TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

I nxehti përvëlues, ISHP këshillon qytetarët: Ja ç’duhet të bëni

BalkanWeb - 14.08.2019

Instituti i Shëndetit Publik ka dhënë disa këshilla të rëndësishme për të gjithë qytetarët, në këto ditë përvëluese gushti. ISHP iu bën thirrje qytetarëve të bëjnë kujdes dhe të evitojnë sa më shumë ...

Si mund të përballoni ditët e nxehta, këshillat e Institutit të Shëndetit Publik

Gazeta Express - 14.08.2019

Instituti i Shëndetit Publik jep këshilla të rëndësishme për të gjithë qytetarët, në këto ditë të nxehta gushti. ISHP iu bën thirrje qytetarëve të bëjnë kujdes dhe të evitojnë sa më shumë ekspozimin ...

Vala e të nxehtit afrikan ka përfshirë vendin këto ditë, ISSHP thirrje urgjente qytetarëve dhe 9 këshillat e dhëna

SOT - 14.08.2019

Si asnjëherë më parë vendi është përfshirë nga një valë të nxehti, ku temperaturat shënojnë 40-45 gradë. Kjo situatë vazhdon të jetë e njëjtë por pritet që pasditje temperaturat të ndryshojnë.

Thirrje e ISHP: Kujdes, merrni këto masa ndaj të nxehtit përvëlues

Albeu.com - 14.08.2019

Instituti i Shëndetit Publik njoftoi sot që në mënyrë që qytetarët të shmangin efektet shëndetësore negative të temperaturave të larta këshillohet: Të evitohet ekspozimi në diell, sidomos në pikun e ...

Instituti i Shëndetit Publik: Merrni këto masa ndaj të nxehtit përvëlues

Gazeta Tema - 14.08.2019

Instituti i Shëndetit Publik jep këshilla të rëndësishme për të gjithë qytetarët, në këto ditë të nxehta gushti. ISHP iu bën thirrje qytetarëve të bëjnë kujdes dhe të evitojnë sa më shumë ekspozimin ...

Temperaturat e larta, si të shmangni efektet negative në shëndet

Botasot - 15.08.2019

Ekspertët e Institutit të Shëndetit Publik kanë ndarë disa këshilla për të shmangur efektet shëndetësore negative të ditëve të nxehta që po përjeton vendi ynë.