TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Debati Tahiri-Kodheli/ Ish Ministrja e Mbrojtjes: Radarët u kthyen në punë

Top Channel - 11.09.2019

Mos funksionimi i radarëve të ushtrisë ka dalë si problematikë në gjyqin ndaj Sajmir Tahirit i cili ka përmendur dhe një shkresë drejtuar ish ministres së mbrojtjes, Mimi Kodheli, ku me marrjen e ...

“Të vendosur t’i shkojmë deri në fund shkarkimit të kreut të shtetit”, Meta reagon pas deklaratës së Kodhelit: Sot e ...

SOT - 11.09.2019

Presidenti Ilir Meta tha se nuk dëshiron të flasë në emër të Komisionit të Venecias, i pyetur në lidhje me çështjen e shkarkimit të tij. Meta komentoi edhe deklaratën e Kryetares së Komisionit ...

Kodheli lë pas “goditjen nën brez” të Tahirit, kolegët e suprizojnë në Komisionin e Jashtëm

BalkanWeb - 11.09.2019

Deputetët e maxhorancës dhe opozitës së re në Komisionin e Politikës së Jashtme janë bërë bashkë për të festuar ditëlindjen e ish-ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli.

Meta: E kam përzemër Kodhelin, e urova dhe për ditëlindje

Java News - 11.09.2019

I pyetur nga gazetarët për deklaratën e deputetes Mimi Kodheli se Komisioni i Venezias tashmë e ka gati opinionin dhe rekomandimin për kushtetutshmërinë e dekreteve për zgjedhjet e 30 qershorit, ...

FOTO / Mimi Kodheli feston ditëlindjen, ja surpriza nga deputetët

Java News - 11.09.2019

Ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli kishte sot ditëlindjen, ndaj edhe kolegët e saj në Kryesinë e Kuvendit, i kishin rezervuar një surprizë, në mbledhjen e Komisionit të Jashtëm Parlamentar.

Feston sot ditëlindjen, kolegët i bëjnë surprizën e papritur Mimi Kodhelit/ Nuk do ta besoni se sa vjeç bën ...

SOT - 11.09.2019

Ish-ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ditën e sotme feston ditëlindjen e saj të 55-të. Ditëlindja mesa duket e ka pritur në punë socialisten, megjithatë kolegët e saj politikanë kanë ditur si ta ...

BOMBAT E TAHIRIT/ A shkon ish-ministri deri tek Rama?

Albeu.com - 11.09.2019

Saimir Tahiri tregoi dje gjatë mbrojtjes së tij para trupës së gjykatësve të Gjykatës së Krimeve të Rënda se nuk është një llokmë e lehtë që mund të kapërdihet, nga ata që ai i quajti "forca jashtë ...

Tahiri sulmon ministrat e PS, ironizon shpenzimet e Gjonajt në hotele dhe fajëson Kodhelin për radarët, përmend edhe ...

SOT - 11.09.2019

Ish ministri Saimir Tahiri është bërë sërish protagonist dje pas kërkesës së prokurorisë për ta dënuar me 12 vite burg. Ashtu si gjithmonë, Tahiri ka çuar mesazhe të koduara majtas e djathtas, ndërsa ...

Kodheli i përgjigjet Tahirit: Radarët nuk janë fikur asnjëherë që nga dhjetori 2013, deklaratat e ish-ministrit duhet ...

SOT - 11.09.2019

Ish ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli hodhi poshtë të gjitha akuzat e ish-ministrit Saimir Tahiri për mosfunksionimin e radarëve. Gjatë një interviste televizive, ajo deklaroi se nuk ka pasur asnjë ...

Shkresa top sekret drejtuar ish ministres Kodheli, gazetari shqiptar reagon nga SHBA: Ja cili ishte mesazhi i qartë i ...

SOT - 11.09.2019

Dje, pas seancës maratonë prej 8 orësh në Gjykatën e Krimeve të Rënda, ish ministri i Brendshëm jo vetëm u njoh me pretencën e Prokurorisë e cila kërkon 12 vite burg, por ai ‘shigjetoi’ edhe ish ...

"Shoqes Kodheli i paska ‘djegur’, mos shit kolegët", vjen deklarata e fortë e Edvin Kullurit

SOT - 10.09.2019

Një dokument i publikuar në gjykatë nga ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka sjellë dhe një herë në vëmendje të opinionit publik skandalin e fiksjes së radarëve.

‘Si mund t'i bëja të dyja?’, Tahiri kujton arritjen e tij të madhe kur ishte ministër

SOT - 10.09.2019

Një akuzë absurde e ka konsideruar ish-ministri Tahiri, teksa në vëmendje ka sjellë një nga arritjet e tij më të mëdha teksa drejtonte ministrinë e Brendshme: Pastrimin e Lazaratit nga droga.

Pas Kodhelit, Tahiri i bën "gropën" ministres tjetër të Ramës

Albeu.com - 10.09.2019

Saimir Tahiri është njeriu i ditës sot. Jo vetëm për faktin se e gjithë vëmendja mediatike është tek ai, por edhe prej deklaratave të bëra para prokurorëve dhe gjykatësve.

Deklarata e fortë e Tahirit që mund të burgosë "fiksimin" e Ramës

Albeu.com - 10.09.2019

Është zbardhur një pjesë e dëshmisë së ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri , në sallën e gjyqit të Krimeve të Rënda, ku përkundër akuzave, Prokuroria dha pretencën e 12 viteve burg (8 vite me ...

“Gjuajtje nën brez…”, Kodheli flet për radarët: Nuk janë fikur asnjëherë nga dhjetori 2013

BalkanWeb - 10.09.2019

Ish-ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka folur sot në studion e News24 për çështjen e radarëve që është përmendur në seancën gjyqësore ku u dha pretenca nga ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri.

Trafiku i drogës, çfarë ndodh tani me Mimi Kodhelin pas deklaratës bombë të Tahirit?

Albeu.com - 10.09.2019

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri vijon mbrojtjen e tij përmes avokatëve dhe vetes para trupës gjykuese në Gjykatën e Krimeve të Rënda, pasi prokuroria kërkoi 12 vite burg për të dhe Jaeld ...

Fikja e radarëve për të mbrojtur Habilajt? Tahiri:Teknikisht e pamundur, nuk do më lënë fuqitë derisa...

SOT - 10.09.2019

Ish-ministri Saimir Tahiri ka deklaruar se nuk ka fikur radarët me qëllim mbrojtjen e grupit të Habiljave, teksa ka theksuar se një gjë e tillë është e pamundur për nga mënyra se si ato janë ndërtuar.

Gjyqi ndaj Tahirit, Mimi Kodheli zbulon qëndrimin e PS-së: T’i shkohet deri në fund procesit!

SOT - 10.09.2019

Ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli deklaroi në rubrikën “opinion” se PS-ja e ka lënë në dorën e drejtësisë çështjen e Tahirit Ajo tha se PS ka bërë një veprim, të cilin ndoshta forcat e tjera ...

Ish-ministri i Brendshëm Tahiri: Prokuroria shqiptare gënjen, Italia tha të vërtetën

RTSH - 10.09.2019

Pas shtyrjes se gjyqit ndaj Saimir Tahirit te “Krimet e Rënda”, ish-ministri i Brendshëm ka reaguar përmes një komunikimi të pak minutave më parë me mediat, ku foli rreth akuzave që rëndojnë ...

Saimir Tahiri nxori shkresën ‘TOP SEKRET’ për radarët, reagon për herë të parë Mimi Kodheli

SOT - 10.09.2019

Ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli ka folur lidhur me çështjen e radarëve që u përmend nga Saimir Tahiri gjatë seancës së tij gjyqësore. Kodheli konfirmoi që ish-ministri i Brendshëm i ka nisur ...

Nga Tahiri tek dekriminalizimi, Mimi Kodheli flet pa dorashka: Nuk kemi frikë nga përballjet…

BalkanWeb - 10.09.2019

Ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, emri i së cilës u përmend sot nga ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, i cili theksoi se ka vënë në dijeni në lidhje me “çështjen e fikjes së radarëve” ...

“Unë që zhduka Lazaratin paskam trafikuar drogë?”, Tahiri: Do të luftoj deri në fund për drejtësi

BalkanWeb - 10.09.2019

Gjykata e Krimeve të Rënda në Tiranë ka vendosur të shtyjë seancën në ngarkim të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri për në datë 19 shtator. Tahiri, në një dalje për mediat deklaroi se akuzat që ...

Dëshmia në gjyq/ Tahiri: Si informova me shkresë sekrete Kodhelin për radarët që nuk punonin

BalkanWeb - 10.09.2019

“Në cilësinë e ministrit, i jam drejtuar as kohe me shkresën e datës 29/10/2013, (shkresë sekrete) koleges time, ministres Kodheli, duke e informuar se nuk punon radarët”.

Tahiri i ashpër në gjyq: Informova me shkresë sekrete për radarët

Mapo - 10.09.2019

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar dënimin me 12 vite burg për Saimir Tahirin. Por ky i fundit i ka kundërshtuar ashpër akuzat e prokurorisë. Në dëshminë që ka dhënë në seancë, Tahiri u shpreh ...

Tahiri: Radarët nuk fiken dot, prokuroria kishte 2 vite kohë ta hetonte këtë çështje

Gazeta Express - 10.09.2019

Pas përfundimit të seancës gjyësore maratonë, ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka ritheksuar se në kohën kur shërbente si titullar, e kishte vënë në dijeni kolegen e tij asokohe, ministren e ...

Shkarkimi i Metës/ Kodheli: Mazhoranca, e vendosur t’i shkojë deri në fund zbatimit të ligjit

Medial - 10.09.2019

TIRANË, 10 shtator /MEDIAL/ Kryetarja e Komisionit parlamentar për Politikën e Jashtme, Mimi Kodheli, u shpreh lidhur me shkarkimin e Presidentit të Republikës Ilir Meta se “mazhoranca është e ...

Tahiri për radarët: S’ka mundësi që të fiken, prokuroria kishte dy vjet kohë të hetonte

Botasot - 10.09.2019

Në deklaratën për mediat Tahiri foli edhe për çështjen e fikjes së radarëve. Për të cilën tha se: Në dijeninë time radarët nuk fiken dot, ska mundësi që të fiken.

Mimi Kodheli: Radarët nuk punonin kur erdhëm në pushtet, deklaratat e Tahirit janë një goditje nën brez

Gazeta Tema - 10.09.2019

Pas deklaratave të ish-ministrit Saimir Tahiri se i kishte dërguar shkresë ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli në lidhje me fikjen e radarëve, kjo e fundit mohon që radarët të mos kenë punuar ...

Tahiri për radarët: S’ka mundësi që të fiken, prokuroria kishte dy vjet kohë të hetonte

Top Channel - 10.09.2019

Në deklaratën për mediat Tahiri foli edhe për çështjen e fikjes së radarëve. Për të cilën tha se: Në dijeninë time radarët nuk fiken dot, ska mundësi që të fiken.