TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pas Linda Halimit, edhe Jonida Maliqi akuzon RTSH-në

Lajmi.net - 11.07.2019

Këtë vit këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi përfaqësoj Shqipërinë në ‘Eurovizion’ me këngën ‘Ktheju tokës’, shkruan lajmi.net. Ajo e dhuroi një interpretim me shumë emocion dhe u rendit e ...

Duket shumë ndryshe, Jonida Maliqi publikon foto të 2014-ës (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.07.2019

Shpeshherë e akuzojnë për ndërhyrje të tepruara kirurgjikle duke i krahasuar fotot e vjetra me fotot perfekte që poston tani këngëtarja Jonida Maliqi .

Pas Linda Halimit, edhe Jonida Maliqi akuzon RTSH-në për borxh

Telegrafi - 11.07.2019

Këtë vit Shqipëria u përfaqësua denjësisht në “Eurovision” nga këngëtarja Jonida Maliqi, me këngën “Ktheju Tokës”. Ajo u rendit e shtatëmbëdhjeta në natën finale, teksa pati një interpretim të ...

Momenti kur Jonida Maliqi vihet në siklet në emisionin e të dashurit

Lajmi.net - 11.07.2019

Kohëve të fundit emri i Jonida Maliqit është përmendur shumë në media, njëherë për pjesëmarrje në ‘Kënga Magjike’ e më pas lidhur me jetën e saj private, shkruan lajmi.net.

“E gëzofsh punën e re që të dha Rama”/ E bëri gazetaren të revoltohet keq në studio, ajo i heq mikrofonin. Deputetit ...

SOT - 11.07.2019

Deputetit të opozitës parlamentare, Lefter Maliqi duket se nuk i ka dalë inati që pas episodit të mbrëmshëm me gazetaren Eni Vasili, e cila i mbylli lidhjen direkte në emisionin ku e kishte ftuar, ...

Vajzat shqiptare VIP që u hodhën në krahët e partnerëve më të rinj në moshë, pas ndarjes!

Botasot - 11.07.2019

Asnjëherë nuk e dimë se si dhe sa do të zgjasë një histori dashurie, ndonëse për secilin prej nesh dëshira për një dashuri përrallash ku ‘ata jetojnë të lumtur përgjithmonë’, është e madhe.

Eurovision 2019/ Jonida Maliqi: RTSH s’më ka dhënë lekët!

Mapo - 11.07.2019

Jonida Maliqi, përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovision 2019, ka deklaruar se ende nuk i ka marrë paratë që i takojnë nga Radio Televizioni Shqiptar (RTSH).

Jonida flet për sipërmarrjen me Arminën: Vetë zot, vetë shkop!

Mapo - 11.07.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi ka folur së fundmi për sipërmarrjen e përbashkët me Armina Mevlanin. E ftuar në emisionin “Treshat”, Jonida ka treguar se nuk është e lehtë të menaxhohet një dyqan veshjesh ...

"Ta gëzosh detyrën e re që të ka dhënë Rama", deputeti përplaset keq me Eni Vasilin, ajo nuk ia përton:Po na ...

SOT - 11.07.2019

“Unë do jap dorëheqjen nëse në 30 qershor do të zhvillohen zgjedhje”. Kështu shprehej pak ditë para 30 qershorit deputeti Lefter Maliqi, ndërsa tashmë që zgjedhjet u mbajtën dhe ai nuk e ka lënë ...

Jonida Maliqi: RTSH nuk m'i ka dhënë ende lekët e pjesëmarrjes në Eurovision

Durres Lajm - 11.07.2019

Pas pjesëmarrjes në Izrael "Eurovision 2019", ku Shqipëria u përfaqësua nga Jonida Maliqi me këngën "Ktheju Tokës", zhurma e këtij kompeticioni nuk është shuar ende.

Deputeti i kthehet keq Eni Vasilit: Mos më provoko mua, se s’merr vesh. Rama largohet në shtator

SOT - 10.07.2019

Deputeti Lefter Maliqi, i ka kërkuar moderatores Eni Vasili që të mos bëjë avokaten mbrojtëse të djallit. ‘Mos ndërhy kot, mos bëj avokaten e Ramës se ai dështoi, po i bien Çitjanet, ty të shpërbleu ...

“Ta nxiu Braçe, mbylle gojën”, plas sherri mes Maliqit dhe Koçit

BalkanWeb - 10.07.2019

Deputeti i Kuvendit, Lefter Maliqi ka debatuar ashpër me zëvendësministrin e Mbrojtës, Petro Koçin në emisioni “Open”. Teksa kanë biseduar për gjendjen në Policinë e Shtetit, Maliqi iu drejtua Koçit ...

Eni Vasili ‘vë me shpatulla pas muri’ Lefter Maliqin: Premtove dorëheqjen, do ta japësh?

SOT - 10.07.2019

Deputeti Lefter Maliqi, i ftuar në emisionin ‘Open’ është pyetur nga Eni Vasili se a do ta mbajë premtimin e dhënë se do të dorëhiqet nëse zhvilloheshin zgjedhjet e 30 qershorit.

REPLIKAT/ Deputeti Lefter Maliqi përplaset me Eni Vasilin: Ta gëzosh detyrën e re që të ka dhënë Rama

Gazeta Tema - 10.07.2019

Më pas Maliqi ka debatuar ashpër me zv/ministrin e Mbrojtjes, Petro Koçi të cilit i tha se është sot në qeveri vetëm falë koalicionit me LSI në 2013. “Qepe ti dhe hiqi ato syze.

Pas Eurovizion, Jonida Maliqi: Nuk m’i kanë dhënë paratë

Gazeta Express - 10.07.2019

Jonida Maliqi e përfaqësoi denjësisht Shqipërinë në Eurovizion, por deklaron se ende nuk ka marrë asnjë kacidhe. E ftuar në emisionin “Treshat”, Maliqi u shpreh se RTSH nuk i ka dhënë asnjë para edhe ...

'RTSH nuk m'i ka dhënë lekët', Jonida Maliqi nxjerr prapaskenat e pjesëmarrjes në Eurovizion

SOT - 10.07.2019

Këtë vit Shqipëria u përfaqësua nga këngëtarja Jonida Maliqi në Eurovizion . Jonida dha një mesazh të fortë për emigrimin me këngën 'Ktheju Tokës'. Por le të kthehemi pak kohë më pas.

Jondia fsheh lidhjen, Romeo e ngacmon publikisht (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.07.2019

Lidhja e Jonida Maliqit dhe Romeo Veshaj është ndër më të komentuarat e kësaj vere. Çiftit në fillim i doli paksa situata nga dora por duket se po e marrin me sportivitet.

Arbana, Jonida dhe Bora konfirmojnë lidhjet me djemtë më të rinj, si rigjetën dashurinë pas divorceve të bujshme

Botasot - 10.07.2019

Janë tri vajza ekrani, tashmë nëna djemsh nga martesat e tyre disavjeçare që përfunduan me divorc. Sikur ta kishin lënë me fjalë, Arbana Osmani, Jonida Maliqi dhe Bora Zemani në të njëjtën kohë kanë ...

Jonida Maliqi akuzon RTSH : Nuk m'i ka dhënë akoma lekët e këngës fituese (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.07.2019

Në muajin maj këngëtarja Jonida Maliqi na përfaqësoj në "Eurovision 2019" që u mbajt në Izrael. Kënga përfaqësuese "Ktheju Tokës" fillimisht u shpall fituese në Festivalin e Këngës në RTSH dhe siç ...

Pas Linda Halimit, edhe Jonida Maliqi akuzon RTSH-në

Botasot - 12.07.2019

Këtë vit këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi përfaqësoj Shqipërinë në ‘Eurovizion’ me këngën ‘Ktheju tokës’. Ajo e dhuroi një interpretim me shumë emocion dhe u rendit e shtatëmbëdhjeta në natën ...

Momenti kur Jonida Maliqi vihet në siklet në emisionin e të dashurit

Zhurnal - 11.07.2019

Jonida Maliqi është vënë në siklet. Kohëve të fundit emri i Jonida Maliqit është përmendur shumë në media, njëherë për pjesëmarrje në ‘Eurovizion’ e më pas lidhur me jetën e saj private, shkruan ...

Të famshmet shqiptare që pas ndarjes zgjodhën partnerë më të rinj në moshë

Portalb - 11.07.2019

Në një moment, ju mund të gjeni veten në një marrëdhënie në dukje të përsosur – por pastaj ajo përsosshmëri fillon e zbehet. Në fillim, mund të mendoni se nuk do të largoheni kurrë nga ky person.

“Qepe gojën”, plas keq sherri mes Lefter Maliqit dhe Petro Koçit

SOT - 10.07.2019

Deputeti i Kuvendit, Lefter Maliqi ka debatuar ashpër me zëvendësministrin e Mbrojtës, Petro Koçin. Teksa kanë biseduar për gjendjen në Policinë e Shtetit, Maliqi iu drejtua Koçit duke i thënë se ai ...

Arbana, Jonida dhe Bora konfirmojnë lidhjet me djemtë më të rinj, si rigjetën dashurinë pas divorceve të bujshme

Tetova Sot - 10.07.2019

Janë tri vajza ekrani, tashmë nëna djemsh nga martesat e tyre disavjeçare që përfunduan me divorc. Sikur ta kishin lënë me fjalë, Arbana Osmani, Jonida Maliqi dhe Bora Zemani në të njëjtën kohë kanë ...

Pas Eurovizion, Jonida Maliqi: Nuk m’i kanë dhënë paratë

Zeri - 10.07.2019

Jonida Maliqi e përfaqësoi denjësisht Shqipërinë në Eurovizion, por deklaron se ende nuk ka marrë asnjë kacidhe. E ftuar në emisionin “Treshat”, Maliqi u shpreh se RTSH nuk i ka dhënë asnjë para edhe ...

Jonida Maliqi: Festivali i RTSH-së nuk më ka paguar akoma

LajmiFundit - 10.07.2019

Jonida Maliqi përfaqësoi Shqipërinë këtë vit në festivalin më të njohur evropian ‘Eurovision 2019’ me këngën “Ktheju tokës”. Por siç tregon këngëtarja, kënga fituese në Festivalin e Këngës në RTSH ...

"Qepe ti, hiqi ato syze", Maliqi debaton ashpër në studio me Petro Koçin

Albeu.com - 10.07.2019

Deputeti i PD, Lefter Maliqi ka debatuar ashpër me zv/ministrin e Mbrojtjes mbrëmjen e sotme në Open. Debati është ndezur pas pyetjes që moderatorja e emisionit i bëri Lefter Maliqit se, përse nuk ...

Pas Eurovizion, Jonida Maliqi: Nuk m’i kanë dhënë paratë

Tetova Sot - 10.07.2019

Jonida Maliqi e përfaqësoi denjësisht Shqipërinë në Eurovizion, por deklaron se ende nuk ka marrë asnjë kacidhe. E ftuar në emisionin “Treshat”, Maliqi u shpreh se RTSH nuk i ka dhënë asnjë para edhe ...

Deputeti i PD shpërthen ndaj zv.ministrit të mbrojtjes, ja debati

Top Channel - 11.07.2019

Deputeti i PD, Lefter Maliqi ka debatuar ashpër me zv/ministrin e Mbrojtjes mbrëmjen e sotme në Open. Debati është ndezur pas pyetjes që moderatorja e emisionit i bëri Lefter Maliqit se, përse nuk ...

Lefter Maliqi sherr me të gjithë në studio! I drejohet ashpër zv.Ministrit: Qepe ti, je në qeveri vetëm falë Metës

Gazeta Express - 11.07.2019

Deputeti Lefter Maliqi është përplasur ashpër këtë të mërkurë në mbrëmje në emisionin Open me zv/Ministrin e Mbrojtjes Petro Koçi, të cilit i tha se ai sot në qeveri ndodhet vetëm falë koalicioni me ...

Pas Eurovizion, Jonida Maliqi: Nuk m’i kanë dhënë paratë…

Botasot - 11.07.2019

Jonida Maliqi e përfaqësoi denjësisht Shqipërinë në Eurovizion, por deklaron se ende nuk ka marrë asnjë kacidhe. E ftuar në puntatën e parë në emisionin “Treshat”, Maliqi u shpreh se RTSH nuk i ka ...

Deputeti i PD shpërthen ndaj zv.ministrit të mbrojtjes, ja debati

Botasot - 11.07.2019

Deputeti i PD, Lefter Maliqi ka debatuar ashpër me zv/ministrin e Mbrojtjes mbrëmjen e sotme në Open. Debati është ndezur pas pyetjes që moderatorja e emisionit i bëri Lefter Maliqit se, përse nuk ...