TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Vuçiç pranon kompromisin me Kosovën”

Top Channel - 10.08.2018

“Vuçiç do të pranojë kompromisin në përcaktimin e kufirit me Kosovën vetëm për një arsye, që Serbia të plotësojë kushtin e fundit për bashkimin në BE”.

Vuçiç do të flasë për Kosovën në takimin e shtatorit me Putin

ABC News - 09.08.2018

Sipas mediave serbe në takimin e 15 shtatorit në Moskë me presidentin rus Putin, kreu i shtetit Aleksandër Vuçiç do të flasë për Kosovën. Ndërkohë bëhet e ditur se në nëntor të këtij viti Putin do të ...

Vuçiç: Politika ime për demarkacion të saktë me shqiptarët e Kosovës

ABC News - 09.08.2018

Duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç u shpreh se mbështet demarkacionin me shqiptarët e Kosovës, dhe se kjo është pjesë e rëndësishme e politikës së tij.

“Reuters”: Vuçiç pranon kompromisin me Kosovën

Botasot - 10.08.2018

“Vuçiç do të pranojë kompromisin në përcaktimin e kufirit me Kosovën vetëm për një arsye, që Serbia të plotësojë kushtin e fundit për bashkimin në BE”.

Korrigjimi i kufijve/ Korrigjimi i kufijve Vuçiç viziton Kosovën në muajin shtator

Mapo - 08.08.2018

Muaji shtator vlerësohet si periudhë me rëndësi të madhe për zgjidhjen përfundimtare të marrëveshjeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Një gjë të tillë ditëve të fundit e ka deklaruar presidenti i ...

Vuçiç mesazh serbëve: Zgjidhja me Kosovën ende larg

ABC News - 08.08.2018

Duke dërguar përfaqësuesin e tij në Mitrovicë, presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka informuar komunitetin serb se zgjidhja e çështjes së Kosovës është ende larg, ndërsa ka paralajmëruar se detajet e ...

Asosacioni i serbëve do formohet e shqiptarët do sherrosen mesvete

Java News - 08.08.2018

Nga Ben Andoni Gati një vit më parë, presidenti serb Vuçiç lajmëroi bashkëqytetarët e tij se në pranverë do t’u kumtonte një lajm, që ishte pak i hidhur.

Vuçiç-serbëve: Në Shtator vij në Kosovë, vendimet i marrim bashkë

Java News - 08.08.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç iu është drejtuar serbëve në Kosovë duke thënë se në shtator do të vijë t’i vizitojë për të diskutuar me ta për të ardhmen e Kosovës duke shtuar se asnjë vendim ...

Reuters: “Vuçiç pranon kompromisin me Kosovën”

Java News - 10.08.2018

“Vuçiç do të pranojë kompromisin në përcaktimin e kufirit me Kosovën vetëm për një arsye, që Serbia të plotësojë kushtin e fundit për bashkimin në BE”.

Korrigjimi i kufijve/ Presidenti serb, Vuçiç vizitë në Kosovë në muajin shtator

Java News - 08.08.2018

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç pritet të vizitojë Kosovën gjatë muajit shtator. Lajmi bëhet i ditur nga mediat serbe. Muaji shtator cilësohet gjithashtu si muaji ku priten zgjidhje përfundimtare ...

Vuçiç do vizitojë Kosovën: Do flas me serbët për vendimin mbi kufijtë

SOT - 08.08.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç iu është drejtuar serbëve në Kosovë duke thënë se në shtator do të vijë t’i vizitojë për të diskutuar me ta për të ardhmen e Kosovës duke shtuar se asnjë vendim ...

Reuters: “Vuçiç pranon kompromisin me Kosovën”

Ina - 10.08.2018

“Vuçiç do të pranojë kompromisin në përcaktimin e kufirit me Kosovën vetëm për një arsye, që Serbia të plotësojë kushtin e fundit për bashkimin në BE”.

Vuçiq: Do të pranojë kompromisin me Kosovën

Alsat - 10.08.2018

“Vuçiç do të pranojë kompromisin në përcaktimin e kufirit me Kosovën vetëm për një arsye, që Serbia të plotësojë kushtin e fundit për bashkimin në BE”.