TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Presion dy kandidateve femra që të tërhiqeshin nga lista e PD? Flet Astrit Veliaj

BalkanWeb - 13.02.2018

TIRANE- Biznesmeni i njohur, Astrit Veliaj që pritet të ulet në karrigen e lënë bosh nga Eduard Halimi në Kuvend flet pasi dy kandidatet femra për deputete të PD në Berat, Juvina Jani dhe Monika Qose ...

Gratë e PD-së në Berat refuzojnë mandatin e deputetes, i lirojnë vendin Astrit Veliaj

Zhurnal - 13.02.2018

Gratë e PD-së në Berat refuzojnë mandatin e deputetes, i lirojnë vendin Astrit Veliaj Tiranë, 13 shkurt - Dy kandidatet gra në listat e Partisë Demokratike në Qarkun e Beratit, Juvina Jani dhe Monika ...

Tërhiqen femrat e listës së PD, Astrit Veliaj zëvendëson Halimin

SOT - 13.02.2018

Tërhiqen nga lista dy kandidatet për deputete që ndodheshin në listën e Partisë Demokratike në qarkun e Beratit që duhet të merrnin mandatin sipas ligjit pas dorëheqjes së Eduart Halimit nga ...

Zbulohen letrat e dorëheqjes së dy grave që i hapën rrugë biznesmenit për t’u bërë deputet i PD

BalkanWeb - 13.02.2018

TIRANË- U desh heqja dorë e dy grave demokrate nga mandati që radha t’i vijë biznesmenit Astrit Veliaj për t’u bërë deputet. Dorëzimi i mandatit nga ish-deputeti i Beratit Eduard Halimi ka hapur ...

Flet biznesmeni që u bë deputet, nga sakrifikimi i dy grave

Durres Lajm - 13.02.2018

Ashtu si kreu i demokratëve Lulzim Basha, biznesmeni Astrit Veliaj e quajti vendim personal tërheqjen nga gara të dy kandidateve graa, Juvina Jani dhe Monika Qosja, vendim që i dha mundësinë atij të ...

SKANDALI: Basha u shkruan dorëheqjen dy deputeteve gra të PD, për t’i hapur rrugë Astrit Veliaj

Gazeta Tema - 12.02.2018

Dy kandidatet për deputete të Partisë Demokratike të qarkut të Beratit, kanë dërguar një tekst identik dorëheqjeje në KQZ, që duket se është shkruar nga i njëjti kompjuter dhe e njëjta dorë.

Mandati i deputetit të Beratit, tërhiqet Monika Qosje, i hapet rruga Veliajt

LajmiFundit - 12.02.2018

Kandidatja për deputete e PD-së për qarkun e Beratit Monika Qosje nuk ka pranuar të marrë mandatin e deputetit pas dorëheqjes së Eduard Halimit. Nëpërmjet një kërkesë drejtuar KQZ-së Qosja thotë se ...

Basha i siguron rrugën Astrit Veliajt drejt Kuvendit, heq dorë edhe Monika Qosja: Nuk e dua mandatin, jap dorëheqjen me ...

Gazeta Tema - 12.02.2018

Duket se kryedemokrati Lulzim Basha ka kopsitur përfundimisht mandatin e braktisur të Eduard Halimit në Berat. Tashmë biznesmeni Astrit Veliaj e ka rrugën bosh për t’u betuar si deputet i kësaj zone.

FAKSIMILET/ A i ka shkruar letrat e dorëheqjes së dy kandidateve të PD e njëjta dorë?

Java News - 12.02.2018

Dy kandidatet për deputete të Partisë Demokratike të qarkut të Beratit, Juvina Jani dhe Monika Qosja nuk kanë pranuar të marrin mandatin e Eduard Halimit duke i hapur rrugën Astrit Veliajt.

Mandati i deputetit, që po blihet në sytë e të gjithëve!

Gazeta Tema - 11.02.2018

Nga Mero Baze Pas Eduard Halimit në listën e deputetëve të Partisë Demokratike në Qarkun e Beratit, po japin dorëheqje dhe dy gra, të cilave u takon mandati I tij, duke zbardhur kështu qëllimin final ...

Mandati i deputetit, që po blihet në sytë e të gjithëve!

Java News - 12.02.2018

Nga Mero Baze Pas Eduard Halimit në listën e deputetëve të Partisë Demokratike në Qarkun e Beratit, po japin dorëheqje dhe dy gra, të cilave u takon mandati i tij, duke zbardhur kështu qëllimin final ...