TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Formacionet zyrtare: Finalja e Kupës së Italisë, Atalanta – Lazio

Telegrafi - 15.05.2019

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen finale të Kupës së Italisë, ndërmjet Atalantas dhe Lazios. Atalanta do të luajë me formacionin e mirë të saj, ku nga minuta e parë është Berat ...

Sonte finalja e Kupës së Italisë, Atalanta-Lacio

InfoSport - 15.05.2019

Sonte do të zhvillohet finalja e Kupës së Italisë, ku do të përballen Atalanta dhe Lacio, dy skuadra në të cilat militojnë edhe futbollistë shqiptarë.

Sonte zhvillohet finalja e Kupës së Italisë

InfoSport - 15.05.2019

Sonte do të mësohet emri i fituesit të trofeut të Kupës së Italisë, pasi finalen e madhe do ta diskutojnë Lacio dhe Atalanta në “Olimpiko” të Romës. Të dyja skuadrat kanë arritur me plot meritë deri ...

Kupa e Italisë, finalja e shqiptarëve

ABC News - 15.05.2019

Do të jetë një finale mes shqiptarëve ajo e Kupës së Italisë. Tomas Strakosha sfidon Gjimshitin dhe Etrit Berishën, në duelin mes Atalantës dhe Lacios në “Olimpiko” të Romës.

Përballje shqiptare sonte në finale të Kupës së Italisë

Gazeta Express - 15.05.2019

Sonte në stadiumin “Olimpico” të Romës do të zhvillohet ndeshja finale e Kupës ndërmjet Atalantas dhe Lazios Atalanta dhe Lazio do të përballen në mes vete sonte, në ndeshjen finale të Kupës së ...

Ajaxi i Italisë: Përralla e Atalantas po vjen në Ligën e Kampionëve

Gazeta Express - 15.05.2019

Skuadra e Gian Piero Gasperinit është në pozitën e katërt në tabelën e Serisë A dhe të mërkurën, ata e kanë mundësinë që ta fitojnë një trofe për herë të parë që nga viti 1963.

Rikuperim spektakolar i Strakoshës, kthehet titullar në Kupën e Italisë

SOT - 15.05.2019

Lojtarët e Kombëtares kuqezi po luajnë javët e fundit në kampionatet ku aktivizohen, teksa vëmendja është në Itali, ku do të ketë këtë të mërkurë një duel klasik derbi shqiptarësh, sepse Lacio dhe ...

Atalanta dhe Lazio diskutojnë trofeun sonte në “Olimpico”

SuperSport - 15.05.2019

Trofeu i dytë më i rëndësishëm në Itali, Kupa e Italisë do të njohë mbrëmjen e sotme kampionin për sezonin 2018-2019, teksa në stadiumin “Olimpico” të Romës, do të përballen finalistet Atalanta dhe ...

Inzaghi: Duam të ngremë trofeun në shtëpi, e ardhmja ime vendoset në fund të sezonit

SuperSport - 14.05.2019

Lazio do të përballet nesër me Atalantën në sfidën finale të Kupës së Italisë, ndërsa tekniku i bardhekaltërve, Simone Inzaghi doli sot në konferencën e zakonshme për shtyp.

Finalja e Kupës së Italisë, sot Atalanta dhe Lazio diskutojnë trofeun

Albeu.com - 15.05.2019

Kupa e Italisë do të njohë mbrëmjen e sotme kampionin për sezonin 2018-2019, teksa në stadiumin “Olimpico” të Romës, do të përballen finalistet Atalanta dhe Lazio .

Italia njeh sonte fituesin e Kupës

Top Channel - 15.05.2019

Trofeu i dytë më i rëndësishëm në Itali, Kupa e Italisë do të njohë mbrëmjen e sotme kampionin për sezonin 2018-2019, teksa në stadiumin “Olimpico” të Romës, do të përballen finalistet Atalanta dhe ...

Sonte finalja e Kupës së Italisë: Atalanta-Lacio

Alsat - 15.05.2019

Sonte do të zhvillohet finalja e Kupës së Italisë, ku do të përballen Atalanta dhe Lacio. Dy skuadrat kanë arritur me meritë deri në finale, pasi Atalanta ka eliminuar me radhë Kaliarin, Juventusin ...