TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bogoevski vetdorëzohet në Prokurori. Po çfarë ndodhi!

Antpress - 16.05.2019

Deputeti Pavle Bogoevski sot ka qenë në Prokurorinë Publike të Shkupit vullnetarisht të paraqitet pasi pranoi se ka blerë vaj nga kanabisi për një mik të afërt.

Për momentin nuk ka bazë për procedurë kundër Pavlle Bogoevskit, thonë nga kabineti i Xhaferit

Portalb - 16.05.2019

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi tha se në këtë moment nuk ka bazë për çfarëdo qoftë procedure, pasi deputetja e VMRO-DPMNE-së, Dafina Stojanovska paralajmëroi se grupi i saj parlamentar do të ...

“Fshesa e Zaevit” në derë të Kuvendit

Alsat - 16.05.2019

Një fshesë e lënë në derë të godinës ligjvënëse, ka qenë simbolika e deputetes së VMRO DPMNE-së Dafina Stojanovska, duke kërkuar nga Kryeministri Zaev që shkarkimet të fillojnë nga deputeti i LSDM-së ...

PLD paralajmëroi ligj për rregullim të përdorimit të kanabisit, BDI për kontrollim të funksionarëve

Portalb - 16.05.2019

Partia Liberal Demokratike (PLD) do të iniciojë ligj me t cilin do të rregullohet përdorimi i kanabisit për qëllime rekreative dhe mjekësore, njofton Portalb.mk .

“Institucionet do ta hetojnë edhe incizimin dhe publikimin e audio-incizimit të Pavle Bogoevskit”

Telegrafi - 16.05.2019

Zëdhënësi i Qeverisë, Mile Boshnjakovski nëpërmjet një konference për shtyp tha se “të gjitha institucionet do të veprojnë pas padisë së deputetit Pavle Bogoevski ndërsa ne si Qeveri nuk do të ...

Xhaferi: Nuk ka bazë që Kuvendi të veprojë për Bogoevskin, kompetente janë institucionet tjera

Medial - 16.05.2019

Shkup, 16 maj 2019 (MEDIAL) – Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi konsideron se nuk ka bazë kushtetuese apo afariste të ngritë procedurë në rastin me deputetin Pavle Bogoevski dhe pret veprim efikas ...

Talat Xhaferri: Kuvendi nuk ka bazë për të ngritur procedurë kundër Bogoevskit

Alsat - 16.05.2019

Krye parlamentari Talat Xhaferi, vlerëson se nuk ka bazë për procedurë kundër deputetit Pavle Bogoevski, që është në kompetenca të Kuvendit, informojnë nga kabineti i krye parlamentarit Xhaferi.

PLD me iniciativë për legalizimin e marihuanës, partia mohon se ka të bëjë me deputetin Bogoevski

Alsat - 16.05.2019

Deputetja e Kuvendit në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Julija Nikolova nga radhët e Partisë Liberal Demokratike (PLD), sot ka paralajmëruar se një grup deputetësh do të iniciojnë ligj për ...

Xhaferi: Nuk ka bazë për procedurë ndaj deputetit Pavle Bogoevski

Telegrafi - 16.05.2019

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, konsideron se nuk ka bazë për procedurë kundër deputetit Pavle Bogoevski, e cila është nën kompetencë të Kuvendit.

OBRM-PDUKM vendosi fshesë para Kuvendit për Pavle Bogoevskin

Telegrafi - 16.05.2019

Deputetja e OBRM-PDUKM-së, Dafina Stojanovska prej para Kuvendit me fshesë e porositi kryeministrin Zoran Zaev që të parin ta ndërroje Pavle Bogoevskin nga funksioni i deputetit pas skandalin me ...

Deputetja Nikollovska thotë se si grup kuvendar do të nisin Ligj për legalizimin e marihuanës

Telegrafi - 16.05.2019

Deputetja e shumicës kuvendare në pushtet, Julijana Nikollovska nga LSDM deklaroi se si grup kuvendar do të nisin Ligj për legalizimin e marihuanës, jo vetëm për përdorim mjekësor siç ishte deri ...

Najçevska: Deputetët dhe funksionarët duhet të kontrollohen nëse përdorin substanca psikotropike

Telegrafi - 16.05.2019

Profesoresha Mirjana Najçevska thotë se të gjithë deputetët dhe funksionarët duhet të kontrollohen nëse përdorin drogë narkotike. Qëndrimi i Najçevskës vjen pas publikimit të bisedës private nga ...

OBRM-PDUKM: Pavle Bogoevski të bëjë testin e drogës dhe të tregojë nëse është i varur ose jo

Telegrafi - 15.05.2019

Pavle Bogoevski nuk ka më më besueshmëri që të jetë deputetë dhe t’i gënjej qytetarëve me disa akuza, thonë nga OBRM-PDUKM. Sot u botua një incizim audio në rrjetin rus “vk.com”, ku pretendohet të ...

Deputeti i LSDM-së: Jam i gatshëm ti nënshtrohem testit të drogës

Flaka - 15.05.2019

Pavle Bogoevski, deputeti i koalicionit të LSDM-së, “bombën” e fundit ku dëgjohej zëri, se si gjoja bën porosinë e lëndës narkotike kokainë, e ka denoncuar në stacionin policor në Qendër.

Bogoevski thotë se është incizuar nga një taksist: Kam porositur vaj kanabisi, jo kokainë

Portalb - 15.05.2019

Deputeti Pavle Bogoevski thotë se biseda e publikuar , në të cilën dëgjohet duke biseduar me një bashkëbisedues, është incizuar nga një taksist përpara disa muajve, derisa ai ka qenë duke u vozitur ...

Bogoevski: Nuk kam porositur kokainë, por vaj kanabisi

Alsat - 15.05.2019

Deputeti, Pavle Bogoevski, ka vërtetuar se zëri në incizim është i tij, që u publikua mbrëmë në rrjetet sociale si “bombë” e re. Bogoevski gjithashtu reagoi me një status në rrjetet sociale, i cili ...

Bogoevski: Në audio-incizim nuk blej kokainë, por vaj kanabisi (Foto)

Telegrafi - 15.05.2019

Deputeti nga radhët e LSDM-së Pavle Bogoevski pas publikimit të audio-incizimit ku akuzohet se porositën kokainë, në rrjetin social ‘Facebook’ pranoi se në video është zëri i tij, por se nuk blen ...

“Fshesa” e Zaevit në Parlament, ja kush rrezikohet?!

Ina - 16.05.2019

Një fshesë e lënë në derë të godinës ligjvënëse, ka qenë simbolika e deputetes së VMRO DPMNE-së Dafina Stojanovska, duke kërkuar nga Kryeministri Zaev që shkarkimet të fillojnë nga deputeti i LSDM-së ...

“Institucionet do ta hetojnë edhe incizimin dhe publikimin e audio-incizimit të Pavle Bogoevskit”

Botasot - 16.05.2019

Zëdhënësi i Qeverisë, Mile Boshnjakovski nëpërmjet një konference për shtyp tha se “të gjitha institucionet do të veprojnë pas padisë së deputetit Pavle Bogoevski ndërsa ne si Qeveri nuk do të ...

Xhaferi: Nuk ka bazë që Kuvendi të veprojë për Bogoevskin

Gazeta Express - 16.05.2019

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi konsideron se nuk ka bazë kushtetuese apo afariste të ngritë procedurë në rastin me deputetin Pavle Bogoevski dhe pret veprim efikas të institucioneve kompetente ...

Talat Xhaferri tregon se a do të ngritet procedurë kundër Bogoevskit!

Antpress - 16.05.2019

Krye parlamentari Talat Xhaferi, vlerëson se nuk ka bazë për procedurë kundër deputetit Pavle Bogoevski, që është në kompetenca të Kuvendit, informojnë nga kabineti i krye parlamentarit Xhaferi.

PLD me iniciativë për legalizimin e marijuanës, mohon se lidhet me Bogoevskin

Medial - 16.05.2019

Deputetja e Kuvendit në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Julija Nikolova nga radhët e Partisë Liberal Demokratike (PLD), sot ka paralajmëruar se një grup deputetësh do të iniciojnë ligj për ...

Xhaferi: Nuk ka bazë për procedurë ndaj deputetit Pavle Bogoevskit

Botasot - 16.05.2019

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, konsideron se nuk ka bazë për procedurë kundër deputetit Pavle Bogoevski, e cila është nën kompetencë të Kuvendit.

VMRO-DPMNE vendosi fshesë para Kuvendit për Pavle Bogoevskin

Botasot - 16.05.2019

Deputetja e VMRO-DPMNE-së, Dafina Stojanovska prej para Kuvendit me fshesë e porositi kryeministrin Zoran Zaev që të parin ta ndërroje Pavle Bogoevskin nga funksioni i deputetit pas skandalin me ...

Deputetja Nikollovska thotë se si grup kuvendar do të nisin Ligj për legalizimin e marihuanës

Botasot - 16.05.2019

Deputetja e shumicës kuvendare në pushtet, Julijana Nikollovska nga LSDM deklaroi se si grup kuvendar do të nisin Ligj për legalizimin e marihuanës, jo vetëm për përdorim mjekësor siç ishte deri ...

Maqedonia e Veriut, Najçevska: Deputetët t’i nështrohen testit të drogës dy herë në vit

SOT - 16.05.2019

Akademikja Mirjana Najçevska thotë se të gjithë deputetët dhe funksionarët duhet të kontrollohen nëse përdorin drogë narkotike. Qëndrimi i Najçevskës vjen pas publikimit të bisedës private nga ...

OBRM-PDUKM: Pavle Bogoevski të bëjë testin e drogës dhe të tregojë nëse është i varur ose jo

Botasot - 15.05.2019

Pavle Bogoevski nuk ka më më besueshmëri që të jetë deputetë dhe t’i gënjej qytetarëve me disa akuza, thonë nga OBRM-PDUKM. Sot u botua një incizim audio në rrjetin rus “vk.com”, ku pretendohet të ...

Bogoevski: Nuk kam porositur kokainë, por vaj kanabisi

Tetova Sot - 15.05.2019

Deputeti, Pavle Bogoevski, ka vërtetuar se zëri në incizim është i tij, që u publikua mbrëmë në rrjetet sociale si “bombë” e re. Bogoevski gjithashtu reagoi me një status në rrjetet sociale, i cili ...

Bogoevski: Në audio-incizim nuk blej kokainë, por vaj kanabisi

Botasot - 15.05.2019

Deputeti nga radhët e LSDM-së Pavle Bogoevski pas publikimit të audio-incizimit ku akuzohet se porositën kokainë, në rrjetin social ‘Facebook’ pranoi se në video është zëri i tij, por se nuk blen ...

Kërkohet shkarkimi i deputetit që porositi substanca narkotike përmes celularit

Gazeta Express - 16.05.2019

Një fshesë e lënë në derë të godinës ligjvënëse, ka qenë simbolika e deputetes së VMRO DPMNE-së Dafina Stojanovska, duke kërkuar nga Kryeministri Zaev që shkarkimet të fillojnë nga deputeti i LSDM-së ...

Xhaferi: Nuk ka bazë që Kuvendi të veprojë për Bogoevskin, kompetente janë institucionet tjera

Tetova Sot - 16.05.2019

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi konsideron se nuk ka bazë kushtetuese apo afariste të ngritë procedurë në rastin me deputetin Pavle Bogoevski dhe pret veprim efikas të institucioneve kompetente ...

XHAFERI: Kuvendi nuk ka bazë për të ngritur procedurë kundër Bogoevskit

Medial - 16.05.2019

Kryeparlamentari Talat Xhaferi, vlerëson se nuk ka bazë për procedurë kundër deputetit Pavle Bogoevski, që është në kompetenca të Kuvendit, informojnë nga kabineti i krye parlamentarit Xhaferi.

PLD me iniciativë për legalizimin e marihuanës në Maqedoninë e Veriut

Tetova Sot - 16.05.2019

Deputetja e Kuvendit në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Julija Nikolova nga radhët e Partisë Liberal Demokratike (PLD), sot ka paralajmëruar se një grup deputetësh do të iniciojnë ligj për ...

Najçevska: Deputetët dhe funksionarët duhet të kontrollohen nëse përdorin substanca psikotropike

Botasot - 16.05.2019

Profesoresha Mirjana Najçevska thotë se të gjithë deputetët dhe funksionarët duhet të kontrollohen nëse përdorin drogë narkotike. Qëndrimi i Najçevskës vjen pas publikimit të bisedës private nga ...

BOGOEVSKI: Nuk kam porositur k.ok.ainë, por vaj ka.nab.isi (FOTO)

Medial - 15.05.2019

Deputeti, Pavle Bogoevski, ka vërtetuar se zëri në incizim është i tij, që u publikua mbrëmë në rrjetet sociale si “bombë” e re. Bogoevski gjithashtu reagoi me një status në rrjetet sociale, i cili ...

(VIDEO) “FSHESA” e Zaevit në derë të Kuvendit

Medial - 16.05.2019

Një fshesë e lënë në derë të godinës ligjvënëse, ka qenë simbolika e deputetes së VMRO DPMNE-së Dafina Stojanovska, duke kërkuar nga Kryeministri Zaev që shkarkimet të fillojnë nga deputeti i LSDM-së ...

Talat Xhaferri: Kuvendi nuk ka bazë për të ngritur procedurë kundër Bogoevskit

Tetova Sot - 16.05.2019

Krye parlamentari Talat Xhaferi, vlerëson se nuk ka bazë për procedurë kundër deputetit Pavle Bogoevski, që është në kompetenca të Kuvendit, informojnë nga kabineti i krye parlamentarit Xhaferi.

LSDM me iniciativë për legalizimin e mari*huanëspor a ka të bëjë me deputetin Bogoevski?

Antpress - 16.05.2019

Deputetja e Kuvendit në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Julija Nikolovska nga radhët e LSDM-së, sot ka paralajmëruar se një grup deputetësh do të iniciojnë ligj për legalizimin e marihuanës, jo ...

Bogoevski: Nuk kam porositur kok.ainë por vaj kan.abisi

Antpress - 15.05.2019

Deputeti Pavle Bogoevski ka vërtetuar se zëri në incizim është i tij që u publikua mbrëmë në rrjetet sociale si “bo.mbë” e re. Bogoevski gjithashtu reagoi me një status në rrjetet sociale i cili ka ...

“FSHESA” e Zaevit në derë të Kuvendit (VIDEO)

Tetova Sot - 16.05.2019

Një fshesë e lënë në derë të godinës ligjvënëse, ka qenë simbolika e deputetes së VMRO DPMNE-së Dafina Stojanovska, duke kërkuar nga Kryeministri Zaev që shkarkimet të fillojnë nga deputeti i LSDM-së ...

Ky është deputeti nga Maqedonia që është përgjuar duke porositur drogë në telefon

Gazeta Express - 15.05.2019

Deputeti, Pavle Bogoevski, ka vërtetuar se zëri në incizim është i tij, që u publikua mbrëmë në rrjetet sociale si “bombë” e re. Bogoevski gjithashtu reagoi me një status në rrjetet sociale, i cili ...

“Fshesa” e Zaevit në Parlament, ja kush rrezikohet?!

Antpress - 16.05.2019

Një fshesë e lënë në derë të godinës ligjvënëse, ka qenë simbolika e deputetes së VMRO DPMNE-së Dafina Stojanovska, duke kërkuar nga Kryeministri Zaev që shkarkimet të fillojnë nga deputeti i LSDM-së ...

Një “bombë” e re publikohet nga Budapesti, përmendet deputeti i koalicionit të LSDM si dhe kokaina?!

Ina - 15.05.2019

Deputeti, Pavle Bogoevski, ka vërtetuar se zëri në incizim është i tij, që u publikua mbrëmë në rrjetet sociale si “bombë” e re. Bogoevski gjithashtu reagoi me një status në rrjetet sociale, i cili ...

Ky është deputeti nga Maqedonia që është përgjuar duke porositur drogë në telefon

Zeri - 15.05.2019

Deputeti, Pavle Bogoevski, ka vërtetuar se zëri në incizim është i tij, që u publikua mbrëmë në rrjetet sociale si “bombë” e re. Bogoevski gjithashtu reagoi me një status në rrjetet sociale, i cili ...

Ky është deputeti nga Maqedonia që është përgjuar duke porositur drogë në telefon

Albeu.com - 15.05.2019

Deputeti, Pavle Bogoevski, ka vërtetuar se zëri në incizim është i tij, që u publikua mbrëmë në rrjetet sociale si “bombë” e re. Bogoevski gjithashtu reagoi me një status në rrjetet sociale, i cili ...