TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Identifikohen dyshimet se vdekjet në QKUK nuk ishin të natyrshme

Zhurnal - 13.09.2017

Identifikohen dyshimet se vdekjet në QKUK nuk ishin të natyrshme Prishtinë, 13 shtator - Këtë të hënë u raportua se të enjten e kaluar në QKUK, kanë ndodhur katër vdekje gjatë operacioneve, dhe u ...

Fillojnë hetimet për vdekjet e dyshimta në QKUK

Zhurnal - 13.09.2017

Fillojnë hetimet për vdekjet e dyshimta në QKUK Prishtinë, 13 shtator - Prokuroria ka nisur hetimet për tri vdekjet e dyshimta që kanë ndodh ditëve të fundit në Qendrën Klinike Universitare të ...

Sindikalistët kërkojnë zbardhjen e vdekjeve të dyshimta në QKUK

Botasot - 13.09.2017

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës me shqetësim e ka pritur lajmin e vdekjes së pacientëve në Klinikën e Kirurgjisë në QKUK,. FSSHK kërkon nga autoritetet përgjegjëse që sa më parë të ...

Prokuroria nis hetimet për vdekjet e dyshimta në QKUK

Telegrafi - 13.09.2017

Javën që lamë pas, në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), kanë ndërruar jetë tre persona. Deri më tani ende nuk janë bërë të ditura arsyet e vdekjes së këtyre personave, edhe pse tashmë ...

MSH-ja i dërgon analizat jashtë vendit për vdekjet e dyshimta në QKUK

Koha.net - 13.09.2017

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, përmes një deklarate për publik, dëshiron të informojë opinionin lidhur me veprimet konkrete të ndërmarra nga ana e tij lidhur me rastet e raportuara për ...

Alarmuese/ Pezullohen operacionet në QKUK pas vdekjeve të fundit

Albeu.com - 13.09.2017

Për shkak të vdekjes së 4 pacientëve në klinikat e QKUK-së, kjo e fundit ka marrë vendim për pezullimin e të gjitha operacioneve të planifikuara. Burime të Gazetës Shneta bëjnë të ditur se ndërhyrjet ...

Prokuroria nis hetime, policia demanton QKUK-në për numrin e vdekje të dyshimta

Gazeta Express - 13.09.2017

Prokuroria e Shtetit tashmë ka autorizuar Policinë e Kosovës që të fillojë hetimet lidhur me vdekjen e katër pacientëve, të cilët që nga dita e enjte kanë ndërruar jetë në klinikat kirurgjike të ...

Në sallat e operacionit të QKUK punët po vazhdojnë normalisht

Koha.net - 13.09.2017

Zyra e drejtorit të Përgjithshëm të QKUK bën të ditur, përmes një njoftimi për opinionin, se janë duke u zhvilluar normalisht punët në sallat e operacionit në Klinikën e Gjinekologjisë me Obstetrikë, ...

Edhe një vdekje e dyshimtë në QKUK

Lajmi.net - 13.09.2017

. Para pakë ditëve në QKUK kanë ndodhur katër vdekje për një ditë. Të gjitha janë cilësuar si të dyshimta. Një vdekje e dyshimtë ka ndodhur edhe të martën.

Edhe një vdekje e dyshimtë në QKUK

Zeri - 17.09.2017

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka pranuar një ankesë nga një burrë, i cili ka njoftuar se bashkëshortja e tij ka vdekur në QKUK pas operimit. Sipas raportit, ankuesi dyshon se bashkëshortja e tij ...

QKUK jep detaje për vdekjet e dyshimta të pacientëve

Gazeta Express - 13.09.2017

Zyra e drejtorit të Përgjithshëm të QKUK bën të ditur, se që nga dita e enjte klinikat kirurgjike në QKUK, janë raportuar dy raste të vdekjeve të ndodhura gjatë ...

Kërkohet hetim i jashtëm për vdekjet e dyshimta në QKUK

Zeri - 13.09.2017

Drejtori Ekzekutiv i Organizatës për Arsim, Shkencë dhe Shëndetësi “ KISCOMS ”, Xheladin Ujkani, ka reaguar ndaj rastit të katër vdekjeve të dyshimta brenda klinikave të kirurgjisë në QKUK.

Vdekje e dyshimtл nл QKUK

Botasot - 13.09.2017

Një qytetar i Kosovës ka lajmëruar Policinë e Kosovës se bashkëshortja e tij e cila trajtohej në QKUK ka ndërruar jetë. Me urdhërin e prokurorit, trupi i viktimës është dërguar për obduksion në ...

Alarmante, QKUK-ja pezullon të gjitha operacionet në klinika

Gazeta Express - 13.09.2017

Për shkak të vdekjes së 4 pacientëve në klinikat e QKUK-së, kjo e fundit ka marrë vendim për pezullimin e të gjitha operacioneve të ...

Kërkohet hetim i jashtëm për vdekjet e dyshimta në QKUK

Gazeta Express - 12.09.2017

​ Drejtori Ekzekutiv i Organizatës për Arsim, Shkencë dhe Shëndetësi “ KISCOMS ”, Xheladin Ujkani, ka reaguar ndaj rastit të katër vdekjeve të dyshimta brenda klinikave të kirurgjisë në ...

Si ndodhën katër vdekje brenda një dite në QKUK?

Lajmi.net - 12.09.2017

Do të duhej të ishte vendi ku gjen shërim dhe i shpëton rrezikut nga vdekja, por në Qendrën Klinike Universitare ka ndodhur e kundërta. Në Klinikën e Kirurgjisë, brenda një dite kanë vdekur katër ...

Publikohen dyshimet e para për 3 vdekjet brenda ditës në QKUK

Gazeta Express - 12.09.2017

Do të duhej të ishte vendi ku gjen shërim dhe i shpëton rrezikut nga vdekja, por në Qendrën Klinike Universitare ka ndodhur e kundërta. Në Klinikën e Kirurgjisë, brenda një dite kanë vdekur katër ...

Sindikalistët kërkojnë zbardhjen e vdekjeve të dyshimta në QKUK

Telegrafi - 13.09.2017

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës me shqetësim e ka pritur lajmin e vdekjes së pacientëve në Klinikën e Kirurgjisë në QKUK,. FSSHK kërkon nga autoritetet përgjegjëse që sa më parë të ...

Prokuroria nis hetime, policia demanton QKUK-në për numrin e vdekje të dyshimta

Zeri - 13.09.2017

Prokuroria e Shtetit tashmë ka autorizuar Policinë e Kosovës që të fillojë hetimet lidhur me vdekjen e katër pacientëve, të cilët që nga dita e enjte kanë ndërruar jetë në klinikat kirurgjike të ...

Deklaratë e ministrit të Shëndetësisë, Ismaili, për “vdekjet e dyshimta” në QKUK

Kosova Live - 13.09.2017

Ministri i Shëndetësisë Uran Ismaili, përmes një deklarate për publik, dëshiron të informojë opinionin lidhur me veprimet konkrete të ndërmarrë nga ana e tij lidhur me rastet e raportuara për ...

QKUK jep detaje për dy vdekjet e dyshimta

Botasot - 13.09.2017

Një vdekje e dyshimtë ka ndodhur dje në QKUK. Njq qytetarë i Kosovës është lajmëruar në polici se bashkëshortja e tij e cila po qëndronte në këtë institucion ka ndërruar jetë në rrethana të dyshimta.

Edhe një vdekje e dyshimtë në QKUK

Almakos - 13.09.2017

Një grua ka vdekur derisa ishte duke u trajtuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Rasti ka ndodh dje, rreth orës 16:00, ndërsa vdekja është cilësuar si e dyshimtë nga Policia.

Vdes një grua në QKUK, Policia e cilëson “Vdekje të dyshimtë”

Koha.net - 13.09.2017

Policia e Kosovës, në raportin 24 orësh, ka bërë me dije se dje në QKUK, në orën 16:00, ka ndodhur një rast i cilësuar “Vdekje e Dyshimtë”. “Një mashkull K/Shqiptar ka informuar se bashkëshortja e ...

Rrëfim nga ndërtimi i Emergjencës së re në QKUK, ku kontestohet lokacioni (video)

Lajmi.net - 12.09.2017

. Klinikën Emergjente në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), çështjen e hapësirave të vogla duhet ta durojë deri në vitin 2019-të. Pasi që në oborrin e QKUK-së, mbrapa objektit të ...

QKUK po hulumton rastet e vdekjeve në klinikat kirurgjikale

Koha.net - 12.09.2017

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Curr Gjocaj, gjatë ditës së sotme ka mbajtur takim pune me drejtorët e klinikave kirurgjikale, anesteziologët, zyrtarë ...

Menaxhmenti i QKUK-së akuzohet për vdekjen e një foshnje

Albeu.com - 12.09.2017

Kryetari i Partisë “Fjala”, Gëzim Kelmendi nëpërmjet një statusi në “Facebook” ka thënë se krimi i organizuar që ka përfshi shëndetësinë kosovare po vazhdon të shkaktoj vdekje të pacientëve të ...

Vdekjet e dyshimta në QKUK (Video)

Telegrafi - 12.09.2017

Do të duhej të ishte vendi ku gjen shërim dhe i shpëton rrezikut nga vdekja, por në Qendrën Klinike Universitare ka ndodhur e kundërta. Të enjten e kaluar, në Klinikën e Kirurgjisë në QKUK kanë ...

Tri vdekje të dyshimta në QKUK brenda një dite

Zhurnal - 11.09.2017

Tri vdekje të dyshimta në QKUK brenda një dite Vetëm ditën e enjte kanë ndërruar jetë tre persona që po operoheshin në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), derisa arsyet për këto humbje të ...

Tri vdekje në QKUK, brenda një dite

Telegrafi - 11.09.2017

Tre persona kanë vdekur nga tetëmbëdhjetë operime që janë bërë të enjten në QKUK. Ende nuk dihen arsyet e këtyre tri vdekjeve. Drejtori i QKUK-së, Curr Gjocaj, thotë se janë duke bërë verifikimet për ...

Sindikalistët kërkojnë zbardhjen e vdekjeve të dyshimta në QKUK

Almakos - 13.09.2017

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës me shqetësim e ka pritur lajmin e vdekjes së pacientëve në Klinikën e Kirurgjisë në QKUK,. FSSHK kërkon nga autoritetet përgjegjëse që sa më parë të ...

Ministri Ismaili kërkon hetim të detajuar për vdekjet në QKUK, premton transparencë maksimale

Lajmi.net - 13.09.2017

Ministri i ri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka kërkuar hetime të dëtajuara dhe profesionale për rastin e vdkejeve në QKUK, që ndodhen të enjtën, disa ditë para se ai të merrte dëtyren.

Në klinikat e QKUK është duke u zhvilluar normalisht puna në sallat e operacionit

Kosova Live - 13.09.2017

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) është duke u zhvilluar normalisht puna në sallat e operacionit në Klinikën e Gjinekologjisë me Obstetrike, në Klinikën e Ortopedisë, Klinikën e ORL-së dhe ...

Edhe një vdekje e dyshimtë në QKUK

Telegrafi - 13.09.2017

Një grua ka vdekur derisa ishte duke u trajtuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Rasti ka ndodh dje, rreth orës 16:00, ndërsa vdekja është cilësuar si e dyshimtë nga Policia.

Humb jetën një femër në QKUK

Albeu.com - 13.09.2017

Policia e Kosovës , në raportin 24 orësh, ka bërë me dije se dje në QKUK, në orën 16:00, ka ndodhur një rast i cilësuar “Vdekje e Dyshimtë”. “Një mashkull K/Shqiptar ka informuar se bashkëshortja e ...

QKUK po hulumton rastet në klinikat kirurgjikale

Botasot - 12.09.2017

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës , dr. Curr Gjocaj, gjatë ditës së sotme ka mbajtur takim pune me drejtorët e klinikave kirurgjikale, anesteziologët , ...

Menaxhmenti i QKUK-së akuzohet për vdekjen e një foshnje

Zhurnal - 12.09.2017

Menaxhmenti i QKUK-së akuzohet për vdekjen e një foshnje Prishtinë, 12 shtator - Kryetari i Partisë “Fjala”, Gëzim Kelmendi nëpërmjet një statusi në “Facebook” ka thënë se krimi i organizuar që ka ...

Vdekjet e dyshimta në QKUK (Video)

Almakos - 12.09.2017

Do të duhej të ishte vendi ku gjen shërim dhe i shpëton rrezikut nga vdekja, por në Qendrën Klinike Universitare ka ndodhur e kundërta. Të enjten e kaluar, në Klinikën e Kirurgjisë në QKUK kanë ...

Tri vdekje në QKUK, brenda një dite

Almakos - 11.09.2017

Tre persona kanë vdekur nga tetëmbëdhjetë operime që janë bërë të enjten në QKUK. Ende nuk dihen arsyet e këtyre tri vdekjeve. Drejtori i QKUK-së, Curr Gjocaj, thotë se janë duke bërë verifikimet për ...

Ministri Ismaili: Ja veprimet që do ndërmarrim pas vdekjeve të dyshimta

Albeu.com - 13.09.2017

Ministri i ri i Shëndetësisë Uran Ismaili, përmes një deklarate për publik, ka informuar opinionin lidhur me veprimet konkrete të ndërmarra nga ana e tij lidhur me rastet e raportuara për "vdekjet e ...

QKUK pezullon operacionet

Telegrafi - 13.09.2017

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) njofton opinionin publik se është duke u zhvilluar normalisht puna në sallat e operacionit në Klinikën e Gjinekologjisë me Obstetrike, në Klinikën e ...

QKUK po heton rastet e vdekjeve në klinikat kirurgjikale

Lajmi.net - 12.09.2017

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Curr Gjocaj, gjatë ditës së sotme ka mbajtur takim pune me drejtorët e klinikave kirurgjikale, anesteziologët , zyrtarë ...

Edhe një vdekje në QKUK, kësaj radhe nipi i ish deputetit të Kuvendit

Botasot - 13.09.2017

Kryetari i partisë Fjala, Gëzim Kelmendi ka reaguar pas vdekjes së një foshnje në QKUK, dy ditë më parë. Kjo foshnjë dy muajshe ishte e djalit të vëllaut të ish deputetit Kelmendi.

Publikohen dyshimet e para për 3 vdekjet brenda ditës në QKUK

Botasot - 12.09.2017

Do të duhej të ishte vendi ku gjen shërim dhe i shpëton rrezikut nga vdekja, por në Qendrën Klinike Universitare ka ndodhur e kundërta. Në Klinikën e Kirurgjisë, brenda një dite kanë vdekur katër ...

Ministri Ismaili për vdekjet e dyshimta në QKUK: Do të hetohen në nivelin më të lartë (Video)

Telegrafi - 13.09.2017

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka njoftuar opinionin rreth vdekjeve të dyshimta që kanë ndodhur në QKUK, ku ka theksuar se Ministria e Shëndetësisë ka urdhëruar të gjitha inspektoratet që të ...

QKUK jep detaje për vdekjet e dyshimta të pacientëve

Zeri - 13.09.2017

Zyra e drejtorit të Përgjithshëm të QKUK bën të ditur, se që nga dita e enjte klinikat kirurgjike në QKUK, janë raportuar dy raste të vdekjeve të ndodhura gjatë operacionit.

Vdekjet e ditëve të fundit alarmojnë QKUK-në

Albeu.com - 12.09.2017

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Curr Gjocaj, gjatë ditës së sotme ka mbajtur takim pune me drejtorët e klinikave kirurgjikale, anesteziologët, zyrtarë ...

Vdekje të dyshimta në QKUK

Koha.net - 12.09.2017

Në Klinikën e Kirurgjisë, brenda një dite kanë vdekur katër persona; njëri prej tyre fëmijë. Ngjarja ka ndodhur javën që shkoi por e tëra ka kaluar në heshtje derisa nuk u bë publike nga mediat.

Ismaili: Analizat për vdekjet e dyshimta në QKUK dërgohen jashtë

Botasot - 13.09.2017

Që nga e hëna Ministria e Shëndetësisë ka ndërmarrë veprime konkrete për vdekjet e dyshuara në QKUK. Si rrjedhojë, kjo ministri ia ka nisur analizat jashtë vendit analizat për vdekjet e dyshimta.

QKUK pezullon operacionet

Almakos - 13.09.2017

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) njofton opinionin publik se është duke u zhvilluar normalisht puna në sallat e operacionit në Klinikën e Gjinekologjisë me Obstetrike, në Klinikën e ...

QKUK po hulumton rastet në klinikat kirurgjikale

Kosova Live - 12.09.2017

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës , dr. Curr Gjocaj, gjatë ditës së sotme ka mbajtur takim pune me drejtorët e klinikave kirurgjikale, anesteziologët , ...