TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Drejtoresha e re e CIA-s, figura e një gruaje të përfshirë në tortura

ABC News - 13.03.2018

Gina Haspel është drejtorja e re e CIA-s, e para grua në historinë amerikane, që mban një post të tillë. Mediat amerikane e shohin si një figurë kontroverse, të përfshirë në tortura.

Trump shkarkon Sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson

Shqipmedia - 13.03.2018

Presidenti Trump ka pushuar nga detyra Sekretarin e Shtetit Rex Tillerson dhe e ka zëvendësuar atë me drejtorin e CIA-s Mike Pompeo, duke bërë një lëvizje madhore në ekipin e sigurisë kombëtare ...

Trump shkarkon Tillersonin, emëron Pompeon

Evropaelire - 13.03.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e shkarkoi nga pozita sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson, duke e zëvendësuar atë me drejtorin e CIA-s, Mike Pompeo.

Trump shkarkon Sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson

Alsat - 13.03.2018

Përmes një postimi surprizë në llogarinë e tij në Twitter, presidenti Donald Trump ka lajmëruar shkarkimin e Rex Tillerson nga posti i Sekretarit të Shtetit.

Mike Pompeo, kreu i dinak i CIAs bëhet kryediplomati i Trump

SOT - 13.03.2018

Mike Pompeo, krei i CIAs i emëruar sot në postin e sekretarit amerikan të shtetit, vjen në një ngritje katapultuese pas vetëm një vit në krye të Agjencisë Qendrore të Inteligjencës së SHBA, ku fitoi ...

Pas shkarkimit të Sekretarit të Shtetit, Trump-it i largohet këshilltari më i lartë ekonomik

BalkanWeb - 13.03.2018

Këshilltari më i lartë ekonomik i Presidentit amerikan Donald Trump, Gary Cohn ka dhënë dorëheqjen, raporton Shtëpia e Bardhë. Ky është i fundit i një sërë largimesh të profilit të lartë të bërë nga ...

Trump shkarkon Sekretarin e Shtetit, karizmatikun Rex Tillerson, e zëvendëson me kreun e CIAs

SOT - 13.03.2018

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka shkaruar nga detyra e sekretarit të shtetit Rex Tillerson. Vendin e Tillerson do ta zerë drejtori i CIA-s, Mike Pompeo.

Tramp e ndërroi Tillersonin, Pompeo sekretar i ri i Shtetit

Idividi - 13.03.2018

Uashington, 13 mars 2018 (MIA) - Presidenti amerikan, Donald Tramp e ndërroi sot sekretarin amerikan të Shtetit, Reks Tillerson. "Majk Pompeo, drejtor i CIA-s, do të jetë sekretari ynë i ri i Shtetit.

Gruaja e emëruar nga Trump si shefe e CIA-s thuhet se udhëhoqi një burg ku torturoheshin të dyshuarit për terrorizëm

Telegrafi - 13.03.2018

Presidenti amerikan, Donald Trump ka njoftuar se ka shkarkuar Sekretarin e Shtetit Rex W. Tillerson dhe e ka zëvendësuar atë me Mike Pompeon, deri më tani drejtor i CIA-s.

Trump shpjegon pse shkarkoi Tillersonin

Lajmi.net - 13.03.2018

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka dhënë arsyet se pse e ka shkarkuar sot Sekretarin e Departamentit Amerikan të Shtetit, Rex Tillerson. Duke folur për reporterët e mbledhur jashtë Shtëpisë së ...

Trump shkarkon Sekretarin e Shtetit Rex Tillerson, ja kush e zëvendëson

Zhurnal - 13.03.2018

Trump shkarkon Sekretarin e Shtetit Rex Tillerson, ja kush e zëvendëson Presidenti i SHBA Donald Trump shkarkon Sekretaren e Shtetit Rex Tillerson, duke e zëvendësuar atë me shefin e CIA-s Mike ...

Kush është Mike Pompeo, Sekretari i ri Amerikan i Shtetit?

ABC News - 13.03.2018

Emërimi i Majk Pompeo, si sekretari i ri amerikan i shtetit përflitej prej kohësh, pasi drejtori i CIA-s është konsideruar gjithnjë, si një nga njerëzit më besnikë të presidentit amerikan Trump.

Zbulohen arsyet, pse u shkarkua Rex Tillerson nga Donald Trump

LajmiFundit - 13.03.2018

Kim Jong Un (Njeriu raketë) është bërë shkak për shkarkimin e sekretarin të Shtetit, Rex Tillerson. Ajo që paralajmëruan mediat që në nëntor të vitit të shkuar, ndodhi dhe një nga njerëzit më të ...

Një grua në krye të CIA-s, për herë të parë

Lajm - 13.03.2018

Presidenti amerikan Donald Trump ka emëruar një femër në krye të CIA-s, Gina Haspel. Lajmi u bë publik para pak minutash nga vetë Donald Trump në Twitter.

Donald Trump zëvendëson Rex Tillersonin me Mike Pompeon

DW - 13.03.2018

Trumpi e bëri deklaratën sapo Tillersoni u kthye nga një udhëtim diplomatik në Afrikë. Postin Tillersoni e mbante që prej shkurtit 2017. Presidenti i SHBA, Donald Trump shkarkon ministrin e Jashtëm ...

Dritëhijet e një shkarkimi të paralajmëruar

Respublica - 13.03.2018

Përmes Twitter-it lajmëroi shkarkimin e Sekretarit të Shtetit, Reks Tillerson, Presidenti amerikan Donald Trump. Timonin e Departamentit të Shtetit do ta marrë shefi i CIA-s Majk Pompeo, për të cilin ...

E njohur si “Gruaja e torturës”, kush është drejtoresha e parë e CIA-s

BalkanWeb - 13.03.2018

SHBA – Për herë të parë drejtimin e CIA-s do ta marrë një femër. Ajo është Gina Haspel dhe ka punuar tek CIA-s që prej vitit 1985. Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka ...

Shkarkimet e Trump, Edi Rama i shkruan Rex Tillerson: E pashë në ëndërr largimin tuaj nga detyra

Respublica - 13.03.2018

Pas lajmit të shkarkimit të Rex Tillerson nga presidenti amerikan Donald Trump, kryeministri shqiptar i ka dërgua një letër ish-sekretarit të DASH. Në letrën që disponohet nga redaksia e “Të ...

Trump shkarkon Sekretarin e Shtetit Rex Tillerson, ja kush e zëvendëson

LajmiFundit - 13.03.2018

Presidenti i SHBA Donald Trump shkarkon Sekretaren e Shtetit Rex Tillerson, duke e zëvendësuar atë me shefin e CIA-s Mike Pompeo Kjo është levizja më e funidt në administratën Trump.

Trump tregon arsyen e shkarkimit të Tillerson: Une dhe Pompeo mendojmë njësoj

Java News - 13.03.2018

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka reaguar për mediat pas vendimit për shkarkimin e Sekretarit amerikan të Shtetit Rex Tillerson dhe emërimit në vend të tij të shefit të CIA-s Mike Pompeo, shkruan ...

Trump shkarkon Tillersonin nga detyra

Lajmi.net - 13.03.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e shkarkoi nga pozita sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson, duke e zëvendësuar atë me drejtorin e CIA-s, Mike Pompeo.

Trump shkarkon Tillerson dhe e zëvendëson me Pompeon

RTSH - 13.03.2018

Presidenti Donald Trump ka bërë dy lëvizje shumë të rëndësishme në administratën e tij. Ai ka shkarkuar nga posti i tij Sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson dhe në vend të tij ka emëruar si ...

Trump shkarkon Tillersonin, e zëvendëson me Pompeon

Portalb - 13.03.2018

Presidenti amerikan Donald Trump ka shkarkuar nga posti i kryediplomatit Rex Tillerson, duke e zëvendësuar atë me drejtorin aktual të CIA-s, Mike Pompeo, transmeton TCH.

Rex Tillerson kurban për “njeriun raketë”, prapaskenat e shkarkimit të sekretarit të Shtetit

BalkanWeb - 13.03.2018

Kim Jong Un, i ashtuquajtur “Njeriu raketë” mendohet të jetë shkaku i shkarkimit të Sekretarit amerikan të Shtetit, Rex Tillerson nga Donald Trump. Kjo pasi sipas mediave amerikane, Rex Tillerson ...

Ndryshime në administratën Trump/Shkarkohet Sekretari i Shtetit Tillerson

ABC News - 13.03.2018

Presidenti amerikan Donald Trump ka shkarkuar sekretarin e shtetit, Reks Tillerson. Kjo është konfirmuar nga vetë kreu i Shtëpisë së Bardhë me anë të një mesazhi në tuiter ku tregon dhe se kush do ta ...

Presidenti Trump shkarkon Sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson

Telegrafi - 13.03.2018

Sekretari i Shtetit, Rex Tillerson, pas një sërë mosmarrëveshjesh me presidentin, Donald Trump është shkarkuar nga pozita. Është “The Washington Post” që raportoi lajmin, i cili dhe vetë presidenti e ...

Trump shkarkon nga detyra Sekretarin e Shtetit Tillerson

VOA - 13.03.2018

Presidenti Trump ka pushuar nga detyra Sekretarin e Shtetit Rex Tillerson dhe e ka zëvendësuar atë me drejtorin e CIA-s Mike Pompeo, duke vënë bërë një lëvizje madhore në ekipin e sigurisë kombëtare ...

Trump shkarkon Tillersonin, e zëvendëson me shefin e CIA-s

Koha.net - 13.03.2018

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka shkarkuar Sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson, nga detyra e tij dhe e ka zëvendësuar me drejtorin e CIA-s, Mike Pompeo.

PROFILI: Trump emëron një grua në krye të CIA-s, njihet si eksperte e torturës

Gazeta Tema - 13.03.2018

Presidenti i SHBA Donald Trump ka shkakruar nga detyra sekretarin e përgjithshëm të shtetit Rex Tillerson dhe në vend të tij ka emëruar shefin i CIA-s Mike Pompeo.

Trump e shkarkon sekretarin Tillerson, në krye të Departamentit të Shtetit vjen shefi i CIA-s

Gazeta Express - 13.03.2018

Presidenti i ShBA’ve Donald Trump e ka shkarkuar nga posti i Sekretarit të Shtetit Rex Tillersonin duke bërë me dije se në vend të tij e ka emëruar drejtorin e CIA’s mike ...

Presidenti Trump nuk ndalet, shkarkon Sekretarin e Shtetit: Ja kush e zëvendëson

Mapo - 13.03.2018

Ishte përfolur prej kohësh, por sot është marrë vendimi. Presidenti amerikan, Donald Trump ka shkarkuar Sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson. Në vend të tij do vendoset shefi i CIA-s, Mike Pompeo.

Lëvizja e papritur: Donald Trump shkarkon sekretarin e Shtetit Rex Tillerson, ja kush e zëvendëson

Gazeta Tema - 13.03.2018

Presidenti i SHBA Donald Trump ka shkakruar nga detyra sekretarin e përgjithshëm të shtetit Rex Tillerson. Në vend të tij Trump ka emëruar shefin i CIA-s, Mike Pompeo.

Lëvizja e papritur e Donald Trump, shkarkon Sekretarin e Shtetit Rex Tillerson

Durres Lajm - 13.03.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka shkarkuar nga puna Sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson. Vendin e tij do ta zërë shefi i shërbimeve inteligjente të CIA-s, Mike Pompeo, ...

Presidenti Trump shkarkon Sekretarin e Shtetit Rex Tillerson

Java News - 13.03.2018

Vetem pak minuta me pare eshte bere publik lajmi se Presidenti i SHBA Donald Trump ka shkarkuar nga puna Sekretarin e Shtetit Rex Tillerson. Ne vend te Tillerson behet e ditur se eshte emruar shefi i ...

“Nju Jork Tajms” e paralajmëroi në dhjetor. Ja pse Trump shkarkoi Rex Tillersonin

Bota.al - 13.03.2018

Në fakt, kjo lëvizje pritej prej muajsh. Që në dhjetor, Nju Jork Tajms kishte shkruajtur se Shtëpia e Bardhë kishte një plan në veprim për të zëvendësuar Tillersonin me Pompeon.

Trump largon Sekretarin e Shtetit dhe vendos një grua në krye të CIA-s

Bota.al - 13.03.2018

Presidenti i SHBA, Donald Trump, largoi dje Rex Tillersonin si Sekretar Shteti dhe tha se do ta zëvendësojë me kreun e CIA-s, Mike Pompeo. “Mike Pompeo, Drejtor i CIA-s, do të jetë Sekretari ynë i ...

Trump shkarkon nga detyra Sekretarin e Shtetit Tillerson

Ina - 13.03.2018

Presidenti Trump ka pushuar nga detyra Sekretarin e Shtetit Rex Tillerson dhe e ka zëvendësuar atë me drejtorin e CIA-s Mike Pompeo, duke bërë një lëvizje madhore në ekipin e sigurisë kombëtare ...

Pas shkarkimit të Sekretarit të Shtetit, Trump-it i largohet këshilltari më i lartë ekonomik

Mapo - 13.03.2018

Këshilltari më i lartë ekonomik i Presidentit amerikan Donald Trump, Gary Cohn ka dhënë dorëheqjen, raporton Shtëpia e Bardhë. Ky është i fundit i një sërë largimesh të profilit të lartë të bërë nga ...

Kush është Mike Pompeo, Sekretari i ri i Shtetit Amerikan

Lajmi.net - 13.03.2018

Emërimi i Mike Pompeo, si sekretari i ri amerikan i shtetit përflitej prej kohësh, pasi drejtori i CIA-s është konsideruar gjithnjë, si një nga njerëzit më besnikë të presidentit amerikan Trump.

Zbulohen arsyet, pse u shkarkua Rex Tillerson nga Donald Trump

Mapo - 13.03.2018

Kim Jong Un (Njeriu raketë) është bërë shkak për shkarkimin e sekretarin të Shtetit, Rex Tillerson. Ajo që paralajmëruan mediat që në nëntor të vitit të shkuar, ndodhi dhe një nga njerëzit më të ...

Trump shkarkon Tillersonin, e zëvendëson me shefin e CIA-s

Alb Portali - 13.03.2018

Presidenti amerikan Donald Trump ka shkarkuar nga posti i kryediplomatit Rex Tillerson, duke e zëvendësuar atë me drejtorin aktual të CIA-s, Mike Pompeo, transmeton TCH. Loading...

PROFILI/ Eksperte e torturës, njihuni me shefen e re të CIA-s, detajet në burgun “Syri i Maces”

Java News - 13.03.2018

Gina Haspel do të bëhet drejtorja e re e CIA-s dhe është gruaja e parë që është zgjedhur ndonjëherë në këtë detyrë. Vendimin e ka marrë Presidenti Donald Trump i cili shkarkoi sot Sekretarin e ...

Donald Trump shkarkon Sekretarin e Shtetit Rex Tillerson

SOT - 13.03.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka shkarkuar nga puna Sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson.Vendin e tij do ta zërë shefi i shërbimeve inteligjente të CIA-s, Mike Pompeo, ...

“New York Times” e paralajmëroi në dhjetor: Ja pse Trump shkarkoi Rex Tillersonin

Gazeta Tema - 13.03.2018

Në fakt, kjo lëvizje pritej prej muajsh. Që në dhjetor, New York Times kishte shkruajtur se Shtëpia e Bardhë kishte një plan në veprim për të zëvendësuar Tillersonin me Pompeon.

CIA: Takimi Trump-Kim jo për spektakël

Zhurnal - 11.03.2018

CIA: Takimi Trump-Kim jo për spektakël Drejtori i Agjencisë Qendrore të Inteligjencës (CIA), Mike Pompeo ka thënë se takimi në mes të presidentit amerikan, Donald Trump dhe liderit verikorean, Kim ...

Takimi me Kim Jong Un? Shefi i CIA-s: Trump nuk luan teatër

SOT - 11.03.2018

A do të sjellë një zgjidhje diplomatike të problemeve apo gjërat do të mbesin njësoj? Kjo është pyetja që shumë shtrojnë, gjithnjë nëse Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump do të takohet me liderin e ...

Trumpi i di rreziqet nga takimi me Kim Jong-Unin, thotë shefi i CIA-s

Koha.net - 11.03.2018

Drejtori i CIA-s, Mike Pompeo, ka mbrojtur vendimin e Donald Trumpit për t’u takuar me liderin verikorean Kim Jong-Un, duke thënë se presidenti amerikan i ka parasysh rreziqet.

Pas shkarkimit të Sekretarit të Shtetit, Trump-it i largohet këshilltari më i lartë ekonomik

Lajmi.net - 13.03.2018

Këshilltari më i lartë ekonomik i Presidentit amerikan Donald Trump, Gary Cohn ka dhënë dorëheqjen, raporton Shtëpia e Bardhë. Ky është i fundit i një sërë largimesh të profilit të lartë të bërë nga ...

New York Times: Përplasjet ‘pas perdeve’ që çuan në shkarkimin e Tillerson

Java News - 13.03.2018

Në fakt, kjo lëvizje pritej prej muajsh. Që në dhjetor, New York Times kishte shkruajtur se Shtëpia e Bardhë kishte një plan në veprim për të zëvendësuar Tillersonin me Pompeon.

Trumpi i di rreziqet nga takimi me Kim Jong-Unin, thotë shefi i CIA-s

Telegrafi - 11.03.2018

Drejtori i CIA-s, Mike Pompeo, ka mbrojtur vendimin e Donald Trumpit për t’u takuar me liderin verikorean Kim Jong-Un, duke thënë se presidenti amerikan i ka parasysh rreziqet.