TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zaev-Georgieva: BB t'i mbështesë projektet e ndërlidhura për zhvillim të komunave

Zhurnal - 16.05.2018

Zaev-Georgieva: BB t`i mbështesë projektet e ndërlidhura për zhvillim të komunave Shkup, 16 maj - Banka Botërore t'i mbështesë projektet e ndërlidhura me zhvillimin ekonomik lokal të komunave në ...

Maqedoni: Zgjerimi i Qeverisë nuk i siguron asaj dy të tretat në Kuvend

Evropaelire - 16.05.2018

Njohësit e çështjeve politike në Maqedoni konsiderojnë se zgjerimi i koalicionit qevrisës mundëson komoditet për shumicën palamentare, e cila ishte e brishtë pas largimit të Aleancës për Shqiptarët .

Zaev: Vendet e Ballkanit perëndimor të marrin pjesë aktive në ndërtimin e një Evrope më të fuqishme

Zhurnal - 16.05.2018

Zaev: Vendet e Ballkanit perëndimor të marrin pjesë aktive në ndërtimin e një Evrope më të fuqishme Shkup, 16 maj - është koha që vendet e Ballkanit Perëndimor të marrin pjesë në nërtimin e një BE-ja ...

Takimi Zaev-Cipras, ekspertët: Nuk do të ketë epilog konkret

Alsat - 16.05.2018

Takimi i paralajmëruar për nesër mes kryeministrit Zoran Zaev dhe homologut të tij grek Aleksis Cipras sipas ekspertëve Darko Malinovski dhe Lupço Ristovski nuk do të sjellë epilogun e shumëpritur të ...

Zaev: Pres takim të frytshëm me Cipran

Zhurnal - 16.05.2018

Zaev: Pres takim të frytshëm me Cipran Shkup, 16 maj - Kryeministri Zoran Zaev dhe homologu i tij grek, Aleksis Cipras nesër paradite do të takohen në Sofje.

Zaev: Vendet e Ballkanit Perëndimor të marrin pjesë në ndërtimin e një BE-je më të fuqishme (Video)

Tetova Sot - 16.05.2018

Tani është koha të njihet momenti që vendet e Ballkanit Perëndimor të marrin pjesë në ndërtimin e një BE-je më të fuqishme, porositi Zoran Zaev sot në Sofje ku mori pjesë në konferencën ndërkombëtare ...

Emri, Shkupi dhe Athina janë në fazën "thirre mikun"

Zhurnal - 16.05.2018

Emri, Shkupi dhe Athina janë në fazën "thirre mikun" Shkup, 16 maj - Përveç Papadreut, inicativë për zgjidhjen e kontestit të emrit ka dhënë edhe ish-kryeministri shqiptar, Fatos Nano.

Boshnjakovski: Në takimin Zaev-Cipras nuk do të merrë pjesë kancelarja gjermane Merkel

Zhurnal - 16.05.2018

Boshnjakovski: Në takimin Zaev-Cipras nuk do të merrë pjesë kancelarja gjermane Merkel Shkup, 16 maj - Zëdhënësi i Qeverisë, Mile Boshnjakovski duke komentuar pritshëmritë e Qeverisë dhe shansat që ...

Boshnjakovski: Takimi Zaev-Cipras është hap përpara drejt zgjidhjes përfundimtare të emrit

Portalb - 16.05.2018

Zëdhënësi i Qeverisë së Republikë së Maqedonisë, Mile Boshnjakovski sot tha se pritjet e qeverisë dhe mundësitë që të mbyllet çështja rreth emrit të Maqedonisë nga takimin i nesërm mes kryeministrave ...

Qeveria nuk mund të nënshkruaj marrëveshje ndërkombëtare, Zaev të sqaroj "kreativitetin e tij"

Zhurnal - 16.05.2018

Qeveria nuk mund të nënshkruaj marrëveshje ndërkombëtare, Zaev të sqaroj "kreativitetin e tij" Shkup, 16 maj - Në prag të vizitës së nesërme të kryeministrit Zoran Zaev dhe aty grek Aleksej Cipras në ...

« Analistët » Zgjerohet shumica parlamentare për të bërë "aminin" e marrëveshjes me Greqinë për emrin

Zhurnal - 16.05.2018

« Analistët » Zgjerohet shumica parlamentare për të bërë "aminin" e marrëveshjes me Greqinë për emrin Shkup, 16 maj - Kontesti i Maqedonisë dhe Greqisë rreth çështjes së emrit është një problem i ...

Edhe Zaev edhe Mickoski në Sofje, në samite të ndara

Zhurnal - 16.05.2018

Edhe Zaev edhe Mickoski në Sofje, në samite të ndara Shkup, 16 maj - Lideri i VMRO-DPMNE-së do të marrë pjesë në Samiti e Partive Popullore Evropiane (EPP), ndërsa Zaev do të marrë pjesë në Samitin e ...

Zgjerimi i Qeverisë nuk i siguron asaj dy të tretat në Kuvend

Tetova Sot - 16.05.2018

Njohësit e çështjeve politike në Maqedoni konsiderojnë se zgjerimi i koalicionit qevrisës mundëson komoditet për shumicën palamentare, e cila ishte e brishtë pas largimit të Aleancës për Shqiptarët.

Takimi Zaev-Cipras, ekspertët: Nuk do të ketë epilog konkret

Zhurnal - 16.05.2018

Takimi Zaev-Cipras, ekspertët: Nuk do të ketë epilog konkret Shkup, 16 maj - Takimi i paralajmëruar për nesër mes kryeministrit Zoran Zaev dhe homologut të tij grek Aleksis Cipras sipas ekspertëve ...

Boshnjakovski: Në takimin Zaev-Cipras nuk do të merrë pjesë kancelarja gjermane Merkel

Tetova Sot - 16.05.2018

Zëdhënësi i Qeverisë, Mile Boshnjakovski duke komentuar pritshëmritë e Qeverisë dhe shansat që të mbyllet çështja e emrit në takimin e nesërm të kryeministrave Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras, në ...

Boshnjakovski: Takimi Zaev-Cipras është hap përpara drejt zgjidhjes përfundimtare të emrit

Alb Portali - 16.05.2018

Zëdhënësi i Qeverisë së Republikë së Maqedonisë, Mile Boshnjakovski sot tha se pritjet e qeverisë dhe mundësitë që të mbyllet çështja rreth emrit të Maqedonisë nga takimin i nesërm mes kryeministrave ...

Qeveria nuk mund të nënshkruaj marrëveshje ndërkombëtare, Zaev të sqaroj “kreativitetin e tij”

Tetova Sot - 16.05.2018

Në prag të vizitës së nesërme të kryeministrit Zoran Zaev dhe aty grek Aleksej Cipras në vend se të përsëritjes së sërishme të kërkesave për takim liderësh, VMRO-DPMNE-Fraksioni demokratik i ...

Zaev: Nuk është fundi i botës nëse emri nuk zgjidhet

Flaka - 15.05.2018

Përparimi në negociata është i lartë, por mbeten çështje të vështira dhe të dhimbshme, tha Kryeministri Zaev. Ai nuk pret një zgjidhje gjatë takimin me Tsipras në Sofje dhe ai nuk sheh asnjë afat në ...

Zaev: Do ta respektojë çdo vendim gjyqësor për lëndën "Ryshfeti"

Idividi - 15.05.2018

Shkup, 15 maj 2018 (MIA) - Kryeministri Zoran Zaev deklaroi se do ta respektojë çdo vendim të cilin do ta sjellë gjykata për rastin "Ryshfeti", në të cilin është i akuzuar ai.

Zaev: Samiti në Sofje nuk është "ded lajn" për çështjen e emrit

Idividi - 15.05.2018

Shkup, 15 maj 2018 (MIA) - Dua marrëveshje për vendim tim, jam optimist dhe njëri ndër njerëzit e parë që e dëshiron këtë, por nuk mund të them se kemi marrëveshje për çështjen e emrit, deklaroi sot ...

Prokurorja kërkoi rikualifikim të lëndës "Ryshfeti" dhe dënim më të vogël për Zaevin

Idividi - 15.05.2018

Shkup, 15 maj 2018 (MIA) - Prokurorja Valentina Bislimovska sot në Gjykatën Penale në fjalët përmbyllëse për lëndën "Ryshfeti" kërkoi ndryshim të kualifikimit juridik të aktpadisë dhe në vend se për ...

Rikualifikohet lënda për rastin “Ryshfeti”, aktgjykimi shqiptohet të hënën (Video)

Telegrafi - 15.05.2018

Prokuroria për Krim të Organizuar në seancën e sotme gjyqësore për lëndën “Ryshfeti”, ku i akuzuar është kryeministri Zoran Zaev, vendosi që ta rikualifikojë lëndën, me çka Zaev nuk do të gjykohet ...

Procesi ndaj Zaevit, Prokuroria rikualifikon lëndën

Alsat - 15.05.2018

Prokuroria për krim të organizuar ndërron mendjen. Kryeministrin Zoran Zaev nuk do ta ndjek për mitmarrje, por për kërkim të parave nga biznesmeni Ivan Nikolov nga Strumica për rastin “Ryshfeti”.

Këshilli Evropian, optimist për zgjidhjen e emrit deri në qershor

Alsat - 15.05.2018

Në prag të takimit të kryeministrit Zoran Zaev me homologun e tij grek, Aleksis Cipras vijnë porosi konkrete nga Brukseli. Këshilli Evropian pret zgjidhjen e emrit deri në qershor, në mënyrë që vendi ...

Të hënën sillet aktvendimi për rastin “Ryshfet”, Zaev: Do ta respektoj si do që të jetë

Portalb - 15.05.2018

Mbrojtja e kryeministrit Zoran Zaev në fjalët përfundimtare të rastit “Ryshfet” kërkoi që të bien dëshmitë e masave të veçanta hetuese kundër tij sepse Prokuroria për Krim të Organizuar e ka ndërruar ...

Prokurorja vendosi që Zaev të ndiqet për kërkesë për ryshfet, e jo për pranim të ryshfetit

Portalb - 15.05.2018

Prokurorja Valentina Bislimovska nga Prokuroria për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsion sot në fjalimin e saj përfundimtar bëri ndryshim të aktakuzës së rastit “Ryshfet” ku akuzohet Zoran ...

Zaev do të takohet me Tsipras, Macron, Merkel dhe Rutte

Telegrafi - 15.05.2018

Kryeministri Zoran Zaev me zv. kryeministri për çështje evropiane, Bujar Osmani dhe ministrin për punë të jashtme, Nikolla Dimitrov, më 17 maj do të marrin pjesë në Samitin e Bashkimit Evropian për ...

Në Sofje rekapitular, jo edhe zgjidhje përfundimtare për emrin

Idividi - 15.05.2018

Shkup, 15 maj 2018 (MIA) - Kryeministrat e Maqedonisë dhe Greqisë, Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras do të takohen në margjina të Samitit BE-Ballkani Perëndimor, që do të mbahet në Sofje më[ 17 maj.

Të hënën aktgjykimi për "Ryshfeti"

Idividi - 15.05.2018

Shkup, 15 maj 2018 (MIA) - Aktgjykimi për rastin "Ryshfeti" në të cilën i akuzuar është kryeministri Zoran Zaev do të publikohet të hënën në orën 12, paralajmëroi në fund të seancës së sotme ...

Zaev dhe Cipras në Sofje do të bisedojnë për një marrëveshje ndërkombëtare

Zhurnal - 15.05.2018

Zaev dhe Cipras në Sofje do të bisedojnë për një marrëveshje ndërkombëtare Shkup, 15 maj - Në bazë të tre draft teksteve, dy nga ministrat e punëve të jashtme, dhe një nga ndërmjetësi Nimic, Shkupi ...

Sot do të thuhen fjalët përfundimtare për rastin “Ryshfet” ku akuzohet Zoran Zaev

Portalb - 15.05.2018

Në Gjykatën Penale sot duhet të thuhen fjalët përfundimtare në seancën gjyqësore për rastin “Ryshfet” ku akuzohet kryeministri i tanishëm i Maqedonisë, Zoran Zaev, transmeton Portalb.mk.

Agjendë e ngjeshur e Zaevit në Sofje, do të takohet me Cipras, Makron, Merkel, Kurc dhe Rute

Portalb - 15.05.2018

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, më 17 maj do të marrë pjesë Samitin e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perendimor që do të mbahet në Bullgari, vendi që është udhëheqës me Këshillin e Evropës.

“Mit-marrja”, sot fjalët përfundimtare

Alsat - 15.05.2018

Në Gjykatën Penale sot duhet të thuhen fjalët përfundimtare për rastin “mitmarrja” ku akuzohet kryeministri Zoran Zaev. Seancën e kaluar në seancën e rastit është parë videoja që ka të bëjë me rastin ...

Fjalët përmbyllëse për rastin “Ryshfet”

Tetova Sot - 15.05.2018

Në seancën e sotme në Gjykatën Penale, duhet të paraqiten fjalët përfundimtare për rastin “Mitmarrja” ku akuzohet kryeministri Zoran Zaev. Me lëshimin e materialeve të incizuara në rrjetin social ...

Zgjerimi i Qeverisë nuk i siguron asaj dy të tretat në Kuvend

Zhurnal - 16.05.2018

Zgjerimi i Qeverisë nuk i siguron asaj dy të tretat në Kuvend Shkup, 16 maj – Njohësit e çështjeve politike në Maqedoni konsiderojnë se zgjerimi i koalicionit qeverisës mundëson komoditet për ...

Takimi Zaev-Cipras, ekspertët: Nuk do të ketë epilog konkret

Flaka - 16.05.2018

Takimi i paralajmëruar për nesër mes kryeministrit Zoran Zaev dhe homologut të tij grek Aleksis Cipras sipas ekspertëve Darko Malinovski dhe Lupço Ristovski nuk do të sjellë epilogun e shumëpritur të ...

Zaev: Nuk është tragjedi nëse në vjeshtë kemi zgjedhje

Lajm - 16.05.2018

Kryeministri Zaev ka theksuar se dëshiron që edhe njëherë qytetarët të dinë se samiti në Sofje nuk është “ded lajn”, por para së gjithash Samiti i Këshillit të BE-së kur vendoset nga ana e ...

Këshilli Evropian, optimist për zgjidhjen e emrit në qershor

Zhurnal - 15.05.2018

Këshilli Evropian, optimist për zgjidhjen e emrit në qershor Shkup, 15 maj - Në prag të takimit të kryeministrit Zoran Zaev me homologun e tij grek, Aleksis Cipras vijnë porosi konkrete nga Brukseli.

Gjykata jep vendimin për Zoran Zaev

Ina - 15.05.2018

Në Gjykatën Penale sot duhet të thuhen fjalët përfundimtare në seancën gjyqësore për rastin “Ryshfet” ku akuzohet kryeministri i tanishëm i Maqedonisë, Zoran Zaev.

Zgjerimi i Qeverisë nuk i siguron asaj dy të tretat në Kuvend

Antpress - 16.05.2018

Njohësit e çështjeve politike në Maqedoni konsiderojnë se zgjerimi i koalicionit qevrisës mundëson komoditet për shumicën palamentare, e cila ishte e brishtë pas largimit të Aleancës për Shqiptarët.

Zaev: nuk është tragjedi nëse në vjeshtë kemi zgjidhje

Antpress - 16.05.2018

Kryeministri Zaev ka theksuar se dëshiron që edhe njëherë qytetarët të dinë se samiti në Sofje nuk është “ded lajn”, por para së gjithash Samiti i Këshillit të BE-së kur vendoset nga ana e ...

Këshilli Evropian, optimist për zgjidhjen e emrit në qershor

Tetova Sot - 15.05.2018

Në prag të takimit të kryeministrit Zoran Zaev me homologun e tij grek, Aleksis Cipras vijnë porosi konkrete nga Brukseli. Këshilli Evropian pret zgjidhjen e emrit deri në qershor, në mënyrë që vendi ...

Zaev: nuk është tragjedi nëse në vjeshtë kemi zgjidhje

Alb Portali - 16.05.2018

Kryeministri Zaev ka theksuar se dëshiron që edhe njëherë qytetarët të dinë se samiti në Sofje nuk është “ded lajn”, por para së gjithash Samiti i Këshillit të BE-së kur vendoset nga ana e ...

Këshilli Evropian, optimist për zgjidhjen e emrit deri në qershor

Lajm - 15.05.2018

Në prag të takimit të kryeministrit Zoran Zaev me homologun e tij grek, Aleksis Cipras vijnë porosi konkrete nga Brukseli. Këshilli Evropian pret zgjidhjen e emrit deri në qershor, në mënyrë që vendi ...

Zaev: Nuk është tragjedi nëse në vjeshtë kemi zgjedhje

Tetova Sot - 16.05.2018

Kryeministri Zaev ka theksuar se dëshiron që edhe njëherë qytetarët të dinë se samiti në Sofje nuk është “ded lajn”, por para së gjithash Samiti i Këshillit të BE-së kur vendoset nga ana e ...

Këshilli Evropian, optimist për zgjidhjen e emrit deri në qershor

Flaka - 15.05.2018

Në prag të takimit të kryeministrit Zoran Zaev me homologun e tij grek, Aleksis Cipras vijnë porosi konkrete nga Brukseli. Këshilli Evropian pret zgjidhjen e emrit deri në qershor, në mënyrë që vendi ...

Zaev: Nuk është tragjedi nëse në vjeshtë nuk kemi zgjidhje

Ina - 16.05.2018

Kryeministri Zaev ka theksuar se dëshiron që edhe njëherë qytetarët të dinë se samiti në Sofje nuk është “ded lajn”, por para së gjithash Samiti i Këshillit të BE-së kur vendoset nga ana e ...