TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

VV mban mbledhjen e Këshillit të Qendrës së Prishtinës

Telegrafi - 14.01.2018

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme të Lëvizjes Vetëvendosje, sot do të mbahet mbledhja e Këshillit të Qendrës së Prishtinës. Sipas njoftimit, kjo mbledhje do të mbahet pranë ASK, në orën 14:00.

Goditja që Albin Kurti sot i bëri Dardan Molliqajt

Lajm - 14.01.2018

Albin Kurti i cili po kërkon edhe një mandat në krye të Vetëvendosjes ka paraqitur sot platformën e tij. Me një fjalim të gjatë para të pranishmëve, ish-kryetari i VV’së ka goditur ish-sekretarin e ...

Albin Kurti: Visar Ymeri është anëtar dhe deputet i Vetëvendosjes bashkë me neve

LajmiFundit - 13.01.2018

“Më vjen keq që nuk ka ndonjë kandidat që më kundërshton. Dua ta falënderoj Visar Ymerin për kontributin e vlefshëm e të dobishëm në VV. Visari është bashkë me neve, është konsultuar me mua.

Si e sulmoi sot në tubim Albin Kurti Molliqajn për abuzim me paratë e Vetëvendosjes

Gazeta Express - 13.01.2018

Albin Kurti i cili po kërkon edhe një mandat në krye të Vetëvendosjes ka paraqitur sot platformën e tij. Me një fjalim të gjatë para të pranishmëve, ish-kryetari i VV’së ka goditur ish-sekretarin e ...

Këta janë deputetët që injoruan tubimin e Albin Kurtit

Portalb - 13.01.2018

Albin Kurti, kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, ka shpalosur platformën e tij për udhëheqjen e Vetëvendosjes në vitet e ardhshme, njofton Klan Kosova.

Vetvendosje, krahu i Molliqaj bojkoton platformën e Kurtit për kryetar

SOT - 13.01.2018

Krahu i Dardan Molliqajt ka bojkotuar sot organizimin ku Albin Kurti shpalosi platformën e tij për kryetar të Vetëvendosjes. Bashkë me ta, paraqitjen e platformës së Kurtit e injoroi edhe kryetari i ...

Vetëvendosje, kreu i Prishtinës Ahmeti kërkon zgjidhje të shpejtë nga Kurti

SOT - 13.01.2018

Kreu i bashkisë së Prishtinës nga Lëvizja Vetvensosje, Shpend Ahmeti, tha sot se nëse kriza në parti nuk zgjidhet në konferencën e të hënës, edhe ai do të japë dorëheqjen.

Kurti prezanton platformën e tij udhëheqëse – i pakënaqur që nuk ka kundërkandidat

Koha.net - 13.01.2018

Me ovacione e duartrokitje që kanë zgjatur disa minuta është pritur kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Para se Kurti të niste prezantimin, deputetja Albulena Haxhiu, ...

Kurti u kërkon aktivistëve të mos dashurohen në vetvete

Portalb - 13.01.2018

Kur foli për pastërtinë e aktivistëve Albin Kurti porositi që kjo të mos bëhet dashuri në vetvete, transmeton Kallxo.com. Albin Kurti gjatë paraqitjes së platformës për kryetar të Vetëvendosjes para ...

Këta janë deputetët që nuk morën pjesë në tubimin e Albin Kurtit

Albeu.com - 13.01.2018

Albin Kurti sot prezantoi platformën për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, si kandidati i vetëm për këtë pozitë. Të pranishë ishin anëtarë, aktivistë të Lëvizjes e qytetarë të shumtë.

Kurti: Visari është anëtar dhe deputet i Lëvizjes bashkë me neve

Alsat - 13.01.2018

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, njëherësh themelues, në fillim të prezantimit të platformës së tij, ka vlerësuar lartë kontributin e ish-kryetarit të Lëvizjes Visar ...

Kurti kërkon besimin për t’u rikthyer në krye të partisë që po i shkapërderdhët

Lajmi.net - 13.01.2018

Kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë shpalosjes së platformës së tij, për kryetar të kësaj partie, ka paralajmëruar reforma e riorganizim të VV-së, në të gjitha ...

Shpend Ahmeti s’rri të dëgjojë platformën e Kurtit, shkon në Tiranë me Pacollin

Lajmi.net - 13.01.2018

Shpend Ahmeti akoma nuk ka vendosur nëse i bie më mirë nëse deklarohet publikisht kundër Albin Kurtit, ai ka bojkotuar prezantimin e platformës për kryetar të partisë nga Kurti.

Lista e deputetëve të VV-së që nuk morën pjesë në tubimin e Kurtit

Telegrafi - 13.01.2018

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka prezantuar platformën para anëtareve e aktivistëve të kësaj partie. Ndër të tjera, Kurti ka theksuar se si çështje që do trajtohet me ...

Militantët brohorasin parreshtur Albin Kurtin (Video)

Telegrafi - 13.01.2018

Kandidati i vetëm për postin e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë ditës se sotme paraqiti platformën e tij për kryetar të Lëvizjes.

Shpend Ahmeti jep dorëheqje nga VV javën e ardhshme, nëse marrëveshja nuk arrihet të hënën

Gazeta Express - 13.01.2018

Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje do të takohet me Grupin Parlamentar të partisë të hënën për të kërkuar zgjidhje rreth përçarjes së partisë, ose për t’u ndarë përfundimisht.

Kurti: E falenderoj Ymerin, nuk heqim dorë nga bashkimi kombëtar

Albeu.com - 13.01.2018

Kandidati për kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti po shpalos platformën e tij para anëtarëve të partisë. Ai fillimisht ka shprehur keqardhje që nuk ka një kundërkandidat pasi sipas tij në ...

Kurti falënderon Ymerin për drejtimin e VV-së

Lajmi.net - 13.01.2018

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë shpalosjes së platformës së tij, për kryetar të kësaj partie ka thënë kjo parti e dëshiron demokracinë në Kosovës dhe e praktikon atë ...

Kurti: Vetëvendosje, organizatë që falë dhe kërkon falje

Alb Portali - 13.01.2018

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje ka prezantuar platformën para anëtareve e aktivistëve të kësaj partie. Loading... Kurti tha se janë tri shtylla mbi të cilat qëndron si në themele ky ...

Shpendi dhe Qëndroni nuk marrin pjesë në tubimin e Albin Kurtit

Albeu.com - 13.01.2018

Albin Kurti i ka mbledhur anëtarët e degëve dhe strukturat e Lëvizjes Vetëvendosje për të prezantuar platformën e tij. Në këtë takim po merr pjesë vetëm një kryetar komune.

Kurti: Visari Ymeri është anëtar dhe deputet i Lëvizjes bashkë me neve

Telegrafi - 13.01.2018

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, njëherësh themelues, në fillim të prezantimit të platformës së tij, ka vlerësuar lartë kontributin e ish-kryetarit të Lëvizjes Visar Ymeri.

Në tubimin ku Kurti shpalos platformën e tij, nuk marrin pjesë grupi anti-Kurti

Lajmi.net - 13.01.2018

Ka nisur tubimi i Vetëvendosjes, në të cilin kandidati i vetëm për kryetar të kësaj partie Albin Kurti do të shpalosë platformën e tij. Në këtë tubim i cili po mbahet në ‘Sallën e Kuqe’, të Pallatit ...

Haxhiu: Merita më e madhe për suksesin e Lëvizjes i takon njeriut më të votuar në Kosovë

Koha.net - 13.01.2018

Anëtarja e kryesisë së Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka falënderuar për kontributin e tyre në Lëvizjen Vetëvendosje ish-kryetarin e Visar Ymeri, dhe të gjithë ata të cilët, sipas saj, kanë pasur ...

Kurti: Ymeri është anëtar i VV-së, do të konsultohem me të siç bënte ai me mua

Koha.net - 13.01.2018

Kandidati i vetëm për postin e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në paraqitjen e platformës së tij para anëtarëve të kësaj partie, e ka falënderuar ish-kryetarin Visar Ymeri për ...

Albin Kurti prezanton platformën e tij udhëheqëse në VV (Video)

Telegrafi - 13.01.2018

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, po prezanton platformën e tij. Prezantimi po bëhet në “Sallën e Kuqe” të Pallatit të ...

Ahmeti e Çaushi e ndjekin nga Facebook-u platformën e Kurtit për kryetar të VV-së

Koha.net - 13.01.2018

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka zgjedhur apo ka rastisur që me bashkëpunëtorë të tij të jetë në Tiranë, në ditën kur në Prishtinë kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka ...

Baba i Vetëvendosjes tallet me Visar Ymerin: Do të konsultohem me ish-Kryetarin

Gazeta Express - 13.01.2018

Kandidati i vetëm për postin e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në paraqitjen e platformës së tij para anëtarëve të kësaj partie, e ka falënderuar ish-kryetarin Visar Ymeri për ...

Të dorëhequrit nuk marrin pjesë në prezantimin e platformës së Kurtit

Telegrafi - 13.01.2018

Në sallën e Kuqe në Prishtinë, janë mbledhur anëtarë e aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilëve pritet t’u drejtohet kandidati për kryetar të kësaj partie, Albin Kurti për të prezantuar ...

Prindërit e Astrit Deharit në tubimin dëgjues të Albin Kurtit

Alb Portali - 13.01.2018

Loading... Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, po prezanton platformën e tij.

Krahu i Molliqajt bojkoton platformën e Albinit për kryetar

Gazeta Express - 13.01.2018

Krahu i Dardan Molliqajt ka bojkotuar organizimin ku albin Kurti shpalosë platformën e tij për kryetar të Lëvizjes së Vetëvendosjes. Bashkë me ta, paraqitjen e platformës së Kurtit e injoroi edhe ...

VIDEO/ Albin Kurti prezanton platformën për “shpëtimin” e Vetëvendosjes: Falenderoj Visar Ymerin, do konsultohem me të

Gazeta Tema - 13.01.2018

Kandidati për kryetar i Lëvizjes “Vetëvendosje” Albin Kurti, ka falenderuar ish-kreun e dorëhequr të kësaj partie Visar Ymeri. Kurti është duke shpalosur platformën e tij për të drejtuar këtë forcë ...

Kurti sot fillon – i vetëm – garën për kryetar të VV-së

Ina - 13.01.2018

Albin Kurti nuk do të garojë kundër askujt në garën për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje. Ai vetëm duhet të bindë anëtarët e VV-së që t’i besojnë platformës së tij të cilën do të fillojë ta shpalosë ...

Ish lideri komunist: Në një parti ku gjatë zgjedhjeve nuk ka më shumë se një kandidat, aty nuk ka demokraci

Lajmi.net - 13.01.2018

Tanimë ka përfunduar afati për dorëzimin e kandidatëve për zgjedhjet e brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje. Në këto zgjedhje kandidat i vetëm do të jetë Albin Kurti, i cili ka udhëhequr me VV-në edhe ...

VV mban mbledhjen e Këshillit të Qendrës së Prishtinës

Almakos - 14.01.2018

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme të Lëvizjes Vetëvendosje, sot do të mbahet mbledhja e Këshillit të Qendrës së Prishtinës. Sipas njoftimit, kjo mbledhje do të mbahet pranë ASK, në orën 14:00.

Si e sulmoi sot në tubim Albin Kurti Molliqajn për abuzim me paratë e Vetëvendosjes

Alb Portali - 14.01.2018

Albin Kurti i cili po kërkon edhe një mandat në krye të Vetëvendosjes ka paraqitur sot platformën e tij. Me një fjalim të gjatë para të pranishmëve, ish-kryetari i VV’së ka goditur ish-sekretarin e ...

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij udhëheqëse në VV

Zhurnal - 13.01.2018

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij udhëheqëse në VV Prishtinë, 13 janar - Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot ...

Nga 32 deputet, vetëm 16 prej tyre morën pjesë në tubimin e Kurtit

Almakos - 13.01.2018

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka prezantuar platformën para anëtareve e aktivistëve të kësaj partie. Ndër të tjera, Kurti ka theksuar se si çështje që do trajtohet me ...

Militantët brohorasin parreshtur ‘Albin Kurti’ (Video)

Almakos - 13.01.2018

Kandidati i vetëm për postin e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë ditës se sotme paraqiti platformën e tij për kryetar të Lëvizjes.

Kurti: Visari Ymeri është anëtar dhe deputet i Lëvizjes bashkë me neve

Almakos - 13.01.2018

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, njëherësh themelues, në fillim të prezantimit të platformës së tij, ka vlerësuar lartë kontributin e ish-kryetarit të Lëvizjes Visar Ymeri.

Haxhiu: Merita më e madhe për suksesin e Lëvizjes i takon Albin Kurtit

Telegrafi - 13.01.2018

Anëtarja e kryesisë së Vetëvendosjes Albulena Haxhiu, ka falënderuar për kontributin e tyre në Lëvizjen Vetëvendosje ish-kryetarin e Visar Ymerin, dhe të gjithë ata, që sipas saj, ka pasur mospajtime.

Albin Kurti prezanton platformën e tij udhëheqëse në VV (LIVE/Video)

Almakos - 13.01.2018

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, po prezanton platformën e tij. Prezantimi po bëhet në “Sallën e Kuqe” të Pallatit të ...

Tashmë Shpend Ahmeti e ndjek nga Facebook-u fjalimin e Kurtit

Albeu.com - 13.01.2018

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti , ka zgjedhur apo ka rastisur që me bashkëpunëtorë të tij të jetë në Tiranë, në ditën kur në Prishtinë kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka ...

Të dorëhequrit nuk marrin pjesë në prezantimin e platformës së Kurtit

Almakos - 13.01.2018

Në sallën e Kuqe në Prishtinë, janë mbledhur anëtarë e aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilëve pritet t’u drejtohet kandidati për kryetar të kësaj partie, Albin Kurti për të prezantuar ...

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij udhëheqëse në VV

Telegrafi - 13.01.2018

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i ...

Albin Kurti para se të bëhet babë i Vetëvendosjes, sot prezanton platformën e tij

Gazeta Express - 13.01.2018

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e ...

Albin Kurti nesër prezanton platformën për kryetar të VV-së

Alb Portali - 12.01.2018

Kandidati i vetëm për Kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje ,Albin Kurti do të prezantojë platformën e tij për qeverisje nesër në orën 15. Loading... LVV njoftoi se Kurti do të bëjë prezantimin në Sallën ...

Dorëheqjet, trysni mbi Albin Kurtin

Evropaelire - 12.01.2018

Vala e dorëheqjeve në Lëvizjen Vetëvendosje, besohet se nuk është spontane, por pasojë e pakënaqësive të akumuluara në këtë subjekt politik. Me 32 ulëse në Kuvend, Vetëvendosje aktualisht është ...

Nga “anatemimi” deri te “hyjnizimi” i Molliqajt

Portalb - 12.01.2018

Flamur Kuçi Se do të vie koha që shoqëria “demokratike” kosovare, do ta cilësojë dikë brenda Vetëvendosjes si liberal, si të shtypur e të linçuar, këtë nuk do ta besonte as optimisti më sy-mbullur.

Nuk mbarojnë sherret e anëtarëve të VV-së

Zhurnal - 12.01.2018

Nuk mbarojnë sherret e anëtarëve të VV-së Prishtinë, 12 janar - Dardan Molliqaj nuk e përjashton ende mundësinë që në Vetëvendosje të tejkalohen problemet.

Dardan Molliqaj e ka shkaktuar problemin në Vetëvendosje, thotë Sveçla

Zhurnal - 12.01.2018

Dardan Molliqaj e ka shkaktuar problemin në Vetëvendosje, thotë Sveçla Xhelal Sveçla ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se problemin në Lëvizjen Vetëvendosje e ka shkaktuar Dardan Molliqaj, ...