TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shënoi ndaj Islandës, Cikalleshi lë gojëhapur të gjithë me skuadrën e re

Botasot - 11.09.2019

Shqipëria mposhti me rezultat 4-2 Islandën në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet e Euro 2020. Njëri nga realizatorët e këtij takimi ishte edhe sulmuesi Sokol Cikalleshi, i cili shënoi edhe ndaj ...

ZYRTARE: Shënoi ndaj Islandës, Cikalleshi lë gojëhapur të gjithë me skuadrën e re

Lajmi.net - 11.09.2019

Njëri nga realizatorët e këtij takimi ishte edhe sulmuesi Sokol Cikalleshi, i cili shënoi edhe ndaj Francës ditë më parë. Cikalleshi ishte aktualisht pa skuadër pasi dështoi në aventurat në ...

Lojtarët e kombëtares reagojnë pas triumfit bindës

ABC News - 11.09.2019

Fitorja ndaj Islandës ishte e rëndësishme për moralin, dhe për kualifikimin. Futbollistët e kombëtares analizuan ndeshjen dhe iu përgjigjën kritikave.

Gëzimi në Kombëtare, flasin trajneri dhe lojtarët pas fitores me Islandën

Top Channel - 11.09.2019

Kombëtarja shqiptare mori një fitore të rëndësishme në “Elbasan Arena” ndaj Islandës për kualifikueset e Euro 2020 me rezultatin 4-2. Kuqezinjtë nuk e fshehën aspak entuziazmin e tyre për këtë sukses ...

VIDEO/ “Shqiponjat” në korr: Fitore për grupin, përgjigje ndaj kritikëve

BalkanWeb - 11.09.2019

Franca tronditi jo pak ambienti kuqezi ku të shumë ishin ata të cilët akuzuan futbollistët për mungesë impenjimi. Ndaj Islandës fitorja kishte më shumë vlerë se sa 3 pikët, ishte një sfidë e cila më ...

VIDEO/ Shqipëria ndez grupin H, pret dhurata nga Franca

BalkanWeb - 11.09.2019

Shqipëria ndez Grupin H duke u futur në garë për një biletë në “Euro2020”. Fitorja ndaj Islandës përzien dhe një herë kartat me kuqezinjtë të cilët shpresojnë në një tjetër mrekulli, mbi të gjitha ...

KALENDARI/ Shqipëria mban gjallë shpresat për në "Euro 2020", finalja e vërtetë ndaj Turqisë

Albeu.com - 11.09.2019

Shqipëria dhuroi një paraqitje fantastike dje në mbrëmje duke mposhtur 4-2 me Islandën në "Elbasan Arena". Një fitore e cila mban gjallë ëndrrën për kualifikim në Euro 2020, edhe pse finalja e ...

Rekord unik i Kombëtares, 3 pikë drithëruese dhe një fitore që ndez zemrat kuqezi

BalkanWeb - 11.09.2019

Për herë të parë në histori Shqipëria fiton me një “poker” golash një ndeshje jo miqësore. Më shumë se sa ky rekord unik për futbollin kombëtarë, fitorja ndaj Islandës ishte një sukses i ...

Ja rekordi që vendosën kuqezinjtë

Durres Lajm - 11.09.2019

Shqipëri-Islandë 4-2 është një rezultat historik për Kombëtaren.Që prej themelimit të FSHF-së dhe ndeshjes së parë zyrtare të vlefshme për Kupën Ballkanike në vitin 1946 (Shqipëri-Jugosllavi 2-3), ...

‘Magjia’ në Elbasan/ Reja: Çunat më kënaqën, Cikalleshi: Ëndrra vazhdon

Mapo - 11.09.2019

Trajneri i Kombëtares Edi Reja, pas fitores me Islandën në ‘Elbasan Arena’ me rezultatin 4-2, u duk i kënaqur, pavarësisht fitores, për të nuk është arritur asgjë.

Reja: Skuadra po rritet dhe kjo fitore na ndihmon, por nuk do jemi gjithmonë me fat

Albeu.com - 11.09.2019

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja, foli për mikrofonin e “Supersport” pas fitores me Islandën, ku u shpreh se ishte shumë i kënaqur me fitoren, por për të nuk është arritur asgjë Ai shprehet se gabimet ...

PRAPASKENAT/ Edi Reja nuk e festoi golin e Roshit, por kur shënoi Cikalleshi shpërtheu

Albeu.com - 11.09.2019

Kombëtarja kuqezi bëri një reagim mbreslënës pasi mbrëmjen e djeshme fitoi me rezultatin 4-2 përballë Islandës në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Europian.

“Autokritikë” e kuqezinjve, i japin “leksione” Islandës dhe fitojnë me goleadë

SOT - 11.09.2019

Shqipëria më në fund ka fituar, madje me goleadë. Ka bërë një autokritikë të fortë pas disfatës ndaj Francës, duke mundur mbrëmë në Elbasan Islandën, me rezultatin 4-2 dhe duke forcuar paksa pozitat ...

Fitorja me goleadë ndaj Islandës, ja rekordi që vendosën kuqezinjtë

Mapo - 11.09.2019

Sfida e djeshme ishte një emocion i vërtetë për të gjithë shqiptarët, pas humbjes së thellë 4-1 ndaj Francës. Shqipëri 4-2 Islandë është një rezultat historik për Kombëtaren tonë.

Mposhtën 4-2 Islandën, ja çfarë thanë pas ndeshjes heronjtë kuqezi

Top Channel - 11.09.2019

Shqipëria mposhti me rezultatin 4-2 Islandën duke marrë 3 pikë të çmuara të cilat mbajnë gjallë shpresën për Euro 2020. Pas ndeshjes kanë folur edhe heronjtë kuqezi, të cilët me lojën e tyrë bënë që ...

Duka: Isha i bindur për fitore, ëndrra vazhdon. Roshi: Ja ç’na tha kryeministri para ndeshjes!

Botasot - 11.09.2019

Kreu i FSHF-së, Armand Duka, nuk e fshehu entuziazmin pas fitores 4-0 ndaj Islandës. "Isha i bindur se të gjithë, pavarësisht nga momentet e vështira, do "kthjelloheshin" dhe do vazhdonin të jepnin ...

Politikanët që ndoqën nga stadiumi ndeshjen Shqipëri-Islandë

Gazeta Express - 11.09.2019

Të shumtë janë politikanët, të cilët kanë zgjedhur që ndeshjen Shqipëri-Islandë të ndjekin nga stadiumi. Presidenti Meta njoftoi në Facebook se ndeshjen do të ndiqte në “Elbasan Arena”.

Meta tifozi më i zjarrtë në Elbasan, i papërmbajtshëm pas fitores së Shqipërisë

Durres Lajm - 11.09.2019

Presidenti i Republikës Ilir Meta e ka ndjekur live përballjen e djeshme Shqipëri-Islandë që përfundoi 4 me 2 për kuqezinjtë. Si një prej tifozëve më të zjarrtë të Kombëtares, gëzimi i Kreut të ...

Fitorja e kombëtares shqiptare, Berisha: Ngjallen shpresat për përfaqësimin në Europian

BalkanWeb - 11.09.2019

Pas fitores së kombëtares shqiptare ndaj Islandës me rezultatin 4-2, vjen një urim edhe nga ish-kryeministri Sali Berisha. Ky i fundit përmes një postimi në ‘Facebook’ shkruan se ishte një lojë e ...

Notat e lojtarëve të kombëtares dhe VIDEO nga ndeshja

Shqipmedia - 11.09.2019

Shqipëria ka arritur të fitojë me rezultatin 4-2 ndaj Islandës, e vlefshme për kualifikueset e Europianit. “Sport Ekspres” ka përgatitur edhe vlerësimin për lojtarët e Kombëtares, që këtë herë ka ...

Shqipëria fiton 4-2 përballë Islandës, rihapë garën në grupin H

Ina - 11.09.2019

Shqipëria fiton 4-2 përballë Islandës dhe rihap garën në grupin H për kualifikueset e Euro 2020. Kastriot Dermaku, Elseid Hysaj, Odise Roshi dhe Sokol Cikalleshi menduan t’i japin fitoren kuqezinjve ...

Fitorja ndaj Islandës/ Reja: Nuk duhet të humbim përqendrimin asnjëherë, më pëlqeu reagimi i ekipit

Top Channel - 10.09.2019

Shqipëria bëri një ndeshje fantastike duke mundur 4-2 Islandën. I kënaqur për këtë triumf ishte edhe trajneri Edi Reja. Ai vlersoi performancën e lojtarëve tanë në fushë por nuk hezitoi të bënte ...

Cikalleshi pas golit të shënuar: Agjërova mjaftueshëm, duhet të fitojmë ndaj Turqisë

Telegrafi - 11.09.2019

Sokol Cikalleshi gjeti sërish golin me kuqezinjtë, këtë herë për të vulosur suksesin ndaj Islandës, ndërsa në intervistën për Supersport pranoi çlirimin pas këtij suksesi dhe theksoi se beson te ...

Trajneri i Shqipërisë, Reja: Jam i kënaqur me lojën e treguar nga skuadra ndaj Islandës

Telegrafi - 11.09.2019

Trajneri i Kombëtares Shqiptare Edi Reja u shfaq mjaft i kënaqur për triumfin e kuqezinjve ndaj Islandës, teksa vlerësoi paraqitjen e të tijve, por nuk ngurroi t’u tërheqë veshin, për ato ...

Roshi: Festa ime ishte për ata që kritikojnë atje ku nuk duhet

Telegrafi - 11.09.2019

Odise Roshi ishte autori i golit të tretë në sfidën ndaj Islandës. Në prononcimin pas ndeshjes, për mikrofonin e RTSH, mesfushori fierak, sqaroi edhe festimin me gishtat në veshë, si dhe foli për ...

“Ajo që ndodhi në fillim të pjesës së dytë nuk duhet të ndodhë më”, Edi Reja: Skuadra po rritet, kjo fitore na ndihmon!

SOT - 10.09.2019

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja, foli për “Supersport” pas fitores me Islandën, ku u duk i kënaqur, por për të nuk është arritur asgjë. Ai shprehet se gabimet e pjesës së dytë nuk duhet t’i dhurojnë ...

Edy Reja: Sot më kënaqi kjo gjë

Zeri - 10.09.2019

Kombëtarja e Shqipërisë ka shënuar një fitore të rëndësishme në shtëpi ndaj Islandës me rezultatin 4:2, në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet e Kampionatit Evropian.

Shqipëria shkatërron Islandën, Meta feston si i ‘çmendur’

Top Channel - 10.09.2019

Shipëria bëri një ndeshje të shkëlqyer duke mundur 4-2 Islandën. Si i çmendur ka festuar fitoren e Kombëtares Shqiptare edhe Presidenti i Republikës Ilir Meta.

Cikalleshi: Agjërova mjaftueshëm, tani të fitojmë në Turqi

SuperSport - 10.09.2019

Sokol Cikalleshi gjeti sërish golin me kuqezinjtë, këtë herë për të vulosur suksesin ndaj Islandës, ndërsa në intervistën për Supersport pranoi çlirimin pas këtij suksesi dhe theksoi se beson te ...

Reja: Më pëlqeu reagimi i skuadrës dhe mesfusha, por…

SuperSport - 10.09.2019

Trajneri i Kombëtares Shqiptare Edi Reja u shfaq mjaft i kënaqur për triumfin e kuqezinjve ndaj Islandës, teksa vlerësoi paraqitjen e të tijve, por nuk ngurroi t’u tërheqë veshin, për ato ...

Shqipëria harron Francën, demolon Islandën

Alsat - 10.09.2019

Shqipëria ka reaguar pas humbjes 4-1 të pësuar tri ditë më parë në Francë. Skuadra e Reja-s, në fakt, është kthyer te fitorja në kualifikueset e Euro 2020 pasi ka mundur 4-2 Islandën në shtëpi.

Shqipëri e çmendur! 4 gola Islandës për një biletë në Euro 2020

BalkanWeb - 10.09.2019

Shqipëria ka reaguar atëherë kur duhej. Kuqezinjtë e drejtuar nga Edi Reja kanë lënë pas shpine humbjen e shëmtuar ndaj Francës dhe duke qëndruar në korsinë e kualifikimit për në Euro 2020.

Kuqezinjtë “harrojnë” Francën dhe bindin ndaj Islandës, Hysaj “e bën sefte”

SuperSport - 10.09.2019

Trajneri Edi Reja bëri plot 6 ndryshime në krahasim me ndeshjen me Francën dhe Shqipëria e tij ia doli të marrë 3 pikët ndaj Islandës, falë një fitoreje të vuajtur me rezultatin 4-2, që u komplikua ...

Shqipëria fantastike, "poker" golash përballë Islandës (VIDEO)

Albeu.com - 10.09.2019

Pas humbjes 4-1 në Francë, kuqezinjtë reagojnë në shtëpi, duke shpërthyer me " poker " ndaj islandezëve. Skuadra e Edi Rejës fiton me rezultatin 4-2, duke u ngjitur në kuotën e 9 pikëve në grup.

Shqipëria ‘poker’ me Islandën, merr tre pikë të arta

Lajmi.net - 10.09.2019

Ishte mbrojtësi Kastriot Dermaku ai që hapi serinë e golave në minutën e 33-të. Pjesa e parë u mbyll me avantazhin minimal 1-0. Në pjesën e dytë islandezët barazojnë menjëherë rezultatin në minutën e ...

Euro 2020, Shqipëria fitore mes spektaklit në “Elbasan Arena” (FOTO)

Mapo - 10.09.2019

Kuqezinjtë mposhtin Islandën 4:2, shpresojnë Euro 2020 Shqipëria ishte e dënuar të triumfonte mbrëmjen e sotme. Kuqezinjtë kanë fituar duelin direkt me Islandën në “Elbasan Arena” me rezultatin 4:2, ...

Roshi: Doli llafi i kryeministrit

Zeri - 10.09.2019

Kombëtarja e Shqipërisë ka shënuar një fitore të rëndësishme në shtëpi ndaj Islandës me rezultatin 4:2, në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet e Kampionatit Evropian.

Momentet pikante/ Triumfi kuqezi përmes fotove

Mapo - 10.09.2019

Shqipëria fitoi mbrëmjen e sotme një prej ndeshjeve vendimtare, në rrugëtimin për Euro 2020. 4:2 në “Elbasan Arena” ndaj Islandës dhe kuqezinjtë e shohin veten në vendin e tretë me 9 pikë.

Kuqezinjtë dhuruan spektakël në ‘Elbasan Arena’, reagon kryeministri Rama

SOT - 10.09.2019

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas fitores së kombëtares shqiptare kundër Islandës. Ai ka postuar në rrjetet sociale një foto nga lojtarët, të cilët shfaqen duke festuar në fushë.

Roshi: Festën ia dedikoj atyre që nuk kuptojnë nga futbolli

Alsat - 10.09.2019

Odise Roshi u kthye në hero te Shqipëria, duke shënuar një gol kundër Islandës. Në festën e tij, Roshi bëri simbolin e heshtjes dhe në një prononcim për “RTSH”, tha se dedikimi ishte për ata që nuk ...

Shqipëria fiton dhe ende shpreson

InfoSport - 10.09.2019

Shqipëria ka arritur të marrë një fitore të madhe në “Elbasan Arena”, aty ku sonte mundi kombëtaren e Islandës me rezultatin 4:2, njofton “infOSport.mk”.

Tifozi më i zjarrtë në Elbasan Arena, Presidenti i papërmbajtshëm pas fitores së kuqezinjve

BalkanWeb - 10.09.2019

Presidenti i Republikës Ilir Meta e ka ndjekur ‘live’ përballjen e sotme Shqipëri-Islandë që përfundoi 4 me 2 për kuqezinjtë. Si një prej tifozëve më të zjarrtë të Kombëtares, gëzimi i Kreut të ...

Shqipëria e madhe, fiton dhe mban shpresat për kualifikim

Gazeta Express - 10.09.2019

Shqipëria ka fituar me rezultat 4-2 kundër Islandës, një fitore e madhe kjo e Shqipërisë e cila mban atë në lojë për kualifikime në Euro 2020. Dërmaku, Hysaj, Roshi dhe ishin lojtarët që ia siguaruan ...

Fitore e çmendur, Shqipëria mposht Islandën

SOT - 10.09.2019

Fitore e madhe për kombëtaren shqiptare. Futbollistët e drejtuar nga Edi Reja kanë mundur sonte në Elbasan Arena Islandën me rezultatin 4-2 duke marrë një triumf të rëndësishëm.

Në ‘Elbasan Arena’ duke parë Kombëtaren, Kujtim Gjuzi zgjedh dy vajza simpatike për ta shoqëruar (Foto)

SOT - 10.09.2019

Deputeti i opozitës parlamentare Kujtim Gjuzi është fotografuar në stadiumin ‘Elbasan Arena’. Ai është duke ndjekur ndeshjen e kombëtares shqiptare përballë Islandës.

(FOTO) Festa e papërmbajtshme e Metës pas triumfit të kuqezinjve

Mapo - 10.09.2019

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka përjetuar “live” në “Elbasan Arena” emocionet e ndeshjes Shqipëri-Islandë që përfundoi 4 me 2 për kuqezinjtë. Si një prej tifozëve më të zjarrtë të Kombëtares, ...

Shqipëria mposht 4 me 2 Islandën në “Elbasan Arena”

ABC News - 10.09.2019

Shqipëria ka mposhtur Islandën me rezultatin 4 me 2 në “Elbasan Arena” në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Europianit 2020. Golat u shënuan nga Dermaku, Hysaj, Roshi dhe Cikallesh Katër gola të ...

MAGJIKE/ Shqipëria shënon golin e katërt me super Cikalleshin (VIDEO)

Albeu.com - 10.09.2019

Spektakël në “Elbasan Arena” Shqipëria ka arritur të shënoje dhe golin e 4 dhe të sigurisë për ballë Islandës. Është Cikalleshi që ka tronditur rrjetën në minutën e 83’ por meritë patën dhe Memushaj ...

Shqipëria fiton me rezultat bindës ndaj Islandës në kualifikimet për Euro 2020

Telegrafi - 10.09.2019

Shqipëria e ka mposhtur Islandën me rezultat 4-2 në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Të parët ishin Kuq e Zinjtë që kaluan në epërsi me anë të Kastriot Dermakut në minutën e 32-të nga asistimi ...

Kështu duket tabela e grupit H pas fitores së Shqipërisë ndaj Islandës

Zeri - 10.09.2019

Kombëtarja e Shqipërisë ka shënuar një fitore të rëndësishme në shtëpi ndaj Islandës me rezultatin 4:2, në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet e Kampionatit Evropian, shkruan zeri.info Kuqezinjtë ...