TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

I grabitin mbi 800 euro një burri në Prizren, arrestohen katër të mitur

Koha.net - 12.06.2019

Në Prizren janë arrestuar katër të dyshuar, të mitur, për vjedhjen e mbi 800 eurove ndaj një burri më 7 qershor në Shatërvan të Prizrenit. Policia bën të ditur se të dyshuarit janë arrestuar dje, ...

PDK: Përvjetori i Lidhjes së Prizrenit u shënua në mënyrë të zbehtë

Botasot - 12.06.2019

Dega e Partisë Demokratike të Kosovës në Prizren ka reaguar për mënyrën e shënimit të përvjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit duke thënë se ishte shumë e zbehtë.

Katër të mitur arrestohen në Prizren për grabitje

Gazeta Express - 12.06.2019

Policia në Prizren ka arrestuar katër të dyshuar, tre-meshkuj dhe një femër (të mitur ), pasi të njëjtit duke përdorur forcën dhe mjete të forta, i kanë grabitur para të gatshme një personi në vlerë ...

Lidhja e Prizrenit, mes dokumenteve dhe fotove në kalanë e Tiranës

SOT - 12.06.2019

Në ambientet e Kalasë së Tiranës u çel ekspozita “Lidhja e Prizrenit 1878-2019 mes dokumenteve të Arkivit Qendror Shtetëror”. Ekspozita erdhi si një bashkëpunim mes Drejtorisë së Përgjithshme të ...

Marin Bici, Gjergj Bardhi e Pjetër Mazreku: Pushtuesit osmanë vrisnin arbërorë katolikë, ua digjnin shtëpitë e kishat

Botasot - 12.06.2019

Prizreni ishte qytet i rregulluar me pallate, objekte pasunarësh e sundimtarësh, kisha paleokristiane, kisha katolike, por edhe kisha të stilit bizantin.

8 qershori – Dita e besës së Lidhjes shqiptare të Prizrenit

Botasot - 12.06.2019

8 qershori – Dita e besës së Lidhjes shqiptare të Prizrenit QERSHORI – DITA E BESËS SË LIDHJES SHQIPTARE TË PRIZRENIT Nga Frank Shkreli Ishte 10 Qershori i vitit 1878 kur është mbajtur Kuvendi ...

“Ec Ma Ndryshe” thotë se po vazhdon rrënimi i ndërtesave me vlerë në Prizren

Koha.net - 11.06.2019

Qendra Historike e Prizrenit (QHP) ende është duke vuajtur nga rrënimet pa leje e të (pa)qëllimshme të ndërtesave me vlerë të trashëgimisë kulturore, thotë “Ec Ma Ndryshe” përmes një komunikate për ...

Arrestohen katër të rinj në Prizren për grabitje

Koha.net - 11.06.2019

Hetuesit policorë të Stacionit Policor në Prizren, si rezultat i zhvillimit të hetimeve për zbardhjen e veprave penale, pas një pune intensive kanë arritur të identifikojnë dhe të arrestojnë katër ...

Dokumente të rralla të Lidhjes së Prizrenit prezantohen në Kalanë e Tiranës

Telegrafi - 11.06.2019

Në Kalanë e Tiranës, për vizitorët dhe qytetarët është hapur ekspozita “Lidhja e Prizrenit 1878-2019 mes dokumenteve të Arkivit Qendror Shtetëror”. Kjo ekspozitë vjen në kuadër të 141 vjetorit të ...

Konfiskohen armë në Prizren

Gazeta Express - 11.06.2019

Në 24 orët e fundit, në zonën e përgjegjësisë të Drejtorisë Rajonale të Policisë në Prizren, në dy lokacione të ndryshme janë konfiskuar dy armë. Rasti i parë i konfiskimit të një pistolete është ...

PDK: Përvjetori i Lidhjes së Prizrenit u shënua në mënyrë të zbehtë

Koha.net - 12.06.2019

Dega e Partisë Demokratike të Kosovës në Prizren ka reaguar për mënyrën e shënimit të përvjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit duke thënë se ishte shumë e zbehtë.

Katër të mitur arrestohen në Prizren për grabitje

Botasot - 12.06.2019

Policia në Prizren ka arrestuar katër të dyshuar, tre-meshkuj dhe një femër (të mitur ), pasi të njëjtit duke përdorur forcën dhe mjete të forta, i kanë grabitur para të gatshme një personi në vlerë ...

Veseli: Ideali i Lidhjes së Prizrenit vazhdon

Lajmi.net - 10.06.2019

Në 141 vjetorin e Lidhjes Së Prizrenit, Veseli ka thënë se ideali i saj u kurorëzua me UCK-në. Ai madje ka thënë se i njëjti vazhdon edhe sot, përcjell lajmi.net.

Haradinaj: Lidhja e Prizrenit kthesa për pavarësinë e shqiptarëve

BalkanWeb - 10.06.2019

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj përkujtoi sot 141 vjetorin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit. Sipas tij, kjo ngjarje është një nga momentet kyçe të historisë dhe kthesë për kahen politike të ...

Limaj: Drejtuesit e Lidhjes së Prizrenit mbeten themeltarët e shtetit shqiptar

Botasot - 10.06.2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh lideri i Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, deklaroi sot se Lidhja Shqiptare e Prizrenit, është lëvizja me e rëndësishme e shqiptarëve, e cila ri-zgjoi ...

Veseli: 141 vjet më parë lindi mendimi shtetëror kombëtar i shqiptarëve

Telegrafi - 10.06.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka kujtuar 141 vjetorin e Lidhjes së Prizrenit. Ai ka thënë se 141 vjet më parë në Prizren ka lindur mendimi shtetëror kombëtar i shqiptarëve.

“Ec Ma Ndryshe”: Po vazhdon rrënimi i ndërtesave me vlerë në Prizren

Botasot - 12.06.2019

Organizata “Ec Ma Ndryshe” përmes një komunikate për media thotë se Qendra Historike e Prizrenit (QHP) ende është duke vuajtur nga rrënimet pa leje e të (pa)qëllimshme të ndërtesave me vlerë të ...

Arrestohen katër persona në Prizren për grabitje

Zeri - 11.06.2019

Hetuesit policorë të Stacionit Policor në Prizren, si rezultat i zhvillimit të hetimeve për zbardhjen e veprave penale, pas një pune intensive kanë arritur të identifikojnë dhe të arrestojnë katër ...

Dokumente të rralla të Lidhjes së Prizrenit prezantohen në Kalanë e Tiranës

Zhurnal - 11.06.2019

Në Kalanë e Tiranës për vizitorët e shumtë dhe qytetarët është hapur ekspozita “Lidhja e Prizrenit 1878-2019 mes dokumenteve të Arkivit Qendror Shtetëror”.

Katër të mitur arrestohen në Prizren për grabitje

Telegrafi - 12.06.2019

Policia në Prizren ka arrestuar katër të dyshuar, tre-meshkuj dhe një femër (të mitur), pasi të njëjtit duke përdorur forcën dhe mjete të forta, i kanë grabitur para të gatshme një personi në vlerë ...

Veseli: 141 vjet më parë lindi mendimi shtetëror kombëtar i shqiptarëve

Botasot - 10.06.2019

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli ka kujtuar 141 vjetorin e Lidhjes së Prizrenit. Thotë se në këtë datë, lindi ideali për mendimin shtetëror e kombëtar i shqiptarëve i cili vazhdon edhe sot.

Limaj: Drejtuesit e Lidhjes së Prizrenit mbeten themeltarët e shtetit shqiptar

Gazeta Express - 10.06.2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh lideri i Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, deklaroi sot se Lidhja Shqiptare e Prizrenit, është lëvizja me e rëndësishme e shqiptarëve, e cila ri-zgjoi ...

Katër të mitur arrestohen në Prizren për grabitje

Zeri - 12.06.2019

Policia në Prizren ka arrestuar katër të dyshuar, tre meshkuj dhe një femër (të mitur ), pasi të njëjtit duke përdorur forcën dhe mjete të forta, i kanë grabitur para të gatshme një personi në vlerë ...

Veseli: Ideali i Lidhjes së Prizrenit vazhdon

Zhurnal - 10.06.2019

Prishtinë, 10 qershor – Zhurnal.mk – Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se Lidhja e Prizrenit shënon lindjen e një mendimi shtetëror kombëtar.

Limaj: Drejtuesit e Lidhjes së Prizrenit mbeten themeltarët e shtetit shqiptar

Telegrafi - 10.06.2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh lideri i Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, deklaroi sot se Lidhja Shqiptare e Prizrenit, është lëvizja me e rëndësishme e shqiptarëve, e cila ri-zgjoi ...

Limaj: Drejtuesit e Lidhjes së Prizrenit mbeten themeltarët e shtetit shqiptar

Lajmi.net - 10.06.2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh lideri i Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, deklaroi sot se Lidhja Shqiptare e Prizrenit, është lëvizja me e rëndësishme e shqiptarëve, e cila ri-zgjoi ...

Limaj: Lidhja Shqiptare e Prizrenit – lëvizja më e rëndësishme e shqiptarëve

Medial - 10.06.2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh lideri i Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, deklaroi sot se Lidhja Shqiptare e Prizrenit, është lëvizja me e rëndësishme e shqiptarëve, e cila rizgjoi ...

Liderët shtetërorë thonë se me Lidhjen e Prizrenit lindi mendimi shtetëror i shqiptarëve

Koha.net - 10.06.2019

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka përkujtuar 141 vjetorin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit duke thënë se kjo ngjarje është një nga momentet kyçe të historisë dhe kthesë për politikën e ...

Limaj: Lidhja Shqiptare e Prizrenit – lëvizja më e rëndësishme e shqiptarëve

Zhurnal - 10.06.2019

Prishtinë, 10 qershor – Zhurnal.mk – Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh lideri i Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, deklaroi sot se Lidhja Shqiptare e Prizrenit, është lëvizja me e ...