TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Drejtori i Ballkanit zbulon se pse klubi zgjodhi Gani Sejdiun për trajner

Zeri - 15.04.2019

Gani Sejdiu do të jetë trajneri i ardhshëm i Ballkanit. Pas shkarkimit të Sami Sermaxhaj, Sejdiu do ta marrë drejtimin e klubit nga Theranda, shkruan Zëri.

Drejtori i Ballkanit sqaron situatën e largimit të Sami Sermaxhajt

Zeri - 15.04.2019

Drejtori i Ballkanit, Ismajl Kasumi ka komentuar largimin e Sami Sermaxhajt nga klubi. Klubi nga Theranda konfirmoi sot se kanë ndërprerë bashkëpunimin me Sermaxhajt pas rezultateve të dobëta, ...

Vaki kosovare, kaq trajnerë janë shkarkuar deri më tani në Superligë

Zeri - 15.04.2019

Superliga e Kosovës vit pas viti është duke u bërë më interesante. Pas pranimit në UEFA dhe FIFA, klubet kosovare janë munduar të rrisin nivelin e profesionalizmit në aspektin e organizimit dhe atë ...

Trajneri që u largua nga klubi për shkak se nuk pranoi t’i dënohen lojtarët

Gazeta Express - 15.04.2019

Sami Sermaxhaj sot u nda me Ballkanin. Derisa Ballkani e konfirmoi ndarjen me trajnerin Sami Sermaxhaj, duke e konsideruar si “ndarje me marrëveshje të dyanshme”, trajneri i njohur kosovar thotë ...

Trajneri i trofeve gjen klub të ri

Gazeta Express - 15.04.2019

Gani Sejdiu pas një kohe goxha të gjatë i kthehet IPKO Superligës së Kosovës Njëri prej trajnerëve më të suksesshëm në futbollin kosovar, Gani Sejdiu, është bërë me klub të ri, duke i dhënë kështu ...

Ballkani largon Sermaxhajn, skuadra i besohet Sejdiut

SuperSport - 15.04.2019

Qëndrimi i Sami Sermaxhajt te Ballkani ka zgjatur vetëm 7 muaj. Pas humbjes së fundit me Trepçën 89, kryesia e klubit dhe trajneri kanë patur një ballafaqim dhe me marrëveshje kanë vendosur që të ...

Ballkani ka arritur marrëveshje me trajnerin e mirënjohur kosovar

Zeri - 15.04.2019

‘Timonieri’ i mirënjohur kosovar, Gani Sejdiu do të emërohet gjatë ditës së sotme trajner i Ballkanit të Therandës, raporton Zëri.info. Gazeta ‘Zëri’ e ka kontaktuar Sjediun i cili e ka konfirmua ...

Ballkani në bisedime me Gani Sejdiun, marrëveshje çështje orësh

Telegrafi - 15.04.2019

Ballkani nga Theranda e ka shkëputur kontratën me trajnerin e deritashëm, Sami Sermaxhaj. Humbja nga Trepça ’89 në fundjavë ka qenë fatale për Sermaxhajn i cili ndërpreu bashkëpunimin me Ballkanin.

Ballkani rrezikon mbijetesën, ndahet me trajnerin

Gazeta Express - 15.04.2019

Ballkani e ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Sami Sermaxhaj për shkak të mungesës së rezultateve të pritura Sami Sermaxhaj nuk është më trajner i Ballkanit, shkruan Gazeta Express.

Sermaxhaj më nuk është trajner i Ballkanit

Koha.net - 15.04.2019

Sami Sermaxhaj është larguar nga posti i trajnerit të skuadrës së Ballkanit, ka njoftuar ekipi nga Suhareka të hënën, raporton “Koha Ditore”. Largimi i Sermaxhajt vjen dy ditë pas humbjes së ...

Zyrtare: Ballkani dhe Sermaxhaj shkëpusin marrëveshjen

Telegrafi - 15.04.2019

Sami Sermaxhaj nuk është më trajner i Ballkanit nga Theranda. Humbja nga Trepça ’89 (2-1) të premten ka qenë fatale për trajnerin Sermaxhaj. Kryesia e klubit nga Theranda ka publikuar lajmin se ka ...

Zyrtare: Sami Sermaxhaj largohet nga Ballkani

Zeri - 15.04.2019

Ballkani i Therandës e ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Sami Sermaxhaj, raporton Zëri.info. Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e klubit në rrjetin social Facebook.

Sermaxhaj zbulon arsyen e largimit nga Ballkani

Zeri - 15.04.2019

Sot Ballkani e konfirmoi ndarjen me trajneri Sami Sermaxhaj, transmeton zeri.info Semaxhaj i ka zbuluar arsyet e largimit të tij përmes një postimi në rrjetin social Facebook.

Sermaxhaj thotë se u shkarkua nga Ballkani dhe zbulon se Gani Sejdiu do ta marrë drejtimin e klubit: Nuk u pajtova për ...

Telegrafi - 15.04.2019

Sami Sermaxhaj është shkarkuar nga pozita e trajnerit te klubi nga Theranda, Ballkani. Ka qenë vetë klubi i rikthyer këtë edicion në Ipko Superligë që ka konfirmuar ndërprerjen e marrëveshjes me ...