TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Klubet më të vlefshme në botë, Real Madridi kalon Man United!

Gazeta Tema - 16.05.2019

Real Madridi është marka më e shtrenjtë e futbollit në botë . Ky është përfundimi i fundit i publikuar nga Brand Finance, duke atribuar një vlerë prej 1.664 miliardë euro për “Los Blancos”.

Real Madridi miliarder i frikshëm, është klubi më i çmuar në botë

BalkanWeb - 16.05.2019

Real Madridi është brandi futbollistik më i çmueshëm në botë. Vlerësimi vjen pas raportit të fundit të Brand Finance, që e vlerëson Real Madridin me 1.664 miliardë euro.

Vlera/ Real Madridi mbret i botës, Premier League shumë lart krahasuar me kampionatet e tjera

Java News - 16.05.2019

Real Madrid është klubi më i vlefshëm dhe njëkohësisht marka më e fortë në botën e futbollit për vitin 2019. Në këtë përfundim ka dalë ‘Brand Finance’, kompania me bazë në Londër e cila merret me ...

Marka më e shtrenjtë në futboll, Reali parakalon Manchester Unitedin

SuperSport - 16.05.2019

Real Madrid është marka më e shtrenjtë në botë, sa i përket futbollit. Sipas “Brand Finance”, marka e klubit madrilen ka një vlerë prej 1.664 miliardë eurosh dhe lë pas klubin e Manchester Unitedit ...

Gati një dekadë më pas, Real Madridi klubi më i vlefshëm në botë

Telegrafi - 16.05.2019

Real Madridi ka kurorëzuar sezonin futbollistik 2018/19 si klubi më i vlefshëm në botë, sipas raportit të fundit nga grupi i pavarur i konsulencës, “Band Finance World” të botuar në Londër.

Dhjetë transferimet e kësaj vere, ku secili kushton mbi 100 milionë euro

Zeri - 15.05.2019

Këtë verë, klubet e mëdha si Real Madrid, Manchester United dhe Real Madrid priten të përforcohen si asnjëherë më parë, andaj rekordet e tyre në këtë drejtim nuk do të ishin një befasi, shkruan ...

10 futbollistë që vlejnë 100 mln euro, zbuloni të ardhmen e tyre

BalkanWeb - 15.05.2019

Fill pas transferimit të Neymar te PSG, merkato ka ndryshuar rrënjësisht, klauzolat në kontratë janë thjeshtë detaje dhe shifra. Tregu i transferimeve pritet të jetë sërish shumë i nxehtë pasi të ...

Real Madridi klubi me markën më të shtrenjtë në botë- asnjë klub italianë në top 10

Telegrafi - 16.05.2019

Real Madrid është marka më e shtrenjtë në botë, sa i përket futbollit. Sipas “ Brand Finance” , marka e klubit madrilen ka një vlerë prej 1.664 miliardë eurosh.

Hazard, Bale, Pogba – këto janë 10 transferimet që mund të kushtojnë mbi 100 milionë euro këtë verë

Telegrafi - 14.05.2019

Eden Hazard, Gareth Bale, Paul Pogba dhe Antoine Griezmann janë emrat e nxehtë të verës që po vije dhe mund ta arrijnë shifrën e nëntë numrave. Janë disa klube të mëdha që po përgatiten të ...

Real nuk përmbahet, siguron një tjetër "galaktik" pas Hazard dhe Pogba

Botasot - 15.05.2019

Real Madrid, sipas "Don Balon", ka siguruar yllin e tretë për sezonin e ardhshëm pas Hazard (do të zyrtarizohet pas finales së Europa League) dhe Pogba (transferimi i tij në Madrid është pothuajse i ...

Njihuni me klubet më të shtrenjtë në Botë, kryeson Real Madrid

Albeu.com - 16.05.2019

Real Madridi është marka më e shtrenjtë në Botë, sa i përket futbollit. Sipas "Brand Finance", marka e klubit madrilen ka një vlerë prej 1.664 miliardë eurosh dhe lë pas klubin e Manchester Unitedit ...