TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Batatina: Llapi do ta kërkojë titullin në sezonin e ri

Telegrafi - 15.05.2019

Pas humbjes nga Feronikeli, Llapi ka mbetur edhe matematikisht jashtë garës për titullin e Ipko Superligës së Kosovës në futboll. Skuadra e Tahir Batatinës pësoi (1-3) para tifozëve në stadiumin ...

Josa: Do të jetë vështirë ndaj Feronikelit

Telegrafi - 15.05.2019

Falë fitores ndaj Trepçës ’89, Prishtina vazhdon të jetë në garë për titull në Ipko Supërligën e Kosovës dhe trofeun do ta kërkojë në javën finale kundër Feronikelit.

Titulli vendoset në javën e fundit

Botasot - 15.05.2019

Janë zhvilluar katër ndeshje në kuadër të javës së 32-të në IPKO Superligë. Dy skuadrat kryesuese, Feronikeli dhe Prishtina shënuan fitore, prandaj titulli i kampionit do të vendoset pikërisht në ...

Pas epërsisë që krijoi ndaj Llapit, Feronikeli nisi të mendonte për përballjen ndaj Prishtinës

Telegrafi - 15.05.2019

Trajneri i Feronikelit, Zekirija Ramadani, e ka komentuar ndeshjen kundër Llapit, të cilën skuadra e tij e fitoi me rezultat 3-1 në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë.

Josa shokon me deklaratën për ‘Niklin’

Botasot - 15.05.2019

Prishtina ka shënuar fitore ndaj Trepçës ’89 duke e dërguar Superligën e Kosovës në një finale, ku në ndeshjen e fundit që do të zhvillohet mes Feronikelit dhe Prishtinës do të vendoset për kampionin ...

Batatina e thotë hapur

Botasot - 15.05.2019

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka deklaruar se arsyeja e humbjes ishte motivimi më i madh i skuadrës së Feronikelit për këtë takim. Batatina deklaroi për Supersport Kosova se rasti i Valmir Veliut ...

Fitojnë Feronikeli e Prishtina, finale e madhe për titullin

SuperSport - 15.05.2019

Titulli i IPKO Superligës së Kosovës do të vendoset në finalen e madhe, mes Feronikelit dhe Prishtinës, në stadiumin “Rexhep Rexhepi”. Në javën e parafundit të kampionatit, si kryesuesit nga Drenasi ...

Feronikeli – Prishtina, finalja e madhe për titull kampion

Koha.net - 15.05.2019

Xhiroja e fundit e Superligës së Kosovës do të sjellë finalen e madhe për titullin e kampionit. Feronikeli, si lider aktual, pret në “Rexhep Rexhepi” Prishtinën pretendente në ndeshjen vendimtare për ...

Feronikeli një hap larg titullit, pas fitores në derbi ndaj Llapit

Gazeta Express - 15.05.2019

Feronikeli e ka mundur bindshëm 3:1 Llapin në një ndeshje derbi, duke iu ofruar shumë pranë titullit kampion në Superligë një javë para përfundimit të sezonit.

Feronikeli mposht Llapin – në xhiron e fundit zhvillohet finalja e zjarrtë ndaj Prishtinës

Telegrafi - 15.05.2019

Feronikeli e ka fituar ndeshjen e parafundit sezonale përballë njërit prej rivalëve të deritanishëm për titull, Llapit. Në sfidën e zhvilluar në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, mysafirët ...

Feronikeli ia shënon dy gola të shpejtë Llapit, Prishtina në epërsi ndaj Trepçës ‘89

Gazeta Express - 15.05.2019

Feronikeli është duke e mposhtur bindshëm 3:1 Llapin në derbin e javës në Superligë, i cili po zhvillohet momentalisht në Podujevë. Prishtina, ndërkohë, është duke fituar ndaj Trepçës ’89 në ...

Shumë tifozë të Llapit lëshojnë stadiumin: E akuzojnë Batatinën për lëshim të ndeshjes

Telegrafi - 15.05.2019

Llapi po pëson humbje në shtëpi nga Feronikeli me rezultat 3-1. Dy gola të pranuar shpejtë në pjesën e dytë, kanë bërë që shumë tifozë llapjanas të irritohen me lojën e skuadrës së zemrës.

Valmir Veliu pritet nga tifrozët llapjanas para ndeshjes Llapi – Feronikeli, duartrokitje dhe dhuratë për talentin e ...

Telegrafi - 15.05.2019

Futbollisti i Llapit, Valmir Veliu, ishte lëndua në ndeshjen e fundit ndaj skuadrës së Prishtinës, ku me urgjencë ishte dërguar në spital. Veliu kishte humbur ndjenjat dhe u nevojit ndërhyrja e ...

Pa fitues në derbin Llapi – Feronikeli dhe në ndeshjen Prishtina – Trepça ’89 pas pjesëve të para

Gazeta Express - 15.05.2019

Llapi dhe Feronikeli janë duke barazuar 1:1 në Podujevë, pas pjesës së parë të derbit që pritet të luajë rol përcaktues të kampionit të këtij edicioni në Ipko Superligë.

Përfundojnë pjesët e para të ndeshjeve të Superligës

Zeri - 15.05.2019

Në Superligën e Kosovës po luhen ndeshjet e xhiros së parafundit. Pas 45 minutave të para në kryendeshjen e javës, Llapi po barazon me Feronikelin 1-1 kurse në “paqe” është edhe ndeshja mes ...

Dy gola të shpejtë në derbin Llapi – Feronikeli

Gazeta Express - 15.05.2019

Llapi dhe Feronikeli janë duke luajtur baras 1:1 në derbin mbase përcaktues të kampionit të këtij sezoni në Ipko Superligë. Lideri i Superligës Feronikeli e nisi takimin furishëm dhe më mirë, dhe pas ...

Formacionet zyrtare: Llapi - Feronikeli

Zeri - 15.05.2019

Në kuadër të javës së 32-të në Superligën e Kosovës, lideri Feronikeli është nikoqir i Llapit. Në “Zahir Pajaziti” në Podujevë, do të zhvillohet kryendeshja e kësaj jave në elitën e futbollit ...

Formacionet zyrtare: Prishtina – Trepça ’89

Telegrafi - 15.05.2019

Prishtina do të ketë një përballje tejet të vështirë në javën e 32-të në Ipko Superligën e Kosovës, pasi do të luajë kundër Trepçës ’89. Kryeqytetasit janë në garë për titullin e ligës së Kosovës me ...

Feronikeli luan ndeshjen vendimtare ndaj Llapit për titull, formacionet zyrtare

Telegrafi - 15.05.2019

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes kryesore të javës së 32-të në Ipko Superligës e Kosovës në mes të Llapit dhe Feronikelit. Llapajanët do ta presin skuadrën nga Drenasi në stadiumin ...

Formacionet zyrtare Llapi – Feronikeli dhe Prishtina - Trepça ‘89

Koha.net - 15.05.2019

Sot prej orës 16:00, Llapi pret në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë Feronikelin, ndërsa Prishtina në stadiumin "Fadil Vokrri" Trepçën '89, në kuadër të xhiros së parafundit të kampionatit të ...

IPKO Superliga sjell katër ndeshje sot, sytë kah Llapi –Feronikeli

Gazeta Express - 15.05.2019

Xhiroja e 32-të e IPKO Superligës do ta sjellë një tjetër derbi këtë mesjavë, atë ndërmjet Llapit dhe Feronikelit. Sot na presin edhe ndërsa tri ndeshje tjera interesante Pas ndeshjet Prishtina – ...

Tahir Batatina nuk ua plotëson dëshirën “Legjendave” për ndeshjen kundër Feronikelit

Telegrafi - 15.05.2019

Sot do të zhvillohet xhiroja e parafundit në kuadër të Superligës së Kosovës në futboll. Llapi do të jetë nikoqir para shikuesve të vetë në Zahir Pajaziti të skuadrës së Feronikelit.

“Legjendat” kërkojnë që Llapi të luajë me ekipin junior ndaj Feronikelit

Telegrafi - 15.05.2019

Sot do të zhvillohet xhiroja e parafundit në kuadër të Superligës së Kosovës në futboll. Llapi do të jetë nikoqir para shikuesve të vetë në Zahir Pajaziti të skuadrës së Feronikelit.

Zyrtare: Sfida Llapi - Feronikeli gjykohet nga gjashtë gjyqtarë

Zeri - 15.05.2019

Përballja e sotme Llapi - Feronikeli do të gjykohet nga gjashtë gjyqtarë, raporton Zëri.info. Ndonëse dje ishte paralajmëruar në njoftimin e Federatës së Futbollit të Kosovës se ndeshja do të ...

Bastoret e heqin nga “loja” ndeshjen e Kosovës, Llapi – Feronikeli

Gazeta Express - 15.05.2019

Sindromi i dyshimeve për kurdisje të ndeshjeve në futbollin kosovar në fund të kampionatit i ka prekur edhe kompanitë më të mëdha botërore të basteve.

Akti i parafundit!

Zeri - 15.05.2019

Vëmendja e opinionit futbolldashës të Kosovës do të jetë e përqendruar në ndeshjet që do të zhvillohen në Podujevë (Llapi - Feronikeli) dhe Prishtinë (Prishtina - Trepça ’89).

Llapi nikoqir i Feronikelit, Prishtina pret Trepça ’89

Telegrafi - 15.05.2019

Sot gjatë ditës do të zhvillohen katër ndeshje të Superligës së Kosovës në futboll, ku disa gjëra mund të kristalizohen sa i përket renditjes tabelore.

Derbi në Podujevë me shumë peshë para “superfinales”

Koha.net - 15.05.2019

Ndonëse ka humbur hapin për titull të kampionit, Llapi megjithatë mund të ketë ndikimin e vet të madh në garën për të parin në Ipko Superligën e Kosovës në futboll.

Sot zbresin në fushë kryesueset, spikat Llapi-Feronikeli

SuperSport - 15.05.2019

IPKO Superliga e Kosovës do të vijë sot me 3 nga takimet e javës së parafundit, ku në fushë do të zbresin 3 skuadrat që mbajnë vendet e para të renditjes dhe pretendojnë të ngrenë lart titullin ...

Tifozët e Llapit i kërkojnë Batatinës t’ia hapë portën Feronikelit

Gazeta Express - 14.05.2019

Me humbjen ndaj Prishtinës në xhiron e kaluar, skuadra e Llapit pothuajse i ka humbur gjasat për titull të kampionit. Llapi ishte në garë për titull me Prishtinën dhe Feronikeli, por humbja e pësuar ...

Batatina konfirmon mungesat

Botasot - 14.05.2019

Ndeshja kryesore do të zhvillohet nesër (16.00) në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, mes Llapit dhe Feronikelit, në kuadër të javës së 32-të (e parafundit) të elitës së futbollit të Kosovës.

Mos e prishni në fund!

Zeri - 14.05.2019

Superliga e Kosovës në futboll ka hyrë në fazën finale, raporton Zëri.info. Ky kampionat po vlerësohet si një ndër më të suksesshmit në historinë e futbollit kosovar.

Çka po ndodh në fund të kampionatit dramatik?!

Gazeta Express - 14.05.2019

Tahir Batatina dhe Llapi e kanë humbur luftën për titull të kampionit të Kosovës bashkë me humbjen e pësuar të shtunën e kaluar nga FC Prishtina. Mirëpo, llapjanëve pas asaj ndeshje u ka dalë punë me ...

Delegohen gjyqtarët, ja kush referon në Llapi – Feronikeli dhe Prishtina – Trepça ’89

Zeri - 14.05.2019

Federata e Futbollit e Kosovës e ka bërë delegimin e gjyqtarëve për ndeshjet e javës së 32-të në Superligën e Kosovës. Në Podujevë, në ndeshjen derbi të kësaj jave, gjyqtarë kryesor do të jetë Tefik ...

Caktohen gjyqtarët e javës së 32-të, Llapi dhe Feronikeli me marrëveshje e zgjedhin Tefik Malokun

Telegrafi - 14.05.2019

Është bërë delegimi i gjyqtarëve për xhiron 32-të të Ipko Superligës. Derbin e kësaj xhiroje, Llapi – Feronikeli me marrëveshje të klubeve e gjykon gjyqtari nga Podujeva, Tefik Maloku me asistentët ...

FFK merr masa pas deklaratës së Batatinës se Prishtina nuk do të bëhet kampione dhe akuzat rreth Agim Ademit

Zeri - 14.05.2019

Tahir Batatina është deklaruar tejet i hidhëruar pas humbjes që Llapi e pësoi ndaj Prishtinës. Trajneri i Llapit është shprehur tejet i pakënaqur me kushtet që është zhvilluar loja, gjersa u mposhtën ...

Renditja e IPKO Superligës pas javës së 32-të – titulli i kampionit vendoset në Drenas, Trepça ’89 e Gjilani me shumë ...

Telegrafi - 15.05.2019

Xhiroja e fundit e Superligës së Kosovës do të sjellë finalen e madhe për titullin e kampionit. Feronikeli, si lider aktual, pret në “Rexhep Rexhepi” Prishtinën pretendente në ndeshjen vendimtare për ...

Klubet kosovare duhet të kenë kujdes, UEFA po i vëzhgon ndeshjet e fundit të kampionatit

Zeri - 14.05.2019

Edicioni i sivjetmë në elitën e futbollit kosovar, është një ndër kampionatet më interesante në historinë e pasluftës në Kosovë, shkruan Zëri.info. ‘Luftë’ e madhe në fushat e futbollit kosovar po ...

Feronikeli fiton me lehtësi ndaj Llapit

Zeri - 15.05.2019

Feronikeli e ka fituar ndeshjen e parafundit sezonale përballë njërit prej rivalëve të deritanishëm për titull, Llapit. Në sfidën e zhvilluar në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, mysafirët ...

Kastriot Rexha zbulon objektivin e madh të Feronikelit - paralajmëron kundërshtarët e radhës

Zeri - 14.05.2019

Ka shënuar 21 gola në edicionin e sivjetmë të Superligës së Kosovës në futboll, duke i ndihmuar Feronikelit të mbajë kreun e tabelës pas javës së 31-të të ligës më cilësore të futbollit në vend.

Kastriot Rexha nuk e kishte pritur këtë formë, vlerëson lart edhe disa sulmues

Zeri - 14.05.2019

Ka shënuar 21 gola në edicionin e sivjetmë të Superligës së Kosovës në futboll, duke i ndihmuar Feronikelit të mbajë kreun e tabelës pas javës së 31-të të ligës më cilësore të futbollit në vend.

Mirel Josën e favorizojnë statistikat për dy ndeshjet e radhës

Zeri - 14.05.2019

“Timonieri” Mirel Josa po lufton që skuadra e Prishtinës ta rikthejë titullin në kryeqytet pas pesë vjetëve. Në një intervistë për gazetën “Zëri” Josa i komenton dy finalet e radhës për Prishtinën në ...

Bastoret e ‘fshijnë’ ndeshjen e Kosovës, Llapi – Feronikeli

Zeri - 15.05.2019

Kompania më e madhe e basteve “bet365” e ka hequr nga opsioni ndeshjen ndërmjet Llapit dhe Feronikelit, të cilën nuk e ka në dispozicion në uebfaqen e vetë zyrtare.

Tifozët e Llapit i kërkojnë Batatinës t’ia hapë portën Feronikelit

Botasot - 15.05.2019

Me humbjen ndaj Prishtinës në xhiron e kaluar, skuadra e Llapit pothuajse i ka humbur gjasat për titull të kampionit. Llapi ishte në garë për titull me Prishtinën dhe Feronikeli, por humbja e pësuar ...

Sfida mes Prishtinës dhe Feronikelit në sytë e Mirel Josës

Telegrafi - 14.05.2019

“Timonieri” Mirel Josa po lufton që skuadra e Prishtinës ta rikthejë titullin në kryeqytet pas pesë vjetëve. Në një intervistë për gazetën “Zëri” Josa i komenton dy finalet e radhës për Prishtinën në ...