TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dimitrov në vizitë pune në Bullgari, hyn në fuqi Marrëveshja për fqinjësi të mirë

Portalb - 14.02.2018

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, sot në Sofje, në kuadër të vizitës së punës në Republikën e Bullgarisë, realizoi takime me presidentin bullgar, Rumen Radev, ...

Hyri në fuqi Marrëveshja për miqësi, fqinjësi të mirë dhe bashkëpunim me Bullgarinë

Portalb - 14.02.2018

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov dhe homologia e tij bullgare Ekaterina Zaharieva sot në Sofje e nënshkruan Protokollin për këmbimin e dokumenteve të ...

Nga sot hyn në fuqi Marrëveshja e fqinjësisë së mirë Maqedoni-Bullgari

Telegrafi - 14.02.2018

Ministrja për Punët e Jashtme të Bullgarisë, Ekaterina Zakharieva dhe ministri për Punët e Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, do të nënshkruajnë protokollin për shkëmbimin e dokumenteve për ...

Dimitrov në Sofje në takim joformal të ministrave të punëve të jashtme të BE-së

Portalb - 14.02.2018

Shefi i diplomacisë së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov prej sot po qëndron në Sofje, ku është paraparë të ketë takime bilaterale me përfaqësuesit e autoriteteve bullgare dhe të marrë pjesë në takimin ...

Hyri në fuqi Marrëveshja për fqinjësi të mirë me Bullgarinë

Flaka - 14.02.2018

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov dhe homologia e tij bullgare Ekaterina Zaharieva sot në Sofje e nënshkruan Protokollin për këmbimin e dokumenteve të ...

Dimitrov në Sofje në takim joformal të ministrave të punëve të jashtme të BE-së

Zhurnal - 14.02.2018

Dimitrov në Sofje në takim joformal të ministrave të punëve të jashtme të BE-së Shkup, 14 shkurt - Shefi i diplomacisë së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov prej sot po qëndron në Sofje, ku është paraparë ...

Zaharieva: Strategjia e BE-së për Ballkanin Perëndimor është në kohë të duhur dhe e drejtë

Zhurnal - 13.02.2018

Zaharieva: Strategjia e BE-së për Ballkanin Perëndimor është në kohë të duhur dhe e drejtë Shkup, 13 shkurt - Strategjia për zgjerimin e BE-së drejt Ballkanit Perëndimor është në kohë të duhur, ...

Zaharieva: Gëzohem për bisedimet Athinë-Shkup

Almakos - 13.02.2018

Ministrja e Punëve të Jashtme e Bullgarisë Ekaterina Zaharieva është e kënaqur me përparimin e negociatave mes Maqedonisë dhe Greqisë për zgjidhjen e çështjes së emrit.

Zaharieva: Gëzohem që ka progres në bisedimet mes Athinës dhe Shkupit

Zhurnal - 13.02.2018

Zaharieva: Gëzohem që ka progres në bisedimet mes Athinës dhe Shkupit Shkup, 13 shkurt - I gëzohem faktit që ka progres në bisedimet mes Athinës dhe Shkupit, deklaroi zëvendëskryeministrja bullgare ...

Zaharieva: T’i lëmë Athinën dhe Shkupin vetë ta zgjidhin çështjen e emrit

Portalb - 13.02.2018

“Gëzohem pasi që ka zhvillim në bisedimet mes Athinës dhe Shkupit”, deklaroi zv/kryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme të Bullgarisë, Ekaterina Zaharieva, duke u përgjigjur në pyetje ...

Zakharieva: T’i lëmë Athinën e Shkupin ta zgjidhin çështjen e emrit

Telegrafi - 13.02.2018

Ministresha për Punë të Jashtme të Bullgarisë, Ekaterina Zakharieva ka deklaruar se është e gëzuar me përparimin në bisedimet ndërmjet Athinës dhe Shkupit, për çështjen e emrit, përcjell Telegrafi ...

Hyri në fuqi Marrëveshja për miqësi, fqinjësi të mirë dhe bashkëpunim me Bullgarinë

Zhurnal - 14.02.2018

Hyri në fuqi Marrëveshja për miqësi, fqinjësi të mirë dhe bashkëpunim me Bullgarinë Sofje, 14 shkurt - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov dhe homologia e tij ...

Hyn në fuqi Marrëveshja për miqësi, fqinjësi të mirë dhe bashkëpunim me Bullgarinë

Alb Portali - 14.02.2018

Shefi i diplomacisë së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov dhe kolegia e tij bullgare Ekaterina Zaharieva sot në Sofje do të nënshkruajnë Protokoll për këmbimin e dokumenteve të ratifikimit, me çka ...

Zaharieva: Gëzohem për bisedimet Athinë-Shkup

Alsat - 13.02.2018

Ministrja e Punëve të Jashtme e Bullgarisë Ekaterina Zaharieva është e kënaqur me përparimin e negociatave mes Maqedonisë dhe Greqisë për zgjidhjen e çështjes së emrit.

Zakharieva: T?i lëmë Athinën e Shkupin ta zgjidhin çështjen e emrit

Albeu.com - 13.02.2018

Ministrja për Punë të Jashtme të Bullgarisë, Ekaterina Zakharieva ka deklaruar se është e gëzuar me përparimin në bisedimet ndërmjet Athinës dhe Shkupit , për çështjen e emrit.

Hyn në fuqi Marrëveshja për miqësi, fqinjësi të mirë dhe bashkëpunim me Bullgarinë

Zhurnal - 14.02.2018

Hyn në fuqi Marrëveshja për miqësi, fqinjësi të mirë dhe bashkëpunim me Bullgarinë Shkup, 14 shkurt - Shefi i diplomacisë së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov dhe kolegia e tij bullgare Ekaterina ...

Zakharieva: T’i lëmë Athinën e Shkupin ta zgjidhin çështjen e emrit

SOT - 13.02.2018

Ministrja për Punë të Jashtme e Bullgarisë, Ekaterina Zakharieva ka deklaruar se është e gëzuar me përparimin në bisedimet ndërmjet Athinës dhe Shkupit, për çështjen e emrit.