TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Apple largon aplikacionin e përdorur nga protestuesit në Hong Kong

Evropaelire - 10.10.2019

Kompania amerikane, Apple ka larguar një aplikacion që kanë shfrytëzuar protestuesit në Hong Kong për të regjistruar lëvizjet e policisë dhe përdorimin e gazit lotsjellës, duke thënë se aplikacioni ...

Kina kundër aplikacionit që e tregon vendndodhjen e policisë

Gazeta Express - 09.10.2019

Mediet shtetërore kineze e kanë akuzuar kompaninë amerikane “Apple” për përkrahje dhe mbrojtje të protestuesve në protestat gjithnjë e më të dhunshme të Hong Kongut përmes mundësimit të një ...

Protestat në Hong Kong, nuk përjashtohet mundësia e ndihmës nga Kina

VOA - 08.10.2019

Udhëheqësja e Hong Kong-ut Carrie Lam tha të martën se nuk e përjashton mundësinë për ndihmë nga Kina për të përballuar protestat pro-demokracisë, por ajo shtoi se ndjehej e sigurt se Hong Kongu "do ...

Kina kundër aplikacionit që e tregon vendndodhjen e policisë

Botasot - 09.10.2019

Mediet shtetërore kineze e kanë akuzuar kompaninë amerikane “Apple” për përkrahje dhe mbrojtje të protestuesve në protestat gjithnjë e më të dhunshme të Hong Kongut përmes mundësimit të një ...

Apple largon aplikacionin e përdorur nga protestuesit në Hong Kong

Koha.net - 10.10.2019

Kompania amerikane, Apple ka larguar një aplikacion që kanë shfrytëzuar protestuesit në Hong Kong për të regjistruar lëvizjet e policisë dhe përdorimin e gazit lotsjellës, duke thënë se aplikacioni ...

Apple largon aplikacionin e përdorur nga protestuesit në Hong Kong

Flaka - 10.10.2019

Kompania amerikane, Apple ka larguar një aplikacion që kanë shfrytëzuar protestuesit në Hong Kong për të regjistruar lëvizjet e policisë dhe përdorimin e gazit lotsjellës, duke thënë se aplikacioni ...

Apple heq aplikacionin e përdorur nga protestuesit në Hong Kong

Durres Lajm - 10.10.2019

Kompania amerikane, Apple ka larguar një aplikacion që kanë shfrytëzuar protestuesit në Hong Kong për të regjistruar lëvizjet e policisë dhe përdorimin e gazit lotsjellës, duke thënë se aplikacioni ...

Apple largon aplikacionin e përdorur nga protestuesit në Hong Kong

Botasot - 10.10.2019

Kompania amerikane, Apple ka larguar një aplikacion që kanë shfrytëzuar protestuesit në Hong Kong për të regjistruar lëvizjet e policisë dhe përdorimin e gazit lotsjellës, duke thënë se aplikacioni ...

Apple mbyll një aplikacion të përdorur nga protestuesit në Hong Kong për të gjurmuar policinë

PC World - 10.10.2019

Kompania amerikane, Apple ka larguar një aplikacion që kanë shfrytëzuar protestuesit në Hong Kong për të regjistruar lëvizjet e policisë dhe përdorimin e gazit lotsjellës, duke thënë se aplikacioni ...

U përdor për të regjistruar lëvizjet e policisë, Apple heq përfundimisht aplikacionin!

Top Channel - 10.10.2019

Apple ka hequr një aplikacion që kanë shfrytëzuar protestuesit në Hong Kong për të regjistruar lëvizjet e policisë dhe përdorimin e gazit lotsjellës, duke thënë se aplikacioni ka shkelur rregullat e ...

Apple mbyll një aplikacion të përdorur nga protestuesit në Hong Kong për të gjurmuar policinë

Medial - 10.10.2019

Kompania amerikane, Apple ka larguar një aplikacion që kanë shfrytëzuar protestuesit në Hong Kong për të regjistruar lëvizjet e policisë dhe përdorimin e gazit lotsjellës, duke thënë se aplikacioni ...

U shfrytëzua për të “spiunuar” lëvizjet e policisë, Apple heq përfundimisht aplikacionin

Gazeta Tema - 10.10.2019

Sipas Apple, aplikacioni, HKmap.live, është “shfrytëzuar në një mënyrë që ka rrezikuar zbatuesit e ligjit dhe banorët”. Apple e ka kundërshtuar edhe më parë këtë aplikacion, që shfrytëzon të dhëna ...