TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Takimi Pendarovski – Zaev, plani për agjendë të përbashkët

Ina - 16.05.2019

Presidenti Stevo Pendarovski priti në Vodno kryeministrin Zaev, takimi i parë ky që pas zgjedhjes së Pendarovskit në postin e presidentit. Në takim është biseduar për bashkëpunimin mes dy ...

Zaev për herë të parë mysafir tek Pendarovski, nuk dhanë deklarata

Portalb - 16.05.2019

Presidenti Stevo Pendarovski dhe kryeministri Zoran Zaev sot e kishin takimin e parë në vilën presidenciale në Vodno, që pas marrjes së funksionit të Pendarovskit, si president i pestë i shtetit më ...

Princi Eduard u njoftua me projektet të cilat janë duke u realizuar me ndihmë britanike

Portalb - 16.05.2019

Fëmijët e studios për vallëzim “Eureka” me shfaqjen “Hirushja” sot performuan para princit Eduard , grofi nga Veseksi, në Filarmoninë Nacionale në Shkup , për çka fituan duartrokitje të madhe prej ...

Zaev e përgëzoi Pendarvoskin për marrjen e detyrës së re

Telegrafi - 16.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot priti kryeministrin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Në takim, kryeministri Zaev përgëzoi Presidentin për ...

Takim i parë zyrtar Zaev – Pendarovski, dakordësohet bashkëpunim për qëllimet strategjike të shtetit (VIDEO)

Tetova Sot - 16.05.2019

Bashkëpunim konkret dhe thelbësor për progres të përgjithshëm të shtetit dhe realizmit të qëllimeve strategjike – anëtarësim në Bashkimin Evropian dhe në NATO, dakordësuan në takimin e sotëm të parë ...

Zëdhënësi i Qeverisë e lë Zaevin, shkon tek Pendarovski

Ina - 16.05.2019

Zëdhënësi i Qeverisë, Mile Boshnjakovski sot ka bërë të ditur se është konferenca e fundit me gazetarë, pasi që do të transferohet në detyrë të re. Ai tha se do të kaloj në pozitën e Sekretarit ...

Pendarovski pret në zyrën e tij kryeministrin Zoran Zaev

Alsat - 16.05.2019

Në Villën Vodno sot pritet takimi i parë mes presidentit të ri Stevo Pendarovski dhe kryeministrit Zoran Zaev. Nga ekzekutivi thonë se arsyeja e kësaj vizite të kryeministrit dhe konkluzionet do të ...

Ueb faqja e presidentit të Maqedonisë së Veriut edhe në gjuhën shqipe!

Ina - 16.05.2019

Ueb faqja zyrtare e presidentit të ri të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, tashmë është në përpunim e sipër, por me të shikuar ueb faqen zyrtare të presidentit ajo tashmë është ...

Xhaferi takon Princin Eduard

Botasot - 16.05.2019

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, mori pjesë në pritjen e që u organizua për Kontin e Veseksit, Princin Eduard. Pritja ishte organizuar në rezidencën e Ambasadës Britanike ...

Zëdhënësi i Qeverisë Boshnjakovski, do të emërohet sekretar i përgjithshëm i presidentit Pendarovski

Portalb - 16.05.2019

Zëdhënësi i Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, Mile Boshnjakovski, sot në konferencë për shtyp të Qeverisë njoftoi se kjo është konferenca e fundit për shtyp në cilësinë e zëdhënësit dhe se prej tani ...

Boshnjakovski mban konferencën e fundit si zëdhënës i Qeverisë

Alsat - 16.05.2019

Zëdhënësi i Qeverisë Mile Boshnjakovski njoftoi se konferenca e sotme për shtyp do të jetë e fundit e këtij formati, pasi ai është emëruar për Sekretar të Përgjithshëm në Kabinetin e presidentit, ...

Pendarovski: Shpresojmë në thellimin e bashkëpunimit me Mbretërinë e Bashkuar

Telegrafi - 16.05.2019

Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski, sot ka pritur në takim princin Edward, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut.

Sot do të takohet presidenti Pendarovski me kryeministrin Zaev

Portalb - 16.05.2019

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot në orën 16:15 do ta pranojë kryeministrin, Zoran Zaev, njofton Portalb.mk . Ky është takimi i parë i kryeministrit Zaev me presidentin e ri ...

Partneriteti me Britaninë e Madhe do të vazhdojë edhe në të ardhmen në fushat me interes të përbashkët

Medial - 16.05.2019

Shkup, 16 maj 2019 (MEDIAL) – Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev mori pjesë në darkën solemne që u organizua me rastin e vizitës së lartmadhërisë së tij Eduard në ...

Stevo Pendarovski pret në presidencë kryeministrin Zoran Zaev

Gazeta Express - 16.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot do ta takohet sot me kryetarin e Qeverisë, Zoran Zaev. Takimi do të mbahet në Vilën Vodno në orën 16:15, kumtoi kabineti i ...

Pendarovski: Vizita e princit Eduard, konfirmim i lidhjeve të forta me Mbretërinë e Bashkuar

Tetova Sot - 16.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot ka pranuar princin Eduard, grofin e Veseksit i cili po qëndron për vizitë zyrtare në vend.

Princi Eduard në takim me presidentin Pendarovski

Tetova Sot - 16.05.2019

Princi Eduard, konti nga Veseksi, i cili që dje është duke qëndruar për vizitë zyrtare në vend, sot do të ketë takim me presidentin Stevo Pendarovski.

Presidenti Pendarovski sot takohet me Zaevin në Vilën Vodno

Tetova Sot - 16.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot do ta presë kryetarin e Qeverisë, Zoran Zaev. Takimi do të mbahet në Vilën Vodno në orën 16:15, kumtoi kabineti i shefit të ...

Pendarovski, një rrëfim i ri i pa treguar

Antpress - 16.05.2019

Stevo Pendarovski askujt nuk i ka borxh individualisht, por borxhi më i madh i tij ndaj vendit është të vendos një standard të ri në ripërkufizimin e rolit të Presidentit në harmonizimin dhe ...

Kundërspin: VMRO-DPMNE tregoi se nuk i kupton fjalët e Pendarovskit

Portalb - 15.05.2019

VMRO-DPMNE me 13.05.2019 dha deklaratë/komunikatë, në të cilën ka të vërteta të shtrembëruara, gjegjësisht spinim: Kundërspin: Ditën e parë pas inaugurimit të presidentit Stevo Pendarovski, i cili, ...

Princi i Britanisë së Madhe, Eduard me agjendë të ngjeshur Shkup, e priti Shekerinska, u takua me Zaevin dhe ...

Portalb - 15.05.2019

11:13 – Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot e priti Lartmadhërinë e tij, princin Aduard, i cili qëndron në vizitë dyditore në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Formohet ekipi i Pendarovskit

Flaka - 15.05.2019

Profesori universitar Aleksandar Spasov, sekretari i shtetit i Ministrisë së Punëve të Jashtme Viktor Dimovski, anëtar i Këshillit Ekonomik dhe Social të LSDM, Toshe Zafirov, profesorja Ana Çupeska, ...

Pendarovski takoi ambasadorët e Sllovenisë dhe Kinës

Flaka - 15.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot i pranoi ambasadorët e Republikës së Sllovenisë, Millan Jazbec dhe ambasadoren e Republikës Popullore të Kinës, Jin Lisjen.

Zaev e përgëzoi Pendarvoskin për marrjen e detyrës së re

Botasot - 16.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot priti kryeministrin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Në takim, kryeministri Zaev përgëzoi Presidentin për ...

Takim i parë zyrtar Zaev – Pendarovski, dakordësohet bashkëpunim për qëllimet strategjike të shtetit

Medial - 16.05.2019

Shkup, 16 maj 2019 (MEDIAL) – Bashkëpunim konkret dhe thelbësor për progres të përgjithshëm të shtetit dhe realizmit të qëllimeve strategjike – anëtarësim në Bashkimin Evropian dhe në NATO, ...

Pendarovski pret në zyrën e tij kryeministrin Zoran Zaev

Botasot - 16.05.2019

Në Villën Vodno sot pritet takimi i parë mes presidentit të ri Stevo Pendarovski dhe kryeministrit Zoran Zaev. Nga ekzekutivi thonë se arsyeja e kësaj vizite të kryeministrit dhe konkluzionet do të ...

Pollozhani i përgjigjet Pendarovskit për deklaratën se nuk i ka borxh askujt!

Ina - 15.05.2019

Kryetari i Shoqatës së të Burgosurve Politik Shqiptar, Shpëtim Pollozhani ka reaguar pas deklaratës së djeshme të presidentit të ri, Stevo Pendarovski se nuk i ka borxh askujt për votën e fituar në ...

Pandarovski: S’i kam borxh askujt për zgjedhjen time si President

BalkanWeb - 15.05.2019

Nuk i kam borxh askujt për zgjedhjen time për President. Kështu kreu i ri i shtetit, Stevo Pendarovski në emisionin “360 gradë”, iu përgjigjet kritikave në opinion por edhe opozitës se fitorja e tij ...

Pajtimi i pushtetit dhe opozitës, mision i vështirë i PENDAROVSKIT

Medial - 14.05.2019

Procesi i pajtimit mes pushtetit dhe opozitës është një nga gjeneratorët që dikton procesin e përmbushjes së reformave, me këtë dhe hapjen e dyerve të Bashkimit Evropian për Maqedoninë e Veriut, ...

Pendarovski: Shpresojmë në thellimin e bashkëpunimit me Mbretërinë e Bashkuar

Botasot - 16.05.2019

Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski, sot ka pritur në takim princin Edward, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut.

Pendarovski: Vizita e princit Eduard, konfirmim i lidhjeve të forta me Mbretërinë e Bashkuar

Medial - 16.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot ka pranuar princin Eduard, grofin e Veseksit i cili po qëndron për vizitë zyrtare në vend.

Takim Pendarovski – Zaev në Vilën Vodno

Alsat - 16.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot do ta presë kryetarin e Qeverisë, Zoran Zaev. Takimi do të mbahet në Vilën Vodno në orën 16:15, kumtoi kabineti i shefit të ...

Pendarovski, një rrëfim i ri i pa treguar

Ina - 16.05.2019

Stevo Pendarovski askujt nuk i ka borxh individualisht, por borxhi më i madh i tij ndaj vendit është të vendos një standard të ri në ripërkufizimin e rolit të Presidentit në harmonizimin dhe ...

Presidenti Pendarovski, takim me Zaevin

Alsat - 16.05.2019

Presidenti Stevo Pendarovski priti në Vodno kryeministrin Zaev, takimi i parë ky që pas zgjedhjes së Pendarovskit në postin e presidentit. Në takim është biseduar për bashkëpunimin mes dy ...

Ueb faqja e presidentit të Maqedonisë së Veriut edhe në gjuhën shqipe

Flaka - 16.05.2019

Ueb faqja zyrtare e presidentit të ri të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, tashmë është në përpunim e sipër, por me të shikuar ueb faqen zyrtare të presidentit ajo tashmë është ...

Pollozhani i përgjigjet Pendarovskit për deklaratën se nuk i ka borxh askujt!

Tetova Sot - 15.05.2019

Kryetari i Shoqatës së të Burgosurve Politik Shqiptar, Shpëtim Pollozhani ka reaguar pas deklaratës së djeshme të presidentit të ri, Stevo Pendarovski se nuk i ka borxh askujt për votën e fituar në ...

“Nuk i kam borxh askujt”, Presidenti i ri i Maqedonisë del me deklaratë të rëndësishme

SOT - 15.05.2019

Kreu i ri i shtetit, Stevo Pendarovski në emisionin “360 gradë”, iu përgjigjet kritikave në opinion por edhe opozitës se fitorja e tij do të paguhet me kredi të larta politike.

Pajtimi i pushtetit dhe opozitës, mision i vështirë i Pendarovskit

Portalb - 15.05.2019

Procesi i pajtimit mes pushtetit dhe opozitës është një nga gjeneratorët që dikton procesin e përmbushjes së reformave, me këtë dhe hapjen e dyerve të Bashkimit Evropian për Maqedoninë e Veriut, ...

Princi Eduard për vizitë në RMV, Pendarovski: Vizita, konfirmim i lidhjeve të forta

Flaka - 16.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka pritur princin Eduard, grofin e Veseksit, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në vend.

Vizita e princit Eduard, konfirmim i lidhjeve të forta me Mbretërinë e Bashkuar

Gazeta Express - 16.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot ka pranuar princin Eduard, grofin e Veseksit i cili po qëndron për vizitë zyrtare në vend.

Takim Pendarovski – Zaev në Vilën Vodno

Medial - 16.05.2019

Shkup, 16 maj 2019 (MEDIAL) – Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot do ta presë kryetarin e Qeverisë, Zoran Zaev. Takimi do të mbahet në Vilën Vodno në orën 16:15, ...

Presidenti Pendarovski, takim me Zaevin

Flaka - 16.05.2019

Presidenti Stevo Pendarovski priti në Vodno kryeministrin Zaev, takimi i parë ky që pas zgjedhjes së Pendarovskit në postin e presidentit. Në takim është biseduar për bashkëpunimin mes dy ...

Ueb faqja e presidentit të Maqedonisë së Veriut edhe në gjuhën shqipe

Botasot - 16.05.2019

Ueb faqja zyrtare e presidentit të ri të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, tashmë është në përpunim e sipër, por me të shikuar ueb faqen zyrtare të presidentit ajo tashmë është ...

Pollozhani ka një porosi për Stevo Pendarovskin

Antpress - 15.05.2019

Ish i bur.gosuri politik Shpëtim Pollozhani ka komentuar deklaratën e djeshme të presidentit të sapozgjedhur të shtetit, Stevo Pendarovskit. Në një postim në facebook Pollozhani shkruan: UNË JAM I ...

Takim Pendarovski – Zaev në Vilën Vodno

Botasot - 16.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot do ta presë kryetarin e Qeverisë, Zoran Zaev. Takimi do të mbahet në Vilën Vodno në orën 16:15, kumtoi kabineti i shefit të ...

Pollozhani i përgjigjet Pendarovskit për deklaratën se nuk i ka borxh askujt!

Gazeta Express - 15.05.2019

Kryetari i Shoqatës së të Burgosurve Politik Shqiptar, Shpëtim Pollozhani ka reaguar pas deklaratës së djeshme të presidentit të ri, Stevo Pendarovski se nuk i ka borxh askujt për votën e fituar në ...