TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ballkani përfshihet nga i nxehti afrikan, Itali përmbytet nga reshjet

Alsat - 12.06.2019

I nxehti afrikan ka prekur këto dy ditët e fundit Maqedoninë e Veriut dhe të gjithë Ballkanin me temperatura që kanë arritur deri në 35 gradë Celsius sot, ndërsa në fundjavë temperaturat priten të ...

36 të vdekur nga temperaturat e larta në Indi

Alsat - 12.06.2019

India është goditur nga një valë e nxehtë që mat një rekord prej 51 gradë Celsius, si pasojë e së cilës kanë gjetur vdekjen 36 vetë, njoftoi sot një shërbim emergjence shtetërore, duke paralajmëruar ...

Moti sot në Maqedoni të Veriut

Portalb - 12.06.2019

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Pasdite në disa vende do të ketë kushte për reshje të shiut dhe do të fryjë erë e përforcuar.

Vazhdon moti i nxehtë, temperatura mbi mesataren

Alsat - 12.06.2019

Edhe sot pritet që moti të jetë me diell dhe i nxehtë. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 5 deri më 13 gradë celsius, ndërsa ato ditore prej 26 deri më 35 gradë celsius.

Nesër në Kosovë, mot me diell

Koha.net - 11.06.2019

Sipas Institutiti Hidrometeorologjik të Kosovës, nesër do të mbajë mot me diell dhe vranësira të dendura. Gjithashtu, IHMK njofton se vranësirat gjatë ditës nuk do të jenë stabile, kështu që ...

Vjen i nxehti afrikan në Maqedoni

Telegrafi - 11.06.2019

Moti nesër do të jetë me diell dhe i nxehtë. Pasdite do të ketë kushte për reshje lokale të shiut. Siç deklarojnë nga Enti për punë hidrometeorologjik, temperaturat e mëngjesit do të lëvizin nga 27 ...

Mot me diell dhe i ngrohtë, nesër shira të rrëmbyeshëm dhe bubullima

Medial - 11.06.2019

Shkup, 11 qershor 2019 (MEDIAL) – Moti nesër në vendin tonë do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite do të ketë shi lokal, bubullima dhe erë të fortë.

Vjen i nxehti afrikan, temperatura deri në 38 gradë Celsius

Alsat - 11.06.2019

I nxehti afrikan pritet të prekë Maqedoninë e Veriut gjatë kësaj jave. Temperaturat do të shkojnë deri në 38 gradë në fundjavë, ndërsa mjekët bëjnë apel për të moshuarit dhe fëmijët që të mos ...

Vjen i nxehti afrikan! Meteorologët pralajmërojnë qytetarët: Kini kujdes, ja sa shkojnë temperaturat në fundjavë

SOT - 11.06.2019

Sipas meteorologëve, temperaturat në fundjavë do të shkojnë deri në 39°C, ndërsa mjekët bëjnë apel për të moshuarit dhe fëmijët që të mos ekspozohen në diell gjatë orëve të pikut.

Kujdes, vjen i nxehti afrikan! Temperatura deri në 39 gradë

Botasot - 11.06.2019

I nxehti afrikan pritet të prekë Shqipërinë gjatë kësaj jave. Temperaturat do të shkojnë deri në 39 gradë në fundjavë, ndërsa mjekët bëjnë apel për të moshuarit dhe fëmijët që të mos ekspozohen në ...

'Lajthit' moti! Nga shi në temperatura përvëluese, çfarë do të ndodhë nesër dhe në fundjavë

SOT - 11.06.2019

Duke filluar nga dita e mërkurë do të kemi sërish rritje të temperaturave, të cilat do të arrijnë thuajse në 40 gradë celcius. Meterologët shprehen: “Duke filluar nga e mërkura dhe nga fundjava që ...

Ky është moti për ditën e sotëm

Alsat - 11.06.2019

Sot pritet të mbajë mot me diell dhe me vranësira . Temperatura minimale do të jetë midis 10 dhe 16, ndërsa maksimalja do të arrijë prej 26 e deri në 33 gradë.

Parashikimi i motit në Kosovë

Zeri - 11.06.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se edhe sot do të mbajë mot me diell. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka njoftuar se edhe gjatë ditës së sotme në vendin ...

Italia përmbytet nga reshjet

Zhurnal - 13.06.2019

I nxehti afrikan ka prekur këto dy ditët e fundit Maqedoninë e Veriut dhe të gjithë Ballkanin me temperatura që kanë arritur deri në 35 gradë Celsius sot, ndërsa në fundjavë temperaturat priten të ...

Mot me diell dhe me vranësira të pakta

Botasot - 11.06.2019

Sot po mban mot me diell dhe me vranësira të pakta. Pasdite veçanërisht në rajonet malore do të ketë jostabilitet lokal me shira të përkohshëm dhe bubullima.

36 të vdekur nga temperaturat e larta në Indi

Koha.net - 12.06.2019

India është goditur nga një valë e nxehtë që mat një rekord prej 51 gradë Celsius, si pasojë e së cilës kanë gjetur vdekjen 36 vetë, njoftoi sot një shërbim emergjence shtetërore, duke paralajmëruar ...

Përsëri temperatura të larta, diell dhe erë e lehtë

Gazeta Express - 11.06.2019

Moti sot do të jetë kryesisht me diell. Nga pjesa veriperëndimore e vendit do të fryj një erë e lehtë. Temperaturat minimale do të lëvizin nga 11 deri më 17 gradë celsius, ndërsa temperaturat ...

Sot mot me diell

Telegrafi - 11.06.2019

Sipas parashkimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës mbi vendin tonë sot do të mbajë mot kryesisht me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius, ndërsa ...

Moti sot me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare

Zhurnal - 12.06.2019

Shkup, 12 qershor, Zhurnal.mk – Moti sot në vendin tonë do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite do të ketë shi lokal, bubullima dhe erë të fortë.

Vjen i nxehti afrikan, temperatura deri në 38 gradë Celsius

Botasot - 11.06.2019

I nxehti afrikan pritet të prekë Maqedoninë e Veriut gjatë kësaj jave. Temperaturat do të shkojnë deri në 38 gradë në fundjavë, ndërsa mjekët bëjnë apel për të moshuarit dhe fëmijët që të mos ...

“Çmenden” temperaturat në Shqipëri, në fundjavë deri në 39 gradë

Gazeta Express - 11.06.2019

I nxehti afrikan pritet të prekë Shqipërinë gjatë kësaj jave. Temperaturat do të shkojnë deri në 39 gradë në fundjavë, ndërsa mjekët bëjnë apel për të moshuarit dhe fëmijët që të mos ekspozohen në ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Zhurnal - 08.07.2019

Shkup, 8 korrik, zhurnal.mk – Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira të pakta. Pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut në disa vende.

Edhe sot mot me diell, këto janë temperaturat

Lajmi.net - 25.06.2019

Kjo javë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Kjo situatë meteorologjike do të krijojë kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Dhjetëra të vdekur nga temperaturat e larta në Indi

Telegrafi - 12.06.2019

India është goditur nga një valë e nxehtë që mat një rekord prej 51 gradë Celsius, si pasojë e së cilës kanë gjetur vdekjen 36 vetë, njoftoi sot një shërbim emergjence shtetërore, duke paralajmëruar ...

Rrini brenda, temperatura të larta sot në Maqedoni

Albeu.com - 11.06.2019

Moti sot do të jetë kryesisht me diell. Nga pjesa veriperëndimore e vendit do të fryj një erë e lehtë. Temperaturat minimale do të lëvizin nga 11 deri më 17 gradë celsius , ndërsa temperaturat ...

Ky do të jetë moti për ditën e sotme

Gazeta Express - 06.08.2019

Java në vijim sjellë valën e të nxehtit afrikan. Kryesisht me diell dhe nxehtë. 5.08.2019 – Parashikimi i motit për dy ditët në vijim. 6.08.2019 – Nxehtë, kthjellët dhe me diell.

Edhe sot paradite temperatura alarmante ndërsa pasdite shi, erë dhe bubullima

Gazeta Express - 12.06.2019

Moti në vendin tonë do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite do të ketë shi lokal, bubullima dhe erë të fortë.

Vjen i nxehti afrikan, temperatura deri në 38 gradë Celsius

Flaka - 11.06.2019

I nxehti afrikan pritet të prekë Maqedoninë e Veriut gjatë kësaj jave. Temperaturat do të shkojnë deri në 38 gradë në fundjavë, ndërsa mjekët bëjnë apel për të moshuarit dhe fëmijët që të mos ...

Shqipërinë do ta prekë i nxehti afrikan, temperatura do shkojë deri në 39 gradë

Koha.net - 11.06.2019

I nxehti afrikan pritet ta prekë Shqipërinë gjatë kësaj jave. Temperaturat do të shkojnë deri në 39 gradë në fundjavë, ndërsa mjekët bëjnë apel për të moshuarit dhe fëmijët që të mos ekspozohen në ...

36 të vdekur nga temperaturat e larta në Indi

Botasot - 12.06.2019

India është goditur nga një valë e nxehtë që mat një rekord prej 51 gradë Celsius, si pasojë e së cilës kanë gjetur vdekjen 36 vetë, njoftoi sot një shërbim emergjence shtetërore, duke paralajmëruar ...

Vazhdon moti i nxehtë edhe sot

Telegrafi - 11.06.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të dendura. Vranësirat gjatë ditës nuk do të jenë stabile, kështu që vende-vende mund të sjellin ...

Vala e të nxehtit afrikan kaplon vendin, rekomandohet shumë kujdes në ushqim

Zhurnal - 11.06.2019

Shkup, 11 qershor – I nxehti afrikan pritet të prekë Maqedoninë e Veriut gjatë kësaj jave. Temperaturat do të shkojnë deri në 38 gradë në fundjavë, ndërsa mjekët bëjnë apel për të moshuarit dhe ...

Dhjetëra të vdekur nga temperaturat e larta në Indi

SOT - 12.06.2019

India është goditur nga një valë e nxehtë që mat një rekord prej 51 gradë Celsius, si pasojë e së cilës kanë gjetur vdekjen 36 vetë, njoftoi sot një shërbim emergjence shtetërore, duke paralajmëruar ...

Parashikimi i motit për nesër

Gazeta Express - 11.06.2019

Sipas Institutiti Hidrometeorologjik të Kosovës, nesër do të mbajë mot me diell dhe vranësira të dendura. Gjithashtu, IHMK njofton se vranësirat gjatë ditës nuk do të jenë stabile, kështu që ...

Vjen i nxehti afrikan, temperatura deri në 38 gradë Celsius

Ina - 12.06.2019

I nxehti afrikan pritet të prekë Maqedoninë e Veriut gjatë kësaj jave. Temperaturat do të shkojnë deri në 38 gradë në fundjavë, ndërsa mjekët bëjnë apel për të moshuarit dhe fëmijët që të mos ...

Dhjetëra të vdekur nga temperaturat e larta në Indi

Flaka - 12.06.2019

India është goditur nga një valë e nxehtë që mat një rekord prej 51 gradë Celsius, si pasojë e së cilës kanë gjetur vdekjen 36 vetë, njoftoi sot një shërbim emergjence shtetërore, duke paralajmëruar ...

E mërkura me diell, në disa vende priten reshje shiu

Botasot - 11.06.2019

Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të dendura. Vranësirat gjatë ditës nuk do të jenë stabile, kështu që vende-vende mund të sjellin stuhi lokale .

Vjen i nxehti afrikan, temperatura deri në 38 gradë Celsius

Tetova Sot - 12.06.2019

I nxehti afrikan pritet të prekë Maqedoninë e Veriut gjatë kësaj jave. Temperaturat do të shkojnë deri në 38 gradë në fundjavë, ndërsa mjekët bëjnë apel për të moshuarit dhe fëmijët që të mos ...

Parashikimi i motit për nesër

Zeri - 19.08.2019

Në Kosovë nesër pritet të mbajë mot me diell. Temperatura minimale është 9 gradë Celsius ndërsa temperatura maksimale pritet të jetë 33 gradë Celsius.

Edhe nesër nxehtë – temperaturat arrijnë në 33 gradë celsius

Lajmi.net - 12.06.2019

Gjithashtu, IHMK njofton se vranësirat gjatë ditës nuk do të jenë stabile, kështu që vende-vende mund të sjellin stuhi lokale. “Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-16 gradë Celsius, ...

Kështu do të jetë moti sot, bëhuni gati

Gazeta Express - 12.06.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të dendura. Vranësirat gjatë ditës nuk do të jenë stabile, kështu që vende-vende mund të sjellin ...

Parashikimi i motit sot në Kosovë

Zeri - 12.06.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të dendura. Vranësirat gjatë ditës nuk do të jenë stabile, kështu që vende-vende mund të sjellin stuhi ...