TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Masakra në Lushnjë, zbulohet e kaluara kriminale Laert Haxhiut

BalkanWeb - 12.10.2017

Të tjera detaje janë zbuluar për Laert Haxhiu, i dyshuari kryesor për maskrën e ditës së djeshme në qytetin e Lushnjes ka qenë edhe më parë i dënuar. Haxhiu tashmë është shpallur në kërkim për ...

Historiku i Bandës së Lushnjes, vrasjet monstruoze

ABC News - 12.10.2017

Edhe pse kanë kuluar 21 vite nga krijimi i Bandës së Lushnjes përsëri, hasmëritë në atë qytetet, vijojnë të jenë prezent. ABC News sjellë të plotë, të gjithë dinamikën e ekzekutimeve, me dy grupeve, ...

Si u vra "Iriqi", killeri i bandës së Aldo Bares nga personat që tentuan t'i shuanin familjen dje

Albeu.com - 12.10.2017

Laert Haxhiu , personi i shpallur në kërkim nga policia për atentatin e djeshëm në Lushnje ku mbeten dy të vrarë dhe dy të plagosur ishte i dënuar më parë për vrasjen e Gerti Lalës, i cili njihej ...

Laert Haxhiu, si i shpëtoi dënimit për drogë në 2016-n

ABC News - 12.10.2017

Laert Haxhiu, i shpallur në kërkim për masakrën e Lushnjës, është arrestuar në vitin 2015, si shitës i një sasie prej 1.2 kg heroinë. Kjo akuzë nuk rezultoi e provuar nga Gjykata e Durrësit, e cila ...

Terrorizuan qytetin, si funksiononte "komisariati nr.2" i Aldo Bares në Lushnje

Albeu.com - 12.10.2017

Kapoja e Lushnjes Aldo Bare është rikthyer sërish në vëmendje për shkak të atentatit të djeshëm ndaj nipit të tij, atentat i cili dyshohet se është kryer nga rivali i bandës së Aldo Bares.

Kush është "Iriqi", killeri i bandës së Aldo Bares që shëtiste me tomson në mes të qytetit

Albeu.com - 12.10.2017

Policia ka shpallur Laert Haxhiun në kërkim për atentatin e djeshëm në Lushnje ku mbetën të vrarë dy persona dhe dy të tjerë u plagosën. Laert Haxhiu nuk është një emër i panjohur për organet e ...

Autori i atentatit, vjet tentoi t’i vriste nipin Aldo Bares

Ora news - 12.10.2017

Policia e shtetit tha të enjten se autorët e dyshuar të kësaj ngjarje ku mbetën të plagosur edhe dy persona, janë Laert Haxhiu dhe Orges Bilbili, të dy me precedentë penalë të mëparshëm.

DOSSIER/ Krimet e tmerrshme të bandës së Aldo Bares: Nuk linin të plagosur, vetëm të vrarë

Albeu.com - 12.10.2017

Atentati i djeshëm në Lushnjes, ku mbetën të vrarë dy të rinj dhe dy të tjerë u plagosën risolli në vëmendjen myzeqarëve krimet e tmerrshme të ndodhura në qytet mes bandës së Aldo Bares dhe të Artur ...

I vrau ?Iriqin?, rivali i Aldo Bares kthehet për t?i shuar edhe familjen

Albeu.com - 12.10.2017

Laert Haxhiu është personi i shpallur në kërkim si autor i dyshuar i atentatit të djeshëm në Lushnjë, ku mbetën të vrarë dy të rinj, e u plagosën dy të tjerë.

Reagojnë familjarët e Aldo Bares: S?kemi lidhje me ngjarjen

Albeu.com - 12.10.2017

Pas shoqërimit të Xhulio Shkurtit, nipit të Aldo Bares nga policia në lidhje me vrasjen e dy të rinjve dje, kanë reaguar familjarët kreut të bandës së Lushnjës.

Policia identifikon autorët: Si u rikthye lufta e bandave në Lushnje

Mapo - 12.10.2017

Prokuroria dhe Policia e Lushnjes duket se e kanë emrin e personit të dyshuar për masakrën e djeshme të ndodhur në mes të qytetit. Burime nga policia thanë për ABCNews kanë bërë të ditur se është ...

Si ?mbretëroi? Aldo Bare dhe banda e vrasësve të Lushnjes

Albeu.com - 12.10.2017

Atentati i përgjakshëm i ndodhur dje në Lushnje ku mbetën të vdekur dy të rinj dhe janë plagosur dy të tjerë, ka rikthyer në vëmendje, bandën famëkeqe të Aldo Bares .

Kush është rivali i Aldo Bares i shpallur në kërkim për atentatin në Lushnjë, nga vrasja e ‘Iriqit’ tek arrestimi për ...

BalkanWeb - 12.10.2017

LUSHNJE- Laert Haxhiu, personi i shpallur në kërkim si autor i dyshuar për atentatin e djeshëm në Lushnjë, ku mbetën të vrarë dy të rinj, nuk është një emër i panjohur për policinë.

Atentati me dy viktima në Lushnjë, shoqërohet në Polici nipi i Aldo Bares. Flasin familjarët

LajmiFundit - 12.10.2017

Xhulio Shkurti, nipi i Aldo Bares është shoqëruar sot në Polici pas atentatit me dy viktima që tronditi Lushnjën të merkuren. Xhulio raportohet se është kushëri me J.Hoxhen, viktimë e atentatit të ...

Masakra e Lushnjës, identifikohen dy autorët, Haxhiu dhe Bilbili

ABC News - 12.10.2017

Prokuroria e Lushnjes shpalli të dyshuar për masakrën në qendër të qytetit, shtetasin Laert Haxhiun. Ky person që mendohet të jetë njëri nga tre autorët, është në kërkim pasi është dënuar në mungesë ...

Ekzekutimet në Lushnjë, shoqërohet nipi i Aldo Bares: Ja ku isha kur ndodhi vrasja

BalkanWeb - 12.10.2017

LUSHNJE- Një ditë pas atentatit me dy të vrarë në Lushnjë, policia ka shoqëruar nipin e Aldo Bares. “BalkanWeb” mëson se Xhulio Shkurti, është kushëri me Jurgen Hoxhën, viktimë e atentatit.

Pas atentatit, Forcat Speciale zbarkojnë në Lushnje

Ora news - 12.10.2017

Gjatës natës Forcat Speciale kanë ushtruar kontrolle në lagjet periferike të Lushnjës në kuadër të hetimeve për atentatin e ndodhur pasditen e djeshme (11 tetor 2017) ku mbetën të vrarë dy persona ...

Një ditë pas atentatit, shoqërohet në polici nipi i Aldo Bares

Ora news - 12.10.2017

Një ditë pas atentatit në Lushnjë ku mbetën të vrarë dy persona, policia ka shoqëruar nipin e Aldo Bares Xhulio Shkurti. Ky i fundit mbeti i plagosur në atentatin e ndodhur pasditen e djeshme në ...

Masakra në Lushnje, shoqërohet në polici nipi i Aldo Bares

Durres Lajm - 12.10.2017

Një ditë pas atentatit në Lushnjë ku mbetën të vrarë dy persona, policia ka shoqëruar nipin e Aldo Bares, Xhulio Shkurti, si personi që mund të ketë dijeni për ekzekutorët apo për rrethanat e ...

Masakra në Lushnje, shoqërohet nipi i Aldo Bares. Ja çfarë deklaroi në polici

Java News - 12.10.2017

Pas atentatit me dy të vdekur mbrëmë, policia ka shoqëruar në polici edhe nipin e Aldo Bares, Xhulio Shkurti. Nga ngjarja e djeshme që tronditi Lushnjën dhe mbarë opinionin publik, përveç Hoxhës, ...

Një nga viktimat e atentatit në Lushnje i afërm i Aldo Bares, nipi u plagos

Ora news - 11.10.2017

Qyteti i Lushnjës ka përjetuar orë tmerri pasditen e së mërkurës ku persona të paidentifikuar kanë ekzekutuar me breshëri automatiku dy shtetas e kanë plagosur edhe dy të tjerë.

Masakra në Lushnjë, zbulohet e kaluara kriminale Laert Haxhiut

Mapo - 12.10.2017

Të tjera detaje janë zbuluar për Laert Haxhiu, i dyshuari kryesor për maskrën e ditës së djeshme në qytetin e Lushnjes ka qenë edhe më parë i dënuar. Haxhiu tashmë është shpallur në kërkim për ...

Historiku i frikshëm i Bandës së Lushnjes, vrasjet monstruoze

LajmiFundit - 12.10.2017

Edhe pse kanë kuluar 21 vite nga krijimi i Bandës së Lushnjes përsëri, hasmëritë në atë qytetet, vijojnë të jenë prezent. Banda kriminale famëkeqe e qytetit të Lushnjes e cila kishte si kryetar të ...

Si u lirua Laert Haxhiu, autori i masakrës së Lushnjës

Albeu.com - 12.10.2017

Në qershor të vitit 2015, Laert Haxhiu , një nga personat e shpallur në kërkim për masakrën e së mërkurës në Lushnje është arrestuar si shitës i një sasie prej 1.2 kilogramësh heroinë.

Rikthehen ‘hijet’ e 97-ës, ‘komisariati i Aldos’ dhe shëtitja me kokën e armikut, lufta e egër e bandave

Java News - 12.10.2017

Vrasja e dy personave në qytetin e Lushnjes, të cilët njihen si persona të afërt me Aldo Baren ka rikthyer edhe njëherë hijet e përplasjeve mes bandave të ’97-ës.

Dyshohet si autor i atentatit/ Kush është rivali i Aldo Bares, vrau ‘Iriqin’ e bandës së Lushnjës

LajmiFundit - 12.10.2017

Laert Haxhiu është personi i shpallur në kërkim si autor i dyshuar i atentatit të djeshëm në Lushnjë, ku mbetën të vrarë dy të rinj, e u plagosën dy të tjerë.

Policia identifikon autorët: Si u rikthye lufta e bandave në Lushnje

Botasot - 12.10.2017

Prokuroria dhe Policia e Lushnjes duket se e kanë emrin e personit të dyshuar për masakrën e djeshme të ndodhur në mes të qytetit. Burime nga policia thanë për ABCNews kanë bërë të ditur se është ...

Historia/ Kush është rivali i Aldo Bares i shpallur në kërkim për masakrën në Lushnje

Java News - 12.10.2017

Laert Haxhiu, personi i shpallur në kërkim si autor i dyshuar për atentatin e djeshëm në Lushnjë, ku mbetën të vrarë dy të rinj, nuk është një emër i panjohur për policinë.

?Lufta në Lushnje?, nipi i Aldo Bares shoqërohet me urgjencë në polici

Albeu.com - 12.10.2017

Policia ka shoqëruar në polici nipin e Aldo Bares , një ditë pas atentatit me dy të vrarë në Lushnjë. Nipi i Aldo Bares ishte kushëri me njërën nga viktimat e atentatit.

Vrasja e dyfishtë – Hakmarrje ndaj Aldo Bares?

Botasot - 11.10.2017

Viktimat e pasdites së sotme Jurgen Hoxha dhe Zamir Latifi njihen si miqtë e ngushtë të Xhulio Shkurtit, djali i vëllait të Aldo Bares (Alfred Shkurtit).

Nipi i Aldo Bares u plagos në krimin në Lushnje, i shpëtoi atentatit në vitin 2016

LajmiFundit - 11.10.2017

Të paktën dy persona kanë mbetur të vdekur nga atentati në Lushnje, dhe një është plagosur. Mësohet se i plagosur është Xhulio Shkurti, nipi i Aldo Bares, ish¬ kapo i Bandës së Lushnjes i cili vuan ...

Identifikohet një nga personat e vrarë nga atentati në Lushnje

Albeu.com - 11.10.2017

Dy të rinj janë ekzekutuar pasditen e sotme në lagjen “Loni Dhamo” të Lushnjës , pas një atentati ndaj tyre. Zamir Latifi, 27 vjeç, raportohet të jetë njëri prej viktimave, ndërsa ende nuk është ...

Gjendet një makinë e djegur në Lushnjë, dyshohet se u përdor në vrasjen e dyfishtë

Albeu.com - 11.10.2017

Një automjet i djegur është gjetur në rrugën Lushnje - Berat. Makina e gjetur në vendin e quajtur “Ccukas i Vjetër” dhe dyshohet se është përdorur prej autorëve të vrasjes së dyfishtë në Lushnje .

Përplasja mes grupeve në Lushnjë, i plagosur nipi i Aldo Bares

Albeu.com - 11.10.2017

Një atentat me armë zjarri ka ndodhur në qendër të qytetit të Lushnjes , pak metra larg komisariatit të policisë. Dy persona kanë mbetur të vdekur nga breshëria e kallashnikovit, ndërsa një person i ...

Dy të ekzekutuarit në Lushnje miq të Aldo Bares, identifikohet njëri

LajmiFundit - 11.10.2017

Pas atentatit me pasoje vdekjen 2 personave dhe plagosjen e një tjetrit në Lushnje, identifikohet njëri prej viktimave. Mësohet se shtetasi Zamir Latifi, 27-vjeç, ndërroi jetë pasi u qëllua me armë.

Atentati në Lushnje, dy viktimat miq të Aldo Bares, identifikohet njëri

Botasot - 11.10.2017

Janë zbuluar detajet e para rreth atentatit të ndodhur mbrëmjen e sotme në qendër të qytetit të Lushnjës. Burime për “Panorama” bëjnë me dije se njëri nga viktimat është 27 vjeçari Zamir Lativi.

Atentati në Lushnje, personi i plagosur është nipi i Aldo Bares!

Gazeta Express - 11.10.2017

Breshëria e automatikut kallashnikov ka tmerruar pak minutsa më parë qytetin e Lushnjes, ku të shtënat i kanë marrë jetën dy të ...

Një prej të vrarëve në Lushnjë i shpëtoi atentatit në 2016 (FOTO)

Java News - 11.10.2017

Një atentat me kallashnikov ndodhi pasditen e sotme në Lushnjë, ku për pasojë 2 persona humbën jetën dhe disa persona të tjerë mbetën të plagosur. Një prej viktimave është identifikuar si shtetasi ...

Kush është 23-vjeçari që u ekzekutua në mes të qytetit (FOTO)

Durres Lajm - 11.10.2017

Identifikohet një nga viktimat e atentatit, i plagosur nipi i kapos së bandës kriminale Atentat në mes të qytetit, përplasja e bandave shkakton dy të vrarë dhe një i plagosur Vijnë pamjet e para nga ...

Atentat me dy të vrarë në Lushnje, plagoset rëndë nipi i Aldo Bares

Java News - 11.10.2017

Qyteti i Lushnjes është tronditur mbrëmjen e sotme ndërsa një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur. Mësohet se si pasojë e disa të shtënave me armë, të paktën dy persona kanë mbetur të vrarë ...

Atentati në Lushnje, zbulohet e kaluara “e errët” e Laert Haxhisë

SOT - 12.10.2017

Një ditë pas ngjarjes tragjike në Lushnje ku u ekzekutuan dy të rinj dhe dy të tjerë mbetën të plagosur, zbulohen detaje për të dyshuarin si shkaktar i ngjarjes.

Masakra e Lushnjes, si i shpëtoi drejtësisë një prej të dyshuarve

Java News - 12.10.2017

Në qershor të vitit 2015, Laert Haxhiu, një nga personat e shpallur në kërkim për masakrën e së mërkurës e djeshme në Lushnje ku mbetën të vrarë dy persona, është arrestuar si shitës i një sasie prej ...

Identifikohen autorët e atentatit, ngjarja e lidhur me një vrasje në 2016

Ora news - 12.10.2017

Dy persona u shpallën në kërkim nga policia në lidhje me atentatin e ndodhur pasditen e të mërkurës në Lushnje ku u vranë shtetasit Jurgen Hoxha dhe Zamir Latifi.

Vrasjet në Lushnjë/ Kush është rivali i Aldo Bares, që vrau ‘Iriqin’

Mapo - 12.10.2017

Foto 1 nga 3 Laert Haxhiu, personi i shpallur në kërkim si autor i dyshuar për atentatin e djeshëm në Lushnjë, ku mbetën të vrarë dy të rinj, nuk është një emër i panjohur për policinë.

Viktimat në Lushnje, hakmarrje ndaj Aldo Bares? “Lidhja” e atentatit me vrasjet që kanë tronditur qytetin

BalkanWeb - 11.10.2017

Viktimat e pasdites së sotme Jurgen Hoxha dhe Zamir Latifi njihen si miqtë e ngushtë të Xhulio Shkurtit, djali i vëllait të Aldo Bares (Alfred Shkurtit).

U plagos në Lushnje/Kush është nipi i Aldo Bares, i shpëtoi atentatit në vitin 2016

Botasot - 11.10.2017

Një atentat me armë zjarri ka ndodhur në qendër të qytetit të Lushnjes, pak metra larg komisariatit të policisë. Dy persona kanë mbetur të vdekur, ndërsa një person i tretë raportohet se është ...

Identifikohet një nga viktimat e atentatit, i plagosur nipi i kapos së bandës kriminale

Durres Lajm - 11.10.2017

Atentat në mes të qytetit, përplasja e bandave shkakton dy të vrarë dhe një i plagosur Vijnë pamjet e para nga atentati me dy të vrarë (FOTO) Dy të rinj janë ekzekutuar pasditen e sotme në lagjen ...

Gjendet një makinë e djegur në Lushnjë, dyshohet se u përdor në vrasjen e dyfishtë

Ina - 11.10.2017

Një automjet i djegur është gjetur në rrugën Lushnje – Berat. Makina e gjetur në vendin e quajtur “Ccukas i Vjetër” dhe dyshohet se është përdorur prej autorëve të vrasjes së dyfishtë në Lushnje .

Atentati me 2 të vdekur në Lushnje, i plagosur nipi i Aldo Bares

Mapo - 11.10.2017

Atentat me armë zjarri në qendër të qytetit të Lushnjes, pak metra larg komisariatit të policisë. Dy persona kanë mbetur të vdekur nga breshëria e kallashnikovit, ndërsa një person i tretë raportohet ...

Masakra e Lushnjës: Si i shpëtoi Laert Hoxha dënimit për drogë

Mapo - 12.10.2017

Laert Haxhiu, i shpallur në kërkim për masakrën e Lushnjës, është arrestuar në vitin 2015, si shitës i një sasie prej 1.2 kg heroinë. Kjo akuzë nuk rezultoi e provuar nga Gjykata e Durrësit, e cila ...