TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Inspektorët e komunës vëzhgojnë nga afër vendosjen e flamurit të Kosovës

Lajmi.net - 13.02.2018

Pas urdhërit të kryeministrit Haradinaj, ka filluar ngritja e flamurit të Kosovës “Te Rrethi” në Prishtinë. Gazetarët e lajmi.net raportojnë se në vendin e ngjarjes kanë dalur edhe inspektorët e ...

Fillon ngritja e flamurit të Kosovës “Te Rrethi” në Prishtinë (Foto)

Lajmi.net - 13.02.2018

Pas shumë debatesh, në këto momente ka filluar ngritja e flamurit të Kosovës “Te Rrethi” në Prishtinë, raporton lajmi.net Gazetarët nga vendi ngjarjes raportojnë se në afërsi ka edhe forca të shtuara ...

Shkëlzen Maliqi tregon si mund të zgjidhet ‘Çështja e Flamujve’

Lajmi.net - 13.02.2018

Opinionisti Shkëlzen Maliqi ka thënë se Çështja e Flamujve në të vërtetë nuk është aspak e tillë, ose nuk duhet të jetë, pasi edhe flamuri i shtetit, edhe ai kombëtar, janë të dyja simbole tona.

Po largohet flamuri kombëtar “Te Rrethi”, për t’u vendosur ai i Kosovës

Telegrafi - 13.02.2018

Derisa debatet se cili flamur duhet të vendoset “Te Rrethi” në hyrje të Prishtinës, aktualisht disa persona janë duke e larguar flamurin kombëtar për ta vendosur atë shtetëror.

Kundër dhe për Flamurin Shtetëror e Kombëtar “Te Rrethi”

Koha.net - 13.02.2018

Në hyrje të Prishtinës po vazhdon të qëndrojë flamuri kuq e zi, raporton KTV . Por ai mund të largohet, pasi këtë e ka urdhëruar kryeministri Ramush Haradinaj.

ZYRTARE: Flamuri i Kosovës vendoset sonte

Lajmi.net - 13.02.2018

Debatet për vendosjen apo jo të flamurit shtetëror në Prishtinë po shkojnë drejt fundit. Kjo pasi tashmë shtë zyrtare se flamuri i Kosovës do të vendoset sonte “Te Rrethi”.

Njësia Speciale te rrethi i flamurit në Prishtinë (Foto)

Lajmi.net - 13.02.2018

Në orët e mbrëmjes, forca të shtuara të Policisë janë prezente në afërsi të “Rrethit”. Pikërisht në zonën ku po pritet vendosja e flamurit të Kosovës brenda pak minutash.

Haradinaj mbyll debatin: Kam kërkuar vendosjen e flamurit të Kosovës në Prishtinë

Lajmi.net - 13.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë sot në mbledhjen e qeverisë se ka kërkuar që flamuri i Kosovës të vendoset në Prishtinë. “Nuk ka shqiptar qe nuk e don flamurin kombëtar, por 17 ...

Haradinaj jep urdhër për vendosjen e flamurit të Kosovës “Te Rrethi”

Koha.net - 13.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës të mbajtur sot gjatë ditës, ka thënë se ka dhënë detyrë për vendosjen e flamurit të Kosovës “Te Rrethi” në hyrje të ...

Haradinaj: Kam urdhëruar vendosjen e flamurit shtetëror ‘Te Rrethi’

Telegrafi - 13.02.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka deklaruar se ka urdhëruar vendosjen e flamurit shtetëror “Te Rrethi” në Prishtinë. “Sot kam dhëne detyrë që flamuri i Kosovës te vendoset ‘Te Rrethi’.

Kryeministri tha të vendoset flamuri i Kosovës “Te Rrethi”, urdhri i tij s’u zbatua ende

Gazeta Express - 13.02.2018

Flamuri Kombëtar vazhdon të valojë në hyrje të Prishtinës, pavarësisht se kryeministri urdhëroi që krahas tij të vendoset edhe flamuri i ...

Ndodh çudia, Flamuri Kombëtar vendoset aq lart sa shteti i Kosovës s'ka mundësi t'i afrohet (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.02.2018

Ka ditë me radhë që disa persona nëpërmjet internetit hodhën idenë që të vendoset edhe flamuri i Kosovës te rrethi në Prishtinë si kundërpërgjigje ndaj Vetëvendosjes që e vunë flamurin kombëtar para ...

Haradinaj thotë se ka urdhëruar vendosjen e flamurit të Kosovës te rrethi

Gazeta Express - 13.02.2018

Kryeministri, Ramush Haradinaj, ka deklaruar në mbledhjen e Qeverisë së sot do të bëhet vendosja e flamurit shtetëror të Kosovës në hyrje të ...

Flamuri i Kosovës vendoset sot, Haradinaj autorizon MAP-in ta bëjë një gjë të tillë

Lajmi.net - 13.02.2018

Flamuri shtetëror i Kosovës është raportuar se gjatë ditës së sotme do të vendoset afër rrethit ku momentalisht valëvitet ai i Shqipërisë, dhe jo në të njëjtin bashkë me atë kombëtar.

Flamuri kombëtar nuk hiqet nga rrethi ndërsa i Kosovës mund të vendoset në rreth tjetër

Albeu.com - 13.02.2018

Flamuri i Kosovës ende nuk është vendosur te rrethi në Prishtinë, ani pse ishte paralajmëruar një ditë më parë. Nga Protokolli i shtetit thonë se janë dy opsione dhe vendosja e flamurit do të ndodhë ...

Flamuri i Kosovës nuk vendoset përkrah atij të Shqipërisë, ky është rrethi tjetër /FOTO

Lajmi.net - 13.02.2018

Pas mospajtimeve ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Komunës së Prishtinës, Protokolli Shtetëror ka marrë udhëzimin që sot të vendosë flamurin e Republikës së Kosovës te ‘Rrethi”.

Shkruan Arben Idrizi: Për flamurin

Gazeta Express - 13.02.2018

Flamuri i Shqipërisë te rrethi dhe flamuri i Serbisë në Graçanicë apo në veri të Kosovës, aty ku duhej të ishte (vetëm) flamuri i Kosovës, janë shenjë se kurorëzimi i vuajtjeve tona me pavarësinë e ...

Situatë e qetë te ‘rrethi’, flamuri i Kosovës ende nuk është vendosur

Lajmi.net - 13.02.2018

Pas mospajtimeve ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Komunës së Prishtinës, Protokolli Shtetëror ka marrë udhëzimin që sot të vendosë flamurin e Republikës së Kosovës te ‘Rrethi i Spitalit’.

Tërhiqet grupi që do pengonte vendosjen e flamurit të Kosovës te rrethi

Albeu.com - 13.02.2018

Një faqe e krijuar mbrëmë në Facebook që bëri thirrje që të mbrohet flamuri kombëtar te Rrethi i Flamurit në Prishtinë është tërhequr sot Por, kështu nuk kanë vepruar qytetarë të shumtë që e kanë ...

VV'ja nuk lejon vendosjen e flamurit të Kosovës, shteti gjen një rreth tjetër

Gazeta Express - 13.02.2018

Flamuri i Kosovës ende nuk është vendosur te Rrethi në Prishtinë, ani pse ishte paralajmëruar një ditë më parë. Nga Protokolli i Shtetit thonë për Express se janë dy opsione dhe vendosja e flamurit ...

Sot vendoset flamuri shtetëror te rrethi në Prishtinë

Zhurnal - 13.02.2018

Sot vendoset flamuri shtetëror te rrethi në Prishtinë Prishtinë, 13 shkurt - Protokolli Shtetëror ka marrë udhëzimin dje që ta bëjë sot vendosjen e flamurit shtetëror në zonën që njihet si “Rrethi i ...

Sot vendoset flamuri shtetëror te ‘rrethi’ në Prishtinë

Lajmi.net - 13.02.2018

Protokolli Shtetëror ka marrë udhëzimin dje që ta bëjë sot vendosjen e flamurit shtetëror në zonën që njihet si “Rrethi i Spitalit”. Kjo është konfirmuar edhe nga Ministria e Punëve të Jashtme, që ...

Ata që duan të “derdhin gjak” për flamurin te "Rrethi" fillojnë të dalin aty

Gazeta Express - 13.02.2018

Një faqe e krijuar mbrëmë në Facebook që bëri thirrje që të mbrohet flamuri kombëtar tek Rrethi i Flamurit në Prishtinë është tërhequr ...

VV’ja sot mund të pengojë vendosjen e flamurit të Kosovës te rrethi

Gazeta Express - 13.02.2018

Sot është paralajmëruar vendosja e flamurit shtetëror te rrethi në hyrje të kryeqytetit kosovar. Kjo gjë po përkrahet nga shumë fytyra publike dhe qytetarë, por të njëjtën gjë po e bëjnë disa të ...

Sveçla thotë se PDK ia shkaktoi vendit një milion probleme më të mëdha se flamujt

Koha.net - 12.02.2018

Deputeti i Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, ka ftuar aktivistët e PDK-së që ishin iniciatorë për vendosjen e flamurit shtetëror në hapësirën “Te Rrethi”, që të mos merren me flamuj, “por me problemet që ...

Thirrje për ta mbrojtur flamurin kombëtar “Te Rrethi”, s’duan vendosjen e atij shtetëror

Koha.net - 12.02.2018

Një faqe në Facebook është krijuar për të bërë thirrje që të mbrohet flamuri kombëtar shqiptar, në vendin e njohur tashmë si te Rrethi i Flamurit. “Nesër nga ora 08:00 në mëngjes takohemi te Rrethi i ...

Po largohet flamuri kombëtar “Te Rrethi”, për tu vendosur ai i Kosovës

Almakos - 13.02.2018

Derisa debatet se cili flamur duhet të vendoset të rrethi në hyrje të Prishtinës, momentalisht disa persona janë duke e larguar flamurin kombëtar për ta vendosur atë shtetëror.

Njësia Speciale mbërrin te rrethi i flamurit në Prishtinë

Albeu.com - 13.02.2018

Në orët e mbrëmjes, forca të shtuara të Policisë janë prezente në afërsi të “Rrethit”. Pikërisht në zonën ku po pritet vendosja e flamurit të Kosovës brenda pak minutash.

Haradinaj: Nuk ka shqiptar që nuk e do flamurin kombëtar

Albeu.com - 13.02.2018

Kryeministri i Kosovës , Ramush Haradinaj ka thënë sot në mbledhjen e qeverisë se ka kërkuar që flamuri i Kosovës të vendoset në Prishtinë. “Nuk ka shqiptar qe nuk e don flamurin kombëtar , por 17 ...

Haradinaj: Kam urdhëruar vendosjen e flamurit shtetëror Te Rrethi

Albeu.com - 13.02.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj , ka deklaruar se ka urdhëruar vendosjen e flamurit shtetëror “Te Rrethi ” në Prishtinë. “Sot kam dhëne detyrë që flamuri i Kosovës te vendoset ‘Te Rrethi ’.

Haradinaj kërkon që flamuri i Kosovës të vendoset pranë flamurit kombëtar

Albeu.com - 13.02.2018

Flamuri shtetëror i Kosovës është raportuar se gjatë ditës së sotme do të vendoset afër rrethit ku momentalisht valëvitet ai i Shqipërisë, dhe jo në të njëjtin bashkë me atë kombëtar.

Arifi: Qeveria do t’i marrë të gjitha obligimet që i takojnë për vendosjen e flamurit

Lajmi.net - 12.02.2018

Vendosja e flamurit të Kosovës te ‘rrethi’ i Prishtinës ka shkaktuar reagime nga më të ndryshmet. Mospajtime rreth vendosjes së flamurit ka ndërmjet qeverisë dhe komunës së Prishtinës.

Asambleisti i VV-së thërret për rezistencë, kërkon të mos vendoset flamuri i Kosovës

Lajmi.net - 12.02.2018

Egzon Azemi, asamblist i Vetëvendosjes në komunën e Prishtinës ka dalur kundër vendosjes së flamurit shtetëror te “Rrethi” në Prishtinë. Në një status në facebook ai madje ka paralajmëruar edhe ...

Qeveria pyet Shpend Ahmetin: Me cilin ligj e vendose flamurin e Shqipërisë në hyrje të Prishtinës?

Lajmi.net - 12.02.2018

Vendosja e flamurit shtetëror të Kosovës në rrethin kryesor të Prishtinës, po shkakton polemika ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Komunës Prishtinës. Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, kishte thënë ...

Bajraktarë, flamurtarë dhe hokatarë

Java News - 12.02.2018

Shoqëritë e tjera flasin për të arritura të prekshme, ndër ne zhvillohen kacafytje për flamuj. Nga Enver Robelli Në prag të 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës sërish në kthinat e mediave sociale ...

Havolli: Propozimin për ta rregulluar çështjen e flamurit do ta procedoj në seancë të rregullt

Koha.net - 12.02.2018

Sot Departamenti i Protokollit të Shtetit i cili funksionon në kuadër të MPJ-së, ka marrë vendim që të vendoset edhe një shtizë për flamurin e Kosovës pranë atij kombëtar “Te Rrethi”.

Flamuri shtetëror do të vendoset përkrah atij kombëtar në hyrje të Prishtinës

Alb Portali - 12.02.2018

Loading... Departamenti i Protokollit të Shtetit është udhëzuar për ta vendosur flamurin shtetëror të Kosovës në hyrje të Prishtinës. Ne zonën që njihet si “Te rrethi”, flamuri i Kosovës, do të ...

Beqiri – Ahmetit: Mos u korit, 50 flamuj do t`i vendosja

Alb Portali - 12.02.2018

Loading... Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, njëherit ish-kryetar i Prishtinës, Ismet Beqiri ka komentuar çështjen e vendosjes së flamurit të Kosovës te rrethi në hyrje të Prishtinës.

Protokolli i Shtetit e vendos nesër flamurin e Kosovës te Rrethi në Prishtinë

Lajmi.net - 12.02.2018

I pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, e hoqi përgjegjësin nga vetja, duke thënë se nuk është në përgjegjësinë e tij vendosja e flamurit të Kosovës në Prishtinë, për nder të dhjetë vjetorit të ...

Flet iniciatori për vendosjen e flamurit të Kosovës te rrethi: Vetëvendosje më kërcënoi

Gazeta Express - 12.02.2018

Ishte mesnata e 27 nëntorit të vitit 2013 kur rrethrrotullimi kryesor i Prishtinës, mori pamjen më ndryshe se ditëve të tjera. Kjo pasi që në këtë pjesë më nuk valëvitej flamuri i Kosovës, por ai ...

Gjendet zgjidhja më e mirë, pranë flamurit kombëtar do të vendoset edhe i Kosovës

Albeu.com - 12.02.2018

Departamenti i Protokollit të Shtetit që funksionon në kuadër të Ministrisë së Punëve të Jashtme nesër do ta vendos flamurin e Republikës së Kosovës te Rrethi.

Rikthehet flamuri i Kosovës përkrah atij kombëtar “Te Rrethi”

Koha.net - 12.02.2018

Departamenti i Protokollit të Shtetit i cili funksionon në kuadër të MPJ-së, ka marrë vendim që të vendoset edhe një shtizë pranë flamurit ndërkombëtar.

Protokolli i Shtetit nesër e vendos flamurin e Kosovës te Rrethi

Gazeta Express - 12.02.2018

Departamenti i Protokollit të Shtetit që funksionon në kuadër të Ministrisë së Punëve të Jashtme nesër do ta vendos flamurin e Republikës së Kosovës te Rrethi.

​Ish-drejtori i Shpend Ahmetit, Sali Zyba, e kishte hequr flamurin e Kosovës nga rrethi te spitali

Gazeta Express - 12.02.2018

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sali Zyba akuzohej se kishte hequr flamur e Kosovës nga rrethi i njohur “te Spitali”, në hyrje të Prishtinës. Për këtë veprim, ndaj ish-drejtorit të Komunës së ...

Deputetit të VV-së i pengon kërkesa për vendosjen e flamurit të Kosovës te “Rrethi”

Lajmi.net - 12.02.2018

Deputetit të Lëvizjes Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, nuk po i pëlqen ideja e vendosjes së flamurit të Kosovës në hapësirën te "Rrethi", në hyrje të Prishtinës.

Vendosja e flamurit të Kosovës të rrethi kryesor në Prishtinë po mbetet veç ëndërr

Gazeta Express - 12.02.2018

Vendosja e flamurit të Kosovës në rrethin kryesor të kryeqytetit është bërë temë që po zë vend çdo ditë në opinion. Liderë të rëndësishëm të vendit dhe qytetarë të Kosovës, kanë kërkuar qe për ...

“Dikush po thotë se flamuri i Kosovës nuk do të lejohet nesër ‘te rrethi’ – ‘do të derdhim gjak”

Ina - 13.02.2018

Një faqe në Facebook është krijuar për të bërë thirrje që të mbrohet flamuri kombëtar shqiptar, në vendin e njohur tashmë si te Rrethi i Flamurit. “Nesër nga ora 08:00 në mëngjes takohemi te Rrethi i ...

Cakolli: Flamuri shtetëror do të valojë me flamurin kombëtar më 17 shkurt 2018!

Lajmi.net - 11.02.2018

Diskutimit për Flamurin e shtetit të Kosovës në Prishtinë, iu bashkua edhe zv. ministri, Bujar Cakolli, i cili me një postim, ka theksuar se në këtë vikend nuk kishte optimizëm, por jep një ...

Pacolli: Kemi mysafirë të huaj gjatë festës, Komuna ta vendosë flamurin e Kosovës ‘te rrethi’

Lajmi.net - 11.02.2018

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, i ka bërë thirrje Komunës së Prishtinës, për ta vendosur flamurin e Kosovës në rrethrrotullimin në hyrje të Prishtinës.

Havolli e quan Ahmetin përfaqësues zyrtar të ankesave

Koha.net - 12.02.2018

Asamblisti i LDK-së, Sokol Havolli, i është përgjigjur kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmeti, që në një prononcim për Koha.net ka thënë se ky i pari është mirë që fillimisht të mësojë ligjet e rolin ...