TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tony Blair me videomesazh uron Kosovën në përvjetorin e çlirimit

SOT - 12.06.2019

Ish-kryeministri, Tony Blair, ka uruar kosovarët për përvjetorin e 20-të të çlirimit nga Serbia. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka publikuar një video të Blair, ku ai ka uruar kosovarët.

Tony Blair me videomesazh për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës

Koha.net - 12.06.2019

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, përmes një videomesazhi ka uruar popullin e Kosovës në 20-vjetorin e çlirimit. Duke kujtuar vendimin e NATO-s për intervenim në Kosovë, Blair ka thënë se nuk ...

Blair në 20-vjetorin e lirisë së Kosovës: Jemi në anën tuaj, si 20 vjet më parë (Video)

Telegrafi - 12.06.2019

Në 20-vjetorin e hyrjes së NATO-s në Kosovë, përmes një video-mesazhi, të pranishmëve në Konferencën për Siguri që po mbahet në Prishtinë, u është drejtuar edhe ish-kryeministri britanik, Tony Blair.

Blair i drejtohet Kosovës, lë të kuptohet se mund të përfshihet në dialogun për paqe me Serbinë

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-kryeministri i Britanisë Madhe, Tony Blair, në një mesazh drejtuar popullit të Kosovës me rastin e 20 vjetorit të lirisë, ka lënë të kuptohet se mund të përfshihet personalisht në procesin dhe ...

Presidenti Thaçi e falënderon edhe ish-kryeministrin britanik Tony Blair

Lajmi.net - 12.06.2019

Duke e publikuar videomesazhin e dërguar nga Blair, Thaçi ka thënë se në shenjë të falënderimit dhe respektit të madh që populli ynë ka për të, sot shumë të rinj kosovarë me krenari e bartin emrin e ...

Gecaj: Dy pishtarë të lirisë që u harruan sot ...

Botasot - 12.06.2019

Zyrtari i LDK-së Bajram Gecaj, ka thënë se në gjithë ceremoninë e mbajtur sot për nder të çlirimit të Kosovës, u harruan dy pishtarë të lirisë, ish- presidenti Ibrahim Rugova dhe ish-kryeministri i ...

Tony Blair kujton momentin kur Britania e Madhe iu bashkua vendeve tjera të NATO-s, për të vënë paqe në Kosovë

Telegrafi - 11.06.2019

Me rastin e 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ish-kryeministri britanik Tony Blair, ka thënë se vendimin për t’ju bashkuar vendeve tjera anëtare të NATO-s gjatë vitit 1999, e mori ...

Blair me videomesazh uron Kosovën në përvjetorin e çlirimit

Flaka - 12.06.2019

Ish-kryeministri, Tony Blair, ka uruar kosovarët për përvjetorin e 20-të të çlirimit nga Serbia. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka publikuar një video të Blair, ku ai ka uruar kosovarët.

Mesazhi emocionues i Tony Blair: Popullit të Kosovës dua t’i them, përjetuat shumë por u rimëkëmbët, vazhdoni rrugën e ...

Alsat - 11.06.2019

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, ka kujtuar momentet kur kishte marrë vendim si kryeministër i Britanisë që vendi i tij t’i bashkohej intervenimit të Kosovë.

Tony Blair shkruan për Kosovën, kujton bombardimet e NATO-s kundër Serbisë

Botasot - 11.06.2019

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, dhe kontributdhënësi më i madh për Kosovë, Tony Blair ka kujtuar kohën kur më 1999 vendosi si kryeministër që t’iu bashkoheshin forcave të NATO-s, që të ...

Blair i drejtohet Kosovës, lë të kuptohet se mund të përfshihet në dialogun për paqe me Serbinë (VIDEO))

Tetova Sot - 12.06.2019

Ish-kryeministri i Britanisë Madhe, Tony Blair, në një mesazh drejtuar popullit të Kosovës me rastin e 20 vjetorit të lirisë, ka lënë të kuptohet se mund të përfshihet personalisht në procesin dhe ...

Presidenti Thaçi e falënderon ish-kryeministrin britanik Tony Blair

Zeri - 12.06.2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e ka falënderuar edhe ish-kryeministrin britanik Tony Blair për kontributin e madh që ka dhënë për Kosovën. Duke e publikuar videomesazhin e dërguar nga Blair, ...

Ish-kryeministri britanik Tony Blair ka një mesazh për popullin e Kosovës

Gazeta Express - 11.06.2019

Ish-kryeministri i Britanisë, Tony Blair 20 vite pas vendimit të NATO-s për të bombarduar Serbinë, ka thënë Britania u përfshi në fushatën e NATO-s, për të parandaluar vrasjet masive në Kosovë, për ...

Presidenti Thaçi e falënderon edhe ish-kryeministrin britanik Tony Blair

Botasot - 12.06.2019

Duke e publikuar videomesazhin e dërguar nga Blair, Thaçi ka thënë se në shenjë të falënderimit dhe respektit të madh që populli ynë ka për të, sot shumë të rinj kosovarë me krenari e bartin emrin e ...

Ish-kryeministri britanik Tony Blair ka një mesazh për popullin e Kosovës

Zeri - 11.06.2019

Ish-kryeministri i Britanisë, Tony Blair 20 vite pas vendimit të NATO-s për të bombarduar Serbinë, ka thënë Britania u përfshi në fushatën e NATO-s, për të parandaluar vrasjet masive në Kosovë, për ...

Presidenti Thaçi e falënderon ish-kryeminitrin britanik Tony Blair

Telegrafi - 12.06.2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e ka falënderuar edhe ish-kryeministrin britanik Tony Blair për kontributin e madh që ka dhënë për Kosovën. Duke e publikuar videomesazhin e dërguar nga Blair, ...

Tony Blair kujton intervenimin e NATO-s në Kosovë

Koha.net - 11.06.2019

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, ka kujtuar intervenimin e NATO-s në Kosovë duke thënë se ndërhyrja e aleancës parandaloi humbjen e mëtejshme të jetëve në Kosovë dhe siguroi paqen në Kosovë e ...

Ky është video-mesazhi i Tony Blair për 20 vjetorin e çlirimit

Antpress - 12.06.2019

Presidenti Hashim Thaçi në profilin e tij në facebook ka publikuar një videomesazh të ish-kryeminsitrit britanik, Tony Blair. Thaçi shprehet se Blair ka dhënë kontribut shumë të madh për lirinë tonë.

Tony Blair: Ndërhyrja e NATO-s parandaloi humbjen e mëtejshme të jetëve

SOT - 11.06.2019

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, ka kujtuar sot vendimin që kishte marrë në kohën e luftës së Kosovës. “Në vitin 1999, mora vendimin si Kryeministër i Britanisë për t'u bashkuar me ...

Blair kujton intervenimin e NATO-s: Përparimi kërkon vendime të vështira, Kosova e ka bërë më parë, mund ta bëjë ...

Lajmi.net - 11.06.2019

Blair është shprehur se përkpjekja e OKB-së për të ruajtur paqen në Kosovë ndikoi në kthimin e sigurt të refugjatëve dhe personave të zhvendosur në të gjithë rajonin dhe krijoi marrëveshje politike.

Ish-kryeministri britanik Tony Blair ka një mesazh për popullin e Kosovës

Antpress - 11.06.2019

Ish-kryeministri i Britanisë, Tony Blair 20 vite pas vendimit të NATO-s për të bombarduar Serbinë, ka thënë Britania u përfshi në fushatën e NATO-s, për të parandaluar vrasjet masive në Kosovë, për ...

Ish-kryeministri britanik Tony Blair ka një mesazh për popullin e Kosovës

Ina - 12.06.2019

Ish-kryeministri i Britanisë, Tony Blair 20 vite pas vendimit të NATO-s për të bombarduar Serbinë, ka thënë Britania u përfshi në fushatën e NATO-s, për të parandaluar vrasjet masive në Kosovë, për ...