TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

KQZ zyrtarizon vendimin: Në Kavajë nuk u zhvilluan zgjedhje

SOT - 19.05.2017

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, në mbledhjen e ditës së sotme ka shqyrtuar dhe miratuar projektvendimin në lidhje atë që duhej të ishin zgjedhjet e 7 majit në Kavajë.

KQZ mbyll "Kavajën". Zgjedhjet dështuan, kërkohet datë e re

Top Channel - 19.05.2017

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është mbledhur pasditen e së premtes për t’i dhënë zgjidhje çështjes së datës së zgjedhjeve të reja për Bashkinë e Kavajës.

Civici: Ministri teknik, asnjë të drejtë vendimmarrje

Ora news - 19.05.2017

Disa proçese ekonomike dhe financiare pritet të frenohen apo stopohen me ndërrimin e titullarëve të disa insitucioneve shtetërore. Ekspertët e ekonomisë shprehen se Ministri teknik në krye të ...

Qeveria teknike, ja kush do të jetë ministri i ri i Arsimit

Albeu.com - 19.05.2017

Pas marrë veshjes PS-PD kanë nisur të dalin dhe emrat e parë që mund të vihen në krye të ministrive. Burime nga PD bëjë me dije se Ardian Marashi do të vihet në krye të Ministrisë së Arsimit dhe ...

Pakti për zgjedhjet: Çfarë fituan Rama dhe Basha

Mapo - 19.05.2017

Zbardhet marrëveshja mes kryeministrit dhe kreut të opozitës/ Zgjedhjet më 25 qershor, por PD merr zv.kryeministrin, 6 ministra teknikë dhe katër drejtori që sigurojnë mospërdorjen e administratës në ...

Qeveria teknike, del emri i parë. Kush do jetë ministri i ri i Arsimit (Foto)

BalkanWeb - 19.05.2017

Pas marrëveshjes së arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, kanë nisur të dalin dhe emrat e para që mund të vihen në krye të ministrive.

Zbulohet emri i parë i ministrit teknik të propozuar nga opozita, ja kë do të zëvendësojë (FOTO)

Gazeta Express - 19.05.2017

Pas marrëveshjes së arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, kanë nisur të dalin dhe emrat e parë teknik që mund të vihen në krye të ...

Zgjedhjet shtyhen më 25 qershor, partitë do garojnë pa koalicione, “të vegjlit” më të dëmtuarit

SOT - 19.05.2017

Në bazë të marrëveshjes së arritur ndërmjet palëve politike mazhorancë dhe opozitë, ndryshon përfundimisht data e zgjedhjeve parlamentare. Me dakordësi Rama-Basha kanë konfirmuar 25 qershorin si ...

OSBE-ja me rol “monitorues” për zgjedhjet e qershorit

Gazeta Express - 19.05.2017

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) nuk është autoriteti i vetëm që do të merret me menaxhimin e procesit zgjedhor më 11 ...

Shqipëri: Zgjedhjet do të mbahen më 25 qershor

Alb Portali - 19.05.2017

Marrëveshja e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha parashikon shtyrjen me një javë të datës së zgjedhjeve, nga 18 në 25 qershor dhe regjistrimin e partive të opozitës ...

Marrëveshja PD-PS – Zgjedhjet më 25 qershor, PD merr zv/kryeministrin e 6 ministra teknikë

Antpress - 18.05.2017

Bisedimet për më se tre orë midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Bashën natën midis 17 dhe 18 majit, kanë përfunduar me një marrëveshje të gjerë midis tyre, detajet e të cilës u ...

KQZ mbyll procedurën për Kavajën, tashmë presidenti pritet të caktojë datën e re për zgjedhjet lokale

Java News - 19.05.2017

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është mbledhur pasditen e së premtes për t’i dhënë zgjidhje çështjes së datës së zgjedhjeve të reja për Bashkinë e Kavajës.

Ministrat teknik/ A do të jetë Ardian Marashi ministri i ri i Arsimit?

Java News - 19.05.2017

Pas marrëveshjes së arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, kanë nisur të dalin dhe emrat e para që mund të vihen në krye të ministrive.

Basha merr 6 ministri dhe 5 super drejtora, çfarë plani ka Edi Rama?!

Albeu.com - 18.05.2017

Me marrëveshjen e Rama-Basha duket qartazi që opozita ka marrë mjaft pushtet duke bërë që të shtrohet pyetja: Çfarë plani ka Rama në kokë?! Sipas marrëveshjes, opozita do të ketë të drejtën e ...

Publikohet marrëveshja Rama-Basha. Zgjedhjet me 25 qershor

ABC News - 18.05.2017

Partia Socialiste dhe Partia Demokratike janë koordinuar edhe për orën e saktë të përcjelljes në media të marrëveshjes politike të 18 Majit mes Edi Ramës e Luzlim Bashës.

Zgjedhjet më 25 qershor, PD merr zv/kryeministrin e 6 ministra teknikë

Ora news - 18.05.2017

Partia Demokratike ka shpërndarë për mediat marrëveshjen e arritur më 18 maj me Partinë Socialiste. Sipas marrëveshjes, zgjedhjet do të zhvillohen më 25 qershor.

Zbardhet marrëveshja e firmosur mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës

Java News - 18.05.2017

Përmes një njoftimi për shtyp, Partia Socialiste dhe ajo Demokratike kanë shpërndarë në të njëjtën kohë marrëveshjen e arritur. Pakti politik i 18 Majit 2017 është si më poshtë: Palët në këtë ...

Marrëveshja/ Si e goditi Rama dhe Basha kreun e LSI-së, çfarë vendosën

BalkanWeb - 18.05.2017

TIRANE – Marrëveshja e arritur mes kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama duket se ka prekur edhe Lëvizjen Socialiste për Integrim, konkretisht kreun e kësaj force ...

Marrëveshja Basha-Rama, ja ministrat dhe zyrtarët e lartë që largohen

Java News - 18.05.2017

Marrëveshja politike e 18 Majit mes Lulzim Bashës dhe Edi Ramës përfshin një sërë lëvizjesh në ekzekutiv. Këto ndryshime do të mbeten në fuqi deri ne krijimin e qeverisë së re pas zgjedhjeve të 25 ...

Marrëveshja Rama-Basha: Zv/kryeministri dhe 6 ministritë që i jepen opozitës

BalkanWeb - 18.05.2017

Marrëveshja e plotë e arritur mes kryeministrit, Edi Rama dhe liderit të Partisë Demokratike Lulzim Basha parashikon ndër të tjera dhënien e 7 posteve teknike në qeveri për opozitën.

Marrëveshja, zgjedhjet e Kavajës në të njëjtën ditë me zgjedhjet e përgjithshme

Java News - 18.05.2017

Marrëveshja mes Ramës dhe Bashës ka konkluduar edhe për datën e zgjedhjeve të pjesshme që do të mbahen në Kavajë pasi u shtynë. Në pikën 6 të marrëveshjes thuhet “ Zgjedhjet e pjesëshme për bashkinë ...

18 qershori u vetëdelegjitimua

SOT - 18.05.2017

Prej më shumë se disa muajsh që nga dekretimi i datës së zgjedhjeve parlamentare të 18 qershorit nga Presidenti i Republikës, procesi zgjedhor nisi vetëdelegjitmimin, sepse opozita ngriti një tjetër ...

Të hënën mblidhet Kuvendi, votohet vettingu dhe ndryshimet në qeveri

Ora news - 19.05.2017

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme të hënën e javës së ardhshme për votimin e Komisioneve të vettingut dhe ndryshimeve në qeveri.

KQZ mbyll procedurën për Kavajën, presidenti pritet të caktojë datën e re

Mapo - 19.05.2017

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është mbledhur pasditen e së premtes për t’i dhënë zgjidhje çështjes së datës së zgjedhjeve të reja për Bashkinë e Kavajës.

FOTO/ Zbulohet emri, ja ministri i parë teknik që do të propozojë PD

Ina - 19.05.2017

Duket se po dalin emrat e parë të ministrave teknikë që do të vijnë si propozime nga Partia Demokratike. Pas marrëveshjes së arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, ...

Republikë dhe drejtësi e re; marrëveshja që sjell tërmet në skenën politike

Top Channel - 18.05.2017

Në të njëjtën minutë, të sinkronizuar, selitë e PS dhe PD shpërndanë marrëveshjen politike të 18 maj 2017, me propozimin e PD dhe të pranuar nga PS. Edi Rama dhe Lulzim Basha pas takimit për më shumë ...

Marrëveshja PD-PS, zv/kryeministri dhe 6 ministra i jepen opozitës

SOT - 18.05.2017

Marrëveshja e plotë e arritur mes kryeministrit, Edi Rama dhe liderit të Partisë Demokratike Lulzim Basha parashikon ndër të tjera dhënien e 7 posteve teknike në qeveri për opozitën. 1.

Zgjedhjet në Kavajë në një ditë me ato parlamentaret

Mapo - 18.05.2017

Marrëveshja mes Ramës dhe Bashës ka konkluduar edhe për datën e zgjedhjeve të pjesshme që do të mbahen në Kavajë pasi u shtynë. Zgjedhjet e pjesshme në Kavajë do të mbahen në një ditë me zgjedhjet e ...

Vettingu dhe ndryshimet në qeveri, Kuvendi në seancë të jashtëzakonshme ditën e hënë

SOT - 19.05.2017

Kuvendi i Shqipërisë është caktuar të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme ditën e hënë të javës së ardhshme. Motivi i kësaj mbledhjeje është votimi i Komisionit të vettingut dhe ndryshimeve në ...

Zbulohet emri, ja ministri i parë teknik që pritet të propozohet nga PD

Lajmi.net - 19.05.2017

Duket se po dalin emrat e parë të ministrave teknikë që do të vijnë si propozime nga Partia Demokratike. Pas marrëveshjes së arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, ...

ZYRTARE/ Marrëveshja, Rama i jep Bashës Arsimin, Policinë, Shëndetësinë, Hipotekat dhe OSHEE-në

Albeu.com - 18.05.2017

Palët në këtë marrëveshje shprehin mirënjohjen dhe falenderimin për Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimin Europian për kontributin e tyre në forcimin e demokracisë dhe shtetit të së drejtës ...

Zgjedhjet e Kavajës mbahen në të njëjtën ditë me zgjedhjet e përgjithshme

Albeu.com - 18.05.2017

Marrëveshja mes Ramës dhe Bashës ka konkluduar edhe për datën e zgjedhjeve të pjesshme që do të mbahen në Kavajë pasi u shtynë. Ne marrëveshje thuhet se zgjedhjet e pjesshme për baskinë e Kavajës , ...

Të hënën mblidhet Kuvendi, votohet vettingu dhe ndryshimet në qeveri

Mapo - 19.05.2017

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme të hënën e javës së ardhshme për votimin e Komisioneve të vettingut dhe ndryshimeve në qeveri.

Zbulohet emri, ja ministri i parë teknik që pritet të propozohet nga PD

Botasot - 19.05.2017

Duket se po dalin emrat e parë të ministrave teknikë që do të vijnë si propozime nga Partia Demokratike. Pas marrëveshjes së arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, ...

Marrëveshja Rama-Basha: 6 ministri dhe Zv.kryeministri të PD-së

Mapo - 18.05.2017

Palët në këtë marrëveshje shprehin mirënjohjen dhe falenderimin për Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimin Europian për kontributin e tyre në forcimin e demokracisë dhe shtetit të së drejtës ...

Zyrtare/ Zbardhet marrëveshja PD-PS

Durres Lajm - 18.05.2017

Eshte zbardhur marreveshja zyrtare PS-PD qe u arrit diten e sotme ne oret e para te mengjesit ne takimin Rama-Basha. Keshtu, eshte caktuar qe data perfundimtare e zgjedhjeve eshte pikerisht ajo e 25 ...

Marrëveshja e 18 majit - PS-PD heqin kryetarin e LSI-së nga qeveria

Respublica - 18.05.2017

Ky është dokumenti i shpërndarë nga Zyra e Shtypit e PS-së dhe PD-së që cilësohet prej tyre si Marrëveshja e negociuar mes kryeministrit dhe kreut të PD-së.

Marrëveshja e plotë mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës

Telegrafi - 18.05.2017

Është shpërndarë marrëveshja e plotë mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, dhe kreut të opozitës shqiptare, Lulzim Basha. Marrëveshja u bë publike për media nga Partia Demokratike.

Zbardhet marrëveshja e plotë Rama-Basha, ja çfarë i kalon opozitës

SOT - 18.05.2017

Është zbardhur marrëveshja e arritur mes kyreministrit Edi Rama dhe kryeopozitarit Lulzim Basha, pas orëve të shumta diskutime bazuar në paketën McAllister+.

Opozita publikon marrëveshjen Rama- Basha, zgjedhjet më 25 qershor

RTSH - 18.05.2017

Partia Demokratike, ka bërë publike marrëveshjen e arritur mes kryeministrit dhe kryetari të PS Edi Rama dhe kreut të PD Lulzim Basha të arritur më 18 maj.

Republikë dhe drejtësi e re; marrëveshja që sjell tërmet në skenën politike

Almakos - 18.05.2017

Në të njëjtën minutë, të sinkronizuara, selitë e PS dhe PD shpërndanë marrëveshjen politike të 18 majit 2017, me propozimin e PD dhe të pranuar nga PS, raporton TCH.

Marrлveshja e plotл e arritur mes dy liderлve

Botasot - 18.05.2017

Selia e Partisë Socialiste dhe ajo e Partisë Demorkatike njëherësh shpërndanë marrëveshjen e hartuar prej liderve dhe ekspertëve të tyre ligjorë në një takim 5-orësh në Pallatin e Kongreseve.

Marrëveshja e plotë mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës

Lajmi.net - 18.05.2017

Është shpërndarë marrëveshja e plotë mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, dhe kreut të opozitës shqiptare, Lulzim Basha. Marrëveshja u bë publike për media nga Partia Demokratike.

Marrëveshja e plotë e arritur mes dy liderëve

Portalb - 18.05.2017

Selia e Partisë Socialiste dhe ajo e Partisë Demorkatike njëherësh shpërndanë marrëveshjen e hartuar prej liderve dhe ekspertëve të tyre ligjorë në një takim 5-orësh në Pallatin e Kongreseve.

Marrëveshja Rama-Basha, ja data kur do zhvillohen zgjedhjet e Kavajës

BalkanWeb - 18.05.2017

TIRANE- Pak minuta më parë dy partitë kryesore në vend, Partia Socialsite dhe Partia Demokratike zbardhën marrëveshjen e arritur pak pas mesnate mes Ramës e Bashës në bazë të paketës “Mc Allister+”, ...

Republikë dhe drejtësi e re; marrëveshja që sjell tërmet në skenën politike

Alb Portali - 18.05.2017

Në të njëjtën minutë, të sinkronizuara, selitë e PS dhe PD shpërndanë marrëveshjen politike të 18 majit 2017, me propozimin e PD dhe të pranuar nga PS, raporton TCH.

Implementimi i marrëveshjes, Rama dhe Basha do të zhvillojnë takime periodike

Java News - 18.05.2017

Në të njëjtën minutë, të sinkronizuar, selitë e PS dhe PD shpërndanë marrëveshjen politike të 18 maj 2017, me propozimin e PD dhe të pranuar nga PS. Edi Rama dhe Lulzim Basha pas takimit për më shumë ...

Zbardhet konkretizimi i marrëveshjes Rama-Basha, zgjedhjet mbahen më 25 qershor

Republika - 18.05.2017

Partia Socialiste ka zbardhur marrëveshjen e plotë të arritur mes kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha. ATSH-ja e ka publikuar të plotë deklaratën me pikat konkrete të ...

Marrëveshja politike, Basha-Rama do të takohen në mënyrë periodike

Botasot - 18.05.2017

Në të njëjtën minutë, të sinkronizuar, selitë e PS dhe PD shpërndanë marrëveshjen politike të 18 maj 2017, me propozimin e PD dhe të pranuar nga PS. Edi Rama dhe Lulzim Basha pas takimit për më shumë ...

Marrëveshja e plotë mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës

Zeri - 18.05.2017

Është shpërndarë marrëveshja e plotë mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, dhe kreut të opozitës shqiptare, Lulzim Basha. Marrëveshja u bë publike për media nga Partia Demokratike.