TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ITALI/ Prangosen 5 shqiptarë, kishin kthyer qendrën e lojrave të fatit në pikë shitje të kokainës

Java News - 16.05.2018

Policia italiane ka arrestuar pesë shqiptarë, në kuadër të një operacioni anti-drogë të zhvilluar në Pavia. Kontrolli policor gjurmoi mafian shqiptare në një qendër të lojërave të fatit në zonën ...

Shisnin kokainë, arrestohen 5 shqiptarë në Itali

SOT - 16.05.2018

Policia italiane ka arrestuar pesë shqiptarë pasi janë kapur duke shitur kokainë. Gjatë kontrolleve të kryera nga karabinierët në lojërat e fatit, një fenomen shqetësues në rritje, me lulëzimin e ...

Shkatërrohet një grup kriminal në Maqedoni

Tetova Sot - 16.05.2018

Policia e Maqedonisë në koordinim me Prokurorinë Publike për ndjekje të krimit të organizuar dhe policisë serbe ka realizuar rast në të cilin është identifikuar dhe shkatërruar grupi i organizuar ...

Deklarata e fortë e Ramës, zbulon kush fshihet pas kuintaleve të kokainës fshehur në banane

LajmiFundit - 16.05.2018

Kryeministri Rama ka bërë një deklaratë të fortë gjatë mbledhjes së grupit parlamentar të PS-së, ku la të kuptohet se 613 kg kokainë fshehur në banane i përkasin një subjekti politik të opozitës, që ...

Arrestohen pesë dilerë të kokainës nga Prilepi dhe Tetova

Zhurnal - 16.05.2018

Arrestohen pesë dilerë të kokainës nga Prilepi dhe Tetova Shkup, 16 maj - Në aksionin e përbashkët të MPB-së dhe Prokurorisë për hetimin e krimit dhe korrupsionit të organizuar, është arrestuar një ...

Rama shpërthen në akuza: Fshehën kuintalët e kokainës në banane me ndihmën e Prokurorisë

SOT - 16.05.2018

Kryeministri Edi Rama shpërtheu në akuza ndaj opozitës, duke e akuzuar se po tenton të sabotojë integrimin e vendit nga frika e drejtësisë. Duke folur në mbledhjen e grupit parlamentar, Rama tha se ...

1 ton kokainë: Si ra policia gjermane në gjurmët e bandës shqiptare

Mapo - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm i Bavarisë, Joachim Herrmann doli në një konferencë për shtyp pas sekuestrimit të një sasie prej rreth 1 ton drogë në këtë land të Gjermanisë.

“Kuintalët e kokainës të fshehur…”, çfarë mesazhi i çoi Rama, Hajdarmatajt

Mapo - 16.05.2018

Kryeministri Edi Rama mbrojti sot Saimir Tahirin, por në të njëjtën kohë lëshoi një sinjal të drejtpërdrejtë për Besim Hajdarmatajn, prokurori që ka në dorë çështjen “Tahiri”.

Gjashtë persona nga Maqedonia kallëzohen penalisht për tregtim të paautorizuar të lëndëve narkotike

Telegrafi - 16.05.2018

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) njofton se janë arrestuar pesë persona nga Maqedonia, kurse njëri është i arrestuar në Serbi, bashkë me një grup tjetër, të gjithë bashkëpunëtorë kriminal për ...

‘Opozita e çoroditur nga frika e drejtësisë po lëviz çdo gur kundër negociatave’

Java News - 16.05.2018

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se opozita është e frikësuar nga çelja e negociatave dhe po lëviz çdo gur për të sabotuar procesin. Rama tha se me çeljen e negociatave, drejtësia shqiptarë bëhet ...

Arrestohen pesë persona si pjesë e një grupi i cili ka transportuar kokainë dhe marijuanë

Idividi - 16.05.2018

Shkup, 16 maj 2018 (MIA) - Pesë persona janë arrestuar nën dyshimin se janë pjesë e një grupi i cili ka transportuar kokainë dhe marijuanë. Rastin e konfirmoi Ministria e Punëve të Brendshme prej ku ...

Një ton drogë në Gjermani, ministri bavarez: Goditëm bandën shqiptare

LajmiFundit - 16.05.2018

Policia gjermane goditi tri dite me pare një rast të madh të trafikut të kokainës. Në Bavari u sekuestrua rreth 1 ton kokainë, e fshehur në banane. Ministri i Brendshëm gjerman i landit të Bavarisë, ...

Kapja e 1 ton kokainë dhe arrestimi i 12 shqiptarëve, reagon ministri gjerman

Java News - 15.05.2018

Në lidhje me kokainën rekord të kapur dje në Gjermani reagoi edhe minisri i Brendshëm bavarez, Joachim Herrmann. Ai e konsideron sukses të madh, pasi sipas tij kjo bëri të mundur çmontimin e një ...

Prangosen 5 shqiptarë, kishin kthyer qendrën e lojërave të fatit në pikë shitje të kokainës

Mapo - 16.05.2018

Policia italiane ka arrestuar pesë shqiptarë, në kuadër të një operacioni anti-drogë të zhvilluar në Pavia. Kontrolli policor gjurmoi mafian shqiptare në një qendër të lojërave të fatit në zonën ...

Shisnin kokainë në pikat e lojërave të fatit, arrestohen 5 shqiptarë në Itali

BalkanWeb - 16.05.2018

ITALI – Policia italiane ka arrestuar 5 shqiptarë në kuadër të një operacioni anti-drogë në Pavia. Gjatë kontrolleve që ka ushtruar policia në sallat e lojërave të fatit u vu re prania e një grupi të ...

Shkatërrohet një grup kriminal në Maqedoni

Ina - 16.05.2018

Policia e Maqedonisë në koordinim me Prokurorinë Publike për ndjekje të krimit të organizuar dhe policisë serbe ka realizuar rast në të cilin është identifikuar dhe shkatërruar grupi i organizuar ...

Arrestohen pesë dilerë të kokainës nga Prilepi dhe Tetova

Tetova Sot - 16.05.2018

Në aksionin e përbashkët të MPB-së dhe Prokurorisë për hetimin e krimit dhe korrupsionit të organizuar, është arrestuar një bandë dilerësh droge. Si rezultat i këtij aksioni pesë persona nga ...

Goditja e bandës shqiptare, ministri i Brendshëm bavarez jep detaje

ABC News - 16.05.2018

Pas operacionit të suksesshëm të policisë gjermane, i cili rezultoi me arestimin e 12 personave, pjesa më e madhe shqiptarë dhe sekuestrimin e një ton kokaine, ministri i Brendshëm bavarez, Joakim ...

Banda shqiptare e 400 mln eurove kokainë: Historia që habiti Gjermaninë

Mapo - 15.05.2018

“Nga hashashi te kokaina”, “e pabesueshme”, “rekord”. Këto janë disa nga cilësimet e mediave gjermane pas një super-operacioni që çoi në arrestimin e një bande shqiptare, të cilës iu kapën rreth 1 ...

Policia gjermane kap në pako bananesh 1 ton kokainë, shumica e 12 të arrestuarve janë shqiptarë

Zhurnal - 14.05.2018

Policia gjermane kap në pako bananesh 1 ton kokainë, shumica e 12 të arrestuarve janë shqiptarë Policia gjermane në Bavari ka shkatërruar një rrjet ndërkombëtar të trafikut të drogës, duke ...

​Kapet një ton kokainë e fshehur në banane

Telegrafi - 14.05.2018

Policia gjermane dhe zyrtarë të doganave kanë kapur rreth një ton kokainë dhe kanë arrestuar 12 anëtarë të një rrjeti të trafikimit të drogave, njoftoi sot Ministria e Punëve të Brendshme në shtetin ...

Bavari/ Sekuestrohet 1 ton kokainë, pranga 12 personave

ABC News - 14.05.2018

Policia gjermane ka shkatërruar një bandë të trafikut të të drogës në Bavari, ndërsa ka sekuestruar një ton kokainë. Sipas mediave gjermane në pranga kanë rënë 12 persona, mes tyre janë edhe disa ...

Arrestimi i bandës shqiptare me 1.8 ton kokainë në Gjermani, skema si e shpërndante në supermarkete

Java News - 15.05.2018

Ministri i Brendshëm bavarez, Joachim Herrmann, do të paraqesë të mërkurën 16 maj në ora 12:30 në Mynih së bashku me Prokurorin e Përgjithshëm Reinhard Röttle dhe kreun e Dezernats drogës në BLKA, ...

Gjermani/ Kapen e sekuestrohen 2 tonë kokainë në kuti bananesh, arrestohen disa shqiptarë

Gazeta Tema - 14.05.2018

Një sasi rekord kokaine është kapur në Gjermani, ku në pranga kanë përfunduar disa shqiptarë. Mediat e huaja raportojnë se janë kapur rreth 1.8 tonë kokainë, që në treg kapte vlerën e 400 milionë ...

Trafikonin kokainë në pikat e lojërave të fatit, arrestohen 5 shqiptarë

SOT - 16.05.2018

5 shqiptarë janë arrestuar në kuadër të një operacioni anti drogë në Pavia. Gjatë kontrolleve që ka ushtruar policia në sallat e lojërave të fatit u vu re prania e një grupi të vogël personash që ...

1 ton kokainë, policia gjermane tregon si ra në gjurmët e bandës shqiptare

Ina - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm i Bavarisë, Joachim Herrmann doli në një konferencë për shtyp pas sekuestrimit të një sasie prej rreth 1 ton drogë në këtë land të Gjermanisë.

Policia gjermane kap në pako bananesh 1 ton kokainë, shumica e 12 të arrestuarve janë shqiptarë

Portalb - 14.05.2018

Policia gjermane në Bavari ka shkatërruar një rrjet ndërkombëtar të trafikut të drogës, duke sekuestruar afro një ton kokainë. Sipas asaj që raporton Zyra shtetërore e Policisë, këtë të hënë, janë ...

Gjermani, kapet një ton kokainë e fshehur në banane

BalkanWeb - 15.05.2018

MYNIH- Policia gjermane dhe zyrtarë të doganave kanë kapur gati një ton kokainë dhe arrestuar 12 anëtarë të një rrjeti të trafikimit të drogave, njoftoi një zëdhënës nga Ministria e Punëve të ...

Kokainë në lokale, arrestohen 5 shqiptarë në Itali

Lajmi.net - 16.05.2018

Një operacion anti-drogë në Pavia të Italisë është mbyllur me arrestimin e pesë shitësve shqiptarëve. Gjatë kontrolleve të kryera nga karabinierët në lojërat e fatit, u vu re prania e një grupi të ...

Kapen 1 ton kokainë në banane në Gjermani, pranga bandës së shqiptarëve

Flaka - 14.05.2018

Policia gjermane në Bavari ka shkatërruar një rrjet ndërkombëtar të trafikut të drogës, duke sekuestruar afro një ton kokainë. Sipas asaj që raporton Zyra shtetërore e Policisë, këtë të hënë, janë ...

Shpërndanin drogë nëpër lokale, arrestohen 5 shqiptarë në Itali

LajmiFundit - 16.05.2018

Një operacion anti-drogë në Pavia të Italisë është mbyllur me arrestimin e pesë shitësve shqiptarëve. Gjatë kontrolleve të kryera nga karabinierët në lojërat e fatit, u vu re prania e një grupi të ...

Gjermani, kapet një ton kokainë në banane. Shumica e 12 të arrestuarve, shqiptarë

Ina - 15.05.2018

Policia gjermane në Bavari ka shkatërruar një rrjet ndërkombëtar të trafikut të drogës, duke sekuestruar afro një ton kokainë. Sipas asaj që raporton Zyra shtetërore e Policisë, këtë të hënë, janë ...

Shisnin kokainë në lokale, bien në pranga 5 shqiptarë

Durres Lajm - 16.05.2018

Një operacion i madh anti-drogë është zhvilluar sot në Itali, ku në pranga kanë rënë disa shqiptarë. Sipas informacioneve, mësohet se 5 shqiptarë janë arrestuar si shpërndarës droge.

Gjermani, kapet një ton kokainë në banane. Shumica e 12 të arrestuarve, shqiptarë

Tetova Sot - 15.05.2018

Policia gjermane në Bavari ka shkatërruar një rrjet ndërkombëtar të trafikut të drogës, duke sekuestruar afro një ton kokainë. Sipas asaj që raporton Zyra shtetërore e Policisë, këtë të hënë, janë ...

Kokainë në lokale, arrestohen 5 shqiptarë në Itali

Tetova Sot - 16.05.2018

Një operacion anti-drogë në Pavia të Italisë është mbyllur me arrestimin e pesë shitësve shqiptarëve. Gjatë kontrolleve të kryera nga karabinierët në lojërat e fatit, u vu re prania e një grupi të ...

Policia gjermane kap në pako bananesh 1 ton kokainë, shumica e 12 të arrestuarve janë shqiptarë

Alb Portali - 15.05.2018

Policia gjermane në Bavari ka shkatërruar një rrjet ndërkombëtar të trafikut të drogës, duke sekuestruar afro një ton kokainë. Sipas asaj që raporton Zyra shtetërore e Policisë, këtë të hënë, janë ...