TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

As kësaj legjislature të Kuvendit të Kosovës s’i shpëtojnë deputetë me aktakuzë, janë katër

Portalb - 08.11.2019

Në ulëset e caktuara për deputetë, në legjislaturën VII, do të ulen 52 deputetë që kanë arritur të zgjidhen në këtë post për herë të ...

As kësaj legjislature të Kuvendit s’i shpëtojnë deputetë me aktakuzë, janë katër

Koha.net - 09.11.2019

Në ulëset e caktuara për deputetë, në legjislaturën VII, do të ulen 52 deputetë që kanë arritur të zgjidhen në këtë post për herë të ...

Dy deputetët që do ta udhëheqin seancën e parë të Kuvendit të ri

Zeri - 08.11.2019

Sapo të nënshkruajnë marrëveshjen për bashkëqeverisje Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të mbahet seanca e parë parlamentare e kësaj legjislaturës ku do të votohet për Kryetar ...

11 gra deputete nga Vetëvendosje

Botasot - 08.11.2019

Partia e Albin Kurtit vetëvendosje në legjislaturën e shtatë të Kuvendit të Kosovës do përfaqësohen nga 11 gra deputetet që të gjitha kanë fituar më votat e tyre jo të varura nga kuota gjinore në ...

Këta janë deputetët që do të jenë pjesë e Kuvendit për herë të parë

Telegrafi - 07.11.2019

Pas një muaji që nga mbajtja e zgjedhjeve me 6 tetor, Komisioni Qendror Zgjedhor ka bërë shpalljen e rezultateve përfundimtare të kandidatëve për deputet të partive politike.

Flasin deputetët që i 'tradhtoi' elektorati

Zeri - 07.11.2019

Një numër i konsiderueshëm i deputetëve, që për disa mandate radhazi kanë shërbyer në Kuvendin e Kosovës, nuk do të jenë pjesë e legjislaturës së shtatë, meqë nuk kanë arritur ta marrin besimin e ...

Flet deputetja më e re e Kuvendit të Kosovës, ja fjalët e para

Botasot - 07.11.2019

Deputetja më e re e Kuvendit të Kosovës do të jetë Fjolla Ujkani nga Lëvizja Vetëvendosje. Ujkani, përmes një postimi në Facebook, ka falënderuar të gjithë votuesit e saj.

Ishin, por nuk janë më: Deputetët që nuk morën vota të mjaftueshme për të qenë sërish në Kuvendin e Kosovës

Telegrafi - 07.11.2019

Komisioni Qendror Zgjedhor ka bërë shpalljen e rezultateve përfundimtare të kandidatëve për deputet të partive politike. Sipas KQZ-së, ndarja e ulëseve në Kuvendin e Kosovës do të jetë kështu: LVV 32 ...

Kosovë/ Ja emrat deputetëve të kësaj legjislature

Top Channel - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Lëvizja Vetëvendosje ka 32 deputetë, LDK 29, PDK 25 deputetë, AAK-PSD 14, Lista serbe 10 deputetë.

KQZ publikon emrat e 29 deputetëve të rinj të LDK-së

Lajmi.net - 07.11.2019

Në faqen e KQZ-së jaën publikuar edhe emrat e deputetëve në legjislaturën e ardhshme, shkruan lajmi.net. Sipas votave, LDK ka fituar 29 ulëse në Kuvend.

Si do të duket paralamenti pas zgjedhjeve të 6 tetorit

Gazeta Express - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot ka publikuar rezultatin përfundimtar sipas të cilit, Lëvizja Vetëvendosje në krye me Albin Kurtin ka marrë 32 deputetë, dhe si partia më e madhe në sallën Kuvendit ...

Deputetët që u dënuan nga votuesit

Gazeta Express - 07.11.2019

Një numër i konsiderueshëm i deputetëve, që për disa mandate radhazi kanë shërbyer në Kuvendin e Kosovës, nuk do të jenë pjesë e legjislaturës së shtatë, meqë nuk kanë arritur ta marrin besimin e ...

Zgjedhjet në Kosovë/ Dalin rezultatet, Vetëvendosja siguron 32 deputetë, LDK-ja 29

BalkanWeb - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme që u mbajtën në Kosovë. Vetëvendosje ka marrë 32 deputetë, ndërsa LDK-ja 29.

KQZ-ja publikon rezultatet, këta janë deputetët e rinj të Kuvendit të Kosovës

Gazeta Express - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e kandidatëve që do të jenë deputetë të ardhshëm të Kuvendit të Kosovës, raporton Gazeta Express.

Zyrtare: Kjo është lista e deputetëve të VV-së

Botasot - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Subjekti politik Lëvizja Vetëvendosje ka marr 32 deputetë.

Lista e deputetëve të PDK-së

Koha.net - 07.11.2019

PDK ka arritur ka dalë partia e tretë në zgjedhjet e 6 tetorit. PDK ka marr 25 ulëse në Kuvendin e Kosovës, konkretisht 21.458 për qind, transmeton Koha.net.

Kjo është lista e deputetëve të LDK-së

Koha.net - 07.11.2019

Lidhja Demokratike e Kosovës ka dal e dyta, pas Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet e 6 tetorit. LDK-ja ka arritur që të marr 29 deputetë. Këta janë deputetët nga radhët e Lidhjes ...

Lista e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje

Koha.net - 07.11.2019

Lëvizja Vetëvendosje ka arritur që të dal në zgjedhjet e 6 tetorit. LVV ka marr 32 ulëse në Kuvendin e Kosovës, transmeton Koha.net. Këta janë deputetët nga radhët e Lëvizjes ...

Këta janë deputet e LDK-së që do hyn në Kuvend

Medial - 07.11.2019

11:04 | 7 Nëntor 2019 29 deputete do ti ketë në këtë legjislaturë Lidhja Demokratike e Kosovës. Përmes një konference për media KQZ ka publikuar rezultatet preliminare të zgjedhjeve të 6 tetorit.

Deputetët që u dënuan nga votuesit

Botasot - 07.11.2019

Një numër i konsiderueshëm i deputetëve, që për disa mandate radhazi kanë shërbyer në Kuvendin e Kosovës, nuk do të jenë pjesë e legjislaturës së shtatë, meqë nuk kanë arritur ta marrin besimin e ...

Deputetët që u dënuan nga votuesit

Medial - 07.11.2019

08:59 | 7 Nëntor 2019 Një numër i konsiderueshëm i deputetëve, që për disa mandate radhazi kanë shërbyer në Kuvendin e Kosovës, nuk do të jenë pjesë e legjislaturës së shtatë, meqë nuk kanë arritur ...

KQZ publikon rezultatet, këta janë deputetët e Kuvendit të Kosovës

Botasot - 07.11.2019

KQZ ka publikuar rezultatet e kandidatëve që do të jenë deputetë të ardhshëm të Kuvendit të Kosovës, shkruan "Bota sot". Njeriu më i votuar në Kosovë është Albin Kurti, me 183 mijë vota, ndërsa ...

Rezultatet zyrtare: Deputetët e Kuvendit të Kosovës

Lajmi.net - 07.11.2019

Në faqen zyrtare të KQZ-së janë publikuar emrat dhe numri i votave që ka marrë secili kandidat për deputet. Vetëvendosja ka marrë 32 deputetë, ndërsa LDK-ja 29.

Këta janë 32 deputetët e Vetëvendosjes

Zeri - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e kandidatëve që do të jenë deputetë të ardhshëm të Kuvendit të Kosovës. Në faqen zyrtare të KQZ-së janë publikuar emrat dhe numri i votave që ...

Publikon rezultatet, këta janë deputetët e rinj të Kuvendit të Kosovës

Alsat - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e kandidatëve që do të jenë deputetë të ardhshëm të Kuvendit të Kosovës. Në faqen zyrtare të KQZ-së janë publikuar emrat dhe numri i votave që ...

Këta janë 32 deputetët e Vetëvendosjes

Lajmi.net - 07.11.2019

Në faqen zyrtare të KQZ-së janë publikuar emrat dhe numri i votave që ka marrë secili kandidat për deputet. Lëvizja Vetëvendosje e cila i ka fituar zgjedhjet me 26.159 % ka fituar 32 ulëse për ...

Del lista me emrat e rinj të deputetëve të Kosovës, ja cilët janë (Foto)

Java News - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Lëvizja Vetëvendosje ka 32 deputetë, LDK 29, PDK 25 deputetë, AAK-PSD 14, Lista serbe 10 deputetë.

As Kuvend i ri nuk doli i pastër, 4 deputetë janë me aktakuzë

Botasot - 08.11.2019

Në ulëset e caktuara për deputetë, në legjislaturën VII, do të ulen 52 deputetë që kanë arritur të zgjidhen në këtë post për herë të parë. Por, as kësaj legjislature nuk do t’i mungojnë deputetët me ...

Më i vjetri dhe më e reja, këta dy deputetë do ta udhëheqin seancën e parë

Zhurnal - 08.11.2019

Është bërë e ditur cilët do të jenë deputetët e rinj të Kuvendit të Kosovës. Sapo të nënshkruajnë marrëveshjen për bashkëqeverisje Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të mbahet ...

Dy deputetët që do ta udhëheqin seancën e parë të Kuvendit të ri

Gazeta Express - 09.11.2019

Sapo të nënshkruajnë marrëveshjen për bashkëqeverisje Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të mbahet seanca e parë parlamentare e kësaj legjislaturës ku do të votohet për Kryetar ...

Kush janë dy deputetët që do të udhëheqin seancën e parë të Kuvendit?

Botasot - 09.11.2019

Sapo të nënshkruajnë marrëveshjen për bashkëqeverisje Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të mbahet seanca e parë parlamentare e kësaj legjislaturës ku do të votohet për Kryetar ...

Dy deputetët që do ta udhëheqin seancën e parë të Kuvendit të ri

Lajmi.net - 09.11.2019

Por, para se të zgjidhet Kryetari i ri i Kuvendit, ligji thotë se seancën duhet ta udhëheq deputeti më i vjetër dhe më i ri në moshë. Sipas kësaj, seancën do ta udhëheqin dy mandatarë të Lëvizjes ...