Rinumërohen votat 11 QV në Lezhë, 4 vota gabim, Zguri: I keni kthyer ankimimet në farsë

RTSH - 12.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rinumëruar kutitë e votimit për 11 Qendra votimit të zgjedhjeve lokale të 30 qershorit, që i takojnë Bashkisë Lezhë.

Një kaubojs për të pastruar zgjedhjet

Respublica - 12.07.2019

Ashtu siç ishte paralajmëruar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve përfundoi rinumërimin e kutive për 11 qendra zgjedhore në Lezhë, bazuar në kërkesën e Partisë Konservatore Albania, të ish-deputetit ...

Përfundon rinumërimi i kutive të Lezhës në KQZ, mësoni si ndryshoi rezultati mes Ndocajt dhe Pjerin Ndreut

SOT - 12.07.2019

Ka përfunduar rinumërimi i votave për 11 kuti të Lezhës në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.Nga ky rezultati i ri mësohet se Eduart Ndocaj, i cili bëri edhe ankimimin, në njërën nga kutitë e ...

Përfundon rinumërimi për Lezhën, 4 vota më shumë Pjerin Ndreun

Top Channel - 12.07.2019

Ka përfunduar rinumërimi i 11 qendrave të votimit në KQZ për bashkinë e Lezhës. Pas numërimit rezultojnë vetëm 4 vota më shumë për Pjerin Ndreun. Ndërkohë anëtari i KQZ, Bledar Skënderaj tha se është ...

Rinumërohen 11 kuti të Lezhës, “Kaubojsi” rikuperon 4 vota

Medial - 12.07.2019

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve rinumëroi këtë të premte 11 kuti nga qëndra votimi në bashkinë e Lezhës pas ankesës së kandidatit Eduart Ndocaj. Ky i fundit pretendonte se në kuti kishte më shumë vota ...

Rinumërimi i 11 kutive të votimit në Lezhë, KQZ: Ndocajt i mungojnë 4 fletë votimi

ABC News - 12.07.2019

Ka përfunduar rinumërimi i 11 kutive në qendrat e votimit për Bashkinë Lezhë, pasi kandidati Eduart Ndocaj dorëzoi kërkesën në në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve me pretendimin se janë vërtetuar ...

Hapen 11 kuti, KQZ rikonfirmon rezultatin e votave në Bashkinë e Lezhës

Gazeta Express - 12.07.2019

Sot Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka hapur kutitë në 11 qendra votimi në Bashkinë e Lezhës, pasi pranoi ankimimin e kandidatit nga Partia Konservatore, Eduard Ndocaj që garoi përballë Pjerin Ndreut ...

Rinumërimi në Lezhë, Klement Zguri: Në kuti më shumë vota se votues

Mapo - 12.07.2019

Ka përfunduar procesi i rinumërimit të 11 kutive në qarkun e Lezhës për kryetarin e Bashkisë. Mësohet se një votë e gabuar i ishte hequr Eduard Ndocajt dhe i ishte shtuar Pjerin Ndreut.

KQZ pranon hapjen e kutive, fillon sot rinumërimi në Lezhë

Albeu.com - 12.07.2019

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka vendosur të hapë sot kutitë e 11 qendrave të votimit në bashkinë e Lezhë s. Përfaqësuesit e PS në KQZ mbështetën ankesën e Eduard Ndocajt, i cili konkuroi përballë ...

Votat e Lezhës/ Nis hapja e kutive të 11 QV

Top Channel - 12.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur ditën e sotme hapjen e kutitë e votimit në 11 qendra votimi në Bashkinë e Lezhës. Në mbledhjen e djeshme, KQZ miratoi kërkesën ankimore të Partisë Konservatore ...

Rinumërimi Lezhë, Zguri: Farsë,s’u kërkua hetim për listën e votuesve

BalkanWeb - 12.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve rinumëroi ditën e sotme kutitë e votimit në 11 qendra votimi në Bashkinë e Lezhës. KQZ ngriti 4 grupe numërimi votash, siç duket edhe në fotot e siguruara për ...

Kundërshtohet rezultati i zgjedhjeve/ KQZ nis menjëherë rinumërimin e votave në 11 qendrat e votimit (Kush janë ...

SOT - 12.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur të hapë 11 kutitë e votimit, pjesë e qarkut të Lezhës. Ky vendim erdhi pas kërkesës së Partisë Konservatore Albania e cila kërkoi rinumërimin dhe ...

“Më ka kërcënuar”, Pjerin Ndreu sherr me Eduart Ndocajn, paralajmërohen skandale të rënda

SOT - 11.07.2019

Eduart Ndocaj, kandidati për kryetar të Bashkisë së Lezhës dhe ish-deputet i Partisë Socialiste ka deklaruar në një linjë telefonike në emisionin Open se hapja e 11 kutive të votimit në Lezhë do të ...

KQZ hap 11 kuti votimi të Bashkisë Lezhë

ABC News - 12.07.2019

KQZ hap sot 11 kuti votimi të zgjedhjeve të 30 Qershorit në Bashkinë Lezhë. Vendimi u mor dje nga KQZ pas ankimimit të bërë nga Partia Kombëtare Konservatore dhe kandidati i saj Eduart Ndocaj.

“Më ke kërcënuar!” Pjerin Ndreu debat me “kaubojsin” për hapjen e kutive të votimit në Lezhë

Gazeta Express - 11.07.2019

Të dy kandatët e 30 qershorit për bashkinë e Lezhës Eduard Ndocaj dhe Pjerin Ndreu, janë përplasur këtë të enjte në mbrëmje në emisionin Open, në lidhje me vendimin e KQZ-së i cili i dha të drejtë ...

Hapja e kutive të Lezhës, Spriropali: I dha goditjen e fundit alibisë së Bashës

Top Channel - 12.07.2019

Pak orë pasi KQZ hapi kutitë e Bashkisë Lezhë, ku u gjetën në 1 kuti ngatërrimi i 3 votave, ka ardhur edhe reagimi i Sekretares për Aleancat, njëkohësisht zëdhënëse e Kryesisë së PS, Elisa Spiropali.

"Hapni të gjitha kutitë!", Pjerin Ndreu i befason të gjithë me deklaratën pas lëvizjes së KQZ-së

SOT - 12.07.2019

Kryebashkiaku i Lezhës, i zgjedhur më 30 qershor, Pjerin Ndreu ka komentuar rinumërimin e kutive në 11 qendra votimi në Bashkinë e Lezhës në KQZ, ku nuk doli të kishte më shumë vota se votues siç ...

Spiropali: Rezultatet konfirmojnë KQZ-ën, asnjë parregullsi

RTSH - 12.07.2019

Ministrja Elisa Spropali në një deklaratë nga selia e Partisë Socialiste reagoi për rinumërimin e kutive në 11 qendra votimi në Lezhë pas votimeve të 30 qershorit.

Pjerin Ndreu sfidon kundërshtarët politikë: Hapini të gjitha kutitë

LajmiFundit - 12.07.2019

Kryebashkiaku i ri i PS në Lezhë, i dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit, Pjerin Ndreu, ka reaguar pas hapjes së kutive të 11 qendrave votimit në këtë bashki nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

Rinumërohen votat në 11 qendra votimi në Lezhë, vetëm 4 vota gabim

Botasot - 12.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Shqipëri ka rinumëruar kutitë e votimit për 11 qendrat e votimit të zgjedhjeve lokale të 30 qershorit që i takojnë Bashkisë Lezhë.

Përfundon rinumërimi për Lezhën, 4 vota më shumë për Pjerin Ndreun

Zhurnal - 12.07.2019

Tiranë, 12 korrik – Ka përfunduar rinumërimi i 11 qendrave të votimit në KQZ për bashkinë e Lezhës. Pas numërimit rezultojnë vetëm 4 vota më shumë për Pjerin Ndreun.

Del rezultati, sa vota iu vodhën Kaubojsit në Lezhë

Albeu.com - 12.07.2019

Ditën e sotme, Me miratimin e Komisionit Qëndror te Zgjedhjeve ka filluar rinumërimi i votave të zgjedhjeve të 30 Qershorit në Lezhë. KQZ mori në konsideratë ankimimin e Eduard Ndocajt .

KQZ pranon hapjen e kutive, fillon sot rinumërimi në Lezhë

Zhurnal - 12.07.2019

Tiranë, 12 korrik – Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka vendosur të hapë sot kutitë e 11 qendrave të votimit në bashkinë e Lezhës. Përfaqësuesit e PS në KQZ mbështetën ankesën e Eduard Ndocajt, i cili ...

KQZ hap sot kutitë në 11 QV në Lezhë, pritet rinumërimi

LajmiFundit - 12.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të hapë ditën e sotme kutitë e votimit në 11 qendra votimi në Bashkinë e Lezhës. Në mbledhjen e djeshme, KQZ miratoi kërkesën ankimore të Partisë Konservatore ...

Votat e Lezhës/ “Kaubojsi” debaton ashpër me Pjerin Ndreun

BalkanWeb - 11.07.2019

Eduart Ndocaj, kandidati për kryetar të Bashkisë së Lezhës dhe ish-deputet i Partisë Socialiste kanë deklaruar në një lidhje telefonike në emisionin “Open” se hapja e 11 kutive të votimit në Lezhë do ...

PS: Alibia për parregullsi në zgjedhje mori goditje përfundimtare

ABC News - 12.07.2019

Partia Socialiste e konsideron rezultatin e rinumërimit të kutive në Lezhë, si prova më e mirë që shkatërron alibinë për parregullsi në 30 qershor. Zëdhënësja e Kryesisë, Elisa Spirapali tha se edhe ...

KQZ hap 11 kuti në Lezhë, Ndreu: As edhe një votë më tepër, hapini të gjitha

Gazeta Tema - 12.07.2019

Kryebashkiaku i ri i Lezhës, fitues në zgjedhjet e 30 qershorit, Pjerin Ndreu, ka reaguar pas hapjes së kutive të 11 qendrave të votimit në këtë bashki nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

Pjerin Ndreu pas hapjes së kutive: Asnjë votë tepër, procesi i Lezhës ishte model

Durres Lajm - 12.07.2019

Kandidati fitues i PS-së për bashkinë e Lezhës, Pjerin Ndreu ka reaguar pasi KQZ rinumëroi votat në 11 qendrat e votimit, të kontestuara nga Eduart Ndocaj.

Rinumërohen votat në 11 qendra votimi në Lezhë, vetëm 4 vota gabim

Telegrafi - 12.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Shqipëri ka rinumëruar kutitë e votimit për 11 qendrat e votimit të zgjedhjeve lokale të 30 qershorit që i takojnë Bashkisë Lezhë.

Hapen 11 kuti, KQZ rikonfirmon rezultatin e votave në Bashkinë e Lezhës

Botasot - 12.07.2019

Sot Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka hapur kutitë në 11 qendra votimi në Bashkinë e Lezhës, pasi pranoi ankimimin e kandidatit nga Partia Konservatore, Eduard Ndocaj që garoi përballë Pjerin Ndreut ...

Votat e Lezhës/ Pjerin Ndreu dhe Eduart Ndocaj përplasen në emision

Botasot - 11.07.2019

Eduart Ndocaj, kandidati për kryetar të Bashkisë së Lezhës dhe ish-deputet i Partisë Socialiste ka deklaruar në një linjë telefonike në emisionin Open se hapja e 11 kutive të votimit në Lezhë do të ...

Spiropali: Rinumërimi në Lezhë rrëzoi alibitë e Bashës si humbës serial

Medial - 12.07.2019

Zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali reagoi pas përfundimit të rinumerimit të 11 kutive në Bashkinë e Lezhës ku nuk u gjeten parregullsi dhe mospërputhje mes votave ne kuti dhe numrit të atyre që ...

Bien akuzat e opozitës, hapen 11 kuti në Lezhë për zgjedhjet e 30 qershorit, asnjë manipulim me votat

SOT - 13.07.2019

Bien pretendimet e opozitës për manipulim të rezultateve apo pjesëmarrjen në zgjedhjet e 30 qershorit. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, me ankimim të kandidatit të Partisë Konservatore Eduard Ndocaj ...

Spiropali për hapjen e kutive të Lezhës: I dha goditjen e fundit alibisë së Bashës

Botasot - 12.07.2019

Pas hapjes së kutive të votimit të Lezhës nga KQZ, Sekretarja për Aleancat, njëkohësisht zëdhënëse e Kryesisë së PS, Elisa Spiropali, tha se rinumërimi i 11 kutive në Lezhë i dha goditjen e ...

Spiropali: Rinumërimi në Lezhë rrëzoi alibitë e Bashës si humbës serial

Zhurnal - 12.07.2019

Tiranë, 12 korrik – Zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali reagoi pas përfundimit të rinumerimit të 11 kutive në Bashkinë e Lezhës ku nuk u gjeten parregullsi dhe mospërputhje mes votave ne kuti dhe ...