TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pas zgjedhjeve/ Flamuri i Shqipërisë mbulon atë të Kosovës!

Java News - 09.10.2019

Nga Ben Andoni Flamuri i Shqipërisë e ka pritur sot emisarin norvegjez të Ballkanit dhe ambasadorin e vendit të tij në takimin e zhvilluar në zyrën e kandidatit kryesor për kryeministër të Kosovës, ...

Vjosa Osmani takohet me përfaqësues të Norvegjisë, flasin për dialogun

Botasot - 09.10.2019

Sot, kandidatja e LDK-së për kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani, takoi diplomatët norvegjez, Jens Erik Grondahl, Ambasador në Kosovë dhe Arne Sannes Bjornstad, Përfaqësues Special të ...

Haradinaj: Kosova dhe Norvegjia kanë ndërtuar marrëdhënie të shkëlqyera

Koha.net - 09.10.2019

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim Arne Sannes Bjørnstad, përfaqësuesin Special për Ballkanin Perëndimor nga Ministria e Punëve të Jashtme e Norvegjisë - ...

MPJ e Serbisë “e dënon ashpër” takimin e Albin Kurtit me diplomatët norvegjezë

Koha.net - 09.10.2019

Beograd, 9 tetor - Ministria e Punëve të Jashtme e Serbisë "dënuar ashpër" takimin e Arne Sannes Bjørnstad, përfaqësues special për Ballkanin Perëndimor nga Ministria e Punëve të Jashtme të ...

Haradinaj takohet me përfaqësuesin Special për Ballkanin Perëndimor, diskutojnë për dialogun dhe zgjedhjet

Telegrafi - 09.10.2019

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, është takuar me përfaqësuesin Special për Ballkanin Perëndimor Arne Sannes Bjørnstad nga Ministria e Punëve të Jashtme të Norvegjisë.

Haradinaj takon emisarin norvegjez për rajonin: Dialogu të vazhdojë pa kushte, në kufijtë aktual

Gazeta Express - 09.10.2019

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, është takuar sot me të dërguarin Special të Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor, Arne Sanees Bjornstad, shkruan Gazeta Express.

Diplomatët norvegjezë takohen me Kurtin, ja për çka biseduan

Botasot - 09.10.2019

Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti është takuar sot me përfaqësuesin Special për Ballkanin Perëndimor Arne Sannes Bjørnstad nga Ministria e Punëve të Jashtme të Norvegjisë - Departamenti i Evropës ...

Diplomatët norvegjezë takohen me Kurtin

Alsat - 09.10.2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes Albin Kurti është takuar sot me përfaqësuesin Special për Ballkanin Perëndimor, Arne Sannes Bjørnstad nga Ministria e Punëve të Jashtme të Norvegjisë – Departamenti ...

Kurti takohet me diplomatët norvegjezë, diskutojnë edhe për dialogun me Serbinë

Koha.net - 09.10.2019

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti është takuar sot me përfaqësuesin Special për Ballkanin Perëndimor Arne Sannes Bjørnstad nga Ministria e Punëve të Jashtme të Norvegjisë - Departamenti i Evropës ...

Kurti takohet me diplomatët norvegjezë

Telegrafi - 09.10.2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është takuar sot me një delegacion nga Norvegjia. Kurti ka mirëpritur në takim Përfaqësuesin Special për Ballkanin Perëndimor, Arne Sannes Bjornstad nga ...

Albin Kurti priti diplomatët norvegjezë, u bisedua për dialogun me Serbinë

Koha.net - 09.10.2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, së bashku me anëtaren e Kryesisë, Fitore Pacolli, sot ka mirëpritur përfaqësuesin special për Ballkanin Perëndimor Arne Sannes Bjørnstad nga Ministria e ...

Diplomatët norvegjezë takohen me Kurtin

Zeri - 09.10.2019

Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti është takuar sot me përfaqësuesin Special për Ballkanin Perëndimor Arne Sannes Bjørnstad nga Ministria e Punëve të Jashtme të Norvegjisë – Departamenti i Evropës ...

Kurti pret në takim zyrtarë shtetëror nga Norvegjia

Medial - 09.10.2019

11:51 | 9 Tetor 2019 Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka pritur në takim zyrtarë të Ministrisë së Jashtme dhe nga Ambasada Norvegjeze në Kosovë.

Kurti takohet me diplomatë norvegjezë – flasin edhe për dialogun

Zeri - 09.10.2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje. Albin Kurti ka takuar përfaqësuesin Special për Ballkanin Perëndimor Arne Sannes Bjørnstad nga Ministria e Punëve të Jashtme e Norvegjisë – Departamenti i Evropës ...

Kurti takohet me diplomatë norvegjezë – flasin edhe për dialogun

Medial - 09.10.2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje. Albin Kurti ka takuar përfaqësuesin Special për Ballkanin Perëndimor Arne Sannes Bjørnstad nga Ministria e Punëve të Jashtme e Norvegjisë – Departamenti i Evropës ...

Haradinaj takon përfaqësuesin norvegjez në Kosovë

Medial - 09.10.2019

14:58 | 9 Tetor 2019 Kryeministri në largim Ramush Haradinaj ka takuar përfaqësuesin Special për Ballkanin Perëndimor Arne Sannes Bjørnstad nga Ministria e Punëve të Jashtme të Norvegjisë.

Haradinaj takon përfaqësuesin norvegjez për rajonin

Zeri - 09.10.2019

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, është takuar sot me të dërguarin Special. shkruan Gazeta Express. Kreu i AAK’së ka thënë se në këtë takim ka theksuar rëndësinë e vazhdimit të dialogut me ...

Vjosa Osmani takohet me përfaqësues të Norvegjisë, flasin për dialogun

Zeri - 09.10.2019

Sot, kandidatja e LDK-së për kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani, takoi diplomatët norvegjez, Jens Erik Grondahl, Ambasador në Kosovë dhe Arne Sannes Bjornstad, Përfaqësues Special të ...

Vjosa Osmani takohet me përfaqësues të Norvegjisë, flasin për dialogun

Lajmi.net - 09.10.2019

Gjatë takimit diplomatët norvegjez ritheksuan gatishmërinë e shtetit të tyre për të ndihmuar në procesin e dialogut Kosovë-Serbi, përkrah BE-së dhe shteteve të Kuintit.

Osmani takohet me përfaqësuesit norvegjez, Grondhal dhe Bjornstad: LDK e gatshme për vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi ...

Telegrafi - 09.10.2019

Kandidatja e LDK-së për kryeministër, Vjosa Osmani, ka takuar diplomatët norvegjez, Jens Erik Grondahl, Ambasador në Kosovë dhe Arne Sannes Bjornstad, Përfaqësues Special të Norvegjisë për Ballkanin ...

Vjosa Osmani pret në takim Përfaqësuesin Special të Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Gazeta Express - 09.10.2019

Lidhja Demokratike e Kosovës përmes një komunikate për media ka njoftuar se kandidatja e kësaj partie për Kryeministre ka takuar ambasadorin e Norvegjisë Jens Erik Grondhal dhe Përfaqësuesin Special ...

Osmani pret në takim ambasadorin e Norvegjisë në Kosovë dhe Përfaqësuesin Special të Norvegjisë për Ballkanin ...

Medial - 09.10.2019

17:46 | 9 Tetor 2019 Sot, kandidatja e LDK-së për kryeministër, Vjosa Osmani, takoi diplomatët norvegjez, Jens Erik Grondahl, Ambasador në Kosovë dhe Arne Sannes Bjornstad, Përfaqësues Special të ...

Osmani takon diplomatët norvegjezë, këta i premtojnë ndihmë në dialogun Kosovë-Serbi

Koha.net - 09.10.2019

Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, ka takuar diplomatët norvegjezë, Jens Erik Grondahl, Ambasador në Kosovë dhe Arne Sannes Bjornstad, Përfaqësues Special të Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor.

Haradinaj merr mbështetje nga përfaqësuesi special i Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Gazeta Express - 10.10.2019

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim Arne Sannes Bjørnstad, përfaqësuesin Special për Ballkanin Perëndimor, nga Ministria e Punëve të Jashtme e Norvegjisë ...

Haradinaj merr mbështetje nga përfaqësuesi special i Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Botasot - 10.10.2019

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim Arne Sannes Bjørnstad, përfaqësuesin Special për Ballkanin Perëndimor, nga Ministria e Punëve të Jashtme e Norvegjisë ...

Haradinaj takoi përfaqësuesin special të Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Lajmi.net - 10.10.2019

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim Arne Sannes Bjørnstad, përfaqësuesin Special për Ballkanin Perëndimor, nga Ministria e Punëve të Jashtme e Norvegjisë – Departamenti ...

Flamuri i Shqipërisë mbulon atë të Kosovës!

Gazeta Tema - 10.10.2019

Nga Ben Andoni Flamuri i Shqipërisë e ka pritur dje emisarin norvegjez të Ballkanit dhe ambasadorin e vendit të tij në takimin e zhvilluar në zyrën e kandidatit kryesor për kryeministër të Kosovës, ...