TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shpërthim në Gazë pasi kishte kaluar konvoji i kryeministrit palestinez Hamdallah

Idividi - 13.03.2018

Gazë, 13 mars 2018 (MIA) - Rrugës për në Gazë ka ndodhur një shpërthim pasi ka kaluar konvoji me kryeministrin palestinez Rami al Hamdallah, kumtuan autoritetet palestineze.

Sulm me bombë gjatë kalimit të autokolonës së kryeministrit palestinez (VIDEO)

Almakos - 13.03.2018

Gjatë kalimit të autokolonës së kryeministrit palestinez Rami el-Hamdallah në Rripin e Gazës ka ndodhur një shpërthim. Sipas informacioneve të marra nga burimet lokale mësohet se gjatë kalimit të ...

Sulmohet konvoji i kryeministrit palestinez

Evropaelire - 13.03.2018

Një shpërthim në Rripin e Gazës ka pasur në shënjestër konvojin e kryeministrit palestinez, Rami Hamdallah. Sipas njoftimeve, Hamdallah nuk është plagosur, por disa të tjerë po.

Kryeministri palestinez i mbijeton atentatit

Koha.net - 13.03.2018

Kryeministri palestinez, Rami Hamdallah arriti t’i mbijetonte shpërthimit të një bombe, pasi eskorta e tij hyri në Rripin e Gazës, njoftoi Autoriteti Palestinez (PA) duke e përshkruar këtë akt si një ...

Atentat me bombë kryeministrit palestinez

Gazeta Tema - 13.03.2018

Një shpërthim ndodhi sot në afërsi të një autokolone me të cilën udhëtonte kryeministri palestinez, Rami Hamdallah, i cili po vizitonte Rripin e Gazës. Fatmirësisht nga shpërthimi nuk pati të lënduar.

Tentohet të vritet Kryeministri, sulm me eksploziv, 7 të plagosur

LajmiFundit - 13.03.2018

Vetem pak kohë pasi do të kalontë në një rrugë kryeministri ka ndodhur një shërthim eksplozivi. Kjo ka ndiodhur në Palstinë dhe Autoriteti palestinez akuzon Hamasin se po qëndron pas këtij shpërthimi.

Bombë dhe të shtëna në Gaza, plagoset kryeministri i Palestinës

ABC News - 13.03.2018

Një shpërthim i fuqishëm është veirifkuar në afërsi të automjetit të kryeministrit palestinez Rami Hamdalla dhe shefit të inteligjencës Maxhid Frej në Rripin e Gazës.

Kryeministri palestinez i shpëton atentatit në Gaza

Flaka - 13.03.2018

Presidenti Mahmoud Abbas dënoi sulmin “frikacak” ndaj autokolonës dhe tha se për këtë ngjarje bën përgjegjës grupin e militantëve islamik të Hamasit, që dominon në Rripin e Gazës.

Shpërthen bomba, kryeministri palestinez i mbijeton atentatit

BalkanWeb - 13.03.2018

Kryeministri palestinez, Rami Hamdallah arriti t’i mbijetonte shpërthimit të një bombe, pasi eskorta e tij hyri në Rripin e Gazës, njoftoi Autoriteti Palestinez (PA) duke e përshkruar këtë akt si një ...

Atentat ndaj kryeministrit palestinez Hamdallah

RTSH - 13.03.2018

Një shpërthim i fuqishëm eksplozivi, që kishte për shënjestër autokolonën e kryeministrit palestinez, Rami Hamdallah, ka shkaktuar disa të plagosur. Presidenti Mahmoud Abbas dënoi sulmin “frikacak” ...

Kryeministri palestinez i mbijeton një atentati

Alsat - 13.03.2018

Kryeministri palestinez, Rami Hamdallah arriti t’i mbijetonte shpërthimit të një bombe, pasi eskorta e tij hyri në Rripin e Gazës, njoftoi Autoriteti Palestinez duke e përshkruar këtë akt si një ...

Sulmohet eskorta e kryeministrit palestinez

Telegrafi - 13.03.2018

Kryeministri palestinez, Rami Hamdallah arriti t’i mbijetonte shpërthimit të një bombe, pasi eskorta e tij hyri në Rripin e Gazës duke plagosur lehtë disa njerëz.