TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Në 2020 nis censusi i popullsisë: “Statistikat e sakta, kusht nga BE”

Medial - 20.09.2019

Shqiperia do ti nenshtroht nje tjeter censusi per evidentimin e sakte te numrit te popullise dhe banesave. INSTAT do te nise zbatimin e tij vitin e ardhshem, ku nje numer i konsiderushem punonjesish ...

"Ka një kosto prej 16 mln eurosh", Ambasadori i BE tregon çfarë do të bëhet me popullsinë shqiptare para ...

SOT - 20.09.2019

Testimi për Censusin 2020 do të nisë në 21 tetor të këtij viti. Për ambasadorin e Bashkimit Europian në Tiranë numri i popullsisë shqiptare është shumë i rëndësishëm për rrugën e Shqipërisë drejt ...

Shqiptarët do numërohen/ Censusi nis në 2020-n, 8500 persona do dalin derë më derë

Top Channel - 20.09.2019

Popullsia që jeton brenda kufinjve të Shqipërisë do të numërohet vitin e ardhshëm. Instituti i Statistikave lajmëroi nisjen e censusit të popullsisë dhe banesave.

Censusi i popullsisë dhe banesave 2020, Soreca: BE, mbështetje për përmbushjen e standardeve statistikore

Medial - 20.09.2019

TIRANË, 20 Shtator /MEDIAL/ -“Bashkimi Europian do të vazhdojë ta mbështesë Shqipërinë dhe qytetarët e saj në përpjekjet për të përmbushur tërësisht standardet statistikore të BE”, deklaroi sot ...

BE jep 14.5 mln euro për censusin e 2020 në Shqipëri

Gazeta Express - 20.09.2019

Bashkimi Evropian do t’i japë Shqipërisë 14.5 mln euro për të kryer censusin e popullsisë dhe të banesave për vitin 2020. Lajmin e ka bërë të ditur ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca, i cili ...

BE jep mbi 14,5 mln euro, Soreca: Censusi është baza për negociatat

Java News - 20.09.2019

Bashkimi Europian ka dhënë 14.5 mln euro për të bërë të bërë cencusin e popullsisë dhe të banesave në Shqipëri për vitin 2020. Duke vënë në dukje faktin se censusi 2011, kishte paqartësi, ambasadori ...

Censusi i ri nis në 2020-n, 8500 persona do dalin derë më derë për të anketuar shqiptarët

Java News - 20.09.2019

Që në tetor të këtij viti do të bëhen testimet e para, ndërkohë 8500 persona do të angazhohen për të shkuar në çdo shtëpi, ku qytetarëve do t’u kërkohet plotësimi i pyetësorëve.

Sa është popullsia e Shqipërisë? Censusi nis në 2020

Mapo - 20.09.2019

Popullsia që jeton brenda kufinjve të Shqipërisë do të numërohet vitin e ardhshëm. Instituti i Statistikave lajmëroi nisjen e censusit të popullsisë dhe banesave.

BE jep 14.5 mln euro për censusin e 2020 në Shqipëri

Flaka - 20.09.2019

Bashkimi Evropian do t’i japë Shqipërisë 14.5 mln euro për të kryer censusin e popullsisë dhe të banesave për vitin 2020. Lajmin e ka bërë të ditur ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca, i cili ...